Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

NIKON D700 a CLS

IceDive1
IceDive1 2009-06-03 09:23:59+02
Mám otázku ohľadne CLS na fotoaparáte NIKON D700. Priamo na tele sa dajú nastaviť dve skupiny bleskov. Na externých bleskoch sa dajú ale nastaviť až 3 skupiny. Keď teda ako Master použijem externý blesk na foťáku budem môcť používať 3 skupiny bleskov? Ďakujem.
 
shoki
2009-06-04 17:01:59+02
príspevok od:
SU-800 sice nemam, ale Manual mod ma nikdy nepustil dalej, ako 1/250s ci uz blesk, alebo odpal a kedze iny nefotim a viem o obmedzeniach mechanickej zavierky, tak som neratal s tym, ze to pofici. skusim zohnat a odskusat.
skusil som teraz zo zvedavosti nastavit 2 blesky kazdy v inej skupine na M a odpalit ich na manual cez su800 a pokial som este uplne neosprostel a pozeram dobre tak to funguje aj na manual (teda blesky su samozrejme v remote rezime a ich manualny vykon je nastaveny na riadiacej jednotke)
konkretne synchro 1/1250 blesky na 1/128 vykonu clona 2.8 iso tak ako zmeral podla vzdialenosti a nastaveneho vykonu bleskov flahmeter =800... ale takto na manual uz mi cls prilis zmysel nedava pretoze sa stiera jedna z hlavnych vyhod oproti studiovym bleskom... to ttl meranie je tam fajn
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()