Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

ND Filter na 67mm

BorisK
2016-09-26 09:48:52+02
Viete mi odporučiť nejaký ND filter na 67mm objektív canon 10-18mm. Alebo je to jedno aká značka/cena filter ako filter ?

Má zmysel kupovať nejaký 3 stopový ND8 alebo radšej priplatiť za 10 stopový ? Chcem ho použiť hlavne pri krajinách na rozmazanie oblakov a vody.

Má ten filter pre začiatočníka zmysel alebo rovnaký efekt dosiahnem aj v PS ? ( https://www.youtube.com/watch?v=6N0skKVVfrM )
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-09-26 10:19:03+02
1. Sam sa musis rozhodnut, ci budes fotit alebo fakeovat v Photoshope
2. O silnych ND filtroch je vo Fotoskole niekolko clankov. Tam sa dozvies, ze pod ND1000 ani nema zmysel ist. Odporucam kombinovat ND64 a ND1000, podla toho, co chces dosiahnut.
3. U silnych ND filtrov je kvalita velmi dolezita, kvoli reflexom a neziaducemu farebnemu posunu. Ja pouzivam VF Foto.
 
yquinox
2016-09-26 10:47:40+02
príspevok od: BorisK
Viete mi odporučiť nejaký ND filter na 67mm objektív canon 10-18mm. Alebo je to jedno aká značka/cena filter ako filter ?

Má zmysel kupovať nejaký 3 stopový ND8 alebo radšej priplatiť za 10 stopový ? Chcem ho použiť hlavne pri krajinách na rozmazanie oblakov a vody.

Má ten filter pre začiatočníka zmysel alebo rovnaký efekt dosiahnem aj v PS ? ( https://www.youtube.com/watch?v=6N0skKVVfrM )
... ja som mal ND filter znacky Haida 12-stopovy (ND 4000) a vysledkami som bol velmi spokojny ... plusom bol pomer cena/vykon ... potom som ho zabudol na ferate v Rakusku ... ND8 je celkom slaby ... tak ako pise Karol, ND64 (vodopady) + ND1000 (oblaky, vodna hladina) vyuzijes najviac ... na rozmazanie oblakov aj na prave poludnie potom ND4000 ... tu som daco k tomu napisal:

http://pavolstefunda.wixsite.com/photography/single-post/2015/11/20/Test-filtra-Haida-Slim-PRO-II-MC-ND-4000x-82mm
 
gaston.glock
2016-09-26 15:14:26+02
Ak ti pomoze moja osobna zaciatocnicka skusenost, mam ND64 a po nasadeni je cez filter v hladaciku dost svetla, aby si vedel komponovat s nasadenym filtrom, dokonca cez filter spolahlivo funguje aj autofocus. Ak chcem za bieleho dna "rozmazat" vodu, musim silno clonit, pusta dnu stale dost svetla a vychadza pomerne kratky expozicny cas. Mraky by si rozmazal asi len keby boli velmi nizko a fucalo by tak, ze by ti vietor zhadzoval stativ

Cize ak nechces fotit iba v case, kedy je prirodzene menej svetla, alebo ak nechces ND iba na to, aby si mohol fotit za silneho svetla na plnu dieru, ND64 ti bude malo.

Vodopad vsak "rozmaze" aj ND64, prikladam foto odfotenu za jasnej oblohy kratko popoludni.

Ak nie je vidno EXIF, bolo to fotene okolo 13:00 hod za slnecneho dna, nie v tieni, ISO 100, cas 1/4 s, F14, 18mm ohnisko, nikkor 18-105, nikon d5100.
 
šereda
2016-09-26 15:35:47+02
este som nevidel realne fake napr. ten tutos , vela ludi to dnes ale fakuje napr vymenia oblohu za druhu mne sa vsak taky postup nepozdava
 
inkubbus
2016-09-26 17:08:36+02
príspevok od: šereda
este som nevidel realne fake napr. ten tutos , vela ludi to dnes ale fakuje napr vymenia oblohu za druhu mne sa vsak taky postup nepozdava
okrem iného ND má vplyv aj na kopec iných vecí ako je obloha. vyľudní ulice, rozmaže stromy, vyhladí hladinu... toto sa dosť ťažko fejkuje
 
