Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

OSTROST SIGMA

mamiya7II
2016-03-15 09:50:43+01
Dobry den, prosim o radu, toto je 100 percent vyrez ostrosti mojej sigmy 50mm pri 1.4, nezda sa vam to nejake rozmazane? teda neostre? mam ju len pozicanu, pretoze som cital superlativy na ten objektiv, ale takto sa mi to moc nezda.... dakujem za nazory.
 
JSP070
2016-03-15 10:17:46+01
No rozmazané to je. Otázka je, ci ten objektív budeš používať na takéto fotky. Podľa mňa je to ostrené niekde okolo minimálnej zaostrovacej vzdialenosti a DOF je pár mm.
 
psykora2
2016-03-15 10:17:59+01
príspevok od: mamiya7II
Dobry den, prosim o radu, toto je 100 percent vyrez ostrosti mojej sigmy 50mm pri 1.4, nezda sa vam to nejake rozmazane? teda neostre? mam ju len pozicanu, pretoze som cital superlativy na ten objektiv, ale takto sa mi to moc nezda.... dakujem za nazory.
vrat pokial je cas, tuto sigmu by som nechcel ani zadarmo skusal si ostrit aj cez live view? skus podlozit pod ten tubus nejake noviny aby sme mohli vylucit BF/FF
 
lennyl
2016-03-15 10:52:03+01
ak sa jedna o Sigmu 50/1,4 EX DG HSM, tu som mal a bola taka ostra, ze by jednemu z toho oci vypadli.

bol som si ju ale dat nastavit (v ramci zaruky zadarmo) do servisu spolu s vtedajsim telom. potom ostrila za kazdych podmienok na 100% aj na f1,4.

tieto postunete fotky ukazuju zle zaostrenie. je tem brutalny front focus.
 
kaFOtka
2016-03-15 11:44:30+01
ja mam podobny problem so sigmou 35mm - nad cca 2 metre a viac sa mi zda ze ostri velmi dozadu... neviem, ako to riesit, ci reklamovat, alebo cez dock to nastavit... na zahranicnych forach som citala ze sigmy tym trpia casto, (lebo maju stupnicu 0,45 - 2m - nekonecno) ale nie som si ista, ci mam len zly kus, alebo je vseobecne tak, ze to sklo nevie lepsie zaostrit do dialky. lebo mam trochu obavu ze prave v servise mi ju rozhasili, lebo uz tam raz bola, lebo mi to vo vnutri akosi vrzgalo... predtym som si to nevsimla, ze by az takto zle ostrila na dialku ako teraz
 
tomis.ales
2016-03-15 12:19:32+01
Vyzera to na brutal front focus.
 
duroslav
2016-03-15 12:54:21+01
Záleží na tom, kam bolo presne ostrené. Treba si uvedomiť, že foťák bol naklonený nadol, takže rovina ostrosti nie je zvislá, ale ide šikmo. Potom je logické, že ak bolo ostrené na vrch tuby, tak na úrovni stola je už rovina ostrosti kus pred tubou.
Na hornej strane tuby sa celkom jednoznačne nedá posúdiť, či to rozmazanie je vinou frontfocusu, alebo je ten objektív sám o sebe tak blatový
 
emil2004
2016-03-15 14:42:25+01
Aky mas exif?
 
lennyl
2016-03-15 18:41:34+01
Pentax K5IIs + Sigma 50/1,4 EX DG HSM, f1,6, ISO 80, 1/800s...Sigma nastelovana v servise BOOFT Ruzomberok

skusal som ostrost mimo stred, najkrajnejsi AF bod co som mal na fotaku, do protisvetla, perfektne
http://www.imagehosting.cz/images/sigma50f14.jpg

Sigmu 35/1,4 EX DG HSM ART som dal tiez do servisu BOOFT, za 50euro ju nastavili, pozrel som si doma ju cez USB dock, dali mi tam uplne ine hodnoty ako som si to doma sam skusal nastavovat (podla rad na fore), ostri teraz tiez spickovo, mam Nikon D750
http://www.imagehosting.cz/?v=sigmaoio.jpg

Nikon D750 + Sigma 35/1,4 EX DG HSM ART, f1,4, ISO 100, 1/125s
http://www.imagehosting.cz/images/sigma35art.jpg

luxus
 
emil2004
2016-03-15 21:21:31+01
Parada
 
TomasTuris
2016-03-16 00:04:16+01
príspevok od: lennyl
Pentax K5IIs + Sigma 50/1,4 EX DG HSM, f1,6, ISO 80, 1/800s...Sigma nastelovana v servise BOOFT Ruzomberok

skusal som ostrost mimo stred, najkrajnejsi AF bod co som mal na fotaku, do protisvetla, perfektne
http://www.imagehosting.cz/images/sigma50f14.jpg

Sigmu 35/1,4 EX DG HSM ART som dal tiez do servisu BOOFT, za 50euro ju nastavili, pozrel som si doma ju cez USB dock, dali mi tam uplne ine hodnoty ako som si to doma sam skusal nastavovat (podla rad na fore), ostri teraz tiez spickovo, mam Nikon D750
http://www.imagehosting.cz/?v=sigmaoio.jpg

Nikon D750 + Sigma 35/1,4 EX DG HSM ART, f1,4, ISO 100, 1/125s
http://www.imagehosting.cz/images/sigma35art.jpg

luxus
Tie hodnoty, čo si postol, ti tam dali oni?
Čo si mal cez dock?
 
lennyl
2016-03-16 07:30:46+01
hej jasne, to nastavenie mi urobili v servise.

