Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

filter na finepix s8300

denis97
2015-01-11 16:08:33+01
Zdravím

Zaobstaral som si fotoaparát FujiFilm Finepix S8300 ktorý používam na fotenie poľnohospodárskych strojov, prác a podobne....S foťákom som celkom spokojný a chcel by som si kúpiť uv filter (časom dúfam aj polarizačný) na ochranu objektívu pred slnkom, prachom, odlietajúcim blatom alebo slamou a prípadne aj na trocha lepšiu kvalitu fotiek a videa. Rozhodol som sa že asi zoberiem Hoya filter ktorý stojí okolo 10€. Otázka však je, dá sa namontovať filter na objektív alebo budem potrebovať aj redukčný krúžok? Pozeral som nejaké videá a tam mali ten krúžok čo ma dosť zneistilo. Alebo redukčný krúžok sa montuje rovnako ako filter takže keď kúpim správny filter pôjde namontovať? Moc sa v tom veru nevyznám . Priemer objektívu mám asi 52mm...neviete kde by som si to overil? Chem si byť na 100% istý aby som nekúpil nejakú somarinu

Ďakujem
 
blahoslav J B Art
2015-01-11 16:23:52+01
príspevok od: denis97
Zdravím

Zaobstaral som si fotoaparát FujiFilm Finepix S8300 ktorý používam na fotenie poľnohospodárskych strojov, prác a podobne....S foťákom som celkom spokojný a chcel by som si kúpiť uv filter (časom dúfam aj polarizačný) na ochranu objektívu pred slnkom, prachom, odlietajúcim blatom alebo slamou a prípadne aj na trocha lepšiu kvalitu fotiek a videa. Rozhodol som sa že asi zoberiem Hoya filter ktorý stojí okolo 10€. Otázka však je, dá sa namontovať filter na objektív alebo budem potrebovať aj redukčný krúžok? Pozeral som nejaké videá a tam mali ten krúžok čo ma dosť zneistilo. Alebo redukčný krúžok sa montuje rovnako ako filter takže keď kúpim správny filter pôjde namontovať? Moc sa v tom veru nevyznám . Priemer objektívu mám asi 52mm...neviete kde by som si to overil? Chem si byť na 100% istý aby som nekúpil nejakú somarinu

Ďakujem
na 100% o tom bude zmienka v manuali ... ale navody su len pre amaterov
http://www.ebay.com/itm/KIWI-UV-FILTER-LENS-ADAPTER-SET-FOR-FUJIFILM-FINEPIX-S8300-S9200-S9400W-SL1000-/171483564284
podla tohto potrebujes nejaku redukciu
 
pufko
2015-01-11 16:43:47+01
Ja by som tam nedával nič, UV ti je na nič, to nie je ochrana pred slnkom, skôr ti to narobí šarapatu a polarizák za pár šupov stojí za akurát - ved vieš za čo
 
hugoba
2015-01-12 06:49:46+01
príspevok od: denis97
Zdravím

Zaobstaral som si fotoaparát FujiFilm Finepix S8300 ktorý používam na fotenie poľnohospodárskych strojov, prác a podobne....S foťákom som celkom spokojný a chcel by som si kúpiť uv filter (časom dúfam aj polarizačný) na ochranu objektívu pred slnkom, prachom, odlietajúcim blatom alebo slamou a prípadne aj na trocha lepšiu kvalitu fotiek a videa. Rozhodol som sa že asi zoberiem Hoya filter ktorý stojí okolo 10€. Otázka však je, dá sa namontovať filter na objektív alebo budem potrebovať aj redukčný krúžok? Pozeral som nejaké videá a tam mali ten krúžok čo ma dosť zneistilo. Alebo redukčný krúžok sa montuje rovnako ako filter takže keď kúpim správny filter pôjde namontovať? Moc sa v tom veru nevyznám . Priemer objektívu mám asi 52mm...neviete kde by som si to overil? Chem si byť na 100% istý aby som nekúpil nejakú somarinu

Ďakujem
na fotenie polnohospodárskych strojov je najlepšie používať filter pevných častíc (DPF/FAP)
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2015-01-12 11:21:48+01
ak chceš využiť UV filter ako ochranu pred fyzickým poškodením objektívu je to ok. pozri sa či máš na objektíve narezaný závit na uchytenie filtra, určite to bude uverejnené aj v manuále k foťáku aj s priemerom filtra ktorý potrebuješ.
 
JohnNewton
2015-01-12 11:49:46+01
Nejakej degradácie obrazovej kvality sa u najlepších filtrov obávať nemusíš. Skús napr. tento so zvýšenou mechanickou odolnosťou. Akúrát že za 10 € to nebude. Trh tiež zaplavili falzifikáty UV filtrov, hlavne Hoya.

http://www.hoyafilter.com/hoya/products/hdfilters/hdfilterprotector/

 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-01-12 11:55:33+01
Po minute hladania: fotoaparat neumoznuje pouzitie filtrov a vyrobca nema v ponuke ziadne riesenie. Je to nizsi rad ultrazoomov bez moznosti rozsirenia funkcionality prislusenstvom. Firmy Kiwifotos vyraba redukcny kruzok, ktory sa nalepi na prednu cast objektivu a umoznuje pouzit filtre s priemerom 58 mm.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()