Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

canon eos 500d vs. nikon d90

deduskomrazik
2009-06-29 12:29:42+02
Ahojte, chcel by som sa spytat, ci by mi vedel niekto poradit pri kupe digitalnej zrkadlovky. Rozhodujem sa medzi Canon EOS 5O0D a Nikon D90. Ci v jednom, alebo druhom pripade zvazujem k nim kupit objektiv Sigma 18-200 3,5-6,3 DC aj s OS. Uvital by som niekoho, kto ma so spominanymi fotakmi aj prakticke skusenosti. Dakujem.
 
2009-06-29 12:44:29+02
je tu kopec ludi, co ma D90 a myslim, ze uz aj par, co maju 500D...ale porovnavas dve rozdielne triedy, to je jedna vec...druha vec je, ze kupou znacky budes znasat aj jej ponuku prislusenstva, co sa tyka mnozstva, ceny atd...to je tiez dolezite do buducna, lebo zmena znacky nie je lacna zalezitost...a po tretie - Sigma su naladove objektivy kus od kusu...s tym je dobre tiez pocitat...pokial chces riesit taky velky rozsah, skus Tamron, no dat ho na D90 je podla mna skoda...u 500D je to pochopitelne...budes mat ultrazoomovy objektiv na ukor kvality, co velmi zabrzdi telo...to plati v oboch pripadoch...
 
Wampa
2009-06-29 12:55:01+02
Mam Nikon D90 s objektivmy 18-105, 70-300 a 105 macro vsetko od Nikonu. Je to moja prva zrkadlovka. Neviem porovnat s inymi zrkadlovkami. Som spokojny. Som zaciatocnik a ucim sa. Ak mas konkretnu otazku napis rad odpoviem.
 
webfotos
2009-06-29 13:31:29+02
Ja som si presiel od D70 na D80 a neskor som prikupil aj D90 a som velmi spokojny. Co sa tyka Sigma objektivov, zatial som mal asi stastie, lebo som mal 100-300 f/4 a potom este 150 f/2.8 Macro a oba boli spolahlive. Pri citanie recenzie na 18-200 som az taky dobry pocit nemal a preto som volil radsej Nikon 18-200 a mozem povedat, ze na cestovanie na dovolenky s rodinou je to dobry univerzalny objektiv. Porovnavat D90 a 500D sa moc neda, lebo su to odlisne kategorie.
 
PRINST
2009-06-29 13:53:43+02
Pokým by mala byť priorita objektív z rozsahom : 18-200 mm, tak jediný kvalitný existuje : Nikon AF-S 18-200/3,5-5,6 DX IF-ED VR, ktorý na Megafoto.cz stojí 672,43€ oproti Sigme je to +cca 295€.
Z uvedeného potom vyplýva - že Nikon D 90.
V uvedenom e-shope je možné kúpiť Nikon D90 v KITe s Nikon 18-200 za 1.359,23€, čo už je cena za Nikon 18-200 cca 540€ - pri cene D 90 za 820€.
 
jake
2009-06-29 17:22:36+02
kedysi som fotil presne s tou sigmou co ches kupit a nemal som s nou vaznejsie problemy, oS fungoval dobre a v podstateza tie peniaze to nie je az take zle sklo, niekedy mal problem s ostrenim, t.j. dynamicke sceny mozu robit problem ze niektore fotky budu ostre a niektore rozmazane. Fotil som s canonom aj nikonom, osobne si myslim ze su na podobnej urovni a rozhodnut sa by bolo tazke. chod do slusneho obchodu a rozhodni sa pre fotak podla sympatii. Su to dve rozne kategorie ale opticky vystup je pri dobrych svetelnych podmienkach s tou sigmau fakticky rovnaky.
 
dodo_bb
2009-06-29 22:05:04+02
18-200 rozsah poskytne vo veľmi dobrej kvalite len NIKON. Voľba NIKON D90 + NIKON 18-200 je asi tak o tri triedy lepšia zostava ako Canon 500D + Sigma 18-200.
 
Eriček123
2009-06-30 07:13:57+02
Kúp si 500D + canon 18-200 IS . Podla mna nebudeš ľutovať ;)
 
jake
2009-06-30 10:50:23+02
suhlas s dodo_bb
 
deduskomrazik
2009-06-30 12:33:15+02
Takze ak to spavne chapem, nikon d90 je min o triedu lepsi. No a rozdiel v cene tiez nieje taky markantny, takze to skor vidim na ten nikon. V sucasnosti sice pouzivam Canon EOS 450D a som s nim dost spokojny, jedna sa mi ale o to, ze planujem kupit fotak uz na nejaky ten cas a postupne aj nejake kvalitnejsie skla, tak preto zvazujem ktorym smerom sa vybrat (canon ci nikon). A este ohladne tej Sigmy 18-200 s OS: niesom ziaden profi fotograf,ide mi len o to, ci patri to sklo medzi tie kvalitnejsie, alebo nie? (proste chcem nieco lepsej triedy, ako su setove objektivy, ale nemusi to byt hned ta najsamlepsia kvalita). :)
 
