Hore

Fototechnika » Recenzie

Najnovší článok z kategórie
Medzikrúžky a portrétne objektívy Olympus

Medzikrúžky a portrétne objektívy Olympus

Medzikrúžky za menej ako 30€ vám umožnia snímať makrodetaily aj s portrétnymi objektívmi. My sme ich otestovali s M.Zuiko 45/18MSC a M.Zuiko 75/1,8 MSC.

2016-08-31 06:00:00
Karol Srnec
4
2118
 
 
 • 4241
  5

  Svetelnosť a makro

  Najmä majitelia zrkadloviek Nikon sa sťažujú, že ich makro objektívy “strácajú” svetelnosť. Zaplatil som si z f/2.8, tak prečo tam mám zrazu f/5.6?

 • 4353
  8

  Makro s Nikonom

  Na Zemi žije viac než miliónov druhov hmyzu, ale aj veľa iných článkonožcov. Mnohé z týchto, väčšinou drobných stvorení, stretnete hneď pred dverami svojho domu a ešte väčšia rozmanitosť vás čaká, keď vyrazíte do prírody, či už na lúky, do lesa alebo pocestujete za exotikou.

 • 9142
  15

  Poslovia jari v objektíve

  Aj keď sa to u nás na severe ešte nezdá, mám pre vás vynikajúcu správu. Jar je už za rohom! S ňou sa nám konečne začína prebúdzať po dlhej zime príroda. Pre nás, ktorí radi fotografujeme krásy prírody, je to vynikajúca správa. A ktorým motívom najlepšie začať?

 • 7173
  9

  Makro a mierka zväčšenia

  Mierka zväčšenia u fotoaparátov s vymeniteľnými objektívmi. Je 1:1 skutočne 1:1?

 • 9336
  11

  Makro so zrkadlovkami Nikon

  Pozrime sa bližšie na ponuku Nikonu pre potreby makrofotografie. Pomôžem vám pri výbere makroobjektívu pre DX aj FX zrkadlovky.

 • 9345
  10

  Ako fotografovať huby

  K jeseni neodmysliteľne patrí dobrá hubačka. Aj keď na druhej strane sa vraví, že dobrý hubár nájde vhodné huby počas celého roka. My sa dnes na ne vyberieme nie s hubárskym košíkom, ale s fotoaparátom.

 • 6783
  8

  Chytanie pavúčích pokladov

  Ako sa správne vysporiadať s fotografovaním pavúčích sietí.

 • 12688
  26

  Ročné obdobia v makrofotografii a v detailoch - Jeseň

  Každé ročné obdobie má svoje čaro a svoje typické námety. Jeseň je pre fotografa prírody extra trieda. Príroda sa lúči s uplynulou sezónou a dáva to najavo tým najpestrejším a najviditeľnejším spôsobom. Tento jesenný zážitok mne osobne umocňuje aj fakt, že to nebude dlho trvať. Jeseň je tu len pár týždňov, kým vietor a mráz nesfúknu celú tú nádheru na zem. Preto netreba s fotoaparátom otáľať.

 • 5065
  19

  Etika fotografa prírody

  Etické zásady pri fotografovaní prírody, fotografovanie vs. ochrana prírody.

 • 6245
  4

  ''Makro'' západy slnka

  Tvorenie makrofotografií a fotografií detailov so zakomponovaným západom slnka.

 • 6601
  13

  Detaily detailov - Detailné makrozábery kvetov

  Fotografovanie rastlín a kvetov patrí snáď k najpopulárnejšiemu žánru vo svete fotografovania prírody. Venujú sa mu začiatočníci, amatéri i profesionáli. Pred časom som sa rozhodol prispieť do tejto záplavy vlastným dielom. Avšak zvolil som trochu iný prístup ako „klasickú“ floristickú fotografiu.

 • 6057
  15

  Vločkový koktail

  Tohtoročná zima je svojimi výkyvmi bláznivá ako miešané karibské koktaily. Raz je mráz, že až okná praskajú, potom napadne meter snehu  a o dva dni sa všetko roztopí a máme pocit, že je tu jar . Aj napriek tomuto tínedžerskému správaniu pani zimy môžem konštatovať, že jej šéfkuchárske  zručnosti sú delikátne a jej kulinárstvo nepozná konca kraja. Pozývam vás nahliadnuť spolu so mnou do jej kuchárskej knihy, z ktorej zrealizujeme dva…

Inzercia

ČLÁNKY - aktuálne diskutované

Newsletter

Chcete byť informovaný o novinkách portálu ePhoto.sk? Prihláste sa k odberu newslettera.