Hore

Fototechnika » Recenzie

Najnovší článok z kategórie

Festival z pohľadu fotografa

Za tri  a pol dňa festivalu nabehané kilometre, nafotených 30 kapiel z vyše 70, málo spánku, únava... Takto by som charakterizovala ja, jedna z akreditovaných fotografov, v poradí už 17. ročník metalového festivalu Brutal assault, ktorý sa konal od 8. do 11.8 2012 v areáli pevnosti Jozefov v Čechách.

2012-09-17 13:36:00
Veronika Klimonová
6121
 
 
 • 11020
  46

  Diskotéky, zábavy a párty II.

  Každému je zrejmé, že svetelné podmienky na diskotéke sú priam bláznivé. Teoreticky to na techniku kladie vysoké nároky. Zdalo by sa, že Full Frame zrkadlovka s profesionálnymi objektívmi je jediným rozumným riešením. Áno, ak by sa jednalo o narodeninovú oslavu Puff Dadyho (neskutočne bohatý rapper). Zadanie od zákazníka ale znie menej náročne. Malé rozlíšenie vhodné pre web a na technickú kvalitu sa až tak nehľadí, dôležitejší je obsah.…

 • 11197
  55

  Diskotéky, zábavy a párty I.

  Tento žáner má vo fotografii svoje miesto, aj keď nepatrí medzi nahodnotenejšie. Prakticky sa jedná o čistú komerciu. Má však svoje pravidlá, ktoré by ste mali vedieť, ak sa pustíte do fotografovania takýchto podujatí.

 • 9619
  30

  Fotografujeme scénický tanec II.

  Fotografovanie tanca na javisku je pre fotografa pomerne veľká výzva. Na javisku  sa v slabých alebo meniacich sa svetelných podmienkach rýchlo pohybujú tanečníci a  takmer každú sekundu striedajú pózy, výrazy a tanečné fugúry. Práve táto skutočnosť si od fotografa vyžaduje dobré vybavenie, veľké skúsenosti, predvídavé oko a v neposlednom rade schopnosť cítiť rytmus.

 • 8466
  18

  Fotografujeme scénický tanec I.

  O tanci sa okrem iného odľahčene hovorí, že je to vertikálne vyjadrenie horizontálnej túžby. Má mnoho podôb a prevedení. Ja by som sa však s vami rád podelil o niekoľko poznatkov, tipov a trikov, ako uspieť pri fotografovaní tanca na scéne a ako zachytiť na fotografii ten správny okamih.

 • 20373
  25

  Fotografovanie koncertov

  Ak ste milovníkom hudby a zároveň aj vášnivý fotograf, tak ste určite niekedy zatúžili odfotiť si svoj idol.

Inzercia

ČLÁNKY - aktuálne diskutované

Newsletter

Chcete byť informovaný o novinkách portálu ePhoto.sk? Prihláste sa k odberu newslettera.