Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Vyber prvej zrkadlovky

Ján Žilla
2017-01-19 21:46:26+01
Ahojte. Chcel by som si kúpiť moju prvú zrkadlovku. Ale moc sa v tom nevyznám. Čo som tak pozeral po nete a po rôznych stránkach tak zatial sa mi najviac paci Nikon D5300 + Objektív 18-105 AF-S VR ( https://www.alza.sk/nikon-d5300?dq=522491&o=11 )

Ale chcel by som sa poradit ci je dobrý alebo či mám zobrať niečo ine. Ak nieco ine tak nejaky link postine

Za každú radu budem vdačný
 
Marek Vančo
2017-01-19 22:19:51+01
príspevok od: Ján Žilla
Ahojte. Chcel by som si kúpiť moju prvú zrkadlovku. Ale moc sa v tom nevyznám. Čo som tak pozeral po nete a po rôznych stránkach tak zatial sa mi najviac paci Nikon D5300 + Objektív 18-105 AF-S VR ( https://www.alza.sk/nikon-d5300?dq=522491&o=11 )

Ale chcel by som sa poradit ci je dobrý alebo či mám zobrať niečo ine. Ak nieco ine tak nejaky link postine

Za každú radu budem vdačný
Ak sa ti páči, kúp si ho. Nič nepokazíš. Dobrý fotoaparát...
 
seifi
2017-01-19 22:24:59+01
Choď do fóra, kategórie, hneď prvá kategória je vyberáme fotoaparát; určite tam niečo nájdeš.
A to čo si si vybral, si môžeš smelo kúpiť.
 
mongi
2017-01-19 23:45:50+01
Tak ako Marek Vanco. Ak sa ti paci nieje co riesit. Vsetky digitalne zrkadlovky su rovnake
 
PeCh
2017-01-20 09:18:49+01
"Ale chcel by som sa poradit ci je dobrý..." - Áno
"...alebo či mám zobrať niečo ine." - Možno. Nepíšeš čo potrebuješ a očakávaš. Je to dobrá jednoduchá zrkadlovka. Všetky aktuálne modely fotia kvalitne s tým nie je problém. Rozdiely sú iba v detailoch okolo, ergonómii, rýchlosti, špecialitkách. Pokiaľ nemáš nijaké špecifické požiadavky, tak je jedno, čo zoberieš. Ideálne rovnaká značka, čo majú tvoji priatelia, kvôli kompatibilite príslušenstva.

BTW chrobák do hlavy. Dnes sa skôr ustupuje od klasických zrkadloviek a prechádza na CSC (rovnaký senzor, rovnaký výstup, len je zo zostavy vyhodené zrkadlo). Sú menšie, ľahšie, bude im patriť budúcnosť. Doteraz strácali pri akčných žánroch (šport), ale aktuálne topmodely už rozdiel k zrkadlovkám dobehli. A ďalšia alternatíva je Sony RX100, Canon G7X... Ide o kompakt, ktorý ti dá podobne kvalitný výstup ako zrkadlovka so setovým objektívom len je oveľa menšia, spratnejšia a skôr ho môžeš nosiť so sebou. Ak by si chcel nejaký lepší objektív k zrkadlovke alebo viacej objektívov, tak tam už bude mať zrkadlovka/CSC navrch. práve kvôli možnosti meniť objektívy.
 
Lubfito
2017-01-20 16:08:28+01
Ahoj,
na tvojom mieste by som si kúpil "jazdené" telo a ušetrené peniaze investoval do objektívov a príslušenstva. Na začiatok si zožeň aspoň jeden svetelný objektív, náhradnú batériu, dobrú 32 gb kartu. Kvalita, ostrosť, bokeh, fotky z miest kde nie je veľa svetla ťa príjemne prekvapia, keď budeš fotiť so svetelným objektívom namiesto setového.
Keď telo budeš chcieť časom upgradnúť, nebude ti to tak ľúto predať a kúpiť niečo lepšie. Objektív ti samozrejme ostane do budúcnosti.
Ešte sa zastavím pri jednej veci. Budeš fotografovať sám, alebo s nejakým kamarátom, či známym? Ak sám, značku nerieš, kúp si čo sa ti páči. Ak ale budete dvaja a viacerí, prispôsob sa skupine. Z dôvodu požičiavania si vecí, ved nie sme všeti milionári.
Nech si vyberieš čokoľvek, želám ti dobré svetlo
 
