Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

Aky Macro objektiv vybrat ?

spott
2015-12-24 15:24:27+01
Ahoj vsetkym
rad by som nahradil setovy objektiv kvalitnejsim sklom. Chcel by som vsak zabit dve muchy jednou ranou a pri vybere vyselektovat objektiv, ktory bude vediet aj pekne macro. Skusil som uz tamrona 90mm macro 1:1, je perfektny ale vyhovoval by mi skor "kratsi objektiv) Mate niekto vhodný tip, s ktorým sa zmestim aj na foto v interiery ?
po pripade ak niekto ma link, kde sa daju tieto obj. porovnat, prosim o poskytnutie.
vsetkym dakujem a prajem bohateho jeziska
 
markato1
2015-12-24 17:28:44+01
príspevok od: spott
Ahoj vsetkym
rad by som nahradil setovy objektiv kvalitnejsim sklom. Chcel by som vsak zabit dve muchy jednou ranou a pri vybere vyselektovat objektiv, ktory bude vediet aj pekne macro. Skusil som uz tamrona 90mm macro 1:1, je perfektny ale vyhovoval by mi skor "kratsi objektiv) Mate niekto vhodný tip, s ktorým sa zmestim aj na foto v interiery ?
po pripade ak niekto ma link, kde sa daju tieto obj. porovnat, prosim o poskytnutie.
vsetkym dakujem a prajem bohateho jeziska
Aspon napis na ake telo,alebo znacku to chces...
 
Martin Školiak
2015-12-24 17:33:23+01
príspevok od: spott
Ahoj vsetkym
rad by som nahradil setovy objektiv kvalitnejsim sklom. Chcel by som vsak zabit dve muchy jednou ranou a pri vybere vyselektovat objektiv, ktory bude vediet aj pekne macro. Skusil som uz tamrona 90mm macro 1:1, je perfektny ale vyhovoval by mi skor "kratsi objektiv) Mate niekto vhodný tip, s ktorým sa zmestim aj na foto v interiery ?
po pripade ak niekto ma link, kde sa daju tieto obj. porovnat, prosim o poskytnutie.
vsetkym dakujem a prajem bohateho jeziska
Neviem či sa vyrába kratší makro objektív ako 50mm a aj 50mm ti bude do interiéru príliš dlhý. Tu asi dve muchy jednou ranou nezabiješ.
 
roka222
2015-12-24 18:01:32+01
príspevok od: Martin Školiak
Neviem či sa vyrába kratší makro objektív ako 50mm a aj 50mm ti bude do interiéru príliš dlhý. Tu asi dve muchy jednou ranou nezabiješ.
Napríklad : Nikon 40mm F/2,8G AF-S DX Micro:
 
Martin Školiak
2015-12-24 19:28:04+01
príspevok od: roka222
Napríklad : Nikon 40mm F/2,8G AF-S DX Micro:
Hej výnimka sa našla, . Len toto je objektív len na aps ) čip. Musíš rátať x 1,5 čiže to je ako plnoformátová 60mm. Čo je na fotenie interiéru tiež dlhé.
 
spott
2015-12-24 19:38:50+01
ano, ano, sorry, uplne som zabudol. APSc canon 600, presne ste popisali o co mi ide. 50mm od canonu mam, Na interier samozrejme dlhy tiez, ale s nim sa oplati chodit
cize asi kratsia kombinacia nie je ?

 
Martin Školiak
2015-12-24 19:56:19+01
príspevok od: spott
ano, ano, sorry, uplne som zabudol. APSc canon 600, presne ste popisali o co mi ide. 50mm od canonu mam, Na interier samozrejme dlhy tiez, ale s nim sa oplati chodit
cize asi kratsia kombinacia nie je ?

Na príležitostné fotenie makra by možno nebola zlá voľba použiť medzikrúžky http://www.mini-max.sk/makro-prislusenstvo/medzikruzky/medzikruzky-pre-canon/medzikruzky-pre-canon-s-af-standard
 
spott
2015-12-24 20:15:50+01
hmm nebranim sa im, len skoda ze si to nemozem vyskusat
ale myslim ze po tom tamrone asi spokojny nebudem
 
Martin Školiak
2015-12-24 20:29:49+01
príspevok od: spott
hmm nebranim sa im, len skoda ze si to nemozem vyskusat
ale myslim ze po tom tamrone asi spokojny nebudem
Medzikrúžky sú dobré skôr na také statické veci keďže znižujú svetelnosť objektívu. Treba väčšinou statív. Optickú kvalitu objektívu nezhoršujú. Na nejaké naháňanie vážiek alebo motýľov by to asi nebolo. Tam by bol lepší dobrý makroobjektív.
 
spott
2015-12-24 20:37:27+01
dobre, teda iba sa mi potvrdilo, ze v takej kombinacii asi nic nenajdem teda vybrat nejaky kvalitny "zakladak" . . . a ak vyskusam medzikruzky, mozno pojdem do nich.
dakujem vsetkym, mimochodom, ak mate tip, pripadne nieco v ponuke, supnite mi to kludne do posty
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()