Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

Sigma 17-70mm f/2.8-4.0 HSM OS vs Canon 18-135mm STM

Johnnny
2015-10-24 09:00:37+02
Ahojte,

potreboval by som poradit s vyberom univerzalneho objektivu pre EOS 60d. Momentalne mam vo vyhliadke vyssie uvedene. Nejaku dobu to budem pouzivat na krajinu, pripadne mestsku architekturu a hlavne na ucenie. Vo vyhliadke bol aj Tamron, ale kvoli rozsahu a udajne relativne vysokemu poctu chybnych kusov som ho vypustil. Rozsah 17-70 mi uz vyhovuje, 18-135 este viac, ale nechcem to brat ako rozhodujuci faktor. Prioritou je pre mna hlavne opticka kvalita. Pozeral som recenzie na photozone a aj ked Canon dostal za obrazovu kvalitu pol hviezdicky navyse, myslim, ze tam dost zohladnovali aj cenu, lebo podla tych tabuliek mi Sigma vysla ako lepsia volba. Na 17mm to nie je idealne, ale staci, ak to bude pouzitelne tak od 24mm.

Vdaka za rady.
 
PeCh
2015-10-26 21:24:36+01
Mal som tú Sigmu (nie Art) a bol som s ňou spokojný. Oproti seťáku ma zarazila, že bola citeľne väčšia. Praktický rozsah, slušná svetelnosť, slušná kresba. Za Tamron 17-50/2.8 by som ju určite nemenil. Výhodou bola malá minimálna zaostrovacia vzdialenosť - dali sa s ňou fotiť slušné detaily.

Ale dnes by som tiež zvažoval tú 18-135ku, ale nemám s ňou skúsenosť. Teraz mám Fuji a 4 natívne objektívy a uvažujem, že si pri výmene tela prikúpim práve 18-135. Canon 18-135 STM podľa slrgear.com vyzerá ako ostrejšia (porovnateľne ako vychvaľovaná 15-85ka). Sigma 17-70 Art vychádza opticky najlepšie, no nemyslím si, že si to na fotkách nejako zásadne všimneš.
 
Johnnny
2015-10-27 06:10:19+01
No mna ta 18-135 tiez zaujala. Jednak velmi tiche ostrenie (mozno az prilis) a velmi prakticky rozsah. Tych 135mm vzdy nepotrebujem, ale urcite by si to naslo vyuzitie.

Sigma je mi ale tak nejak sympatickejsia. Jednak sa mi paci svetelnost, jednak sa mi paci ta minimalna zaostrovacia vzdialenost. Ide to udajne uz cca 1-2cm od objektivu, co je fajn. Konstrukcia je udajne tiez velmi dobra a obrazova kvalita mne aspon podla photozone vysla lepsia. Je ale pravda, ze aberaciu aj vinetaciu viem dodatocne odstranit, no nemusi to byt idealne.

Ohladom Sigmy ma este zaujimaju dve veci. Prve su problemy s front/back focusom, ale v suvislosti s tymto problemom som sa s tym nestretol. Druhou je znacenie. Povodna bola bez HSM a myslim aj OS. Tej sa chcem vyhnut. Nasledne prisiel novy model, ale mam dojem, ze aj ten ma viac verzii s "C" a bez "C". Nikde som sa ale nedopatral k rozdielom.
 
Seemann Martin
2015-10-27 08:30:10+01
Mám verziu Sigma 17-70 2,8-4 HSM OS ale Sony bajonet..
výhody: 90% záberov robím s týmto sklíčkom, veľmi slušný rozsah.
s back a front focusom sa osobne veľmi nestretávam. Sem tam, ked je málo svetla preostrí trošku za, ale skutočne málokedy. Nakoľko má dobrý pomer zväčšenia, tak sa s ňou dajú dobré detaily odfotiť. Nepôsobí v rukách ako lacný seťák. Na ohnisku 70 a clone f4 sa už dá aj celkom slušne odpichnúť pozadie a portrét v tomto prípade nevyzerá zle.
Veľmi často využívam blokovanie vysúvania objektívu. Veľmi praktická fičurinka, ked človek turistikuje vykračuje po skalách, foťák je zavesený cez hrdlo a objektív nejazdí hore dole.
Stabilizátor pracuje slušne.
Nevýhody: poduškovité a súdkovité skreslenie, ale to bude mať isto aj 18-135 proste je to zoom, ale dá sa to ľahko korigovať.
Odlesky, niekedy sa mi páčia a fotke pridajú na originálnosti, inokedy zas nie hlavne v kombinácii s filtrami to dosť blýska pri priamom protisvetle
Mal som aj staršiu verziu 17-70 2,8-4,5 ale táto je presnejšia, čo sa ostrenia týka vďaka HSM motorčeku. "C" verziu som nemal, takže neviem napísať aká je.
Osobne som s týmto objektívom veľmi spokojný. Za tie peniaze skutočne stojí!
V galérii mám foto fotené týmto sklíčkom.
 
