Hore

Lowepro Whistler a HighLine

5 produktov Lowepro pre fotografov a cestovateľov, 4 batohy a jeden roller, ktoré spája atraktívny dizajn, kvalitné vyhotovenie a sú aj praktické.

Všetci dôverne poznáme Lowepro, ako výrobcu brašní a batohov pre nás fotografov. Lowepro však ponúka príslušenstvo aj pre cestovateľov a turistov. Dnes si predstavíme batohy pre fotografov i cestovateľov.

Séria Whistler

Sériu Whistler reprezentuje dvojica fotobatohov BP 350 AW a BP 450 AW. Sú to čistokrvné fotografické batohy jednokomorovej konštrukcie. Hlavný priestor je teda navrhnutý pre uchovanie techniky. Klasicky je rozdelený nastaviteľnými priečkami. Tie sú typu Max Fit s jednoduchším nastavovaním. Prístup k technike je z chrbtovej časti, čo ocenia tí, ktorým záleží na bezpečnosti.


Vnútorná komora Whistlerov je určená pre fototechniku, delená je priečkami Max Fit.

Vnútorná časť s priečkami je vyberateľná. Batohy tak môžu slúžiť aj ako športové turistické batohy. V hornej časti je pomerne rozmerná kapsa na osobné potreby, zmestí sa tam však aj rozmernejší kompakt alebo menší CSC fotoaparát.


V hornej časti je kapsa, do ktorej sa zmestí napr. aj menší fotoaparát.

Batohy sú určené aj pre milovníkov turistiky a iných outdoorových aktivít. V prednej časti je rozmerná kapsa, kde bez problémov uložíte oblečenie a stravu na celý deň.

Dobrý turistický batoh musí mať prepracovaný systém popruhov. Nechýba nastaviteľný hrudný popruh a bedrový popruh s praktickou kapsičkou na drobné príslušenstvo a slip-lock systémom na pripnutie rôzneho príslušenstva. Chrbtová časť je konštruovaná tak, aby sa dobre odvetrával chrbát.

Špecialitou batohov je možnosť pripnutia športového príslušenstva, akými sú palica, snowboard, snežnice atď. Samozrejme nechýba možnosť pripnutia statívu.


Najčastejšie asi k batohu pripevníte palice, ale dá sa k nim pripnúť aj snowboard, lyže alebo snežnice.


Batohy majú zabudovanú pláštenku do dažďa.

Ako napovedá označenie AW v názve, batohy sú konštruované tak, aby odolávali nepriazni počasia. Zipsy sú vodotesné a nechýba ani pláštenka do dažďa. Materiál, z ktorého sú batohy urobené, je vodeodolný, spodná časť je zosilnená, nemusíte sa preto báť položiť batoh napr. do snehu.

BP 350 AW


Kapacita:

  • Profesionálna zrkadlovka typu Canon EOS 5D Mark III (bez gripu) alebo profesionálny CSC aj s gripom
  • 4 a viac objektívov, napr. 24-70mm, 70-200mm f/2.8, 16-35mm, 50mm
  • GoPro® alebo podobná akčná kamera
  • Osobné potreby, oblečenie, strava, notebook, tablet
     

Rozmery a hmotnosť:

  • Vnútorné rozmery: 23.2 x 16 x 35.3 cm
  • Vonkajšie rozmery: 29.5 x 30 x 53 cm
  • Hmotnosť: 2.97 kg
     

http://store.lowepro.com/whistler-bp-350-aw


Aj keď sa do batohu zmestí aj profesionálna zrkadlovka, odporúčam 350-ku skôr majiteľom amatérskych zrkadloviek a CSC fotoaparátov (aj profesionálnych modelov).




