Hore
Fórum » Blesky
 

Vyber blesku a radioodpalovaca...

DrAcula
DrAcula 2016-01-20 14:27:29+01
Ahojte,

Momentalne mam Nikon D7200 (aj D90) + nejaky OOLONG blesk z ciny (s podporou TTL a HSS)
Mam troska skusenosti z odpalovanim tohto blesku pomocou interneho blesku fotoaparatu.
Som obmedzeny tym, ze tento blesk mozem odpalovat iba na priamu viditelnost s riadiacim bleskom.

Rad by som sa posunul troska dalej, a dokupil si nejaky dalsi blesk + radioodpalovac (ak je to mozne s podporou HSS a prenosu nastaveni). Original Nikon je pre mna drahe riesenie, a preto pokukujem po lacnejsich alternativach.

Zatial mi vychadza:
- Pixel X800N Standard
http://www.4studio.sk/blesk-pixel-x800n-standard-speedlite-gn60-fp-ttl-nikon
http://www.4studio.cz/recenze-blesk-pixel-x800n-standard-s-podporou-i-ttl-a-fp

- Radiový odpalovač Pixel King PRO i-TTL Nikon (set přijímač-vysílač)
http://www.4studio.cz/radiovy-odpalovac-pixel-king-pro-i-ttl-nikon-set-prijimac-vysilac

Pripadne mozno by som k tomu dokupil aj:
http://www.4studio.cz/drzak-externiho-blesku-se-softboxem-ek-40-a-stativem-4studio
(alebo je lepsie kupit nejaky dazdnik ?)

K blesku som zvazoval este alternativu:
YONGNUO YN565EX Speedlite GN58, TTL Nikon
http://www.4studio.sk/externi-blesk-yongnuo-yn565ex-speedlite-gn58-ttl-nikon

1. Vie mi niekto poradit ci je bezproblemova spolupraca mojeho tela s uvedenymi vyrobkami ?
2. Existuje nejaka lepsia alternativa v tejto cenovej hladine alebo lacnejsie ?
3. Kde mi to odporucate kupit ? (preferujem slovensky obchod ... hlavne koli 2 rocnej zaruke)

Za kazdu radu vopred dakujem.
 
duroslav
2016-01-21 11:29:39+01
Clavin?
 
DrAcula
2016-01-21 11:38:50+01
príspevok od: duroslav
Clavin?
Ak narazas na preklep v nicku ... v nasledujucom prispevku som opravil.
Ale tvoja oprava tiez neznie zle .
 
calven
2016-01-21 11:56:08+01
príspevok od: duroslav
Clavin?
Kiež by
 
kaFOtka
2016-01-30 13:52:19+01
príspevok od: kaFOtka
ja mam skusenost s manualnymi bleskami YN-560 II a odpaly YN-RF603. Funguje to spickovo... tiez som zvazovala prechod na HSS v kombinacii odpaly YN-622 + blesky YN568II. Zatial som sa vsak radsej spolahla na kupu ND-filtra, lebo po precitani par prispevkov o rapidnej strate vydrze baterii ma po tom HSS nejako presla chut
Pridavam update mojho komentara - ND filter mi uz dorazil, ale musim povedat, ze som velmi sklamana kvalitou. Objednala som sice len taky cinsky - variabilny, ale je to opticky velmi odflaknute. Aj napriek velkemu mnoztvu pozitivnych kometarov, ktore mal,, povedala by som, ze s 85mm objektivom na clone f1.8 je to nepouzitelne.. ziadna ostrost. Asi zostane len na krajinky, kde bude objektiv velmi pricloneny - tam to snad bude lepsie - to musim este odtestovat.

Takze Zatial musim poopravit moj verdikt - HSS blesky nemusia byt az taka zla vec, aj napriek tiej spotrebe baterii
 
DrAcula
2016-01-30 14:10:12+01
príspevok od: kaFOtka
Pridavam update mojho komentara - ND filter mi uz dorazil, ale musim povedat, ze som velmi sklamana kvalitou. Objednala som sice len taky cinsky - variabilny, ale je to opticky velmi odflaknute. Aj napriek velkemu mnoztvu pozitivnych kometarov, ktore mal,, povedala by som, ze s 85mm objektivom na clone f1.8 je to nepouzitelne.. ziadna ostrost. Asi zostane len na krajinky, kde bude objektiv velmi pricloneny - tam to snad bude lepsie - to musim este odtestovat.