slavmiro
2009-06-30 12:39:24+02
príspevok od: deduskomrazik
Takze ak to spavne chapem, nikon d90 je min o triedu lepsi. No a rozdiel v cene tiez nieje taky markantny, takze to skor vidim na ten nikon. V sucasnosti sice pouzivam Canon EOS 450D a som s nim dost spokojny, jedna sa mi ale o to, ze planujem kupit fotak uz na nejaky ten cas a postupne aj nejake kvalitnejsie skla, tak preto zvazujem ktorym smerom sa vybrat (canon ci nikon). A este ohladne tej Sigmy 18-200 s OS: niesom ziaden profi fotograf,ide mi len o to, ci patri to sklo medzi tie kvalitnejsie, alebo nie? (proste chcem nieco lepsej triedy, ako su setove objektivy, ale nemusi to byt hned ta najsamlepsia kvalita). :)
nerob hlupost, ked uz si nastupil na vlak s velkym C na rusni, tak neprestupuj. K 450D si prikup 50D(40D), aby si mal nejaky citelny posun do vyzsej triedy. 450D budes mas stale ako dobry backup pre 50D telo, ak sa tomu chces vaznejsie venovatako pises. Lepsie sa vazne venuje fotokonicku s 2mi zastupitelnymi telami. Ultrazoom 18-200 radsej priamo od C v tvojom pripade. Ak ides po kvalite, tak radsej 24-105. V pripade Nikonu ultrazoom od nikonu.
 
deduskomrazik
2009-06-30 12:40:24+02
príspevok od: Wampa
Mam Nikon D90 s objektivmy 18-105, 70-300 a 105 macro vsetko od Nikonu. Je to moja prva zrkadlovka. Neviem porovnat s inymi zrkadlovkami. Som spokojny. Som zaciatocnik a ucim sa. Ak mas konkretnu otazku napis rad odpoviem.
zaujimalo by ma, ci je moznost zaostrovania pri life view aj v cez zaostrovacie body (teda opticky) ako je to napr. u Canon, alebo len sposobom klasickym, co pozname z kompaktov a druha vec: myslim, ze Nikon nema senzor pod hladacikom co vypina displej ked prilozis oko, takze ci to nieje moc rusive, ked ti zo spodu svieti displej do oka pri foteni. Dakujem
 
2009-06-30 12:41:42+02
príspevok od: deduskomrazik
Takze ak to spavne chapem, nikon d90 je min o triedu lepsi. No a rozdiel v cene tiez nieje taky markantny, takze to skor vidim na ten nikon. V sucasnosti sice pouzivam Canon EOS 450D a som s nim dost spokojny, jedna sa mi ale o to, ze planujem kupit fotak uz na nejaky ten cas a postupne aj nejake kvalitnejsie skla, tak preto zvazujem ktorym smerom sa vybrat (canon ci nikon). A este ohladne tej Sigmy 18-200 s OS: niesom ziaden profi fotograf,ide mi len o to, ci patri to sklo medzi tie kvalitnejsie, alebo nie? (proste chcem nieco lepsej triedy, ako su setove objektivy, ale nemusi to byt hned ta najsamlepsia kvalita). :)
to je tazke rozhodnutie, ktorym smerom ist...a co sa tyka toho ultrazoomoveho skla, naozaj potrebujes taky velky rozsah aj ked na ukor kvality? preco nei nejaky zakladny zoom, poriadny za normalnu cenu (Tamron 17-50/22,8 alebo od Nikonu 16-85)a potom nejake tele (Canon 70-200/f4 alebo Tamron 70-200/2,8) mozno par bubakov navyse, no poriadny zaklad na dlhy cas...
 
deduskomrazik
2009-06-30 12:45:05+02
príspevok od: slavmiro
nerob hlupost, ked uz si nastupil na vlak s velkym C na rusni, tak neprestupuj. K 450D si prikup 50D(40D), aby si mal nejaky citelny posun do vyzsej triedy. 450D budes mas stale ako dobry backup pre 50D telo, ak sa tomu chces vaznejsie venovatako pises. Lepsie sa vazne venuje fotokonicku s 2mi zastupitelnymi telami. Ultrazoom 18-200 radsej priamo od C v tvojom pripade. Ak ides po kvalite, tak radsej 24-105. V pripade Nikonu ultrazoom od nikonu.
no ten Canon 450D idem predat, takze budem stat uplne na cistej ceste, preto sa pytam, ze ci mam stupit doprava, ci dolava. No a ak porovnam Canon 50D a Nikon D90, tak mi ten Nikon vybavou pride lepsi.
 