Lukáš Podracký
2016-09-26 19:17:22+02
kamarát používa na oblaky, vodnu hladinu B+W ND 1000x MRC 67mm a pochvaluje si.

http://filtre-k-objektivom.heureka.sk/b-plus-w-nd-1000x-mrc-67-mm/
 
Lukáš Podracký
2017-03-23 10:57:41+01
Caute, su este nejake ND1000 filtre verzii SLIM okrem Haida aby som to mohol dat na objektiv Samyang 12mm F2.0 ? Robi Hoya, B+W aj slim verziu pripadne ake ine odporucate (67mm)?

dakujem
 
Jaro Ondra
2017-03-26 16:20:28+02
príspevok od: Lukáš Podracký
Caute, su este nejake ND1000 filtre verzii SLIM okrem Haida aby som to mohol dat na objektiv Samyang 12mm F2.0 ? Robi Hoya, B+W aj slim verziu pripadne ake ine odporucate (67mm)?

dakujem
Ja mam Manfrotto ND 1000 slim a je v pohode
 
Jaro Ondra
2017-03-26 16:27:38+02
príspevok od: Jaro Ondra
Ja mam Manfrotto ND 1000 slim a je v pohode
Opravujem sa nie manfroto ale Zomei ND 1000 slim
 
Mikon
2017-03-26 19:21:08+02
Ja osobne použivam VF foto ND1000. Ešte s tej prvej verzie kde bol dosť velky farebny posun no ja fotim do RAW a posun som poriešil za 5sekund. Nasadil som ho na 16-85mm nikon a D7000. Mne vyhovuje hlavne hrubka filtra ktora je velmi mala .
 
petervrabel
2017-07-02 22:12:54+02
Ahojte.

Foteniu sa venujem dlho, no s ND filtrami som zatial docinenia nemal. Chcem vsak vyplnit dieru vo svojich skusenostiach a viem celkom urcite, ze by som NDcko pouzival kvoli dynamike v uliciach cez den, pri vode, aj vetre v korunach stromov, atd.....

Chcem poprosit o pomoc s niektorymi informaciami:

1, Niekto tu niekde napisal „mam ND64 a po nasadeni je cez filter v hladaciku dost svetla, aby si vedel komponovat s nasadenym filtrom, dokonca cez filter spolahlivo funguje aj autofocus“. Cize mam to brat tak, ze ak je ND vyssie, vzdy treba skomponovat aj zaostrit bez filtra, az potom ho nasadit a fotit (pri zavitovom dost otravne...)?

2, Kruhove ci dostickove? Ano, je tu aj clanok „Praktické skúsenosti s ND filtrami“, kde je preferovany dostickovy filter, no v diskusiach sa skor spominaju klasicke kruhove. Je to tak len kvoli cene, ci?

3, Trh sa vyvija... Keby ste NDcko kupovali dnes a konkretne 67mm na vyssie spomenute ucely a navyse by to nemal byt uplny cenovy kolaps v penazenke (rozumejme do 100€ , aky filter by ste si vybrali?

Vopred vdaka za reakcie.
 
yquinox
2017-07-03 07:22:23+02
príspevok od: petervrabel
Ahojte.

Foteniu sa venujem dlho, no s ND filtrami som zatial docinenia nemal. Chcem vsak vyplnit dieru vo svojich skusenostiach a viem celkom urcite, ze by som NDcko pouzival kvoli dynamike v uliciach cez den, pri vode, aj vetre v korunach stromov, atd.....

Chcem poprosit o pomoc s niektorymi informaciami:

1, Niekto tu niekde napisal „mam ND64 a po nasadeni je cez filter v hladaciku dost svetla, aby si vedel komponovat s nasadenym filtrom, dokonca cez filter spolahlivo funguje aj autofocus“. Cize mam to brat tak, ze ak je ND vyssie, vzdy treba skomponovat aj zaostrit bez filtra, az potom ho nasadit a fotit (pri zavitovom dost otravne...)?

2, Kruhove ci dostickove? Ano, je tu aj clanok „Praktické skúsenosti s ND filtrami“, kde je preferovany dostickovy filter, no v diskusiach sa skor spominaju klasicke kruhove. Je to tak len kvoli cene, ci?

