Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

Tokina 11 16 na FF tele.

moloko226
2015-04-01 12:19:43+02
Fotím prevažne interiéry a exteriéry chát, penziónov, hotelov. Moja zostava je Tokina 11 16 + d7100. Výsledky sú podľa mňa výborné ale premýšľam o prechode na FF( d610). To je samozrejme zložité, lebo k cene FF tela musím pripočítať aj cenu ultra širokáča na FF. V poslednej dobe som ale narazil na niekoľko ukážok kde tokina 11 16 bola bola nasadena na FF telo. Výsledky sú zaujimavé. Samozrejme na 11 mm je tokina nepouzitelna koli extremnej vignetacii ale na 15 a 16 mm je výborne pouzitelna. Zakrivenia aj barelovanie je minimálne. Je tam dost silná chromaticka aberácia ale ta sa vysriesi jednym klikom v LR. Najvacsi problém je sú makke rohy. Ale, vsetky porovnania napriklad tu :
https://www.youtube.com/watch?v=IlPwKAO6Z0E
sú robené na clone 2,8. Pri mojom fotení interierov sa prakticky nikdy nedostanem pod clonu 8 az 13. Chcel som vás poprosiť, niekto kto máte FF telo, a tokinu 11 16, nevyskúšal by ste urobit cvak na 15 a 16mm v izbe alebo nejakej hale. Samozrejme na stative , iso 100 , kludne a v slabom osvetleni, a niekolko sekundove expozicii. Potrebujem vidiet, aky bude vysledok ked sa tokina na FF tele poriadne pricloni. Fotim vzdy s A priroritou.
Osobne si mylim, ze ked sa tokina pricloni na FF aspon na F-11 tak musi byt ostra po celom rozsahu. Pre mna by to znamenalo, že by som nemusel kupovat hned s FF telom aj ultra wide objektiv. Dakujem este raz, ak by ste niekto mal take fotky v archive , prosím vás, pomozte mi rozhodnut sa .
 
Marián Kuric
2015-04-01 12:35:18+02
Ahoj, vies co kdesi doma v archivve by som mal mat fotku z nocneho Kezmarku, prave fotenu D610 + tokina 11-16, na ohnisku 16 ale clona uz neviem aka je. Ta tokina nebola moja, len som s Jozkom Macutekom skusal ci to funguje, oboch nas to zaujimalo a ono to fungovalo. Avsak dokladne som tu foto doma neskumal, ale urcite by niekde byt mala.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-04-01 12:35:34+02
Ak fots prevaze interiery, tak ti prechod na D610 prinesie len zhorsenie. APS-C ma svoje vyhody. A cim viac fotim s FF, tym viac ich ocenujem.
 
moloko226
2015-04-01 12:45:29+02
Ano aj tom viem, ale to zhorsenie nemoze byt také zle. Ide mi o to ze chcem niektore FF objektivy, napr sigma 35mm 1,4 . A nechcem ju mat na DX tele. Ako hovorim, nechcem ostat na Dx stale, milujem street foto a vsetky 35 mm su mi proste dlhe. Casom urcite prejdem na nikon 16 35mm ale na zaciatok stale dumam ci to utiahnem na tej tokine, ktorú mimochodom miluje. Skoda ze jej FF alternatíva tokina 16 28 ma take rozporuplné výsledky.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-04-01 12:55:38+02
príspevok od: moloko226
Ano aj tom viem, ale to zhorsenie nemoze byt také zle. Ide mi o to ze chcem niektore FF objektivy, napr sigma 35mm 1,4 . A nechcem ju mat na DX tele. Ako hovorim, nechcem ostat na Dx stale, milujem street foto a vsetky 35 mm su mi proste dlhe. Casom urcite prejdem na nikon 16 35mm ale na zaciatok stale dumam ci to utiahnem na tej tokine, ktorú mimochodom miluje. Skoda ze jej FF alternatíva tokina 16 28 ma take rozporuplné výsledky.
Nikkor 18-35 je vyborny a za velmi dobru cenu.
 
moloko226
2015-04-01 13:02:15+02
Karol ja viem, ale tie dva milimetre by mi dost citelne chýbali a vkuse spajat panorámy sa mi nechce v interiery, ale mal som ho v merku. Samozrejme som zvazoval aj novy tamron 15-30mm, do toho objektivu dávaju moho nadeji ale je stoji 1300 usd a je velky ako mortadela )))). A samozrejme , no filtre .
 
Gino
2015-04-01 14:02:39+02
Skúšal som Tokinu 12-24 f4 na 6D, vykreslené pole bolo až na 20mm, nehovoriac o naozaj biednom výsledku, odporúčam nad niečim podobným neuvažovať!