PeCh
2015-10-27 08:53:28+01
Sú 3 verzie Sigmy:
1) "Sigma 17-70mm f/2.8-4.5 DC Macro" tej by som sa už vyhol, keď sú tu novšie.
2) "Sigma 17-70mm f/2.8-4 DC Macro OS HSM" túto som mal k mojej spokojnosti.
3) "Sigma 17-70mm f/2.8-4 DC Macro OS HSM "C"" (predtým som ju omylom označil ako "Art"). Opticky by mala byť najlepšia.

Čo sa týka FF/BF, tak mne ostrila dobre. Samozrejme stalo sa, že som nezaostril presne, ale to bolo so všetkými sklami na DSLR. Až CSC ostria presnejšie. Pri DSLR som mal FF/BB na originál Canon 85/1.8 a Canon 70-200/2.8L IS.

Ak ťa láka to zväčšenie, tak tá Sigma je asi najlepšia možnosť. Mňa by teraz lákal hlavne rozsah 18-135 (teraz sa mi jednoducho páčia dlhšie ohniská).
 
Johnnny
2015-10-27 09:24:14+01
Vdaka za tip, tato skusenost mi velmi pomohla.

Ja som pozeral porovnania na PhotoZone a vyslo mi, ze ta "C" verzia je o malo horsia, napriklad pokial ide o aberaciu. Co sa skreslenia tyka, to mi moc nevadi. Udajne sa to tyka hlavne na "hranicnych" ohniskach a to mi tak nevadi. Od nejakych 24mm by to malo byt v poriadku a to mi uplne staci.

To blokovanie vysuvania objektivu funguje tak, ze aj zafixuje prave nastavene ohnisko, alebo funguje len pri najdlhsom/najkratsom ?
 
Johnnny
2015-10-27 09:46:46+01
príspevok od: PeCh
Sú 3 verzie Sigmy:
1) "Sigma 17-70mm f/2.8-4.5 DC Macro" tej by som sa už vyhol, keď sú tu novšie.
2) "Sigma 17-70mm f/2.8-4 DC Macro OS HSM" túto som mal k mojej spokojnosti.
3) "Sigma 17-70mm f/2.8-4 DC Macro OS HSM "C"" (predtým som ju omylom označil ako "Art"). Opticky by mala byť najlepšia.

Čo sa týka FF/BF, tak mne ostrila dobre. Samozrejme stalo sa, že som nezaostril presne, ale to bolo so všetkými sklami na DSLR. Až CSC ostria presnejšie. Pri DSLR som mal FF/BB na originál Canon 85/1.8 a Canon 70-200/2.8L IS.

Ak ťa láka to zväčšenie, tak tá Sigma je asi najlepšia možnosť. Mňa by teraz lákal hlavne rozsah 18-135 (teraz sa mi jednoducho páčia dlhšie ohniská).
Mna laka aj dlhsie ohnisko, ale osobne si myslim, ze tych 70 mi postaci. Okrem toho mam taky skryty sen/myslienku/tuzbu, ze by som zobral bazarovy Canon 70-200 f4 L ktore sa teraz daju zohnat dost lacno. Nie je to najmensi objektiv, ale ma svoje kvality. Akurat by som s tym rad fotil vtaky a na tento ucel mi pride 200mm trochu malo. V kazdom pripade si myslim, ze tych 70mm by malo byt v poriadku.
 
Seemann Martin
2015-10-27 10:05:50+01
príspevok od: Johnnny
Vdaka za tip, tato skusenost mi velmi pomohla.

