Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Vodeodolnosť objektívov nikon.

Duduk1
2009-11-03 11:09:00+01
Na nejakej stránke som sa dočítal,že cit: v súčasnosti sú vodeodolné všetky objektívi nikon s kovovým bajonetom.Ale v jednom katalógo s obj.v uvedených tabulkách bol opak.Aká je pravda?
 
duroslav
2009-11-03 11:21:42+01
Skús konkretizovať tú ´jednu stránku´ a ´jeden katalóg´
 
Duduk1
2009-11-03 11:36:03+01
Katalóg ma názov OBJEKTIVY ´komplexní prúvodce objektivy pro všechny značky dslr´ Autori:Ondrej Neff,Martin Hájek ,Dávid Filipi.(2007-2008) IDIF .Kúpil som to v Panta Rhei.A na tú stránku si momentálne nespomeniem.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2009-11-03 11:49:20+01
Objektivy Nikon, ktore su pretesnene, spoznas lahko, okolo bajonetu maju gumenu obrubu. Vacsinou su to objektivy strednej a profesionalnej kategorie s AF-S motorcekom.
 
PRINST
2009-11-03 12:04:12+01
V uvedenej publikácii je veľmi mnoho nepresných informácií - veľa chybných technických informácií o jednotlivých objektívoch ale sú tam i chybné všeobecné technické informácie v úvode knihy.
Bolo to dosť preberané na fotoportáloch v CZ.
Nie je možné brať publikáciu ´ ako platný katalóg ´ : Ja knihu mám, tiež ju často používam - ale len ako nejaký všeobecný prehľad - technické parametre jednotlivých objektívov doporučujem vždy preveriť na stránkach konkrétneho výrobcu.
 
tomasqo
2009-11-03 12:06:04+01
príspevok od: Karol Srnec
Objektivy Nikon, ktore su pretesnene, spoznas lahko, okolo bajonetu maju gumenu obrubu. Vacsinou su to objektivy strednej a profesionalnej kategorie s AF-S motorcekom.
Ano maju okolo kovoveho bajonetu gumicku, ktora prilnie na telo fotoaparatu. V tomto ma milo prekvapil Nikkor 35mm f/1,8 AF-S DX, ktory to ma. Pri setovych objektivoch ako napr Nikkor 18-55mm f/3.5-5.6G AF-S VR DX je nielen bajonet plastovy ale absentuje aj ochranna gumicka.

1) Tu sa ale naskyta otazka - co vodeodolnost tela a sice v mojom pripade Nikon D5000? Mam na mysli mrholenie resp. mensi dazd (nemam sa bat kvapociek na technike?)

2) teraz ma este napada, ako chranite prednu sosovku objektivu pred kvapockami? Slnecna clona? V mrholeni viac utieram objektiv nez fotim :)

Vdaka, Tomas.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2009-11-03 12:40:22+01
D3000, D5000 a ani D90 nie su pretesnene, treba preto davat pozor. Na trhu su specialne plastenky pre fotaky, alebo si ochranu urobis svojpomocne. Bear o tom pisal v Tipe dna.
Pocas mrholenia, ak sa da, tak fotak na stativ a dazdnik do ruky.
 
Jozef Krajčo
externý redaktor
- moderator
2009-11-03 12:54:08+01
@tomasqo: prednu sosovku mozes scasti chranit aj slnecnou clonou ale urcite si tam treba nasrobovat UV filter. Hlavne ked mas drahsie sklo. Je to ochrana nielen proti kvapkam, ale aj proti poskriabaniu.
B+W si zalozilu poslednu medialnu kampan na perlovom efekte :)
http://www.bpluswfilters.co.uk/index.php?page=products&sec=138
Nieco ako specialne pripravky na predne sklo aut.. pekne ti to steka pri dazdi.. :)
 
spam82
2009-11-03 13:05:58+01
príspevok od: PRINST
V uvedenej publikácii je veľmi mnoho nepresných informácií - veľa chybných technických informácií o jednotlivých objektívoch ale sú tam i chybné všeobecné technické informácie v úvode knihy.
Bolo to dosť preberané na fotoportáloch v CZ.
Nie je možné brať publikáciu ´ ako platný katalóg ´ : Ja knihu mám, tiež ju často používam - ale len ako nejaký všeobecný prehľad - technické parametre jednotlivých objektívov doporučujem vždy preveriť na stránkach konkrétneho výrobcu.
Ondrej Neff - nic v zlom, ale myslim ze to staci . . . na jeho rady/poznatky radsej nespolieham
 
tomasqo
2009-11-03 15:36:10+01
Dakujem nasiel som to. Kupacia ciapka je taky neuveritelne jednoduchy napad, pri ktorom si clovek tukne do cela, ze ho to tiez nenapadlo :) utekam do drogerie ;-)
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()