Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Nikon D60 vs.Canon 1000D?

radja
2009-07-26 14:21:00+02
...Takze, co odporucate?...Dik za postrehy;)
 
Strhak
2009-07-26 14:29:41+02
Skús ale konkretizovať že na čo to chceš, lebo takto ti je ťažko čokoľvek odporučiť. Inak D60 sa ešte predáva??? Ja by som bral s týchto dvoch asi 1000D, lebo ak by som niečo riešil s Nikonom tak jedine s motorom v tele
 
radja
2009-07-26 14:31:47+02
strhak, vdaka za radu..ide o to ze som totalny laik a prechadzam z kompaktu na zrkadlovku a absolutne neviem co si vsimnut...
 
Slavo Jancisin
2009-07-26 14:36:56+02
príspevok od: radja
strhak, vdaka za radu..ide o to ze som totalny laik a prechadzam z kompaktu na zrkadlovku a absolutne neviem co si vsimnut...
ja som vyberal druhú zrkadlovku tak, že som si našiel dvoch favoritov cer recenzie a ohlasy užívateľov ... nikon D300 a Canon 50D ... a už som iba zašiel do obchodu, kde som si dl oba pred seba na pult a skúšal som ich cca hodinu a odišiel som s jedným z nich, vyhral ten ktorý sa mi lepšie držal pre mňa lepšie ovládal a pre mňa mal logickejšie menu ... takže choď do obchodu a vyskúšaj si
 
Strhak
2009-07-26 14:40:41+02
V prvom rade si musíš uvedomiť čo chceš fotiť, čo očakávaš od fotoaparátu a koľko do toho mieniš dať. Keď máš v tom to jasno začneš vyberať. Pretože vidím že vyberáš tie najlacnejšie zrkadlovky čo na začiatok nieje vôbec zlé, tak už máš asi určitú cenovú hladinu v ktorej sa môžeš hýbať. Povedz si čo chceš fotiť a za akých podmienok, urči si kam to až s tou fotografiou mieniš dotiahnuť a podla toho sa rozhoduj.
 
radja
2009-07-26 14:41:55+02
slafco a je tento moj vyber z tej celej skaly fotakov aspon ako tak dobry? Samozrejme planujem ist skusat aj ako sa mi budu drzat a plus menu...Lebo ja som zvazovala este aj jeden olympus ale ten som rychlo vylucila...
 
radja
2009-07-26 14:45:49+02
Strhak, fotit chcem len pre seba, ako hobby, ziadne profi fotografovanie,skor fotky do rodinnych albumov, predsalen zacinam, ale zaroven, ak ma to chyti-co pravdepodobne ano, aby som po urcitom zlepseni hned necitila potrebu kupovat novy, lebo tento mi uz nebude stacit. Zacala som s kompaktom olympus a ten mi uz po mesiaci nevyhovoval...trapim sa s nim 3 roky a vacsinu pekne vystihnutych okamihov mam hrozne zachytenych, farby, zoom, ostrost a dalsie veci ktore zatial odborne neviem ani nazvat-nula bodov...tak som sa rozhodla ze trosku zainvestujem a doprajem si fotak, pri ktorom nebudem stracat nervy...ale som cenovo obmedzena do 500 eur...
 
javelin
2009-07-26 14:47:48+02
Nerozoberalo sa to tu už.....???
Hm hm hm...nezvyčajná otázka....:)))
Inak pri výbere zvažuj aj veĺkosť tvojích rúk.....to je velmi dôležité....
 
Slavo Jancisin
2009-07-26 14:48:09+02
príspevok od: radja
slafco a je tento moj vyber z tej celej skaly fotakov aspon ako tak dobry? Samozrejme planujem ist skusat aj ako sa mi budu drzat a plus menu...Lebo ja som zvazovala este aj jeden olympus ale ten som rychlo vylucila...
oba foťáky sú myslím to najlacnejšie od canonu a nikonu (okrem D40/D40x), takže profi triedu nečakaj, ale na začiatok oba sú veľmi dobré ... a ďalej je dôležité ako budeš s fotením pokračovať, lebo hrozí, že po čase Ti ani jeden ani druhý nebude už dobrý ...
 
