Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

Sigma 24mm 1.4 art alebo Nikon 24mm 1.8G

francesco
francesco 2015-10-28 20:19:12+01
Ahojte,
veľmi rád by som spoznal odporúčanie od ľudí znalých veci.

Chcem su kúpiť široké penvné sklo /ideál asi 24mm/ s vysokou svetelnosťou. Telo Nikon d610.
Fotenie reportáže /hlavne svadba, firemná akcia/, občas niečo v malom štúdiu a pre vlastné potešenie krajinka - tu ak by to bolo pri väščích clonách aspoň na úrovni nikon 24-120 f4.
Po takom krátkom prehľade trhu mi z toho vyšli dva /resp. tri sklá/

1. Sigma 24mm 1.4 art - cena v limite, na reportáž asi úžasné sklo, krajinka?
Sigmu som kúpil novú 150mm macro a hneď išla späť do servisu kôli zasekávaniu ostriaceho prstenca, ale odvetdy šlape. Trochu ma straší aj tá ich kalibrácia ostrenia.

2. Nikon 24mm 1.8G - vraj horúca novinka, veľa som sa nedozvedel, len samé chvály, cena tak na hrane. Mám tri Nikon objektívy a všetky šlapú k spokojnosti + páči sa mi nízka hmotnosť objektívu napriek plastovej konštrukcii.

3. Nikon 28mm 1.8G, kúpil by som možno aj jazdený a ušetril tak nejaké bubáky, len či mi tie 4mm občas nebudú chýbať.

Nepotrebujem absolútnu šupu, jednoducho nejaké kvalitné sklo za solídny peniaz. /500-800e/
 
haffen
2016-12-29 13:35:03+01
Nechcem zakladať novú tému. ešte pred pár dňami som fotil na D7000. K nej som mal 16-35 Nikkor objektív. Po všetkých stránkach fajn mašinka (až na tú váhu). Teraz som konečne prešiel na FF. Podarilo sa mi za celkom fajn sumu kúpiť D800. Ale výstup ktorý ide s týmto objektívom mi nereže. Už v recenziách bolo spomenuté, že po krajoch dosť stráca ostrosť najmä na 16mm. Najlepšie sa chová na 24mm. Tento objektív by som aj naďalej chcel používať, ale skôr s DX telom, kde tú neostrosť a sudkovitosť nie je toľko vidieť kvôli cropu. Čo sa týka FF, tak tam chcem v podstate používať len pevné sklá a padol mi do oka práve N24mm f/1.8. 20mm nechcem, keďže na DX som fotil najviac na 16mm (čiže na FF je to ekvivalent 24mm) Nejak ma zaujíma, že či tento objektív dokáže v pohode nakŕmiť 36Mpix snímač a či ste mali možnosť s ním fotiť na D800, poprípade či nebude lepšia alternatíva od Sigmy ART. Ako je to s utesnením tela objektívu? Predsa len v teréne sa sem tam stane že tam nie sú zrovna moc ideálne podmienky (vlhkosť a tak). 16-35 je v tomto perfektný objektív. Jo aby som nezabudol, tak primárne fotím krajinky, architektúru (ale to viac menej v štýle Urbex), nočné zábery (búrky, astro). Dikes...
 
martin.em
2016-12-29 16:13:42+01
Ak prekusneš váhu tak Sigma ART je proste suepr. Jediné čo je tá váha.
 
haffen
2016-12-29 16:49:20+01
Pokiaľ to neváži viac ako 16-35, tak...
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()