Ja som pozeral porovnania na PhotoZone a vyslo mi, ze ta "C" verzia je o malo horsia, napriklad pokial ide o aberaciu. Co sa skreslenia tyka, to mi moc nevadi. Udajne sa to tyka hlavne na "hranicnych" ohniskach a to mi tak nevadi. Od nejakych 24mm by to malo byt v poriadku a to mi uplne staci.

To blokovanie vysuvania objektivu funguje tak, ze aj zafixuje prave nastavene ohnisko, alebo funguje len pri najdlhsom/najkratsom ?
to fixovanie je IBA na 17mm pri zasunutom skle. Nefunguje to tak ako píšeš, i ked by to bolo výhodnejšie niekedy.
 
PeCh
2015-10-27 10:06:32+01
príspevok od: Johnnny
Mna laka aj dlhsie ohnisko, ale osobne si myslim, ze tych 70 mi postaci. Okrem toho mam taky skryty sen/myslienku/tuzbu, ze by som zobral bazarovy Canon 70-200 f4 L ktore sa teraz daju zohnat dost lacno. Nie je to najmensi objektiv, ale ma svoje kvality. Akurat by som s tym rad fotil vtaky a na tento ucel mi pride 200mm trochu malo. V kazdom pripade si myslim, ze tych 70mm by malo byt v poriadku.
C 70-200/4 som predal pred mesiacom. Dobrý objektív, ale s IS je ešte lepší . A 200 mm je na vtáky naozaj málo. Ešte tak v ZOO. Chcelo by to aspoň 70-300 a ešte lepšie 100-400, či nová 200-400 (ale tá je už iná liga).
 
Johnnny
2015-10-27 10:11:21+01
Martin: To ale nie je tak velky problem. Aspon sa to nebude vysuvat. Prijemny bonus.

Pech: To si este budem musiet premysliet. 70-200mm ma laka aj kvoli cene, ale neviem, ci by som pren mal vyuzitie. S IS je vyrazne drahsi a neviem, ci to stoji za tie peniaze. Ale to uz asi zalezi od situacie. Mna by skor lakala vyssia svetelnost.
 
marcus_labeo
2015-10-27 13:53:17+01
Mám najnovšiu generáciu tejto Sigmy (model "C", teda Contemporary). Je to super univerzálne sklo, uspokojivý rozsah a svetelnosť (aktuálne ho prekonáva Nikoňácky 16-80/2,8-4, ale ten stojí 2-3x viac, naviac pre Canoňáka je to pasé). Dostatočne ostrý, ostrí rýchlo a veľmi ticho (HSM motorček). Opticky je najslabší na 17mm, tam treba hodne cloniť, plus je tam viditeľné poduškovité skreslenie, to platí ale pre všetky širokorozsahové zoomy. Odkedy sklo mám, málokedy dávam iné a na výlety beriem len toto; keď som cez víkend kvôli svetelnosti musel prehodiť Sigmu 18-35/1,8, uvedomil som si, ako je 17-70ka ľahká a malá. Určite ako univerzálne sklo odporúčam.
 
Johnnny
2015-10-27 14:16:00+01
S tou zlou kresbou na 17mm pocitam. Nie je to Art seria. Ako som spominal vyssie, chcem to aj ako "sirokac" na krajinu, ale co som tak zbezne saskoval so setakom na Nikone, staci ak to bude pekne kreslit od nejakych 24mm + a to myslim ta Sigma splna bez problemov. Vychadzam z merani na Photozone.
 
marcus_labeo
2015-10-27 14:31:44+01
príspevok od: Johnnny
S tou zlou kresbou na 17mm pocitam. Nie je to Art seria. Ako som spominal vyssie, chcem to aj ako "sirokac" na krajinu, ale co som tak zbezne saskoval so setakom na Nikone, staci ak to bude pekne kreslit od nejakych 24mm + a to myslim ta Sigma splna bez problemov. Vychadzam z merani na Photozone.
Tak v rozsahu nejakých 23 až 50mm je super ostrá, rovnako ako Artová Sigma (tá je ostrá vždy, daňou za to je slabučký ohniskový rozsah).
 
Jozi Mačutek
2015-10-27 17:02:11+01
Ja na tomto skle "frčím" a spokojnosť na 2.8 až príliš mäkké mne ako krajinkarovi na F/7.1 skvele vyhovuje, jedine čo mi vadi je že v protisvetle hádže veľké odlesky.
 
Johnnny
2015-10-27 17:55:09+01
A ako je na tom s kontrastom v protisvetle ? Je tam vyrazny pokles ? Toto ma dost zaujima.
 