3, Trh sa vyvija... Keby ste NDcko kupovali dnes a konkretne 67mm na vyssie spomenute ucely a navyse by to nemal byt uplny cenovy kolaps v penazenke (rozumejme do 100€ , aky filter by ste si vybrali?

Vopred vdaka za reakcie.
1. ND64 je slaby, tam by si mal v pohode zaostrit aj komponovat.
2. Dostickove maju vyhodu, ze vies prechodove filtre nastavit presne podla svojich potrieb. Mal som dostickove a predal som - zaberali "vela" miesta a po bokoch prenikalo parazitne svetlo. Prechodove filtre spolahlivo nahradim v PS. Naviac su relativne velke a nemotorne na transport (pre mna).
3. Prave vcera som objednal 67mm ND64. Osvedcila sa mi znacka Haida, menovite Haida Slim Pro II - ND64 67mm vychadza na 39€ z Ebay. Zatial som mal od nich ND1000 a ND4000 a oba vyborne. Filtre uz len kruhove - dokupil som prednu + zadnu kovovu krytku, takze transport bezproblemovy. Mozes skusit kupit rovno celu sadu napr. ND8, ND64 a ND1000 aj s krytkami za cca 110€ . Od overeneho Nemeckeho Ebay predajcu za tyzden doma .
 
mirosz
2017-07-03 12:35:21+02
príspevok od: yquinox
1. ND64 je slaby, tam by si mal v pohode zaostrit aj komponovat.
2. Dostickove maju vyhodu, ze vies prechodove filtre nastavit presne podla svojich potrieb. Mal som dostickove a predal som - zaberali "vela" miesta a po bokoch prenikalo parazitne svetlo. Prechodove filtre spolahlivo nahradim v PS. Naviac su relativne velke a nemotorne na transport (pre mna).
3. Prave vcera som objednal 67mm ND64. Osvedcila sa mi znacka Haida, menovite Haida Slim Pro II - ND64 67mm vychadza na 39€ z Ebay. Zatial som mal od nich ND1000 a ND4000 a oba vyborne. Filtre uz len kruhove - dokupil som prednu + zadnu kovovu krytku, takze transport bezproblemovy. Mozes skusit kupit rovno celu sadu napr. ND8, ND64 a ND1000 aj s krytkami za cca 110€ . Od overeneho Nemeckeho Ebay predajcu za tyzden doma .
Suhlas s Haida, mam ND1000 a celkom spokojnost. Mam aj Firecrest 16 clonovy a tiez spokojnost, mensi farebny posun ako drahsi B+W.
Co sa montovania tyka, riesim to magnetickymi kruzkami. Jeden sa nasrobuje na objektiv, druhy na filter. Zaostrim a nakomponujem bez filtra, nacvaknem filter a som vysmaty...uplne bez problemov.
 
yquinox
2017-07-03 12:40:00+02
príspevok od: mirosz
Suhlas s Haida, mam ND1000 a celkom spokojnost. Mam aj Firecrest 16 clonovy a tiez spokojnost, mensi farebny posun ako drahsi B+W.
Co sa montovania tyka, riesim to magnetickymi kruzkami. Jeden sa nasrobuje na objektiv, druhy na filter. Zaostrim a nakomponujem bez filtra, nacvaknem filter a som vysmaty...uplne bez problemov.
... aj o tych magnetoch uvazujem ... vyborny zlepsovak ak clovek casto meni kompoziciu ...
 
mirosz
2017-07-03 13:54:17+02
príspevok od: yquinox
... aj o tych magnetoch uvazujem ... vyborny zlepsovak ak clovek casto meni kompoziciu ...
http://www.ebay.com/itm/Xume-quick-release-lens-filter-adapter-ring-Hoya-Kenko-B-W-fit-77mm-starter-kit-/192074670416?hash=item2cb88ae150:g:qFEAAOSwbqpTtkAj

Neni to lacne, ja som to kupoval za nejakych 60 USD...ale je to sikovne celkom....treba popozerat iiibei a sraliexpres a podobne, mozno najdes lacnejsie
 
petervrabel
2017-07-04 17:09:43+02
Dakujem za rady.

A tie magneticke kruzky - nad tym asi tiez pouvazujem. Urcite to hodne zjednodusuje pracu.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()