Hore

Panasonic Lumix DMC-TZ100

Kompaktný a viac ako skvele vybavený fotoaparát. Lákadlom sú 1” snímač, 4K video, 10-násobý zoom a vstavaný elektronický hľadáčik.

1” snímač v kompakte sa ukazuje ako dobrý kompromis. Poskytuje už veľmi dobrú obrazovú kvalitu, viditeľne lepšiu ako u snímačov v bežných kompaktov. Obraz sa blíži charakteru fotografií zo zrkadloviek a CSC fotoaparátov. Prelomovým modelom je dnes už legendárny Sony RX100 a jeho nástupcovia. U týchto skvelých fotoaparátov mi jedno chýba, praktickejší rozsah objektívu. Najmä pri fotení krajiny je pre mňa ich najdlhšia ohnisková dĺžka príliš malá. Rozsah objektívu je pre mňa praktickejší u fotoaparátov Sony RX10 a Panasonic FZ1000. To sú ale už “obludy” veľké ako zrkadlovka. 

Panasonic TZ100 je odpoveďou na moje priania. Kompaktný, s 1” snímačom a 10-násobným zoomom. Dokonca má aj hľadáčik. Papierovo je to pre mňa najvhodnejší kandidát na vreckový zápisník. Test ukáže, či je tomu tak aj v skutočnosti.

Prvý dojem

Panasonic TZ100 veľmi pripomína spomínaný Sony RX100. Podobné rozmery, podobný dizajn. Len na objektíve je miesto nápisu Zeiss, nápis Leica. Jedna slávnejšia značka, ako druhá. Na test som dostal kúsok v tmavosivej farbe s dekoratívnym červeným pásom. Časť fotoaparátu okolo spúšte je svetlejšia. Až potiaľto sa mi farebné prevedenie páči, predsa je to len trochu nápaditejšie, vadí mi však čierna farba objektívu. K telu sa nehodí.

Mechanické prevedenie je veľmi dobré, vrátene ovládacích prvkov. Prvý veľký plusový bod musím dať za vstavaný hľadáčik. Je pevne zabudovaný, netreba ho vysúvať a potom zasúvať, ako u Sony RX100. Aj keď vyzerá drobne, vo vnútri je prekvapujúco veľký. Keď k hľadáčiku priložíte oko uvidíte pomerne veľa zbytočného priestoru okolo displeja. Má to však svoj dôvod. Hľadáčik je navrhnutý tak, aby obraz videli celý aj majitelia okuliarov. Displej je bohužiaľ pevný, aspoň že je dotykový.

V prednej časti je telo mierne vystúpené, pre bezpečnejšie držanie by to však chcelo protišmykovú úpravu, napr. polep z umelej kože. Ovládacie prvky vyzerajú byť rozmiestnené logicky a nevybočujú zo štandardu.

Konštrukcia, dizajn a špecifikácia

Panasonic Lumix DMC-TZ100 je kompaktný fotoaparát triedy Travel Zoom. Travel Zoomy spájajú výhodu malých rozmerov kompaktu s veľkým rozsahom objektívu ultrazoomu. Tejto kategórii Panasonic vládne už dlhé roky a bol priekopníkom optickej stabilizácie obrazu v takýchto fotoaparátoch. Modelov s označením TZ sme tu mali veľa, až tento je však osadený na kompakt veľkým, 1” snímačom. Fotoaparát si pritom zachováva malé rozmery a aj veľkorozsahový objektív. Telo je vyrobené z kovu a kompozitu a vyznačuje sa kvalitným dielenským spracovaním.

1” snímač typu MOS má rozlíšenie 20,1 Mpx. Objektív LEICA má 10-násobný zoom, ekvivalent plnoformátového objektívu 25-250 mm, svetelnosť je f/2,8-5,9. Objektív je samozrejme stabilizovaný. Ekvivalentný rozsah objektívu sa mení podľa nastaveného pomeru strán.

Nadštandardne je rozlíšenie videa, fotoaparát zvláda 4K s frekvenciou 25p. S 4K videom sú previazané funkcie 4KPhoto a Postfocus, ktoré poznáme z niektorých MFT fotoaparátov Panasonic. Vo Full HD rozlíšení vie fotoaparát zachytiť slow motion video (4x spomalené).

