Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

druhy objektiv pre uplneho zaciatocnika

bubo47
2009-05-30 20:06:17+02
Ahojte. Uz par mesiacov som stastnym vlastnikom Canonu 1000D so setovym objektivom Canon 18-55mm IS. Casom som vsak zistil, ze by sa celkom zisiel druhy objektiv, s vacsim ohniskom - rad fotim ludi a prirodu (ani nie tak krajinky, ako skor pokusy o makro) otazka teda je, aky objektiv? rozpocet je znacne obmedzeny, takze cim lacnejsie tym lepsie ... (povedzme, ze do tych 170€) tamron? sigma? 55-200? 70-300? som z toho celkom zmateny... aj na tomto fore som cital rozne reakcie - ci uz na to, ze tieto lacne objektivy su pri ohnisku 300 skoro nepouzitelne, pripadne nelichotive reci o tamrone ... moja otazka teda spociva jednak v tom, ci sa mi oplati kupit vyhliadnuty Tamron AF 70-300 f/4.0-5.6 Di LD Macro 1:2, ci sa poobzerat po bazarovom canone, ci pozriet sigmu, ci radsej objektiv 55-200... dakujem
 
MartinG
2009-05-30 22:30:03+02
Ja mam Canon 450D so setakom 18-55mm IS a ako druhy objektiv som kupoval 50mm f1.8 najlacnesi objektiv od Canonu a som s ním velmi spokojny no uvidíme dokedy.Porozmyslaj
 
viking81
2009-05-30 23:02:52+02
ked chces nejaky tele.....tak aspon 55-250 IS
 
Manny357
2009-05-30 23:16:13+02
ja by som dosetril a kupil nejake USMko... Ja som nasetril na 50mm 1.4 USM a som velmi spokojny. Je to super sklo, vrelo odporucam. Na Bestcena.sk ho mas za 305€. Ak vsak je rozpocet tvrdo obmedzeny aj ta 50mm 1.8 nie je zle riesenie. Ak vsak chces Tele to ti poradia iny.

A ako sa v kazdom vlakne o sklach pise. Pozri si photozone.de a tie dve 50ky mas myslim aj na dpreview.com
 
frantisek82
2009-05-30 23:21:07+02
tieto lacne teleobjektivy od tamron-u a od sigmy by som nekupil... neviem ci som sa niekde na ne docital nieco dobre... ked uz tak tamron 70-200/2.8 ale to uz sme s cenou niekde inde... kvalitny objektiv ti velmi pomoze ku kvalite fotiek, nedavno som si kupil sigmu 50/2.8 macro a je to fakt poznat na kvalite fotiek. ja by som ti odporucal podobne ako MartinG radsej ten canon 50/1.8 a na teleobjetiv by som si rozhodne dosetril a zainvestoval lebo sa to fakt oplati...
 
mago
2009-05-30 23:45:20+02
takze takto... mas svoj rozpocet to je dobre, nie je vysoky, ale urcite sa da kupit rozumne.
osobne neuznavam nazory uzivatelov ktori tvrdia, ze lepsie ziadny ako lacny. kedze mas najzakladnejsi setak a na kvalitu sa nestazujes neries super kvalitu ani u tele.
chcel si dlhsie sklo tak sa nenechaj prehovorit na 50mm lebo mozes lutovat...
Canon 55-250IS by bola dobra volba, davaj si pozor na nesvetelne a nestabilizovane skla s dlhym ohniskom, mozes mat problem niekde v lese, kde nie je dostatok svetla ani cez den na nejake to makro hmyzu...
osobne nemam skusenosti s niecim takym, mam len jedno sklo 17-85(setak) a nemam najmensi problem tlacit aj na A3 format vo vysokej kvalite..
moj pripad je ze obmedzujem fotografovane objekty kvoli objektivu, ale ani v tom nevidim problem ako zaciatocnik, potrebujem sa najprv naucit fotit hocico aby som mohol uvazovat nad niecim dalsim...
dalo by sa toho este vela povedat, ale uz pisem blbosti takze koncim... :)
 
bubo47
2009-05-31 00:19:15+02
1) 50mm je portretove sklo? resp. na co vsetko ine sa da vyuzit a ake su jeho vyhody oproti setovemu sklu? teda, uvidim ich vobec ? (lebo pokial som spravne googlil, tak 50mm 1.8 ma min. zaostrovaciu vzdialenost 45cm, co nie je nic moc)

