Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

Sigma 30mm 1,4 vs. Sigma 18-35mm 1,8 vs. Sigma 35 mm 1,4

AlenaK
AlenaK 2016-11-07 09:05:38+01
Ahojte,
máte prosím skúsenosť s týmito objektívmi, verzie Art? Zatiaľ vlasním Pentax DA 17-70mm 4,0 na APC-S tele Pentax k5, a pozerám sa po skle s lepšou svetelnosťou. Fotím krajinu, akcie, truchu portréty a teraz predovšetkým novorodenú dcérku. Tieto objektívy ma zaujali ma pre výbornú kresbu a krásny bokeh. Viem, že Sigma 35mm je na FF telo, ale dá sa použiť aj na APC-S tele. Upgrade na FF v blízkej dobe neplánujem, preto váham, či priplatiť za Sigmu 35mm pre ešte lešiu kresbu v porovnaní s 30mm. A k tomu mi ešte zamotal hlavu jedinečný zoom od sigmi s konštantnou svetelnosťou 1,8, na ktorý som čítala dvojaké recenzie: jedny ho vychvaľujú a iné tvrdia, že to až taká pecka nie je. A navyše všetky tieto Sigmy majú mať problémy s autofokusom.
 
AlenaK
2016-11-07 19:39:34+01
príspevok od: portvis
na pentaxfreinds sa dozviš určite viac, chalani ti priložia aj fotky a svoje skusenosti.,, vo všeobecnosti objektívy od sigmy a tamronu nikdy nebudu tak dobre zvladať protisvetlo ako pentax objektívy a ich SMC vrstvy.
Vďaka za tip. Už som zamorila internetový priestor svojou "témou"
 
RasťoS
2016-11-07 21:04:03+01
príspevok od: AlenaK
Ahojte,
máte prosím skúsenosť s týmito objektívmi, verzie Art? Zatiaľ vlasním Pentax DA 17-70mm 4,0 na APC-S tele Pentax k5, a pozerám sa po skle s lepšou svetelnosťou. Fotím krajinu, akcie, truchu portréty a teraz predovšetkým novorodenú dcérku. Tieto objektívy ma zaujali ma pre výbornú kresbu a krásny bokeh. Viem, že Sigma 35mm je na FF telo, ale dá sa použiť aj na APC-S tele. Upgrade na FF v blízkej dobe neplánujem, preto váham, či priplatiť za Sigmu 35mm pre ešte lešiu kresbu v porovnaní s 30mm. A k tomu mi ešte zamotal hlavu jedinečný zoom od sigmi s konštantnou svetelnosťou 1,8, na ktorý som čítala dvojaké recenzie: jedny ho vychvaľujú a iné tvrdia, že to až taká pecka nie je. A navyše všetky tieto Sigmy majú mať problémy s autofokusom.
Ja som Sigmu 18-35 mal, dokonca na Pentaxe k-5. S AF nebol žiadny problem. Kúpil som ju na nočnú krajinu, a sem-tam nejaké rodinné akcie (v kostole bez blesku ako nič). Na krajinu by som určite kúpil 16-85, Sigma bola na môj vkus často kratka a pravda je aj to znizovanie starosti od F8 (fotky sú ostré, ale nie tak, ako na F1,8 ). Na portréty a deti kľudne aj 1,8/50.
Ja som tiež hľadal univerzálny objektív a žiaľ, zistil som že neexistuje .
 
AlenaK
2016-11-10 09:46:48+01
príspevok od: portvis
ja mám K3 II ... ja som 18-35 f1,8 vyradil koli vysokej váhe a nepoľahlivemu AF na pentax telách... 35 art bola oproti 30mm ovela ostrejsia a mala mensiu aberaciu co bolo pre mna dost dolezité tak som zobral 35mm art a som spokojný, az na odlesky na protisvetlo je to fajn, aj na krajinu pekne ostré, bokeh je super co bude pre teba rozhodujuce,,, ak budes fotit detičky a rodinku aj tak to budeš cloniť od f2 ... ja mám aj DA 35mm f2,4 a ten je tež skvelý za tých 150e co stojí, možno by si si mohla od neikoho to sklo požičať a možno by si zistila že ti stačí.
momentálne je uz asi mesiac na na bazosi sigma 35mm f1,4 art za 600e
Skúšala som všetky v názve vlákna uvedené objetívy na tele Pentax K5 ii, a mne najlepšie ostril (AF) 18-35mm, f 1,8 Art (pri umelom osvetlení). Na Sigme 30mm f 1,4 Art bol AF úplne "rozhasený". Sigma 35mm f 1,4 bola asi niekde medzi týmito 3 sklami. Takže uvažujem, že pojdem do 18-35mm. Pozoroval si nejaký podstatný rozdiel medzi 18-35mm a 35 mm v odleskoch, flare?
 
portvis
2016-11-10 11:00:40+01
18-35 art som v ruke nemal takže s osobnej skusenosti povedať neviem, ja mám na krajinu iné sklá ktore sú do protisvetla super tak som neriešil vobec odlesky a primárne som ju bral na fotky v noci...
ale konšrtrukcia tých sigiem je dost podobná takže si myslím že v tomto to bude veľmi podobne... či vyberieš tak alebo tak myslím že chybu nespravíš..
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()