BP 450 AW


Kapacita:

  • Profesionálna zrkadlovka aj s gripom (napr. Nikon D5)
  • 3 a viac objektívov: 58mm f/1.4, 24-70mm f/2.8, 70-200mm f/2.8, 24mm f/1.4,
  • blesk
  • GoPro® alebo podobná akčná kamera
  • Osobné potreby, oblečenie, strava, notebook, tablet


Rozmery a hmotnosť:

  • Vnútorné rozmery: 24.2 x 16.6 x 40 cm
  • Vonkajšie rozmery: 31 x 30.2 x 57.2 cm
  • Hmotnosť: 3.31 kg

http://store.lowepro.com/whistler-bp-450-aw

Majiteľom profesionálnych zrkadloviek a vysokosvetelných transfokátorov odporúčam tento väčší model. Tu nebude technika tak natesno a je tu priestor pre fotoaparát aj s nasadeným gripom. Je tu priestor aj pre ďalšie telo. V prípade, že máte techniku menších rozmerov, nie je problém naložiť 2-3 fotoaparáty a až 8 objektívov.





Batohy Whistler BP 350 AW a BP 450 AW sú v prvom rade fotografické, na rozdiel od niektorých iných modelov Lowepro, u ktorých viac prevláda turistický charakter. Nemusíte nikdy využiť možnosť pripojenia športového náčinia. Táto možnosť je však príjemným bonusom k veľmi vydarenej konštrukcii.

Poznámka redakcie: Batoh Whistler BP 350 AW patrí k najlepším batohom na trhu a aktuálne je mojím najobľúbenejším. Používam ho, keď potrebujem so sebou väčšiu výbavu a aj nejakú stravu alebo oblečenie. Do mesta používam batoh Pro Tactic 350 AW, ktorý však nemá žiadny priestor pre osobné potreby, zato má rýchlejší prístup k technike. Whistler je univerzálnejší, zmestí sa do neho veľa techniky. Nie je tu kompromis, ako u dvojkomorových batohov. Nemusím nechať doma časť techniky, aby som si mohol zobrať so sebou stravu a oblečenie. Niekedy zabalím aj 3 CSC fotoaparáty a 5-6 objektívov. Väčší model BP 450 AW si do výbavy pribral Izzino.

Séria HighLine

Produkty zo série HighLine vychádzajú z dizajnu fotobatohov Whistler. Sú však určené pre cestovanie. Sériu tvorí dvojica batohov a jeden roller. S batohmi Whistler majú spoločný dizajn i použité materiály.

HighLine BP 300 AW je 22 litrový batoh pre každodenné nosenie. Na rozdiel od fotobatohov Whistler je prístup do hlavnej komory spredu. Súčasťou komory je vyberateľná vložka, napr. pre oblečenie. Vo výbave nájdete aj hygienické plastové vrecko. V chrbtovej časti je priestor pre 13” notebook. Zadná časť je konštrukcie ActiveZone s odvetrávaním chrbta. Polstrované popruhy sú samozrejme nastaviteľné a nechýbajú ani hrudný a bedrový popruh.


HighLine BP 300 AW je menší z dvojice batohov. Vhodný je na každodenné nosenie, prípadne 1-2 dňovú cestu.

V prednej časti sa nachádza aj rozmernejšia kapsa v ktorej nájdete špeciálnu vyberateľnú vložku na tablet, mobil, powerbanku a ďalšie príslušenstvo. Všade nájdete množstvo väčších, či menších kapsičiek.

HighLine BP 300 AW od bežných batohov odlišuje výbava, vďaka ktorej je vhodný na kratšie cestovanie, napr. 12 dňovú služobnú cestu. Uplatní sa v meste i v prírode. Pred nepriazňou počasia batoh ochráni vstavaná pláštenka.

HighLine 400 AW s objemom 36 litrov patrí už medzi väčšie batohy, určený pre niekoľkodňové cesty a dlhšie výlety do prírody, kedy potrebujete so sebou zobrať viac osobných potrieb, stravy, oblečenia atď. Oproti BP 300 AW ponúka najmä väčší objem, dizajn a výbava sú prakticky totožné. Až na prednú stranu, kde sa u 400-ky nachádzajú pásy SlipLock pre pripevnenie rôzneho príslušenstva.

V chrbtovej časti je priestor pre 15” notebook.


HighLine BP 300 AW s objemom 36 litrov je vhodný aj na niekoľkodňové cesty.

Obidva batohy HighLine majú síce hlavný priestor určený pre oblečenie, osobné potreby a pod.  V hornej časti je však praktická kapsa, do ktorej môžete uložiť väčší kompakt, alebo menší CSC fotoaparát. Ak vám prekáža bedrový popruh, môžete ho skryť v chrbtovej časti.