Takze Zatial musim poopravit moj verdikt - HSS blesky nemusia byt az taka zla vec, aj napriek tiej spotrebe baterii
Ja som zase zatial objednal Blesk Pixel X800N Pro verziu s integrovanym radiom z ciny. Nasiel som ho za velmi dobru cenu, tak uvidim.

Odpalovace som zatial este neobjednal. Este nie som rozhodnuty. Pockam najskor na ten blesk.

Ohladom toho ND co spominas ... ak sposobuje tu neostrost, podla mna ju sposobuje nezavisle od priclonenia objektivu. Parametre ND filtra sa clonenim nemenia. Alebo to nespravne chapem ?
 
kaFOtka
2016-01-30 16:23:32+01
príspevok od: DrAcula
Ja som zase zatial objednal Blesk Pixel X800N Pro verziu s integrovanym radiom z ciny. Nasiel som ho za velmi dobru cenu, tak uvidim.

Odpalovace som zatial este neobjednal. Este nie som rozhodnuty. Pockam najskor na ten blesk.

Ohladom toho ND co spominas ... ak sposobuje tu neostrost, podla mna ju sposobuje nezavisle od priclonenia objektivu. Parametre ND filtra sa clonenim nemenia. Alebo to nespravne chapem ?
ano, to mas pravdu, ze ta miera straty ostrosti bude stale ta ista, ale ked som to len tak narychlo skusala na par cvakoch, prislo mi to rozmazanie hlavne menej rusive...
 
duroslav
2016-01-30 17:00:18+01
príspevok od: kaFOtka
Pridavam update mojho komentara - ND filter mi uz dorazil, ale musim povedat, ze som velmi sklamana kvalitou. Objednala som sice len taky cinsky - variabilny, ale je to opticky velmi odflaknute. Aj napriek velkemu mnoztvu pozitivnych kometarov, ktore mal,, povedala by som, ze s 85mm objektivom na clone f1.8 je to nepouzitelne.. ziadna ostrost. Asi zostane len na krajinky, kde bude objektiv velmi pricloneny - tam to snad bude lepsie - to musim este odtestovat.

Takze Zatial musim poopravit moj verdikt - HSS blesky nemusia byt az taka zla vec, aj napriek tiej spotrebe baterii
Priclonením znížiš síce optické chyby objektívu, ale uvedom si, že cloníš objektív a nie filter. Keď je nahovno filter, tak priclonenie objektívu na neho má nulový vplyv.
 
kaFOtka
2016-01-30 20:20:16+01
príspevok od: duroslav
Priclonením znížiš síce optické chyby objektívu, ale uvedom si, že cloníš objektív a nie filter. Keď je nahovno filter, tak priclonenie objektívu na neho má nulový vplyv.
no ved... to hovorim, ze filter je nanic... ale tu ti davam na porovnanie vyrez z foto na clone 1.8 a 2.8.

Zamyslime sa nad tym, ze priclonenim objektivu sa odstranuju opticke chyby v urcitom pomere napr. na f1.8 je kresba objektivu znizena o 30%, na clone f2 je ostrost/kresba znizena o 20% pri clone f2.8 je ostrost znizena uz len o 10% a napriklad na clone f5.6 mas objektiv najostrejsi. Ked si dame pred objektiv filter, ktory konstantne znizuje ostrost objektivu povedzme o 20% tak si lahko prepocitame ze na f1.8 by bola ostrost toho isteho objektivu -50%, na f2 -40% na f2.8 -30.... az na f5.6 by to bolo -20 a zasa smerom hore na f8 by to bolo -40%. Urcite vies ako funguje MTF krivka, tak verim, ze si to pochopil, ako som to myslela
 
DrAcula
2016-01-30 20:38:20+01
príspevok od: kaFOtka
no ved... to hovorim, ze filter je nanic... ale tu ti davam na porovnanie vyrez z foto na clone 1.8 a 2.8.

