Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Problém s bleskom Nikon SB 800

Krtko fotografom
2009-06-29 13:14:36+02
Pozdravujem všetkých. Môže mi niekto pomôcť? Mam problém s bleskom Nikon SB 800, ide o to, že v poslednej dobe mi prestáva odpaľovať blesk. Presnejšie, odpaľuje iba absolútne minimálny výkon. Všetky funkcie pracujú správne, pripravenosť blesku je v poriadku, v hľadáčiku mi signalizuje, že blesk je pripravený, ale ak ho chcem odpáliť, tak odpáli absolútne slabučko. Skúšal som aj TTL, A, AA, M, menil som nastavenia, ale vôbec nereaguje na žiadne zmeny. Robí mi to pri zmenách teploty, napr. teraz, keď je vonku horúco a v kostole je príjemný chládok, tak to zblbne, alebo ak je vonku chladno, nemusí byť ani zima, stačí menší rozdiel vonkajšej a vnútornej teploty. Blbne mi to už asi pol roka, ale čím ďalej, tým viac sa to začína prejavovať. Paradoxne, začalo sa to, keď mi skončila záruka. Dokonca mi to už robí aj počas fotografovania, nie len pri zapnutí blesku. Niekedy na odstránenie tejto divnej závady stačí jeden, alebo dva krát odblesknúť do „blba“, a niekedy mi nepomôže ani 20 záberov. Občas pomôže RESET blesku, ale tiež nie vždy. Keď ho skúšam doma, tak vždy funguje bez problémov, ale podľa mňa je to tým, že doma nie je taký rozdiel teplôt. Bol som sa pýtať aj v servise, kde opravujú fototechniku, ale o takej divnej závade ešte nepočuli. Ďakujem všetkým za ich názory, alebo skúsenosti.
 
webfotos
2009-06-29 13:41:29+02
a co tak nejaka kondenzovana vlhkost? Ta sa moze prejavovat pri zmene teploty. Teraz ked tolko prsi je vyssia vlhkost a mozno preto ti to blbne. Ale ked to uz robi pol roka, tak neviem. Skus si spomenut, ci nezmokol....
 
slavmiro
2009-06-29 14:09:31+02
=servis, ci uz zarucny alebo pozarucny. SB-800 Ti za to urcite stoji.
 
Krtko fotografom
2009-06-29 17:20:38+02
príspevok od: webfotos
a co tak nejaka kondenzovana vlhkost? Ta sa moze prejavovat pri zmene teploty. Teraz ked tolko prsi je vyssia vlhkost a mozno preto ti to blbne. Ale ked to uz robi pol roka, tak neviem. Skus si spomenut, ci nezmokol....
Tiez som nad tym rozmyslal, pretoze vsetko tomu nasvedcuje, ale vsetci mi hovoria, ze vzhladom na znacku a typ, to nie je mozne. Zmoknut, urcite nezmokol, ale je pravda, ze dostava poriadne soky co sa tyka tepla, a vlhkosti, hlavne v zime, na svadbach a stuzkovych. Ale inac, nefotim s nim velmi casto, az tolko zakaziek zase nemam.
 
Krtko fotografom
2009-06-29 17:31:13+02
príspevok od: slavmiro
=servis, ci uz zarucny alebo pozarucny. SB-800 Ti za to urcite stoji.
Vies o nejakom dobrom servise na Slovensku? Hlavne dobrom, pretoze v dnesnej dobe, kazdy len pozera, ako ´okradnut´ cloveka. V tom foto servise, kde chodim ja, opravuju skor optiku, a nie elektroniku. Vzhladom na to, ze s tym panom velmi dobre vychadzam, hovoril mi, ze nie je problem zobrat blesk do opravy, ale on by s nim nic nerobil, on by ho poslal do Japonska, a zo skusenosti vie, ze by tam bol cca 3 mesiace. Okrem toho, tato chyba sa neprajavuje stale, niekedy nafotim dve akcie a nic, a na dalsej mi to urobi aj 2-3 krat. Cize z toho dovodu mi povedal, ze nie je istota, ze keby isiel blesk do Japonska, ze sa tam ta chyba prejavi. Ze ked to bude robit uz stale, nech potom pridem, a ze ho posleme. Preto hladam niekoho, ci sa u z niecim podobnym stretol, myslim takou chybou blesku.
 