Obidva batohy môžete zobrať so sebou do lietadla, ako príručnú batožinu.


Súčasťou výbavy obidvoch batohov je vložka pre prehľadné zorganizovanie a ochranu tabletu, mobilu a ďalšieho príslušenstva.


Hlavný priestor s vložkou pre oblečenie a vreckom pre hygienické potreby.


Sériu batohov HighLine dopĺňa roller RL x400 AW.

HighLine RL x400 AW je roller s objemom 37 litrov. Z prednej časti pripomína batoh HighLine BP 400 AW. Hlavný priestor je rovnaký, ako poznáte z cestovných kufrov, nájdete v ňom upínacie pásy a vyberateľný ochranný obal na oblečenie.

Predná kapsa je rozmerná, zmestí sa sem aj 17” notebook. Nenájdete tu však vyberateľnú vložku pre tablet, mobil a príslušenstvo.




Vnútorný priestor je typický pre cestovné kufre.

Zadná časť je tuhej škrupinovej konštrukcie, spodná časť je z odolného plastu. Kolieska sú robustné, upevnené z obidvoch strán, takže nehrozí zohnutie osky. Sú vymeniteľné. Vysúvateľná rúčka je oranžovej metalickej farby a dobre dizajnovo dopĺňa oranžové prvky na rollery. Rúčky na prenášanie nájdete na všetkých štyroch stranách, spodná je plastová a slúži aj ako opora rollera.

Rovnako ako batohy, aj roller spĺňa rozmerový limit na príručnú batožinu do lietadla.

HighLine BP 300 AW


Kapacita:

  • 13" laptop a 10" tablet
  • oblečenie a obuv
  • slúchadlá, slnečné okuliare, cestovné doklady, telefón, nabíjačky a iné osobné potreby
  • toaletné potreby


Rozmery a hmotnosť:

  • Vnútorné rozmery: 27.8 x 15.3 x 45.2 cm
  • Vonkajšie rozmery: 28.5 x 18.2 x 47.3 cm
  • Hmotnosť: 1.5 kg
     

http://store.lowepro.com/highline-bp-300-aw

HighLine BP 400 AW


Kapacita:

  • 15" laptop a 10" tablet
  • oblečenie a obuv
  • slúchadlá, slnečné okuliare, cestovné doklady, telefón, nabíjačky a iné osobné potreby
  • toaletné potreby


Rozmery a hmotnosť:

  • Vnútorné rozmery: 31 x 17.4 x 51.2 cm
  • Vonkajšie rozmery: 32.8 x 21 x 53.3 cm
  • Hmotnosť: 1.7 kg


http://store.lowepro.com/highline-bp-400-aw

HighLine RL x400 AW


Kapacita:

  • 15" laptop a 10" tablet
  • oblečenie a obuv
  • slúchadlá, slnečné okuliare, cestovné doklady, telefón, nabíjačky a iné osobné potreby
  • toaletné potreby


Rozmery a hmotnosť:

  • Vnútorné rozmery: 32.3 x 20.3 x 51.8 cm
  • Vonkajšie rozmery: 35.3 x 23.2 x 54.8 cm
  • Hmotnosť: 3.1 kg


http://store.lowepro.com/highline-rl-x400-aw

Máme tu tip od Amande Pollard z Lowepro. Praktická je kombinácia fotobatohu Whistler BP 450 AW a rolleru HighLine x400 AW. Vnútro batohu Whistler je vyberateľné a môžete ho vložiť do rollera, čím ho premeníte na fotografický roller. Naopak vnútro z rollera môžete vložiť do fotobatohu Whistler a urobíte z neho cestovný batoh.










Praktická je kombinácia fotobatohu Whistler BP 450 AW a rolleru HighLine x400 AW.

http://www.lowepro.com/travel

Tento produkt si môžete zakúpiť aj v ephotoshop.sk a podporiť tak svoj obľúbený portál ePhoto.sk. Neprehliadnite akciové ponuky!

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
jan21
2016-08-23 08:59:15
Vďaka za článok!