2) hm, 55-250 IS stoji okolo 290€, co je uz niekede inde ... preto som rozmyslal skor o nejakom lacnejsom teleobjektive pre zaciatok. a o to zmatenejsi som z roznych reakcii :P
 
viator
2009-05-31 06:41:45+02
50mm/F1,8 oproti setovému obj. má neprovnatelne lepšiu kresbu a menšie skreslenie. Už som ho použil aj na foto panorámy s /technicky/ výbornými výsledkami /malé skreslenie/. A na makro sa dá použiť s medzikrúžkami.
Ak plánuješ teleobjektív len pre ´zoznámenie´, skús nejaký bazárový - na nájdenie nedostatkov určite bude stačiť... a keď zistíš, v čom a ako Ťa obmedzuje - nebudeš ľutovať investíciu doňho. Pomôže Ti pri výbere iného - tak veľa šťastia pri výbere !
 
beholder
2009-05-31 08:29:54+02
...asi najideálnejšou a najuniverzálnejšou voľbou je kúpa pevného makroskla 1:1 s ohniskovou vzdialenosťou od 100 do 150mm.......použiteľné na makro (samozrejme), šport (kedže je väčšinou vybavený rýchlym USM), portrét (vynikajúca ostrosť,bokeh), koncerty (sveteľnosť),.........v mnohých prípadoch i krajina...

....výsledná fotografia je neporovneteľná čo sa kvality výstupu týka s ktorýmkoľvek zmieňovaným ´lacným´ teleobjektívom...

...nové sú samozrejme mimo tvojho rozpočtu (možnosťou je i kúpa bazárového kúska), a tak pri menšom došetrení nebudeš toto rozhodnutie isto ľutovať...

 
p3eek
2009-05-31 08:39:09+02
skus este taku vec ze si kupis redukciu z M42 na canon eos a k tomu v bazare alebo na nete nejaky teleobjektiv carl zeiss s dobrou svetelnostou za par supiek...ja som si kupil taku redukciu nedavno este som s tym vela nefotil ale zatila co som skusal tak maju tie stare objektivy celkom peknu kresbu a hlavne maju skvelu svetelnost a aj pekny bokeh....trosku horsie vysledky mau v protisvetle....nezabudni ale ze ti nebude fungovat automaticke zaostrovanie a budes musiet ostrit manualne...ked si kupis redukciu s cipom tak ti fotoaparat potvrdi spravne zaostrenie zapipnutima zasvietenim toho kruzku v hladaciku ale budes musiet ostrit sam a dalsia vec bude ti fungovat len manualne nastavenie expozicie a priorita clony...nevyhodu vidim pri foteni ludi..nebudes stihat tak rychlo ostrit....ak si prirodou myslel krajinu tak tam mozes ostrit kolko kces... pripajam lik s bazarom http://www.paladix.cz/bazar/index.php?bmid=13 tie ceny su ozaj nizke....
 
p3eek
2009-05-31 08:42:03+02
est eby som doplnil ze zatial co som si vsimol treba dost vyrazne kompenzovat meranie expozicie ..popisem to zhruba takto cim mam mensie clonove cislo tym presnejsie nameria fotoaparat expozicu ....pri vacsich cislach uz je obraz postupne vzdy via a viac preexponovany takze musim viac a viac kompenzovat...zatial to je taka prva skusenost s tym starym objektivom na canone...
 
bubo47
2009-05-31 14:59:08+02
hmm .. tak ta redukcia je celkom zaujimavy napad, skusim o tom pouvazovat.

... na objektivy s pevnym ohniskom od 100mm do 150mm som uz pozeral (a slintal nad nimi), lenze aj bazarove kusy si slusne drzia svoju cenu...

frantisek82: ta sigma vyzera hodne zaujimavo ... na amazone ju maju za 300$ (cca 214€ plus shipping) to by sa mozno este dalo.
ten setak, co mam ma minimalne zaostrenie na 25cm, ta sigma na 19cm. je to fakt AZ taky rozidel? (lebo s tym setakom sa makro velmi fotit neda ... )

 
werdza
2009-05-31 16:39:51+02
aj ja mam setak 18-55 is a druhy objektiv tiez 50mm f 1.8, ale 450D canona. ten 50mm f1.8 je perfektny v tom, ze mozes fotit aj v slabych svetelnych podmienkach ako koncerty, alebo v podniku s kamosmi,
mozes sa s nim vyhrat v prirode pri foteni kvetiniek a skusat kedy ti vykuzli nadherny bokeh a to si aj pisal v prispevku, ze prirodu a pisal si aj o portretoch a ludoch a
aj an to je vynikajuci, za tu cenu sa vazne oplati ho mat.
ja vlastne setak pouzivam malo kedy.
 
werdza
2009-05-31 16:45:05+02
ale ta 50siatka 1.8 ti zaostri az od 40 cm
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()