3” displej je pevný, ale s dotykovým ovládaním. Pevný je aj EVF hľadáčik. Do rozšírenej výbavy môžeme započítať WiFi, ale bez NFC. GPS modul vo výbave nie je.


Klasický dizajn kompaktov typu Travel Zoom. V tomto prevedení zaujme červená dekoratívna linka, rozdeľujúca dve rôznosfarbené plochy. A samozrejme pozornosť vzbudí nápis LEICA na objektíve.


Pri pohľade na zadnú časť najviac zaujme okulár hľadáčika. Je pevný, netreba ho vysúvať ako na fotoaparátoch Sony RX100 III a RX100 IV.


Klasický otočný volič programov a roller, ovládanie aké používame u zrkadloviek.


  • Objektív: LEICA DC VARIO-ELMARIT/12 prvkov v 10 skupinách (5 asférických šošoviek/9 asférických povrchov)
  • Snímač: MOS, 20,1 megapixelov
  • Optický stabilizátor obrazu: 5-osový stabilizátor HYBRID O.I.S.
  • Displej LCD: 7,5-centimetrový (3,0-palcový) displej LCD s obrazovkou TFT (s 1 040 000 bodmi), statickým dotykovým ovládaním a antireflexnou povrchovou úpravou/Zorné pole: približne 100 %, široký pozorovací uhol
  • Hľadáčik: 0,20-palcový živý hľadáčik (LVF) (ekvivalent 1 166 000 bodov), zorné pole: približne 100 %, optika s 19,6-násobným priblížením/Zväčšenie: Približne 2,59×/0,46× (ekvivalent 35 mm fotoaparátu)
  • Rýchlosť uzávierky: 60 – 1/2 000 s (mechanická uzávierka)/Približne 1 – 1/16 000 s (elektronická uzávierka)
  • Wi-Fi: Áno, bez NFC
  • Rozmery (Š x V x H): 110,5 × 64,5 × 44,3 mm
  • Hmotnosť: Približne 310 g s batériou a pamäťovou kartou SD


http://www.panasonic.com/sk/consumer/fotoaparaty-a-videokamery/digitalne-fotoaparaty-lumix/fotoaparaty-so-superzoomom/dmc-tz100.html

Batéria sa nabíja vo fotoaparáte, čo ma svoje výhody aj nevýhody. Nabijete ju cez USB s najrozšírenejším micro USB konektorom. Na nabitie preto môžete použiť aj nabíjačku z telefónu, alebo powerbanku. Horšie je to, ak máte dve alebo viacero batérií a chcete zároveň jednu z batérií nabíjať a fotoaparát používať. Otvor na krytke batériovej šachty ukazuje na možnosť napájať fotoaparát externým sieťovým zdrojom.

Menu fotoaparátu je rozsiahle, na svoje si prídu aj nároční fotografi, ktorí si radi upravia fotoaparát k svomu obrazu. Dokonca môžete meniť aj jeho farbu. V ponuke nájdete veci, ktoré niekedy nenájdete ani na vyspelej zrkadlovke. Nastaviť sa dá takmer každý ovládací prvok.

Fotoaparát odštartuje za niečo mále cez sekundu, na to že sa musí vysunúť objektív s tak veľkým rozsahom, je to dobrý čas. Rýchle je aj zaostrovanie. Navyše je bez zaváhania, žiadne preostrovanie. Z rýchlosti a presnosti nepoľavuje, ani keď zaostrujete do najtmavšieho kúta. Zdržiavať vás nebude ani oneskorenie spúšte. Panasonic TZ100 je vo všetkých ohľadoch rýchly kompakt, ktorý vás pri fotografovaní nemieni zdržiavať.

Ekvivalentný rozsah objektívu je 25-250 mm. Je teda dostatočne širokouhlý a zároveň má aj slušné priblíženie. Fotoaparát si zaslúži označenie TZ - Travel Zoom. Horšie je na tom objektív so svetelnosťou. Na najširšom konci je to slušných f/2,8, ale pri maximálnom vyzoomovaní klesne svetelnosť na f/5,9. Ak má mať ale fotoaparát kompaktné rozmery a veľký rozsah objektívu, inak to nejde. Toto je fotoaparát do pekného počasia, fotografovanie interiérov nie je jeho parketa. I keď vďaka 1” snímaču svetelný hendikep slušne kompenzuje.

