Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

blesk pre Nikon D90

mabe244
mabe244 2009-06-13 22:09:45+02
cavte, som fakt amater tak ze potrebujem poradit ohladom blesku pre D90 co by bolo vhodne pouzit tak aby vedel komunikovat s aparatom a aby to bolo cenovo vyhodne taka "zlata stredna cesta".
 
duroslav
2009-10-16 08:55:36+02
príspevok od:
ver, ze ta posledna veta nie je nezmysel...ze to vyzera zvlastne - male telo, velky objektiv a velky blesk je jedna vec a nepodstatna...ale strasne blbo sa to drzi, prevazuje to dopredu...grip som nepotreboval, mam druhu baterku, no musel som ho kupit a teraz je velky rozdiel v uchope, ruka tak netrpi a konecne nemam malicek pod fotakom...
S prevažovaním do predu je to dosť diskutabilné. Keď mám nasadený tele, tak foťák držím za objektív práve tak, že je celý komplet vyvážený.
 
2009-10-16 09:11:16+02
príspevok od: duroslav
S prevažovaním do predu je to dosť diskutabilné. Keď mám nasadený tele, tak foťák držím za objektív práve tak, že je celý komplet vyvážený.
ano, to je pravda napr. v tvojom pripade a D90, kde je telo tazsie, no napr. pri 450D alebo malom tele bez gripu to prevazuje, kedze pomocny uchop na objektive je na zoomovacom prstenci, ale da sa to ako-tak zvladnut...no pokial k tomu pridas profi blesk, je to uz o nicom a grip je ovela viac potrebny...rok som vydrzal bez neho, nevidel som dovod ho kupovat, no ked som kupil blesk, uz toho bolo na to male telo prilis nevyvazene...je to vsak subjektivny pohlad, ktory nemusi zdielat kazdy clovek...
 
beholder
2009-10-16 13:16:17+02
príspevok od:
ver, ze ta posledna veta nie je nezmysel...ze to vyzera zvlastne - male telo, velky objektiv a velky blesk je jedna vec a nepodstatna...ale strasne blbo sa to drzi, prevazuje to dopredu...grip som nepotreboval, mam druhu baterku, no musel som ho kupit a teraz je velky rozdiel v uchope, ruka tak netrpi a konecne nemam malicek pod fotakom...
...ono...je zas pravdou, že teleobjektív môže mať 700g alebo až 17kg:)...



 
2009-10-16 13:20:21+02
v mojom pripade to prve a o tom som aj pisal...dat 70-200/2,8 na 450-tku minimalne bez gripu je este viac neprakticke ohladom ergonomie ako ked tam clovek nasadi f4..
 
dodo_bb
2009-10-16 15:13:53+02
No 80% mojej práce robím s teleobjektívmi a v návode na objektív aj foťák sa jednoznačne píše, že pri objektíve nad určitú hmotnosť sa zakazuje držať zostavu za foťák, výhradne za objektív. Už 3 kg objektív má aj samostatný popruh na zavesenie na plece. A dlhšie a ťažšie objektívy majú na držanie už upravenú statívovú pätku - je v ťažisku a má tvar držadla. Aspoň u NIKON produktov je to takto :-)) Pre mňa najväčší prínos gripu je možnosť fotenia na výšku.
 
Barry
2009-10-19 14:24:56+02
Caute... mm D90 a idem kupovat (zajtra) SB-900... urcite ho chcem, len ste ma teraz zarazili s tym ze je to nepomerne velke k telu. Osobne som ho este nevidel nazivo, takze mi tento detail unikol. D90 ma fakt take male telo ?
 
tomasqo
2009-10-19 14:56:40+02
príspevok od: Barry
Caute... mm D90 a idem kupovat (zajtra) SB-900... urcite ho chcem, len ste ma teraz zarazili s tym ze je to nepomerne velke k telu. Osobne som ho este nevidel nazivo, takze mi tento detail unikol. D90 ma fakt take male telo ?
Vecer resp. zajtra Ti mozem poslat zive foto mojej D5000 a SB-900 :-) nic strasne, no po celodennom foteni ma trosku boleli prsty a zapastie. D90ka ma ale oproti D5000ke znacne vacsi grip takze tento problem by som u Teba neocakaval. Navyse ako to vyzera to Ti moze byt jedno, je to paradny blesk ;-)
 
Barry
2009-10-19 15:27:48+02
príspevok od: tomasqo
Vecer resp. zajtra Ti mozem poslat zive foto mojej D5000 a SB-900 :-) nic strasne, no po celodennom foteni ma trosku boleli prsty a zapastie. D90ka ma ale oproti D5000ke znacne vacsi grip takze tento problem by som u Teba neocakaval. Navyse ako to vyzera to Ti moze byt jedno, je to paradny blesk ;-)
Grip nemam, preto som sa trocha bal ze to bude nevyvazene... v sucasnosti sa da kupit len SB600 a 900... ale budem musiet kupit novu brasnu.... uz sa nezmestim...
 
Milann
2009-10-19 15:45:41+02
Netvrdil by som, ze kto to mysli s fotenim vazne, ma mat SB-900. Moc vela rozdielov oproti SB-600 neprinasa: Ano, ma vacsi vykon (uprednostnil by som ale viac svetiel v scene), farebne filtre (daju sa dokupit aj na SB-600), riadiaca jednotka na blesku (D90 ma v tele, ergonomiu ovladania ponechajme teraz bokom), otacanie hlavy vsetkymi moznymi smermi, ale potrebuje to chalan, ak ani nevie, ake su medzi tymi dvoma belskami rozdiely ? Ja by sm Ti poradil, kup si SB-600, vykon je dostatocny, dialkovo to z D90 odpalovat mozes. Cize svietit scenu s SB-600 dokazes podobne ako s SB-900 a za nizsiu cenu. Nauc sa pracovat s bleskom na tele, vyskusaj si dialkove odpalovanie svetla, a potom si dokupis dalsie blesky. Potom budes vediet, preco si profici vyberu SB-900 ;-)
 
milos
2009-10-19 23:04:34+02
Možno ti aj toto ,,rozšíri obzor,, pri výbere:

http://www.ephoto.sk/uzivatelska-sekcia/forum/?action=showComments&id=1906&action2=showComment&commentId=54717&page=0#comments54717

a aj

http://www.ephoto.sk/tip-redakcie/investovat-do-drahsieho-blesku/


 
milos
2009-10-19 23:24:34+02
alebo toto:

http://www.ephoto.sk/uzivatelska-sekcia/foto-skola/foto-skolka/moj-prvy-externy-blesk/
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()