Som v štádiu výberu kombinovaného turistikého batohu s fototechnikou..náročnej vysohohorskej viacdňovej turistiky. Zatial všetko viem narvať do a na batoh Deuter 45+, ale nieje to ono
Tieto Lowepro BP450 AW mam snahu vidieť ale neviem, neviem asi nebudú to pravé. Chýba mi viac miesta pre životné veci (oblečenie, vodu, jedlo, varič....). Zas tej fototechniky veľa nenosím ale mať ju v suchu, teple a chránenu by som chcel. Zrkadlo+BP, 3 objektívy, filtre, mini statív. To znamená asi 2/3 turistika 1/3 fototechhnika.
Kto poradí..aj Lowepro popr. aj inú značku.

PS: Karol a Izzino..ako kde s čím a na koľko chodíte von?
 
yquinox
2016-08-23 09:27:14
príspevok od: jan21
Vďaka za článok!

Som v štádiu výberu kombinovaného turistikého batohu s fototechnikou..náročnej vysohohorskej viacdňovej turistiky. Zatial všetko viem narvať do a na batoh Deuter 45+, ale nieje to ono
Tieto Lowepro BP450 AW mam snahu vidieť ale neviem, neviem asi nebudú to pravé. Chýba mi viac miesta pre životné veci (oblečenie, vodu, jedlo, varič....). Zas tej fototechniky veľa nenosím ale mať ju v suchu, teple a chránenu by som chcel. Zrkadlo+BP, 3 objektívy, filtre, mini statív. To znamená asi 2/3 turistika 1/3 fototechhnika.
Kto poradí..aj Lowepro popr. aj inú značku.

PS: Karol a Izzino..ako kde s čím a na koľko chodíte von?
... podobnu dilemu som vyriesil kupou Lowe Alpine Diran 65:75 Axiom 2 ...

... turisticke batohy su omnoho pohodlnejsie konstruovane na velku zataz a dlhu zivotnost - isiel som teda cestou turistickeho batohu + brasne lowepro na foto - velku vyhodu to ma v tom, ze po prichode na miesto len vyberem brasnu a nemusim vlacit cely batoh kvoli objektivom a pod. ... velkost batohu si uz musis stanovit sam ...
 
BeBe2
2016-08-23 23:12:01
Nevím před časem jsem si pořídil fotobatoh Lowepro Treker AW velký jako kráva.Zádový systém celkem o ničem,prsní popruh se nedá výškově nastavit takže hrozí uškrcení.A fotografie zádového systému nové řady mne opět neberou.Ano fotobatoh využívám ale jen pokud jedu autem např.na Jistebnícké rybníky a vím,že nebudu potřebovat osobní věci a v případě náhle změny počasí mám možnost ústupu.Do zmíněného batohu nenacpete nic navíc-mikinu pončo proti dešti apod.Když jedu např.jen do Jeseníku tak i v těchto horách může dojít ke změně počasí z minuty na minutu takže lehká větrovka je o ničem a rozhodně je dobré mít pití v zimě termosku.Takže na horách používám "nepraktickou" kombinaci turistický batoh fotobrašna popř.pouzdro na 80-200/4Ais to v horní komoře batohu.A to uvažuji o nějakém pouzdru F-stop.Ano uznávám,že ani moje řešení není nejpraktičtější ale tohle asi bude vždy o kompromisu a já bych už do čistě fotobatohu nešel.
 
walde
ocenenie redakciou 2016-08-24 09:05:59
...posledný výborný fotobatoh (na zrkadlovku s tromi objektívmi, z toho jeden tele) a s veľmi priestranným "chlebníkom", navyše s váhou pod 2 kg od Lowepro bol Rover AW II Backpack... kúpil som ho pred 10 rokmi a dodnes mi slúži, používam ho nepretržite a prešiel so mnou skoro celý svet... žiaľ, nič podobné a v takejto kvalite už dnes od tejto firmy nekúpite...
 