Expozičné režimy

Fotoaparát disponuje motívovými aj pokročilými expozičnými programami. Nechýbajú ani obrazové efekty. Program sa vyberá otočným voličom, rovnako ako u pokročilých zrkadloviek a CSC. Dokonca sú tu aj dva rollery, jeden na objektíve, druhý na vrchnej časti fotoaparátu. Ten som si nakonfiguroval na korekciu expozície. Prstencom na objektíve ovládate expozičný parameter, podľa zvoleného programu.

Ako vidno na svoje si prídu nefotografi, ktorým môžete dať fotoaparát do ruky a nastavíte im automatiku alebo motívový program. Rovnako si na svoje prídu aj pokročilí fotografi.

Rozhodol som sa, trochu preskúšať správanie expozičnej automatiky. Preto som väčšinou fotografoval s programom P, aby som videl, ako fotoaparát pracuje s expozičným trojuholníkom vzhľadom na svetelné podmienky a ohniskovú dĺžku objektívu. Až príliš často som musel použiť Shift, teda posun expozičnej krivky, pretože automatika nechcela pricloniť objektív i keď bolo svetla nadbytok. Radšej použila veľmi krátky čas.

Súborový formát

Ako sa dá očakávať u pokročilého fotoaparátu, nechýba možnosť snímania do formátu RAW. JPG je tu samozrejme tiež. Fotoaparát má však niekoľko vychytávok, ktoré prináša výkonný procesor, schopný spracovávať 4K video, sú to 4K Photo a Postfocus.

Obrazové efekty

Obrazové efekty sú tu prakticky rovnaké ako v CSC fotoaparátoch Panasonic. Niektoré sú výpočtovo náročnejšie a vtedy začne obraz trhať. Aplikujú sa na fotografie vo formáte JPG a niektoré aj na video.










Ukážka niektorých obrazových efektov.

Panoráma

Panoráma sa sníma kontinuálne. Výška je 1920 bodov, dĺžka je premenlivá. Snímanie panorámy je hračkou. Škoda, že funguje len na najširšom ohnisku, nie je možné ani trochu prizoomovať. Táto funkcia preto nie je vhodná na snímanie vzdialenejších objektov.


4K Photo

4K fotografia v rozlíšení 8Mpx je vlastne políčko s videosekvencie pri snímkovej frekvencii 30 obr./s. Režim 4K Photo má niekoľko režimov. Veľmi zaujímavý je ten, ktorý sníma dopredu (pri namačknutej spúšti), po jej stlačení máte v pamäti zábery, ktoré sa udiali už pred stlačením spúšte. Samozrejme aj potom. Takto máte veľmi vysokú šancu, že sa vám podarí odfotiť akčný záber, tak ako ste to zamýšľali. Jednoduchšie už to asi ani nejde. Stačí si len vybrať zo série a fotku uložiť.

Že je to výber z videa dokazuje aj program iMovie, v ktorom som video spracovával. S videami naimportoval aj jednotlivé zábery 4K Photo.

Postfocus

Postfocus je tiež funkcia využívajúca možnosti dané 4K videom, skombinované s preostrením objektívu. Fotoaparát nasníma krátku sekvenciu, počas ktorej preostruje. Sekvencia je rozdelená do jednotlivých políčok, s ktorých každé je s iným zaostrením. Fotograf klikne na náhľad, kde chce mať zaostrené a zo sekvencie sa vyberie príslušná fotografia. Tú si môže uložiť.

Zaujímavé je pozorovať správanie AF pri fotení. Je vidno, že sa prispôsobuje konkrétnej scéne, po ktorej sa “rozbehnú” zelené rámiky zaostrovacích bodov.

Obidve vychytávky sú zaujímavé, skúsenejší fotograf ich však asi používať nebude. Nie je na ne odkázaný.

