Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

zaseknutý Filter na objektíve :-(

martxe
2011-07-26 17:49:36+02
Poradí dakto ako dať nasadený filter,, Slim,, dole z objektívu ? ako si sa zadrel .. samozrejme bez poškodenia filtra aj objektívu . Ďakujem
 
piggee
2011-07-26 18:00:45+02
skus nejake mydlo, alebo iny lubrikant..
 
IvanDado
2011-07-26 18:00:56+02
stalosa to aj mne ,už som mal nervy ale nakoniec to išlo na silu...neviem..skus tam naliať olej
 
seifi
2011-07-26 18:25:36+02
otázka, či pri silnom úchope obruče nedôjde k jej čiastočnej deformácii a potom to ide ešte ťažšie
 
mgeo
2011-07-26 18:32:28+02
nedavno sa to tu riesilo. Ano, treba tu obruc chytat rovnomerne, potom to zvykne povolit aj bez sily ci mydla ci inych latok .
 
ursus
2011-07-26 18:39:23+02
príspevok od: mgeo
nedavno sa to tu riesilo. Ano, treba tu obruc chytat rovnomerne, potom to zvykne povolit aj bez sily ci mydla ci inych latok .
mám podobný problém s polarizačným filtrom Hoya, pravidelne sa mi zasekne a mne nič iné nezostáva len dookola skúšať kým to nepovolí a on nakoniec vždy ustúpi...(ale chytajú ma nervy pri tom), len to nerieš silou,
 
superoman
2011-07-26 18:46:00+02
príspevok od: martxe
Poradí dakto ako dať nasadený filter,, Slim,, dole z objektívu ? ako si sa zadrel .. samozrejme bez poškodenia filtra aj objektívu . Ďakujem
raz sa mi stalo podobne s polarizakom, tak som to dal pod velmi teplu tecucu vodu, tocil tym a kmasal, a zrazu mi to povolilo, predtym som sa s tym moril "nasucho" a nic. No ale mohla to byt len nahoda, skus vyskusat
 
morwen
2011-07-26 18:47:00+02
príspevok od: ursus
mám podobný problém s polarizačným filtrom Hoya, pravidelne sa mi zasekne a mne nič iné nezostáva len dookola skúšať kým to nepovolí a on nakoniec vždy ustúpi...(ale chytajú ma nervy pri tom), len to nerieš silou,
Presne s tým istým polarizákom mám aj ja problém, no silou sa to bojím riešiť a netuším čo iné by pomôcť mohlo, preto budem rada každej rade. Čo je horšie už si nie som istá ani do ktorej strany sa má odkrúcať, keďže je to prvý filter aký som kedy mala.
 
Matúš Koprda
2011-07-26 18:52:34+02
tu sa to už riešilo, skús pozrieť:

odkazodkaz
 
Kaiman81
2011-07-26 19:20:50+02
neviem načo si založil nové vlákno,bolo to tu preberané viac krá a je tu o tom toho dosŤ!!!
 
Paulie
2011-07-26 19:21:53+02
príspevok od: morwen
Presne s tým istým polarizákom mám aj ja problém, no silou sa to bojím riešiť a netuším čo iné by pomôcť mohlo, preto budem rada každej rade. Čo je horšie už si nie som istá ani do ktorej strany sa má odkrúcať, keďže je to prvý filter aký som kedy mala.
Proti smeru hodinových ručičiek potom prejsť závit grafitom (ceruzka tvrdosť 2) a nebude sa zasekávať.
 
Kaiman81
2011-07-26 19:24:38+02
príspevok od: superoman
raz sa mi stalo podobne s polarizakom, tak som to dal pod velmi teplu tecucu vodu, tocil tym a kmasal, a zrazu mi to povolilo, predtym som sa s tym moril "nasucho" a nic. No ale mohla to byt len nahoda, skus vyskusat
sorry,ale toto je fakt kravina,asi ti nič nevraví tepelná rozťažnosť materiálu....
 
morwen
2011-07-26 19:39:12+02
príspevok od: Paulie
Proti smeru hodinových ručičiek potom prejsť závit grafitom (ceruzka tvrdosť 2) a nebude sa zasekávať.
Ďakujem.
 
Crazy41
2011-07-26 19:55:58+02
no toto je chyba tychto plastovych zavitov,mne sa to tez stava ale ne az tak tragicky vzdy to nako povoli,na starych objektivoch som s tym nemal nikdy problem,ale to je dneska konzum diba,secko z plastu
 
martxe
2011-07-26 22:41:13+02
príspevok od: morwen
Presne s tým istým polarizákom mám aj ja problém, no silou sa to bojím riešiť a netuším čo iné by pomôcť mohlo, preto budem rada každej rade. Čo je horšie už si nie som istá ani do ktorej strany sa má odkrúcať, keďže je to prvý filter aký som kedy mala.
odkrúcaj doprava ! tak už sa mi podarilo odkrútiť za pomoci hrotu nožíka . mali škrabanec ostal na obrube ale je dole Ďakujem za rady ..tekutiny mi nepomohli len čista sila, nožík a matrac.
 
francesco
2015-02-21 19:47:05+01
Po tyzdnomvom trapeni priapievam skusenostou. Hned po kupe filtra Hoya PCL Pro1D 77mm som ho samozrejme vyskusal na objektive. Podla mna som ho utiahol len jemne rukou, ale ked som ho chcel odmontovat samozrjme nesiel tak som skusal do obidvoch stran. Zacal tyzdnovy pribeh a verte, ze som skusil vsetky rady z tohto fora aj aj videonavody. Prve pokusy so snurkou, gumickou, pravidelnym uchopenim gumouvou rukavicou nic.. Nasledovala cesta do Prolaiky kde sa stym trapili dvaja borci a výsledok bol ten, ze mi znicia filter inak nemam sancu. Tie kliestiky co tam na to maju som si objednal, ale do tyzdna neprisli. Potom prislo stadium brutalnejsich pokusov tiez tuto spomínaných ako podlozka pod mys, klieste, plastova sk paska, koaxial, rozne gumicky, mrazak, horuca voda, noz atd. Dnes uz rozhodnuty filter znicit /z tych teplotných rozdielov sa mi objektiv zarosil a bol nepouzitelny/ som dnes este kupil kovovo sk pasku a natvrdo som ju nasadil a utial el. srobovakom normalne kolko sla. Heuréka filter je dolu .. povolil!
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()