Marcel Rebro
2016-08-24 09:31:27
príspevok od: walde
...posledný výborný fotobatoh (na zrkadlovku s tromi objektívmi, z toho jeden tele) a s veľmi priestranným "chlebníkom", navyše s váhou pod 2 kg od Lowepro bol Rover AW II Backpack... kúpil som ho pred 10 rokmi a dodnes mi slúži, používam ho nepretržite a prešiel so mnou skoro celý svet... žiaľ, nič podobné a v takejto kvalite už dnes od tejto firmy nekúpite...
Cinania ho este maju v ponuke

http://www.ebay.ie/sch/i.html?_odkw=Lowepro+Rover+AW+II+Backpack&LH_PrefLoc=3&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.XLowepro+Rover+AW+II.TRS0&_nkw=Lowepro+Rover+AW+II&_sacat=0
 
Marcel Rebro
2016-08-24 09:33:13
Sorry, link

http://goo.gl/JPdjCt
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-08-24 09:46:12
príspevok od: walde
...posledný výborný fotobatoh (na zrkadlovku s tromi objektívmi, z toho jeden tele) a s veľmi priestranným "chlebníkom", navyše s váhou pod 2 kg od Lowepro bol Rover AW II Backpack... kúpil som ho pred 10 rokmi a dodnes mi slúži, používam ho nepretržite a prešiel so mnou skoro celý svet... žiaľ, nič podobné a v takejto kvalite už dnes od tejto firmy nekúpite...
Tento batoh používam tiež. Dodnes nemá adekvátneho nástupcu. Je to ale na takú základnú zostavu, keď toho potrebujem zobrať viac, tak už nestačí. Dlho som hľadal batoh, ktorý by zobral kopec techniky a aj dostatok stravy, či niečo na prezlečenie. Whistler 350 mi v tomto vyhovuje najviac.
 
jan21
2016-08-24 13:59:42
príspevok od: Karol Srnec
Tento batoh používam tiež. Dodnes nemá adekvátneho nástupcu. Je to ale na takú základnú zostavu, keď toho potrebujem zobrať viac, tak už nestačí. Dlho som hľadal batoh, ktorý by zobral kopec techniky a aj dostatok stravy, či niečo na prezlečenie. Whistler 350 mi v tomto vyhovuje najviac.
Toto "ked toho potrebujem zobrať viac"...je myslené fotografického?
Keď ale potrebujem zobrať viac civilného tak na toto Whistler asi nieje aj ked uznávam pre niekoho spľňa požiadavky dokonale.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-08-24 17:40:02
príspevok od: jan21
Toto "ked toho potrebujem zobrať viac"...je myslené fotografického?
Keď ale potrebujem zobrať viac civilného tak na toto Whistler asi nieje aj ked uznávam pre niekoho spľňa požiadavky dokonale.
Odhadujem, ze sa do neho zmesti viac osobnych veci, ako do Rowera. Len ma priestor iny tvar.
 
filip.p3k
2016-08-25 12:29:45
Odpoveď Lowepro na F-stop gear a ich nemožnú firmu?
 
brunko1981
2016-08-30 09:54:13
Uz by bolo aj na case aby niekto vyrobil fotobatoh do ktoreho sa daju zabalit aj ostatne veci. Hladal som niekolko rokov nejake dobre riesenie ale na trhu nic nebolo. Povodne som rozmyslal nad fotobatohmi od Dakine a Burton. Tie vsak tiez nemali extra prepazku na oblecenie. Dlhe roky som teda fungoval s batohom Treksport Spawn a vkladal som do neho brasnu. To ma prestalo bavit a po rocnom hladani najlepsieho riesenia som skoncil pri Fstop Satori a Large ICU. Teraz ho mam uz asi 2. rok a velmi mi vyhovuje. Nie je problem sa zbalit aj na dvojdnovu turistiku. Ma ale aj vela much co mi pride za tu cenu velke minus. NIektore z nich uz asi novymi modelmi opravili. Nuz ale co ked ide cela znacka do kytek vdaka jednemu cloveku. V europskych obchodoch sa daju este ich batohy kupit v USA uz velmi nie. Vela ludi caka na svoju objednavku aj pol roka. Je to skoda. Vyzeralo to s nimi naozaj slubne. Cudujem sa ze Lowepro este neprislo s niecim podobnym....podla mna to je diera na trhu (zbalit trekove veci a fototechniku do jedneho batohu).
 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia

ČLÁNKY - aktuálne diskutované