Okrem vychytáviek tu máme aj štandardné funkcie súvisiace s fotografovaním. Nechýba výber spôsobov merania, nastavení WB, obrazové profily, rozšírenie dynamického rozsahu atď.

Pozrime sa na tie zaujímavejšie, ktoré v kompaktoch až tak často nie sú. Máme tu viacnásobnú expozíciu, Time Lapse, Stop Motion animáciu, pokročilý Bracketing a nastaviteľnú samospúšť.

Citlivosť ISO

Rozsah citlivosti je od ISO 125 až po optimistických ISO 12 800. Citlivosť je jediný základný expozičný parameter, ktorý nemá priradené ovládacie tlačidlo. K nastaveniu sa dostanete cez menu, alebo Quick menu. Ja som využil možnosť užívateľského nastavenia tlačidiel, funkciu citlivosti som navolil na tlačidlo prepínania displej/hľadáčik. Aj tak najlepšie funguje automaticky po priblíženia oddialení oka.

Hľadáčik a displej

Nastavenia hľadáčika a displeja sú tiež bohaté, porovnateľné s pokročilými CSC fotoaparátmi. Dokonca je k dispozícii aj monochromatický režim živého náhľadu. Parádne prekvapenie. Nechýbajú možnosti zobrazenia údajov na displeji, histogram, vodováha, pomocné mriežky, zobrazenie prepalov a dokonca tu je aj zebra.

Čítal som recenzie, kde sa sťažujú na to, že hľadáčik je malý. Iste, nie je taký ako v pokročilých CSC, tie majú na veľký hľadáčik priestor. Na to, aké je malé telo fotoaparátu, je hľadáčik slušne veľký. Ak mu niečo vyčítať, tak slabší kontrast.

Zaostrovanie

Automatické zaostrovanie ponúka okrem režimov AF-S, AF-C aj AF-F, určený najmä pre video. Nastavovať môžete veľkosť zaostrovacieho bodu. Využívať môžete viacero zaostrovacích bodov naraz, alebo len jeden. Umiestniť ho môžete kamkoľvek, skutočne po celej ploche displeja, najľahšie dotykom.  A to aj keď sa pozeráte do hľadáčika. Vypnutý displej vtedy stále funguje ako touchpad.

K dispozícii je aj manuálne zaostrovanie s asistenciou a funkciou peaking level. Funguje to veľmi dobre. V strede obrazu, alebo tam kde určíte, sa objaví zväčšený náhľad. Ak máte zapnutý peaking level, bude manuálne zaostrenie rýchle a presné. Zaostruje sa samozrejme prstencom na objektíve i keď elektronicky.

Rýchlosť zaostrovanie je veľmi dobrá. Pri fotografovaní nezdržiava, môžete sa plne sústrediť na komponovanie a fotografovanie.

Makro u tohto fotoaparátu nie je najlepšie. Čím väčší snímač, tým ťažšie sa vyrába takýto objektív s dostatočným zväčšením. Otestoval som najkratšie zaostrovacie vzdialenosti pri rôznych ohniskách:

  • ohnisko 25 mm, od 5 cm
  • ohnisko 45 mm, od 10 cm
  • ohnisko 75 mm, od 15 cm
  • ohnisko 85 mm, od 20 cm
  • ohnisko 100 mm, od 30cm
  • ohnisko 150 mm, od 50 cm
  • ohnisko 250 mm, od 70 cm


Ak chcete čo najväčšie zväčšenie, používajte ohniskovú dĺžku do zhruba 100 mm, kedy je mierka zväčšenia približne 1:2.




Zväčšenie postačuje na fotografovanie drobných zvierat a väčších kvetov.

WiFi

Fotoaparát má zabudovanú WiFi, ktorá slúži na prepojenie s chytrým zariadením, alebo aj televízorom. K dispozícii je množstvo nastavení prepojenia. Fotoaparát som prepojil s mojím telefónom úplne bez problémov. Pochváliť musím aplikáciu Panasonic Image App. Ovládať sa dajú prakticky všetky nastavenia, dá sa dokonca aj zoomovať. Takto si predstavujem diaľkové ovládanie fotoaparátu.

