Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

najlepsi zoom pre sony FF

roble
2016-09-21 17:12:37+02
dobry den neviem sa rozhodnut aky objektiv si mam kupit mam 70-200 f4 pozeral som na zeiss SONY FE 24-70 MM F/4 ZA OSS a SONY E 16-70MM F4 ZA OSS ale nemaly nejake dobre recenzie . dakujem za kazdu radu a moze byt aj cez redukciu napr. sony la-ea cize SONY SAL-650 16-50MM F/2.8 DT SSM.na zaver mam telo sony a7II
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-09-21 17:30:52+02
Najlepsie su len z radu GM. Preto ziaden zoom na A7II nemam a pouzivam len pevne skla.
 
roble
2016-09-21 18:49:24+02
cize ani tento ? alebo jemu podobne ?Sony 18-105mm f/4,0 G SEL
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-09-21 20:08:48+02
príspevok od: roble
cize ani tento ? alebo jemu podobne ?Sony 18-105mm f/4,0 G SEL
Pozor, miesas E objektivy a FE objektivy. Tie prve su len pre APS-C.
 
roble
2016-09-22 05:31:09+02
no preve preto mi to nebolo jasne lebo nenasiel som ci to pasuje a na full frame . a keby som si zadovazil redukciu la-ea 4 anahodil nato napr minolta 28-70 f 2,8 G samozrejme pouzivany alebo podobny ja viem ze nebude to tak rychlo ostrit ako original ale to by mi nevadilo a poskulujem aj po sony zeiss 85/1,4 ZA planar T.
 
Juraj Kuboš
2016-09-22 06:46:31+02
príspevok od: Karol Srnec
Najlepsie su len z radu GM. Preto ziaden zoom na A7II nemam a pouzivam len pevne skla.
Mám rovnakú otázku ako kolega vyššie. Karol, čo si myslíš o použítií FF skiel iných výrobcov (napr. Tamron 24-70/2.8, Minolta 28-70/2.8) alebo aj Sony 24-70mm f/2.8 Carl Zeiss A-Mount, teda FF skiel s bajonetom A cez redukciu la-ea 4 na telách A7? Netestoval si to ty alebo Izzino?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-09-22 06:56:55+02
príspevok od: Juraj Kuboš
Mám rovnakú otázku ako kolega vyššie. Karol, čo si myslíš o použítií FF skiel iných výrobcov (napr. Tamron 24-70/2.8, Minolta 28-70/2.8) alebo aj Sony 24-70mm f/2.8 Carl Zeiss A-Mount, teda FF skiel s bajonetom A cez redukciu la-ea 4 na telách A7? Netestoval si to ty alebo Izzino?
Izzino pouziva kopec skiel Sony a Minolta s bajonetom A, cez adapter. Vo svete je uplne bezne, ze si Canonak kupis Sony A7 + EF redukciu a pouziva na nej svoje Canon sklicka. A su spkojni. Pre mna to ale straca zmysel. Sony A7II som si kupil, aby som mal mensiu zostavu, aku mam postavenu na NIkone D800E. Urcite som do toho nesiel, aby som pouzival velke zrkadlovkove objektivy cez adapter i ked je to plne funkcne. To rovno mozem fotit tou zrkadlovkou.

System Sony A7 je bohuzial neuplny. Jedine poriadne zoomy su GM, su priserne velke a priserne drahe. Chybaju kvalitne kompaktne zoomy s priemernou svetelnostou i kopec pevnych skiel. I z tohto dovodu som z A7 neurobil svoj hlavny system, ale len portretnu zostavu. I tak zvazujem, pri sposobe akym Sony predstavuje objektivy, ci si Sony vlastne ponecham.
 
Juraj Kuboš
2016-09-22 07:03:39+02
príspevok od: Karol Srnec
Izzino pouziva kopec skiel Sony a Minolta s bajonetom A, cez adapter. Vo svete je uplne bezne, ze si Canonak kupis Sony A7 + EF redukciu a pouziva na nej svoje Canon sklicka. A su spkojni. Pre mna to ale straca zmysel. Sony A7II som si kupil, aby som mal mensiu zostavu, aku mam postavenu na NIkone D800E. Urcite som do toho nesiel, aby som pouzival velke zrkadlovkove objektivy cez adapter i ked je to plne funkcne. To rovno mozem fotit tou zrkadlovkou.

System Sony A7 je bohuzial neuplny. Jedine poriadne zoomy su GM, su priserne velke a priserne drahe. Chybaju kvalitne kompaktne zoomy s priemernou svetelnostou i kopec pevnych skiel. I z tohto dovodu som z A7 neurobil svoj hlavny system, ale len portretnu zostavu. I tak zvazujem, pri sposobe akym Sony predstavuje objektivy, ci si Sony vlastne ponecham.
Jasne, tomu rozumiem. Ja však mám pomerne dosť Sony A skiel a je mi ich ľúto predávať so stratou. Preto pozerám aj po takomto riešení, keďže A7 chcem kúpiť. Dik za odpoveď. Najlepšie bude keď si to pred kúpou otestujem a uvidím...
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()