(niekde v archíve mám aj RAW)
 
netmouse
2015-04-01 15:01:09+02
príspevok od: moloko226
Fotím prevažne interiéry a exteriéry chát, penziónov, hotelov. Moja zostava je Tokina 11 16 + d7100. Výsledky sú podľa mňa výborné ale premýšľam o prechode na FF( d610). To je samozrejme zložité, lebo k cene FF tela musím pripočítať aj cenu ultra širokáča na FF. V poslednej dobe som ale narazil na niekoľko ukážok kde tokina 11 16 bola bola nasadena na FF telo. Výsledky sú zaujimavé. Samozrejme na 11 mm je tokina nepouzitelna koli extremnej vignetacii ale na 15 a 16 mm je výborne pouzitelna. Zakrivenia aj barelovanie je minimálne. Je tam dost silná chromaticka aberácia ale ta sa vysriesi jednym klikom v LR. Najvacsi problém je sú makke rohy. Ale, vsetky porovnania napriklad tu :
https://www.youtube.com/watch?v=IlPwKAO6Z0E
sú robené na clone 2,8. Pri mojom fotení interierov sa prakticky nikdy nedostanem pod clonu 8 az 13. Chcel som vás poprosiť, niekto kto máte FF telo, a tokinu 11 16, nevyskúšal by ste urobit cvak na 15 a 16mm v izbe alebo nejakej hale. Samozrejme na stative , iso 100 , kludne a v slabom osvetleni, a niekolko sekundove expozicii. Potrebujem vidiet, aky bude vysledok ked sa tokina na FF tele poriadne pricloni. Fotim vzdy s A priroritou.
Osobne si mylim, ze ked sa tokina pricloni na FF aspon na F-11 tak musi byt ostra po celom rozsahu. Pre mna by to znamenalo, že by som nemusel kupovat hned s FF telom aj ultra wide objektiv. Dakujem este raz, ak by ste niekto mal take fotky v archive , prosím vás, pomozte mi rozhodnut sa .
co tak zajst do prvej predajne nasadit objektiv zalozit kartu a odskusat si sam? nastavis sam, budes v interiery a mozo aj stativ budu mat v ponuke
 
Jozi Mačutek
2015-04-01 15:01:37+02
Jak spominal Marian skušali sme vysledky podla mna zle neboli dokonca aj ostrosť v rohoch sa dala ale myslim si že ovela lepšie bude ak tokinu predaš a kupiš si samyang 14mm 2.8 a ešte sa ti asi aj niečo zvyši ... vysledky budu skvele myslim že pri širkači ti manual focus vadiť nebude
 
seifi
2015-04-01 17:03:31+02
príspevok od: Jozi Mačutek
Jak spominal Marian skušali sme vysledky podla mna zle neboli dokonca aj ostrosť v rohoch sa dala ale myslim si že ovela lepšie bude ak tokinu predaš a kupiš si samyang 14mm 2.8 a ešte sa ti asi aj niečo zvyši ... vysledky budu skvele myslim že pri širkači ti manual focus vadiť nebude
na ten som hneď myslel, na bazoši sa dá kúpiť za 220,- nový tesne pod 300,-
a tie parametre
http://www.photozone.de/canon_eos_ff/532-samyang14f28eosff
 
MagickVamp
2015-04-02 16:39:36+02
príspevok od: Karol Srnec
Ak fots prevaze interiery, tak ti prechod na D610 prinesie len zhorsenie. APS-C ma svoje vyhody. A cim viac fotim s FF, tym viac ich ocenujem.
preco mu prechod na FF pri foteni interierov prinesie zhorsenie?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-04-03 19:17:31+02
príspevok od: MagickVamp
preco mu prechod na FF pri foteni interierov prinesie zhorsenie?
Tazsie dosiahnes velku hlbku ostrosti, naviac aby si mal u FF fotaku ostrost v rohoch, potrebujes velmi kvalitny a tym padom aj drahy objektiv. A kedze ty tu hladas nejake provizorne riesenie, bude vysledok skor horsia ako lepsi.
 
normandy88
2015-04-03 20:14:23+02
pozri si toto

https://pixelpeeper.com/lenses/?lens=12955&perpage=25&is_fullframe=1&focal_min=none&focal_max=none&aperture_min=none&aperture_max=none&res=3
 
MagickVamp
2015-04-04 08:39:53+02
príspevok od: Karol Srnec
Tazsie dosiahnes velku hlbku ostrosti, naviac aby si mal u FF fotaku ostrost v rohoch, potrebujes velmi kvalitny a tym padom aj drahy objektiv. A kedze ty tu hladas nejake provizorne riesenie, bude vysledok skor horsia ako lepsi.
Jasne to ma logiku. Dik
 
PeCh
2015-04-04 09:18:32+02
Ako Karol radí, keď ti ide o fotenie interiérov (vlastne čohokoľvek na UW), tak radšej ostaň na DX. Ak chceš 35/1.4, tak čo takto namiesto nej ísť do 24/1.4? Prípadne skús pouvažovať, že keď prejdeš na FX, tak si nekúpiš FX UW objektív, ale necháš si tú Tokinu a nejaké DX telo ako zálohu, na interiér...
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()