Obrazová kvalita

Po prvom importe fotografií do Lightroomu ma prekvapili farby na JPG fotografiách. Použil som profil “neutral”, kde by som očakával veľký dynamický rozsah, menší kontrast a vernejšie farby. Prvé dve požiadavky sa splnili, ale o vernosti farieb som si prestal robiť ilúzie. Fotografie sú celkovo studenšie a farby sú pomerne výrazne poposúvané. Čistá modrá obloha je posunutá smerom k fialovej a pôsobí neprirodzene. Aj iné farby sú poposúvané. Ešte viac sa posun farieb ukáže, keď porovnáte JPG s RAW, ktorý je farebne normálny.

Na kvalite JPG sa podpisuje nepriaznivo odšumovanie. Aj pri relatívne nízkej citlivosti sa kvôli tomu vytrácajú jemné detaily.

Šum je viditeľný aj pri najnižšej citlivosti. Úroveň je plne akceptovateľná. Až do ISO 800 si fotoaparát vedie veľmi dobre. Potom už šum začína prudšie rásť. Náročnejší skončia u ISO 1600, podľa môjho názoru je použiteľné aj ISO 3200. Pri ISO 6400 je šum už veľmi výrazný, pri tlači na malý formát 10x15 cm, sú fotografie stále použiteľné. A tak až najvyššia citlivosť ISO 12 800 je za hranicou použiteľnosti.

Asi bolo odvážne dúfať, že objektív bude rovnako dobrý, ako obidva použité u Sony RX100 série, keď má oveľa väčší rozsah. Nie je to prúser, ale práve objektív svojou kvalitou rozhoduje o celkových kvalitách fotoaparátu. Veľký rozsah, inak veľmi praktický, sa podpísal na kompromisnej kvalite. Takmer v celom rozsahu je objektív mäkší a nepomáha ani priclonenie. O niečo lepší je pri stredných ohniskových dĺžkach, okolo 70 mm.

Na krajných ohniskách sú to rohy, ktoré trpia neostrosťou, ktorá postupuje pomerne ďaleko do stredu obrazu.


Dostatok svetla, jednoduchý motív, skúsený fotograf tu nemá čo pokaziť.


Detail zo stredu fotografie. Výborná kresba, škridle sú vykreslené, objektív zvláda aj najmenšie detaily.


Tu sa presúvame k okraju fotografie. Nie sme ani v rohu a už vidno, že kresba je viditeľnejšie horšia.

Ostatné optické chyby sa objektívu príliš netýkajú. Chromatická chyba je malá a objavuje sa zriedka, objektív nie je náchylný na vznik reflexov a sférické skreslenie je veľmi dobre skorigované.

Vysoké rozlíšenie 20,1 Mpx využije máloktorý majiteľ tohto fotoaparátu. Väčšina fotografií skončí na internete, alebo v nejakej fotoknihe do formátu A3. To ma priviedlo na myšlienku prakticky odskúšať zmenšenie zbytočne veľkých záberov tak, aby som zvýšil obrazovú kvalitu. Fotografie som odšumil, doostril, zmenšil na rozlíšenie približne 12 Mpx a opäť mierne doostril. Výsledok ma príjemne prekvapil. Aj keď sa neostrosť na krajoch obrazu nepodarilo úplne napraviť, je výsledok oveľa lepší. Fotografie sú ostrejšie a prakticky bez šumu. Pozor si treba dávať na fotografie s vysokým ISO, ku ktorým treba pristupovať individuálne, dvojité doostrenie šum zvýrazní a nepomôže tu ani odšumenie.

Celý proces som zautomatizoval, takže celú výberovku som mal upravenú za pár minút. Fotografie nájdete v samostatnej galérii “resamplované”.

Video

Fotoaparát ponúka video v 4K rozlíšení, alebo menšom. Celkovo dobrý dojem z kvality videa ničí poskakujúca stabilizácia obrazu, ktorá pôsobí veľmi rušivo. Programovo je funkcia videa na tom dobre, k dispozícii sú programy P/A/S/M, korekcia expozície, vyváženie bielej atď.


