Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Ako ďalej? Upgrade techniky?

ivan1081
ivan1081 2017-01-21 18:11:37+01
Dobry den prajem vsetkym,
presiel nejaky ten cas a rad by som sa poradil so skusenejsimi uzivatelmi ohladom upgradu mojej fototechniky.
Musim podotknut, ze som skor amatersky az pokrocilejsí fotograf. Venujem sa predovsetkym fotografovaniu krajiny, nakolko som fanusik turistiky. Rovnako rad fotim vzdialene vrcholy, kde je potrebnejsi zoom.
Momentalne mam Pentax k20d. Vyhovuje mi na nom jeho odolnost a to, ze sa da velmi intuitivne nastavovat parametre pri foteni, vydrz baterie. Stavovy displej by mi chybal. K nemu mam velmi fajn objektiv s pevnym ohniskom Pentax DA 35mm f/2.4 SMC AL a setovy objektiv Pentax SMC-DA 18-55mm f/3.5-5.6 AL, ktory nie je takisto na zahodenie .K nim filtre-polarizak, sedy prechodak a UV filter.
Rozlisenie ma 14,6 MP.
Samozrejme nie vzdy nosim zrkadlovku a ako druhy fotoaparat na cesty mam Olympus XZ-1. Ma velmi fajn svetelnost, prijemne farby fotografii, ani ostrost nie je zla, ale nizke rozlisenie 10 MP. Ma velmi dobru konstrukciu z horcika.
A teraz moja otazocka. Ci ma zmysel upgradovat kompakt, alebo zrkadlovku? Ide mi o co najuniverzalnejsie riesenie. Ci nahradit oba stroje jednym, resp. dokupit objektiv k uz existujucej zrkadlovke. Alebo ist len do jednej kvalitnejsej zrkadlovke? Prip. mirrolessu?Nevadi mi ju nosit. Resp. upgradovat len kompakt? Casto chodievam totizto aj na bike.
Neviem si naozaj rady. Mozno to je usmevne, ale rad si necham poradit. Rad upresnim informacie. Vopred velmi pekne dakujem a prajem prijemny den!
 
ivan1081
2017-01-23 10:59:47+01
Tak dlho zas cakat nechcem. Treba konat . Chybu neurobim, hlavne treba fotit, fotit a fotit. Zbierat skusenosti a zazitky. Ako mi tu uz niekto naznacil. Aspon si zadovazim ten kompakt.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()