radja
2009-07-26 14:50:28+02
Javelin-som dlhoprsta, asi naj bude ist skusat do predajne...zatial som vyberala len na zaklade recenzii na nete a aj to neviem ci dobre;)...kazdu chvilku mi niekto poradi nieco ine, kazdy fotograf ma to ´svoje´ co si vsima, a uz som z toho fakt cela popletena;)
 
Strhak
2009-07-26 14:53:44+02
Na začiatok podla mňa úplne stačia, najlepšie spravíš ak zbehneš do obchodu a vyskúšaš ich, ako ti sedia v ruke pozri si to menu, pozri sa cez hľadáčik. Výstupná kvalita bude pravdepodobne veľmi podobná
 
javelin
2009-07-26 15:34:17+02
príspevok od: radja
Javelin-som dlhoprsta, asi naj bude ist skusat do predajne...zatial som vyberala len na zaklade recenzii na nete a aj to neviem ci dobre;)...kazdu chvilku mi niekto poradi nieco ine, kazdy fotograf ma to ´svoje´ co si vsima, a uz som z toho fakt cela popletena;)
No dobre tak podme na to vážne.....budem sa po X-té opakovať , ale len pretro že ide o Dámu...:)))
Nechcem tu začat hádku , no faktom zostáva že pre Nikon je plus kvalita jeho objektívov , čo v tvojom prípade velkú ulohu hrat nebude , nakolko sú bezkonkurenčne najdrahšie.....
Takže považujme aj tento plus za mínus....:)
Ďalšim mínusom pre Nikon je absencia ostriaceho motorčeka v tele.....a čo je najhoršie Nikon vyrába niektoré svoje pevné ohniská bez motorčeka , takže na 60-ke by si ostrila ručne (za predpokladu že by si si v budúcnosti taketo sklo zakúpila)....Ostriaci motor chýba aj v niektorých Tamronoch , ktoré bývajú častou volbou začínajúcich zrkadlovkárov , kvôli svojej cene...:)))
Takže ak Nikon tak od D90 hore....
Hoci som vlastnikom Nikonu a nemienim konvertovat ku konkurencii , radím jednoznačne Canon.....Ak aj nemá fokus motor v tele (nechce sa mi googliť), jednoznačne má širši a lacnejší sortiment objektívov.....napr.jeho pevná 50-ka je nalacnejší svetelný objektív na trhu...
 
javelin
2009-07-26 15:38:48+02
Musím sa opravit s tou bezkonkurenčne najvyššou cenou.....slušne Nikonu konkuruje Sony a ich Karol Cajc....a Leica...ale to je iná liga na inom ihrisku..:)))
 
Strhak
2009-07-26 15:53:05+02
No jó to je jedna z výhod Canonu, nenájdeš v žiadnom motor. Spomínať Leicu medzi týmito výrobcami sa rovná vlasti zrade. Tak ako si napísal je to už iná liga, ale nepleťme ju zbytočne. Inak Sony má drahšie objektívy aj ako Nikon. Sony by sa mohlo trochu uvedomiť s tými cenami
 
javelin
2009-07-26 15:58:50+02
príspevok od: Strhak
No jó to je jedna z výhod Canonu, nenájdeš v žiadnom motor. Spomínať Leicu medzi týmito výrobcami sa rovná vlasti zrade. Tak ako si napísal je to už iná liga, ale nepleťme ju zbytočne. Inak Sony má drahšie objektívy aj ako Nikon. Sony by sa mohlo trochu uvedomiť s tými cenami
žiadne Canon telo nemá motor ,,,???
Nehambím sa za túto otázku , nakolko Canon poznam len cez kolegu a mal som ho v ruke asi 5x...(40D)
 