Plusy a mínusy

+ vstavaný hľadáčik
+ kompaktné rozmery
+ AF
+ rozsah objektívu
+ spracovanie
+ nabíjanie cez USB
+ rýchlosť
+ ergonómia ovládania
+ dotykové ovládanie
+ veľké množstvo funkcií
+ bohaté možnosti nastavenia
+ 4K video

-  chýba samostatná nabíjačka
-  displej nie je výklopný
-  veľké množstvo funkcií môže byť pre niekoho mätúce
-  svetelnosť objektívu
-  kvalita objektívu
-  expozičná automatika
-  poskakujúci stabilizátor vo videu

Záver

Panasonic TZ100 vyzerá ako bežný kompakt. Je ale tak nabitý funkciami, že ich kompletný popis by predĺžil túto recenziu na niekoľkonásobok. Preto som sa pozrel len na to najdôležitejšie.

Je viac než zrejmé, že fotoaparátu po funkčnej stránke nič nechýba. Rozhodujúce slovo preto bude mať kvalita fotografií. Objektívy s veľkým rozsahom nemusia byť vždy dostatočne kvalitné a ani 1” snímač nemusí byť zárukou vysokej obrazovej kvality, ako dokazuje Nikon u systému 1, ktorý sa obrazovo nevyrovná Sony RX100.

Kvalita výstupu zo snímača je len o máličko horšia, z hľadiska šumu, ako u novších modelov Sony RX100. Dynamický rozsah je porovnateľný. Z RAW súborov môžete vyvolať fotografie, ktoré sú dynamickým rozsahom bližšie výstupu zrkadloviek, ako kompaktom.

Fotoaparát má aj svoje chyby. Asi tou najhlavnejšou je objektív. Odpustil by som mu horšiu svetelnosť. Optická kvalita je bohužiaľ len priemerná. Nedokáže využiť plný potenciál snímača. K tomu sa pridáva horší JPG výstup a nutnosť sa s fotkami viac pohrať.

Z týchto dôvodov prístroj neuspokojí tých najnáročnejších, ktorí by chceli rovnako kvalitný výstup ako u Sony.

Na kompakt je to však stále nadpriemerný fotoaparát. Mnohí ho budú používať na publikovanie kvalitných fotografií na sociálnych sieťach a galériách. V takom prípade môžu nedostatky objektívu hodiť za hlavu. Odšumiť, doostriť, zmenšiť, opäť doostriť a máte fotografie jedna báseň.

Pre niektorých je veľkým lákadlom 4K video, ktoré zatiaľ vo fotoaparátoch bežne nenájdete. Videu nemožno uprieť obrazovú kvalitu. Trhaním stabilizátora sa však video znehodnocuje. Pri plnom vyzoomovaní a panoramovaní je doslova nepozerateľné. Riešením je statív, ale kto ho bude k malému kompaktu nosiť?

Panasonic TZ100 je pri fotení príjemným spoločníkom. Veľmi praktický rozsah objektívu z neho robí výborný cestovateľský fotoaparát. Má však svoje muchy, pre ktoré zostane nekorunovaným kráľom séria fotoaparátov Sony, aj keď nemajú taký rozsah objektívu. Napriek tomu môžem fotoaparát odporučiť. Určite si nájde svojich priaznivcov.

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
Roman Point
2016-08-22 06:03:20
* nahlásiť chybu v článku - Veď je celý biely
 
z80
2016-08-22 07:10:02
príspevok od: Roman Point
* nahlásiť chybu v článku - Veď je celý biely
Vyzera to tak, ze sa inspirovali od DPR. Ale tam je aspon moznost prepnut to spat na ciernu verziu.
 
admin
redakcia ephoto.sk 2016-08-22 08:14:12
príspevok od: z80
Vyzera to tak, ze sa inspirovali od DPR. Ale tam je aspon moznost prepnut to spat na ciernu verziu.
inspirovali nas ziadosti uzivatelov, ze je zla citatelnost na ciernej ploche. Hladali sme kompromis. Pokial chyba cierna zvazime moznost prepnutia do ciernej.
 
krispin.pucinko
2016-08-22 08:36:02
Postfocus sa da vyuzit aj na focus stacking, akurat je potrebne zo 4k videa vybrat vhodne framy. Nie je to sice plne rozlisenie, ale ked sa neda robit klasicke snimanie na focus stacking tak je to pouzitelne.
 