JSP070
2015-10-27 21:16:27+01
Mám tú najnovšiu Contemporary na Nikone D7100 a chcel som s ňou nahradiť Nikkor 18-140. Mal som možnosť Sigmu vrátiť, ale neurobil som to, lebo má potenciál. No zatiaľ je ten Nikon lepší. Bohužiaľ ju neviem ani pomocou USB docku vyladiť tak, aby bola ostrá v celom rozsahu. Buď je ostrá 24-70 alebo 17-24. Našiel som kompromis, ale som na úrovni Nikkoru 18-140. Ten bol 3x v servise, teraz potrebuje korekciu AF +3 ale ostrí slušne, čo nie je u neho obvyklé. Takže Sigma ide do servisu. Canon 18-135 nepoznám.
Ale s Nikonom má Sigma problém. Neviem kto za to môže, či to ku*ví Nikon novým firmverom alebo je problém v Sigme. 17-70 na D7100 s najnovším firmverom spôsobuje, že stále svieti stavový displej a fotoaparát meria expozíciu. So starším firmverom to nerobí. Na D7200 údajne tiež. Tak podozrievam Nikon. Zistil by som si, ako je na tom Canon s kompatibilitou.
 
Johnnny
2015-10-28 10:37:08+01
Rozhodol som sa pre Sigmu. Pozdava sa mi asi najviac. Dakujem za tipy

Chcel by som k nej este PL filter, ale mam viac otazok. Mal by som zalozit novu temu, alebo to vyriesime aj tu ?
 
rudop78
2015-10-28 11:52:21+01
príspevok od: JSP070
Mám tú najnovšiu Contemporary na Nikone D7100 a chcel som s ňou nahradiť Nikkor 18-140. Mal som možnosť Sigmu vrátiť, ale neurobil som to, lebo má potenciál. No zatiaľ je ten Nikon lepší. Bohužiaľ ju neviem ani pomocou USB docku vyladiť tak, aby bola ostrá v celom rozsahu. Buď je ostrá 24-70 alebo 17-24. Našiel som kompromis, ale som na úrovni Nikkoru 18-140. Ten bol 3x v servise, teraz potrebuje korekciu AF +3 ale ostrí slušne, čo nie je u neho obvyklé. Takže Sigma ide do servisu. Canon 18-135 nepoznám.
Ale s Nikonom má Sigma problém. Neviem kto za to môže, či to ku*ví Nikon novým firmverom alebo je problém v Sigme. 17-70 na D7100 s najnovším firmverom spôsobuje, že stále svieti stavový displej a fotoaparát meria expozíciu. So starším firmverom to nerobí. Na D7200 údajne tiež. Tak podozrievam Nikon. Zistil by som si, ako je na tom Canon s kompatibilitou.
Mam D7100 s poslednym firmwerom a sigmu 17-70C a nic take som si nevsimol. Vypina sa podla toho, ako to mam nastavene. Ja som ju kupil namiesto 18-105 este k D7000, a rozdiel bol poznat aj v detailoch, takze nebanujem. Je to univerzalny objektiv. Asi som mal stastie na kus.
 
Seemann Martin
2015-10-28 11:54:20+01
http://www.fotovideoshop.sk/shop/cokin-cirkularny-polarizacny-filter-72mm/p-1713.xhtml
mám a som s ním nadmieru spokojný! výborne sa s ním pracuje aj s nasadenou slnečnou clonou.
Na širokom ohnisku nevytvára vinetáciu v krajoch.
 
Johnnny
2015-10-28 12:07:21+01
Vdaka za tip, mam ale dve otazky.

1. s filtrami nemam prakticky ziadnu skusenost. Nedavno som kupil jeden prechodovy spolu s Cokin systemom (drziak a redukcny kruzok na 49mm). Otazka je, ci by som mal v pripade PL zvolit klasicky kruhovy, alebo kupit skor nieco pre Cokin P adapter. Vyhoda je univerzalnost pre viac objektivov, ale to je tak vsetko. Co sa nevyhod tyka, napada ma len teoreticky komplikovanejsia obsluha.

2. Nebol by tip aj na nejaku Hoyu ? Viem, ze sa daju o nieco lacnejsie kupit zo zahranicia, takze by som mozno vedel usetrit.
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()