Hore

Fototechnika » Recenzie

Najnovší článok z kategórie

Ohňostroj

Tak sa nám to už zase nekompromisne kráti. Nový rok klope na dvere a s ním aj bujaré oslavy, ktoré tradične vrcholia ohňostrojom.

2016-12-30 13:00:00
Dominik Bugár
40636
 
 
 • 2887
  22

  Time Stack s Olympusom

  Vďaka funkcii Live Composition dokáže aj menej skúsený fotograf nafotiť veľmi zaujímavé zábery, ktoré inak vyžadujú pokročilé znalosti fotografie.

 • 2204
  0

  Soft efekt niekoľkokrát inak II.

  V prvej časti sme si popísali, ako dosiahnuť soft efekt v počítači. Teraz si ukážeme, ako dosiahnuť soft efekt vo fotoaparáte, bez špeciálneho príslušenstva. Najprv si ale odskočíme a popíšeme si práve to špeciálne príslušenstvo

 • 8136
  12

  Olympus PEN E-PL6 infrared

  Aj keď mám infrafotoaparát Nikon D3100, tým že v posledných mesiacoch intenzívnejšie fotografujem CSC fotoaparátmi Olympus, vyvstala potreba nového infrafotoaparátu, ktorý by používal m43 objektívy. Možnosť nosiť prakticky neustále fotoaparát so sebou je výhodou malých CSC fotoaparátov, ak môžem pribaliť ešte aj malý infrafotoaparát, bude to super.

 • 5283
  8

  Triky s dvojexpozíciou

  Má váš fotoaparát dvojexpozíciu, využite ju pre snímanie fotografií s efektnými rámikmi.

 • 5289
  18

  Dierková komora

  Mnohí z nás často rozmýšľajú, čo nové, originálne by sme vymysleli, aby sme trocha vybočili z radu každodenného priemeru. V čase, keď fotoaparát je ešte aj na mobile a zdokumentované je takmer všetko, čo sa zdokumentovať dá i nedá, sa možnosti pre originalitu zužujú.

 • 7372
  2

  Dvojexpozícia v digitálnej fotografii

  Vyskúšajte dvojexpozíciu, najjednoduchšiu variantu multiexpozície, starej trikovej techniky.

 • 5193
  5

  Fotografie z iných svetov

  Fotografovali ste už niekedy svetelné duny? Alebo bránu medzi dvoma dimenziami? Vydajte sa s nami na cestu úžasnými snovými krajinkami kde uvidíte scenérie, ktoré ste si doposiaľ nedokázali ani predstaviť. Vstupom do tohto sveta je refraktografia.

 • 8995
  71

  Nikon D3100 infrared

  Aktuálne modely zrkadloviek väčšinou nie sú na zozname fotoaparátov upravovaných pre potreby infrafotografie. Riziko, že prestavba sa nepodarí podľa vašich predstáv je vysoké.

 • 6784
  43

  Skúsenosti s úpravou fotoaparátov pre infrafotografiu

  Najrozumnejším spôsobom ako snímať fotografie je nechať si upraviť fotoaparát. Nie každý je pre úpravu vhodný a ak nemáte dobré referenčne zdroje, môže sa stať, že upravený fotoaparát nebude robiť to, čo od neho očakávate. Ja som si nechal modifikovať tri fotoaparáty, z toho jeden sa ukázal ako nevhodný na infrafotografiu. Prv než sa budem venovať technike, povieme si niečo v krátkosti o infrafotografiie. Na konci článku nájdete odkazy na už…

 • 9980
  16

  Špecifiká fotografovania ČB krajiny infra fotoaparátom

  Krajina je vďačným objektom pre infrafotografiu. Množstvo zelene je vďaka špecifickému zachyteniu jasu na fotografiách prakticky biele. To je to, čo sa nám páči a prečo je infrafotografia populárna. Infrafotograf cielene vyhľadáva zeleň, aby dosiahol ten správny “infralook”.

 • 18411
  34

  Expozícia - 34 mesiacov?

  Podobne, ako sa v priebehu času vytvárajú jednotlivé sedimentárne vrstvy, pohoria, zároveň sa aj ničia a erodujú. To, čo je na fotografii tmavšie a ostrejšie, je staršie a najmladšie obdobie je zahmlené a nejasné. Obrázky ničia samé seba a z nich vznikajú nové. Žijeme vo svete neustálej premeny.

 • 10248
  22

  Infrafotografia IV. - Nové trendy v infrafotografii

  Menej infra, viac farieb. Obraz z modifikovaných fotoaparátov môže vyzerať inak, ako sme boli zvyknutí. Stačí použiť iné filtre.

Inzercia

ČLÁNKY - aktuálne diskutované

Newsletter

Chcete byť informovaný o novinkách portálu ePhoto.sk? Prihláste sa k odberu newslettera.