deduskomrazik
2009-06-30 12:51:45+02
príspevok od:
to je tazke rozhodnutie, ktorym smerom ist...a co sa tyka toho ultrazoomoveho skla, naozaj potrebujes taky velky rozsah aj ked na ukor kvality? preco nei nejaky zakladny zoom, poriadny za normalnu cenu (Tamron 17-50/22,8 alebo od Nikonu 16-85)a potom nejake tele (Canon 70-200/f4 alebo Tamron 70-200/2,8) mozno par bubakov navyse, no poriadny zaklad na dlhy cas...
vies ten velky rozsah zoomu chcem preto, lebo hodne cestujem a dost sa venujem aj turistike (kde sa mi jedna aj o vahu) a po dalsie: (doteraz som mal skla 18-55 a 70-300) no a stretavam sa s vela situaciami, kde musim casto menit zoom, takze neustale prehadzovanie objektivov v kratkom case ma aj dost rusilo.
 
2009-06-30 12:55:18+02
príspevok od: deduskomrazik
no ten Canon 450D idem predat, takze budem stat uplne na cistej ceste, preto sa pytam, ze ci mam stupit doprava, ci dolava. No a ak porovnam Canon 50D a Nikon D90, tak mi ten Nikon vybavou pride lepsi.
v tom rozhodnuti ti zrejme pomoze len to, ze oba dva zoberies do ruky a das na sympatie...moj nazor je taky, ze 50D je nad D90 bez ohladu na prislusnost ku znacke...aj ked ergonomicky je to zrejme naopak...ale to je len moj nazor...dolezitejsia otazka pri znacke je prislusenstvo, jeho cena a mnozstvo ponuky...tazko povedat, kolko do toho chces dat a co planujes do buducna..
 
duroslav
2009-06-30 12:59:59+02
príspevok od: deduskomrazik
zaujimalo by ma, ci je moznost zaostrovania pri life view aj v cez zaostrovacie body (teda opticky) ako je to napr. u Canon, alebo len sposobom klasickym, co pozname z kompaktov a druha vec: myslim, ze Nikon nema senzor pod hladacikom co vypina displej ked prilozis oko, takze ci to nieje moc rusive, ked ti zo spodu svieti displej do oka pri foteni. Dakujem
D90 má stavový LCD displej hore, takže stavový displej vzadu budeš pri fotení používať iba zriedka. A ten sa vypína automaticky po určitom čase (ktorý si môžeš nastaviť) neaktivity, prípadne zhasne oamžite po namačknutí spúšte..
 
slavmiro
2009-06-30 14:11:08+02
príspevok od: deduskomrazik
no ten Canon 450D idem predat, takze budem stat uplne na cistej ceste, preto sa pytam, ze ci mam stupit doprava, ci dolava. No a ak porovnam Canon 50D a Nikon D90, tak mi ten Nikon vybavou pride lepsi.
co ziskas predajom 450D a kupou 500D? Co Ti chyba na 450D voci 500D? fakt nerozumiem tymto upgradeom. Fotografiu tu nemas publikovanu ziadnu, to ciastocne moze naznacovat aky level fotenia ovladas, ale nemusi. Ides na to ale neskutocne povrchne, ked si sam nevsimol ze Nikon D90 ma stavovy display. Ten ma aj 50D (tento je navyse kovovy, D90 je kvalitne pogumovany plast) a to tie aparaty predurcuje do semipro kategorie. Menit jednu mydlovu krabicku 450D za druhu 500D je blbost. Alebo uvazujes 50D vs D90? V primarnej otazke vlakna pises o 5O0D..
 
Wampa
2009-06-30 14:26:32+02
príspevok od: deduskomrazik
zaujimalo by ma, ci je moznost zaostrovania pri life view aj v cez zaostrovacie body (teda opticky) ako je to napr. u Canon, alebo len sposobom klasickym, co pozname z kompaktov a druha vec: myslim, ze Nikon nema senzor pod hladacikom co vypina displej ked prilozis oko, takze ci to nieje moc rusive, ked ti zo spodu svieti displej do oka pri foteni. Dakujem
Sa ti priznam ze cez live view som fotil asi dva krat aj to s 2 rocnym synom pri fotaku ale vsimol som si len jeden zaostrovaci obdlznik a ostrenie je nekonecne oproti klasike. A ako tu uz duroslav napisal pouzivam stavovy display nie monitor. Monitor len na kotrolu fotiek po odfoteni.
 
duroslav
2009-06-30 15:47:39+02
príspevok od: Wampa
Sa ti priznam ze cez live view som fotil asi dva krat aj to s 2 rocnym synom pri fotaku ale vsimol som si len jeden zaostrovaci obdlznik a ostrenie je nekonecne oproti klasike. A ako tu uz duroslav napisal pouzivam stavovy display nie monitor. Monitor len na kotrolu fotiek po odfoteni.
Zaostrovací bod je síce iba jeden, ale môžeš si ho posunúť presne na to miesto kam potrebuješ, t.j. nie si obmedzený pevne danými zaostrovacími bodmi.
 
Strana 1 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()