Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

Filter na zatmenie Slnka

LinxIxln
LinxIxln 2015-03-17 21:58:28+01
Zdravím,
mám Nikon D3200 s 15-108mm objektívom a HOYA PL-CIR HD 67 mm....v piatok by som si rád nafotil amatérske fotky zatmenia a nechcem si pri tom poškodiť foťák. Je potrebné si zaobstarať na tých pár fotiek ochranu alebo to pôjde aj bez filtra? A ak je nevyhnutný filter, ktorý by ste mi odporučili ako vhodnú a lacnú možnosť? Príp. aké zváračské sklo si zaobstarať a pod. Čítal som zopár článkov, ale som z toho jeleň a neviem, či hrozí riziko poškodenia aj pri mojom krátkom objektíve. Ďakujem za rady.
 
Marcel Rebro
2015-03-18 20:07:44+01
príspevok od: blahoslav J B Art
Len aby sa Ti nezatmelo pred ocami, ked uvidis mnozstvo napaditych zatmenoslnkovych fotiek ... Inak som zvedavy, ak bude Marcel R. fotit nieco podobne, ako dal priklad, kde je Slnko len sucastou obrazku, nie hlavny motiv foteny tele ohniskom, ci na takych obrazkoch bude vidiet to ciastocne prekrytie slnecneho kotuca, alebo nie
Keď nebude tak nebude. Primárne si idem zalyžovať. Foťák mám v bágli tak či tak. Ak sa niečo zaujímavé vyskytne - skúsim odfotiť. Ak nie alebo sa nezadarí, nepokakám sa.
 
Marcel Rebro
2015-03-23 11:53:43+01
príspevok od: blahoslav J B Art
Len aby sa Ti nezatmelo pred ocami, ked uvidis mnozstvo napaditych zatmenoslnkovych fotiek ... Inak som zvedavy, ak bude Marcel R. fotit nieco podobne, ako dal priklad, kde je Slnko len sucastou obrazku, nie hlavny motiv foteny tele ohniskom, ci na takych obrazkoch bude vidiet to ciastocne prekrytie slnecneho kotuca, alebo nie
Nuz realita ukazala ze aj ked slnko nie je hlavny motiv foteny tele ohniskom, je na takych obrazkcoch vidiet to ciastocne prekrytie slnecneho kotuca. Napr. tutok Dedo take nafotil :

www.ephoto.sk/galeria/uzivatelska-k-clanku/15267/?index=68

PS : ja som zatemnenie nefotil (hodil som to na hipstera) a nepokakal som sa
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()