Zamyslime sa nad tym, ze priclonenim objektivu sa odstranuju opticke chyby v urcitom pomere napr. na f1.8 je kresba objektivu znizena o 30%, na clone f2 je ostrost/kresba znizena o 20% pri clone f2.8 je ostrost znizena uz len o 10% a napriklad na clone f5.6 mas objektiv najostrejsi. Ked si dame pred objektiv filter, ktory konstantne znizuje ostrost objektivu povedzme o 20% tak si lahko prepocitame ze na f1.8 by bola ostrost toho isteho objektivu -50%, na f2 -40% na f2.8 -30.... az na f5.6 by to bolo -20 a zasa smerom hore na f8 by to bolo -40%. Urcite vies ako funguje MTF krivka, tak verim, ze si to pochopil, ako som to myslela
Pocuj, ak Ta to nebude obtazovat skus odfotit tercik na test FF/BF pod uhlom 45st. Mne to pripada na tej 1 foto ako zle zaostrene (ale mozem sa mylit).

A ta chromaticka vada brrrr. Tiez ju mam strasnu na portretaku Nikkor 85mm F1,8G AF-S ... a to v recenziach na to neupozornovali . Mam portrety kde je chromatickja vada az 1 cm okolo polovice tvare s tymto objektivom. Pri foteni v protisvetle na plne otvorenej clone ... katastrofa. V tomto ma ten objektiv dost sklamal (predpokladam, ze si to tiez fotila tymto objektivom).
 
calven
2016-01-30 21:38:58+01
príspevok od: kaFOtka
no ved... to hovorim, ze filter je nanic... ale tu ti davam na porovnanie vyrez z foto na clone 1.8 a 2.8.

Zamyslime sa nad tym, ze priclonenim objektivu sa odstranuju opticke chyby v urcitom pomere napr. na f1.8 je kresba objektivu znizena o 30%, na clone f2 je ostrost/kresba znizena o 20% pri clone f2.8 je ostrost znizena uz len o 10% a napriklad na clone f5.6 mas objektiv najostrejsi. Ked si dame pred objektiv filter, ktory konstantne znizuje ostrost objektivu povedzme o 20% tak si lahko prepocitame ze na f1.8 by bola ostrost toho isteho objektivu -50%, na f2 -40% na f2.8 -30.... az na f5.6 by to bolo -20 a zasa smerom hore na f8 by to bolo -40%. Urcite vies ako funguje MTF krivka, tak verim, ze si to pochopil, ako som to myslela
Toto je samozrejme nezmysel. Ak Ti raz filter pošle do objektívu zlý obraz, objektív sa môže aj pokrájať a už z neho dobrý obraz neurobí... Ak filter poserie obraz, ani žiletkovo ostrý CZ ten obraz nedá dokopy.
 
duroslav
2016-01-30 22:20:42+01
príspevok od: kaFOtka
no ved... to hovorim, ze filter je nanic... ale tu ti davam na porovnanie vyrez z foto na clone 1.8 a 2.8.

Zamyslime sa nad tym, ze priclonenim objektivu sa odstranuju opticke chyby v urcitom pomere napr. na f1.8 je kresba objektivu znizena o 30%, na clone f2 je ostrost/kresba znizena o 20% pri clone f2.8 je ostrost znizena uz len o 10% a napriklad na clone f5.6 mas objektiv najostrejsi. Ked si dame pred objektiv filter, ktory konstantne znizuje ostrost objektivu povedzme o 20% tak si lahko prepocitame ze na f1.8 by bola ostrost toho isteho objektivu -50%, na f2 -40% na f2.8 -30.... az na f5.6 by to bolo -20 a zasa smerom hore na f8 by to bolo -40%. Urcite vies ako funguje MTF krivka, tak verim, ze si to pochopil, ako som to myslela
Keď pozerám na tie fotky, tak si myslím že značný podiel na (ne)kvalite fotky má v prvom rade objektív. Toľko CA, čo je na prvej fotke určite nespraví ND filter. Oteázne je ešte toči je dobre zaostné a ako by fotka pri f/1,8 vyzerala bez toho filtra.
 
kaFOtka
2016-01-31 10:33:52+01
príspevok od: DrAcula
Pocuj, ak Ta to nebude obtazovat skus odfotit tercik na test FF/BF pod uhlom 45st. Mne to pripada na tej 1 foto ako zle zaostrene (ale mozem sa mylit).