zino
2016-08-22 08:47:34
príspevok od: admin
inspirovali nas ziadosti uzivatelov, ze je zla citatelnost na ciernej ploche. Hladali sme kompromis. Pokial chyba cierna zvazime moznost prepnutia do ciernej.
Mne sa to páči. Lepšie ako predchádzajúci dizajn. Gratulujem! Ešte by to chcelo vylepšiť galériu. Chcelo by to niečo na štýl 500.px, Flickr alebo nie veľmi stará Zonerama.
 
vilkoo
2016-08-22 09:21:23
Pekna recenzia vystihla klady a nedostatky lebo som mal dilemu ci ten alebo canon g5x ale asi pockam na nikon DL aj ked cena bude obrovska uvidime ake budu skusenosti s DL.
 
admin
redakcia ephoto.sk 2016-08-22 10:36:55
príspevok od: zino
Mne sa to páči. Lepšie ako predchádzajúci dizajn. Gratulujem! Ešte by to chcelo vylepšiť galériu. Chcelo by to niečo na štýl 500.px, Flickr alebo nie veľmi stará Zonerama.
na galerii pracujeme. Bude podobna ako uvedene stranky, vacsie fotky v galerii, vacsi priestor pre detail fotky, odstranenie chyb pri listovani v galerii a pod. Sucasne sa pracuje na verzii pre mobilne zariadenia. Kazda z prepracovanych stranok sa priebezne preklopi aj na verziu pre smartfony a tablety. Jednotlive stranky budeme este doladovat aj podla vasich pripomienok. Taktiez titulku sa pokúsime zjednodusit a este uptravit aby bola komfortnejsia. Verime, ze k vasej spokojnosti.
 
zino
2016-08-22 11:02:41
príspevok od: admin
na galerii pracujeme. Bude podobna ako uvedene stranky, vacsie fotky v galerii, vacsi priestor pre detail fotky, odstranenie chyb pri listovani v galerii a pod. Sucasne sa pracuje na verzii pre mobilne zariadenia. Kazda z prepracovanych stranok sa priebezne preklopi aj na verziu pre smartfony a tablety. Jednotlive stranky budeme este doladovat aj podla vasich pripomienok. Taktiez titulku sa pokúsime zjednodusit a este uptravit aby bola komfortnejsia. Verime, ze k vasej spokojnosti.
V tom prípade sa veľmi teším!! Nech Vám to výjde!
 
zvonec
2016-08-22 13:27:16
príspevok od: Roman Point
* nahlásiť chybu v článku - Veď je celý biely
Ja som sa normalne v prvom momente zlakol, ze ephoto bolo hacknute...
 
fatality
2016-08-22 13:30:41
po skusenosti s viacerymi 1" a 1/1.7" kompaktami si myslim,ze naj pre vreckovy kompakt by bol 2/3" cca 16Mpix BSI Sony snimac,k tomu 24-100/1.8-2.8 optika vyrobena vzhladom na rozmery snimaca bez kompromisov a so slusnym makrom..
pri 1/1.7kach my chybal vyssi dyn.rozsah a vyssie pouzitelne iso..pri 1kach mi zase chyba ta ziletkova ostrost a makro 1/1.7iek..
 
zvonec
2016-08-22 22:21:38
príspevok od: admin
na galerii pracujeme. Bude podobna ako uvedene stranky, vacsie fotky v galerii, vacsi priestor pre detail fotky, odstranenie chyb pri listovani v galerii a pod. Sucasne sa pracuje na verzii pre mobilne zariadenia. Kazda z prepracovanych stranok sa priebezne preklopi aj na verziu pre smartfony a tablety. Jednotlive stranky budeme este doladovat aj podla vasich pripomienok. Taktiez titulku sa pokúsime zjednodusit a este uptravit aby bola komfortnejsia. Verime, ze k vasej spokojnosti.
Drzim palce, nech sa Vam dari... A ako sa hovori, od kedy vymysleli peniaze netreba dakovat, staci si aktivovat ucet klasik....
 

Ďalší článok z kategórie

Z kategórie

Inzercia

ČLÁNKY - aktuálne diskutované