predtým som si doma nastavil tusim (uz si to presne nepamatam) -5, -4, +3, +2.
zmeral som si to cez soft Reikan FoCal Plus zo stativu na vytlaceny tercik.
kazda Sigma bude mat tie korekcie samozrejme ine, zalezi kus od kusu.
 
bonifacko
2016-03-16 08:07:29+01
príspevok od: lennyl
hej jasne, to nastavenie mi urobili v servise.

predtým som si doma nastavil tusim (uz si to presne nepamatam) -5, -4, +3, +2.
zmeral som si to cez soft Reikan FoCal Plus zo stativu na vytlaceny tercik.
kazda Sigma bude mat tie korekcie samozrejme ine, zalezi kus od kusu.
To nechapem, ako ten soft Reikan FoCal Plus vlastne funguje.
 
lennyl
2016-03-16 08:38:09+01
duves, ten Reikan soft funguje normalne, pripojim si fotak cez USB kabel na PC, spustim soft a dam urobit test - soft si vypyta manualne nastavit korekcie microadjustment (na Canone ich meni automaticky sam) v hodnotách -20, -10, 0, +10, +20, vyhodnoti najlepsiu ostrost pomocou krivky a na zaver si vypyta tu poslednu najlepsiu hodnotu aby urobil na nej posledny test (napr. vyslednu korekciu +7) a tu si necham ulozenu vo fotaku pre ten kontretny objektiv.
samotny soft stal tusim 50euro, vytlacil som si tercik, na ktory musis mieriet.

to iste si mozem aj ja urobit "manualne",ze si vysledne fotky urobene na rozne korekcie sam vizualne porovnam vo zvacseni 1:1 napr. v Zoneri.
akurát ze ja som sa nie vzdy vedel rozhodnut, na ktorej korekcii je fotka najostrejsia.

ten Reikan soft tie nafotene fotky porovnava podla dakeho svojho algoritmu. nevyhoda pri Nikone je,ze musim rucne menit tie korekcie vo fotaku pocas testu, na Canone si to vie cez USB kabel ten Reikan sam menit.


a este ten Reikan si sam ostri, teda pri kazdej fotke ako keby AF na objektive sa steloval, asi najskôr rozostri fotku a potom sa snazi opatovne ostrit ci co.
 
landov
2016-03-16 16:28:30+01
lennyl: ano Reikan Focal pred kazdym zaberom rozostri a nasledne zaostri AF. To nastavovanie rucne na Nikonoch ma tiez sere (mohli by konecne uvolnit zdrojaky pani z Nikonu), na Canonoch to musi byt totalny life...kavicka a výsledok je hotovy
 
lennyl
2016-03-16 23:14:50+01
kazdopadne Reikan FoCal je iba diagnosticky nastroj...dovoli fyzicky nastavit iba jednu hodnotu korekcie pre kontrektne sklo na tele fotaku...to neriesi rozdielne hodnoty pre rozne vzdialenosti. tam treba ist uz do servisu (alebo v pripade Sigmy ART kupit USB dock).
 
satanley
2016-03-17 10:13:19+01
O mojej skúsenosti s ostrením Sigmy som písal v inom vlákne( tuším Sigma 18-35/1.8 Art). Kúpil som si aj USB Dock. Dva dni som nastavoval kým som našiel použiteľné hodnoty, ale nebol som celkom spokojný. Tak som poslal objektív aj telo ako záručnú opravu do servisu v Prahe. Vrátili mi ho tak, že aj na objektíve aj v tele sú nastavené všetky hodnoty na 0 a ostrosť v celom rozsahu je vynikajúca.
Môj záver: Ak mám len jeden objektív Sigma, neoplatí sa kupovať USB Dock. Bezplatne alebo ak už nie je v záruke tak za cenu Docku ho nastavia v servise oveľa lepšie.
 
JSP070
2016-03-17 10:31:58+01
Tak mne AWH nenastavili 17-70C ani na druhý pokus. USB je dobrá hračka, ale tiež sa mi to nepodarilo úplne 100% nastaviť. Je dobré ho mať kvôli aktualizácii FW, lebo Nikon v poslednej dobe ku**í kompatibilitu Sigiem aktualizáciami FW svojich fotoaparátov. Trošku šalamúnsky sa mi Sigmu podarilo vzhľadom na tú nekontabilitu vyreklamovať.
Sigma to bude musieť začať riešiť aktualizáciami FW, takže USB dock bude asi povinná výbava.
 
lennyl
2016-03-17 12:53:25+01
satanley: si po nastaveni Sigmy v servise pozrel jej korekcie cez USB dock a boli na nule? ja tam mam po servise hodnoty, co som aj postol. na tele mam samozrejme nulu. hlavne ze mi to dobre ostri.

asi si necham ten USB dock, ak raz vyjde daky novsi FW. (aj ked neviem co by mi zlepsil, ked mi to sklo fachci)
 
mamiya7II
2016-03-17 17:38:42+01
príspevok od: lennyl
kazdopadne Reikan FoCal je iba diagnosticky nastroj...dovoli fyzicky nastavit iba jednu hodnotu korekcie pre kontrektne sklo na tele fotaku...to neriesi rozdielne hodnoty pre rozne vzdialenosti. tam treba ist uz do servisu (alebo v pripade Sigmy ART kupit USB dock).
to znamena, ze ze s FoCal sa objektiv nastavit neda? cez usb dock potom je to lepsie? ale asi nie automaticke, nie? ako to funguje pls? Je ten FoCal spolahlivy? Dakujem za odpovede.
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()