Strhak
2009-07-26 17:06:18+02
príspevok od: javelin
žiadne Canon telo nemá motor ,,,???
Nehambím sa za túto otázku , nakolko Canon poznam len cez kolegu a mal som ho v ruke asi 5x...(40D)
Nie na ostrenie sú vo všetkých objektívoch integrované motory ( samozrejme myslím AF objektívy ). Bajonet Canon má len elektronické kontakty cez ktoré idú informácie, žiadne mechanické. Toto hodne potom uľahčuje výber objektívov a tím pádom nemusíš sledovať ani bajonet, takže aj na najlacnejšiu zrkadlovku môžeš dať aj ten najdrahší objektív a bude fungovať bez problémov všetko. Canon delí objektívy len na EF ( kompatibilné so všetkými zrkadlovkami ) a EF-S ( len na zrkadlovky s cropom 1,6 na FF ich proste nenakrútiš, pozor treba dávať na EOS 1D lebo tá má síce crop, ale 1,3 a objektívy EF-S naň nepasujú )
 
duroslav
2009-07-26 17:08:54+02
príspevok od: Strhak
Nie na ostrenie sú vo všetkých objektívoch integrované motory ( samozrejme myslím AF objektívy ). Bajonet Canon má len elektronické kontakty cez ktoré idú informácie, žiadne mechanické. Toto hodne potom uľahčuje výber objektívov a tím pádom nemusíš sledovať ani bajonet, takže aj na najlacnejšiu zrkadlovku môžeš dať aj ten najdrahší objektív a bude fungovať bez problémov všetko. Canon delí objektívy len na EF ( kompatibilné so všetkými zrkadlovkami ) a EF-S ( len na zrkadlovky s cropom 1,6 na FF ich proste nenakrútiš, pozor treba dávať na EOS 1D lebo tá má síce crop, ale 1,3 a objektívy EF-S naň nepasujú )
Canon nemá takú vychytávku ako Nikon, že keď na FX telo nasadíš DX objektív, tak sa prepne do režimu DX?
 
Strhak
2009-07-26 17:11:19+02
A nieje sa za čo hanbiť, keby mne dáš do ruky D700 alebo D3 tiež by som bol bez manuálu asi stratení. V Nikon menu sa napríklad vôbec nevyznám kým Canon poznám polami naspamäť, ale myslím len 50D lebo Canon má menu delené do profi a hobby tried
 
Strhak
2009-07-26 17:20:06+02
príspevok od: duroslav
Canon nemá takú vychytávku ako Nikon, že keď na FX telo nasadíš DX objektív, tak sa prepne do režimu DX?
To je vynikajúca vychytávka, len čo je pravda a oreže ti fotku. Na FF Canon ani nedáš taký objektív, podľa mňa sú vyhodené peniaze do objektívov čo niesu aj na FF. Nikon si môže za to sám keďže roky tvrdil že FF je zbytočné a on ho nikdy robiť nebude lebo mu stačí DX. Teraz má kopec špičkových skiel ale na DX formát, Canon hodne skoro pochopil že FF je v mnohých smeroch lepší a preto jeho modeli EOS 1Ds boli FF. Vďaka tomu u Canon boli vždy profi sklá robené na FF a Canon užívateľov netrápi táto vychytávka, je pre nás proste zbytočná ;-)
 
duroslav
2009-07-26 18:00:29+02
príspevok od: Strhak
To je vynikajúca vychytávka, len čo je pravda a oreže ti fotku. Na FF Canon ani nedáš taký objektív, podľa mňa sú vyhodené peniaze do objektívov čo niesu aj na FF. Nikon si môže za to sám keďže roky tvrdil že FF je zbytočné a on ho nikdy robiť nebude lebo mu stačí DX. Teraz má kopec špičkových skiel ale na DX formát, Canon hodne skoro pochopil že FF je v mnohých smeroch lepší a preto jeho modeli EOS 1Ds boli FF. Vďaka tomu u Canon boli vždy profi sklá robené na FF a Canon užívateľov netrápi táto vychytávka, je pre nás proste zbytočná ;-)
Píšeš, ako keby to bolo na škodu, že také niečo existuje. Ano, oreže to snímok na menší, ale u profi tiel (D3, D3x) sa aj zvýši rýchlosť sekvenčného snímania.
Jasne, nie je to na trvalé používanie DX objektívu na FX tele, ale je to taký bonus, u ktorého nikdy nevieš kedy sa ti zíde.
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()