dodo_bb
2009-06-29 21:53:31+02
Slavmiro Ti to povedal - servis. Ako sa už tu mnohokrát povedalo, jediný autorizovaný servis je v Prahe, adresu nájdeš na NIKON.CZ. Ak to zoberie do opravy niekto iný, aj tak to nakoniec pošle tam. Pokiaľ máš informácie, že je to zlý servis, tak Maďarsko link na kontakt http://www.europe-nikon.com/footer/hu_HU/footer/broad/contacts.html a prípadne Nemecko či Rakúsko link na kontakty http://nikon.at/home/de_AT/local_content/broad/161/1.html
 
dodo_bb
2009-06-29 21:55:23+02
A prípadne prichádza do úvahy ešte Waršava v Poľsku, link na adresu a kontakt je http://nikon.pl/footer/pl_PL/footer/broad/contacts.html
 
Krtko fotografom
2009-06-30 07:11:00+02
príspevok od: dodo_bb
Slavmiro Ti to povedal - servis. Ako sa už tu mnohokrát povedalo, jediný autorizovaný servis je v Prahe, adresu nájdeš na NIKON.CZ. Ak to zoberie do opravy niekto iný, aj tak to nakoniec pošle tam. Pokiaľ máš informácie, že je to zlý servis, tak Maďarsko link na kontakt http://www.europe-nikon.com/footer/hu_HU/footer/broad/contacts.html a prípadne Nemecko či Rakúsko link na kontakty http://nikon.at/home/de_AT/local_content/broad/161/1.html
Diky, este raz, velmi pekne dakujem.
 
slavmiro
2009-06-30 10:52:12+02
autorizovany servis Nikon CZ Praha, maximalna spokojnost. (2x cistenie snimaca, 1x vymena komplet zavierky). Dodacie doby 14 dni. S mimozarucnou opravou to moze byt dlhsie, ale SB-800 za to stoji.
 
Krtko fotografom
2009-06-30 10:56:43+02
príspevok od: slavmiro
autorizovany servis Nikon CZ Praha, maximalna spokojnost. (2x cistenie snimaca, 1x vymena komplet zavierky). Dodacie doby 14 dni. S mimozarucnou opravou to moze byt dlhsie, ale SB-800 za to stoji.
Diky, najprv im napisem, a uvidim co mi odpisu. Este raz diky.
 
Floyd
2009-07-16 16:41:35+02
Načo slúži NIKON SG-31R infračervený panel pro vestavěný blesk fotoaparátu?!
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2009-07-16 16:55:18+02
Ak máš diaľkovo odpalovaný makroblesk a chceš ho odpaľovať pomocou vstavaného blesku, kde u najnižších modelov zrkadloviek, nemôžeš vypnúť záblesk, a nechceš aby blesk vplyval na expozíciu, použiješ práve tento nástavec, ktorý prepustí len riadiace záblesky potrebné pre komunikáciu.
 
Floyd
2009-07-16 17:05:13+02
príspevok od: Karol Srnec
Ak máš diaľkovo odpalovaný makroblesk a chceš ho odpaľovať pomocou vstavaného blesku, kde u najnižších modelov zrkadloviek, nemôžeš vypnúť záblesk, a nechceš aby blesk vplyval na expozíciu, použiješ práve tento nástavec, ktorý prepustí len riadiace záblesky potrebné pre komunikáciu.
Ďakujem za odpoveď. Domnieval som sa, že to slúži práve na tento účel. Mám SB-800 a D700 a viem, že interným bleskom sa dá odpáliť SB-800, len som nevedel, že sa dá vypnúť záblesk na internom blesku, čo je fajn, lebo to neovplyvní expozíciu. Tzn. že interný blesk aj bez záblesku (záblesk vypnutý) odpáli SB-800, a na akom princípe? - budem si musieť preštudovať riadne manuál.
 
Floyd
2009-07-16 17:16:25+02
príspevok od: Karol Srnec
Ak máš diaľkovo odpalovaný makroblesk a chceš ho odpaľovať pomocou vstavaného blesku, kde u najnižších modelov zrkadloviek, nemôžeš vypnúť záblesk, a nechceš aby blesk vplyval na expozíciu, použiješ práve tento nástavec, ktorý prepustí len riadiace záblesky potrebné pre komunikáciu.
V menu Commander Mode (Režim Commander Mode), v položke Built-in flash (Vestavěný blesk) treba nastaviť „– –“ potom Vestavěný blesk neodpaluje záblesky, pracuje pouze pomocný AF reflektor. Vestavěný blesk musí být vyklopen do pracovní polohy, aby mohl odpalovat monitorovací předzáblesky.

Mějte na mysli, že i když je vybráno „– –„ pro Built-in flash (Zabudovaný blesk)>Mode (Režim), zabudovaný blesk musí být zvednut tak, že budou emitovány monitorovací předzáblesky.

Otázka je asi zbytočná, keď prídem domov tak to jednoducho vyskúšam...
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()