Hore
Fórum » Blesky
 

Blesk na portrét - exteriér

tomas_foto
2016-09-22 13:22:26+02
Ahojte, potreboval by som poradiť, nakoľko v bleskoch sa nejako extra nevyznám.
Mám v pláne fotiť exteriérové portréty s využitím menšieho softboxu. No neviem aký blesk by bol na to najvhodnejší. Mal by som záujem o niečo kompaktné.
Pokukoval som po niečo takomto:
http://www.megafoto.sk/blesky-a-prislusenstvo/blesky/genesis-gear-reporter-180
Je nejaký rozdiel medzi tým bleskom Genesis a klasickým bleskom od Nikonu alebo ostatných alternatívnych výrobcov? Jasné že ten Genesis má externú batériu, ale je výkonovo silnejší? Oplatí sa mi do toho investovať?
Za akúkoľvek odpoveď vopred ĎAKUJEM.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-09-22 13:39:39+02
Blesk, ktory si vybral ma vyhodu vo vykone amoznosti napajat ho z externeho packu. Problemom je, ze nepodporuje HSS synchronizaciu, takze sa nim neda fotit kratkymi casmi. A to je dost problem, ak chces fotit s malou hlbkou ostrosti. Tento rok sa postupne na trhu objavuju studiove blesky pre exterierove fotenie, s bateriou, podporou TTL a HSS. Nie je to ale lacny spas. Na to treba par rokov pockat.

Na portretne fotenie s mensim softboxom vyuzijes aj originalny systemovy blesk so vsetkym komfortom, co to prinasa. Ak chces usetrit up si napr. Nissin 700Air. V kazdom pripade odporucam pouzit radiove odpalovanie.
Ja sam pouzivam dva blesky SB-700, softbox a dazdnik.
 
tomas_foto
2016-09-22 13:55:43+02
Ďakujem za odpoveď.
Tie štúdiové blesky s batériou som pozeral aj ja, no ako píšeš, cenovo je to dosť veľká investícia, a kedže s exteriérovými portrétmi len začínam, potreboval som poradiť či na niečo takéto bude stačiť aj systémový blesk.
Skúsim sa po niečom cenovo prístupnom poobzerať a možno časom tie štúdiové blesky s batériou budú dostupnejšie a tam už nebude nad čím špekulovať
 
duroslav
2016-09-22 15:14:33+02
príspevok od: tomas_foto
Ďakujem za odpoveď.
Tie štúdiové blesky s batériou som pozeral aj ja, no ako píšeš, cenovo je to dosť veľká investícia, a kedže s exteriérovými portrétmi len začínam, potreboval som poradiť či na niečo takéto bude stačiť aj systémový blesk.
Skúsim sa po niečom cenovo prístupnom poobzerať a možno časom tie štúdiové blesky s batériou budú dostupnejšie a tam už nebude nad čím špekulovať
Poprípade skús v situáciach kde by bolo nutné použiť HSS nasadiť na objektív ND filter a potom ti budú vychádzať expozičné časy, pri ktorých nie je problém v synchronizácii s bleskom
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-09-22 16:09:14+02
príspevok od: duroslav
Poprípade skús v situáciach kde by bolo nutné použiť HSS nasadiť na objektív ND filter a potom ti budú vychádzať expozičné časy, pri ktorých nie je problém v synchronizácii s bleskom
Na zrkadlovke by potreboval niekedy aj ND16-32 a to je v hladaciku riadna tma.
 
šereda
2016-09-22 16:30:09+02
ND4 a 8 staci trochu priclonit
 
psykora2
2016-09-22 19:06:19+02
Ja si myslim ze ten Genesis co je na linku podporuje HSS, problem je skor v tom ze k tomu treba aj radiovy vysielac a prijimac s podporou HSS a to je investicia navyse. Osobne by som ale HSS neriesil (vykon pri HSS je aj tak dost maly oproti plnemu vykonu blesku pri synchro case), uplne staci pouzit polarizacny alebo ND filter, viac ako ND16 isto nebudes potrebovat, podla mna staci aj ND8, ten genesis je inak dobry blesk na zaciatok, ja mam verziu 360 s 2x vyssim vykonom, v pohode to staci na nasvietenie aj velmi velkej miestnosti, akurat ma dost pomale dobijanie pri maximalnom vykone, cca 3-4s, lepsie je ho pouzivat pri polovicnom alebo nizsom vykone, oproti najvykonnejsim klasickym bleskom ma ta 180-ka zhruba 2-3x vyssi vykon.
 
Tibor78
2016-09-22 20:04:57+02
Uplne v pohode su odpalovace YongNuo 622, pouzivam ich s bleskom YN568 EX II bez softboxu v exterieri.HSS je velke plus.S nasadenym ND filtrom aj tak potrebujes zase pridat na vykone, tak to mas asi aj jedno.ND filter by sa mi nechcelo furt srobovat.Rozptylovac nepouzivam, staci vediet ako nasmerovat osobu vs blesk....tvrde tiene poriesim v PS....
 
draciovoce
2019-12-03 08:56:33+01
Já používám Caler 600C (kupovala jsem zde: https://www.photoneurope.cz/systemove-blesky/systemovy-blesk-caler-600c-ttl-pro-canon/) s výše zmíněnými odpalovači Yongnuo 622 a šlape perfektně. Jen ta spotřeba baterií je trochu na knap.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()