A ta chromaticka vada brrrr. Tiez ju mam strasnu na portretaku Nikkor 85mm F1,8G AF-S ... a to v recenziach na to neupozornovali . Mam portrety kde je chromatickja vada az 1 cm okolo polovice tvare s tymto objektivom. Pri foteni v protisvetle na plne otvorenej clone ... katastrofa. V tomto ma ten objektiv dost sklamal (predpokladam, ze si to tiez fotila tymto objektivom).
ano je to 85mm f 1.8G.. tie fotky nie su zaostrene uplne totozne, to je jasne aj mne... zaostrnene to je podla mna miesto kde je vyznaceny ten zeleny ramik... treba brat do uvahy, ze je to vyrez z 36mpx a ze D800 ma sama o sebe nekonzistentny AF a to potom uz toboz ked dam pred ten objektiv tmave sklo, ze to nevie cez ten filter zaostrit

ako som spominala na zaciatku, pocvakala som s tym len par zaberov, ziadne laboratorne podmienky, ale je to evidentny problem pracovat s tym filtrom
 
DrAcula
2016-01-31 10:55:50+01
príspevok od: kaFOtka
ano je to 85mm f 1.8G.. tie fotky nie su zaostrene uplne totozne, to je jasne aj mne... zaostrnene to je podla mna miesto kde je vyznaceny ten zeleny ramik... treba brat do uvahy, ze je to vyrez z 36mpx a ze D800 ma sama o sebe nekonzistentny AF a to potom uz toboz ked dam pred ten objektiv tmave sklo, ze to nevie cez ten filter zaostrit

ako som spominala na zaciatku, pocvakala som s tym len par zaberov, ziadne laboratorne podmienky, ale je to evidentny problem pracovat s tym filtrom
Ano presne tam som smeroval , ze ci nema problem s ostrenim cez ten ND. Na tej 1 foto mi pripada ako by tam bol vyrazny BF.

Btw. co zac je ten ND (znacka/oznacenie)?
 
MarioV
2016-01-31 11:31:56+01
príspevok od: kaFOtka
Pridavam update mojho komentara - ND filter mi uz dorazil, ale musim povedat, ze som velmi sklamana kvalitou. Objednala som sice len taky cinsky - variabilny, ale je to opticky velmi odflaknute. Aj napriek velkemu mnoztvu pozitivnych kometarov, ktore mal,, povedala by som, ze s 85mm objektivom na clone f1.8 je to nepouzitelne.. ziadna ostrost. Asi zostane len na krajinky, kde bude objektiv velmi pricloneny - tam to snad bude lepsie - to musim este odtestovat.

Takze Zatial musim poopravit moj verdikt - HSS blesky nemusia byt az taka zla vec, aj napriek tiej spotrebe baterii
No myslím, že sa zase raz potvrdilo pravidlo: "nie sme takí bohatí, aby sme si kupovali lacné veci". Fotiť s D800 + 85mm f/1.8 a k tomu kúpiť najlacnejší variabilný ND je na zamyslenie. Čo tak si priplatiť za poriadny Hoya variabilný... Teraz máte s čím porovnať a do 2 týždňov sa dá vrátiť ak by rozdiel nebol hodný príplatku
 
kaFOtka
2016-01-31 11:43:35+01
príspevok od: MarioV
No myslím, že sa zase raz potvrdilo pravidlo: "nie sme takí bohatí, aby sme si kupovali lacné veci". Fotiť s D800 + 85mm f/1.8 a k tomu kúpiť najlacnejší variabilný ND je na zamyslenie. Čo tak si priplatiť za poriadny Hoya variabilný... Teraz máte s čím porovnať a do 2 týždňov sa dá vrátiť ak by rozdiel nebol hodný príplatku
na to, aby som si odskusala ako sa s tym filtrom pracuje a ci to vyhovuje mojim predstavam mi staci aj taky najlacnejsi.... do tejto diskusie som prispela hlavne z toho hladiska riesenia OCF, lebo som si myslela, ze tato moja skusenost sa moze niekomu zist presne pri rieseni otazky ci ist do HSS systemu alebo ist cesou ND.
 
kaFOtka
2016-01-31 11:45:51+01
http://www.aliexpress.com/item/Andoer-67mm-ND-Filter-Fader-Neutral-Density-Adjustable-ND2-to-ND400-Variable-Filter-for-Canon-Nikon/32298136224.html toto je ten filter.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()