Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

Nahrada za Canon 18 - 55 , EOS 450D

kUbYaK
2012-04-24 23:53:14+02
Zdravim,

Chystam sa kupit si nahradu za setovy objektiv Canon 18 - 55 k fotoaparatu Canon EOS 450 D.
Bol mi odporuceny objektiv Tamron 28 - 75 / 2.8 ale kedze sa v tom moc nevyznam trochu ma zmiatlo ked som zhanal informacie a na megafoto.cz pri vyhladavani s pouzitim filtra (nech vhladava len objektivy kompatibilne s APS-C) mi to tento objektiv nenaslo. Z toho som pochopil ze by mal byt asi kompatibilny iba s full frame.
To by bola moja prva otazka ci moja dedukcia bola sprava alebo nie.
Za dalsie som nasiel ze ho maju v kategorii macro objektivy a chcel by som sa spytat ci je tento objektiv urceny iba na macro fotenie.

jedna sa o tento objektiv :

http://sk.megafoto.cz/tamron-sp-28-75-2-8-xr-di-ld-if-macro-canon.html

Posledna otazka by bola v pripade ze vyssie uvedeny objektiv nie je vhodny pre moj fotoaparat, ci je vhodny Tamron 17 - 50 / 2.8 , resp ci mi viete poradit nieco podobne (iny vyrobca) v danej cennovej kategorii

17 - 50
http://sk.megafoto.cz/tamron-sp-17-50-2-8-xr-di-ii-ld-asp-if-vc-canon.html

Dakujem
 
viking81
2012-04-25 07:26:43+02
príspevok od: kUbYaK
Zdravim,

Chystam sa kupit si nahradu za setovy objektiv Canon 18 - 55 k fotoaparatu Canon EOS 450 D.
Bol mi odporuceny objektiv Tamron 28 - 75 / 2.8 ale kedze sa v tom moc nevyznam trochu ma zmiatlo ked som zhanal informacie a na megafoto.cz pri vyhladavani s pouzitim filtra (nech vhladava len objektivy kompatibilne s APS-C) mi to tento objektiv nenaslo. Z toho som pochopil ze by mal byt asi kompatibilny iba s full frame.
To by bola moja prva otazka ci moja dedukcia bola sprava alebo nie.
Za dalsie som nasiel ze ho maju v kategorii macro objektivy a chcel by som sa spytat ci je tento objektiv urceny iba na macro fotenie.

jedna sa o tento objektiv :

http://sk.megafoto.cz/tamron-sp-28-75-2-8-xr-di-ld-if-macro-canon.html

Posledna otazka by bola v pripade ze vyssie uvedeny objektiv nie je vhodny pre moj fotoaparat, ci je vhodny Tamron 17 - 50 / 2.8 , resp ci mi viete poradit nieco podobne (iny vyrobca) v danej cennovej kategorii

17 - 50
http://sk.megafoto.cz/tamron-sp-17-50-2-8-xr-di-ii-ld-asp-if-vc-canon.html

Dakujem
nooo mas v tom gulas...a riadny ten tamron 28-75 je urceny na FF to je pravda...ale bude plne kompatibilny aj s tvojim telom, ale budes musiet jeho ohniskovu vydialenost vynasobit crop faktorom....ciza (28-75)*1.6....a to uz ani zdaleka nebude na na sirsom konci sirokac....budes niekde na hodnote 45mm a to je celkom dost....a uz toboz to nie je macro objektiv....dokaze zaostrit kusok blizsie ako konkurencia ale dostane sa na macro tak 1:3 ? cca.....tipujem....pravy makrac ide na 1:1.....takze to zhrniem...tamron 28-75 je zakladny svetelny zoom objektiv urceny na FF zrkadlovky ktory bude fungovat aj tebe ale bude mat trosku neprakticke ohnisko......tamron 17-50 VC je v podstate to iste ako 28-75 ale na APS-C telo...cize na tvoje.....tiez nasobit cropom 1.6 ale dostanes sa na 28mm na sirsom konci.....co je podstatne sirsie ako tych 45.....takze vhodnejsi by bol ten tamron 17-50 pre teba

a ak ti nejde o svetelnost je tu este canon 15-85 a ked ti o tu svetelnost ide tak naj volba je canon 17-55 f/2.8 IS USM
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-04-25 08:20:29+02
Vsetky tieto a aj vsetky ostatne objektivy na Canon EOS vsetkych kategorii su tu 100x omielane. Stacilo pouzit vyhladavac v hornom pravom rohu.
 
kUbYaK
2012-04-25 11:51:05+02
@ viking81 gulas... presne tak ako vravis ...ale diky za odpoved trochu sa mi to vyjasnilo

@ Karol Srnec taktiez dakujem za odpoved a skusim popozerat forum , uz som sa tu trochu zorientoval kedze som tu v podstat prvy krat...skusim si nieco nastudovat a potom sa mozno este popytam...

este raz...diky
 
kUbYaK
2012-04-25 20:38:55+02
tak som sa teda rozhodol pre tamron 17 50 po precitani par vlakien vo fore...
mal by som vsak este jednu otazku, nasiel som na talkive za najnizsiu cenu :

Hladal som kde ho maju za najnizsiu cenu a niekto som videl ze ma v popise XR a inde nie, neviem ci sa jedna len o nedostatocny popis alebo je to nejake oznacenie... vedel by mi niekto povedat ?

dik
 
kUbYaK
2012-04-25 20:39:47+02
tak este raz...otazka by mala zniet ci mi vie niekto povedat co znamena to oznacenie XR ...
 
viking81
2012-04-25 20:57:37+02
príspevok od: kUbYaK
tak este raz...otazka by mala zniet ci mi vie niekto povedat co znamena to oznacenie XR ...
skus pozriet zoznam skratiek co tu je ale mam robili sa len dve verzie toho tamrona s VC a bez VC.... tan s VC je novsi a robustnejsi....rozhodi sa len podla toho....ze niekto vynechal nieco v popise nic neznamena...
 
kUbYaK
2012-04-25 21:40:14+02
takze len nedostatocne oznacenie..ok diky, to som potreboval vediet
 
kUbYaK
2012-04-25 21:42:01+02
XR - " Extra Refractive Index Glass" - v objektíve je použitý člen s extra nízkym refrakčným indexom pre potlačenie aberácií. Technológia umožňuje tiež kompaktnejšie rozmery objektívu pri rovnakých optických vlastnostiach.

to by asi nedavalo zmysel ze by nejaky bol XR a iny nie....
 
DanielDaniel
2012-06-12 11:14:18+02
príspevok od: Karol Srnec
Vsetky tieto a aj vsetky ostatne objektivy na Canon EOS vsetkych kategorii su tu 100x omielane. Stacilo pouzit vyhladavac v hornom pravom rohu.
ale keď ľudia tak radi zakladajú nové témy....
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()