Ján Žilla
2017-01-20 17:26:35+01
príspevok od: Lubfito
Ahoj,
na tvojom mieste by som si kúpil "jazdené" telo a ušetrené peniaze investoval do objektívov a príslušenstva. Na začiatok si zožeň aspoň jeden svetelný objektív, náhradnú batériu, dobrú 32 gb kartu. Kvalita, ostrosť, bokeh, fotky z miest kde nie je veľa svetla ťa príjemne prekvapia, keď budeš fotiť so svetelným objektívom namiesto setového.
Keď telo budeš chcieť časom upgradnúť, nebude ti to tak ľúto predať a kúpiť niečo lepšie. Objektív ti samozrejme ostane do budúcnosti.
Ešte sa zastavím pri jednej veci. Budeš fotografovať sám, alebo s nejakým kamarátom, či známym? Ak sám, značku nerieš, kúp si čo sa ti páči. Ak ale budete dvaja a viacerí, prispôsob sa skupine. Z dôvodu požičiavania si vecí, ved nie sme všeti milionári.
Nech si vyberieš čokoľvek, želám ti dobré svetlo
Dakujem ti asi viacmenej budem fotit sám ale okolie (aspon jeden kamos ma canon) ale tak to moc nerešim ciže dakujem ti za radu
 
Luboss7
2017-01-20 23:49:43+01
Ak sa dá, skús si zopár foťákov chytiť do ruky a vyskúšať. Okrem kvality snímača je podstatná vec aj veľkosť foťáku a jeho vybavenie, niekomu vyhovuje do rúk väčší foťák a pod. Ja osobne by som radšej bral za obdobnú cenu použitý Nikon d7100 (ale ešte v záruke), Oproti d5300 má 2 rolery (ovládacie kolieska), má stavový displej, väčší a lepší hladáčik, viac ovládacích prvkov, je utesnený proti prachu a vlhkosti, môže sa hodiť aj zabudovaný ostriaci motorček (ak by si náhodou chcel kupovať nejaké staršie lacnejšie objektívy), atď, je toho určite viac. Rozdiely v kvalite obrazu, ako je použiteľné ISo 1200 oproti 1300, alebo väčší dynamický rozsah o 0,2 EV a pod. vôbec nerieš. Porovnanie napr. tu:
http://snapsort.com/compare/Nikon-D5300-vs-Nikon-D7100/detailed
 
Johnnny
2019-11-01 06:36:33+01
príspevok od: Ján Žilla
Ahojte. Chcel by som si kúpiť moju prvú zrkadlovku. Ale moc sa v tom nevyznám. Čo som tak pozeral po nete a po rôznych stránkach tak zatial sa mi najviac paci Nikon D5300 + Objektív 18-105 AF-S VR ( https://www.alza.sk/nikon-d5300?dq=522491&o=11 )

Ale chcel by som sa poradit ci je dobrý alebo či mám zobrať niečo ine. Ak nieco ine tak nejaky link postine

Za každú radu budem vdačný
Ako bolo spomenute vyssie, zvazil by som bezzrkadlovku. Klasicke zrkadlovky su na ustupe a kupou jednejz nich sice asi vela nepokazis, ale specialne v tychto amaterskych triedach je to podla mna jednak vyrazne lepsia volba a jednak si v buducnosti mozes usetrit vymenu celeho systemu.
 
francesco
2019-11-01 08:37:31+01
Podla mna necakal na vase rady skoro tri roky a uz nieco kupil.
 
photox
2019-11-01 09:47:43+01
príspevok od: Johnnny
Ako bolo spomenute vyssie, zvazil by som bezzrkadlovku. Klasicke zrkadlovky su na ustupe a kupou jednejz nich sice asi vela nepokazis, ale specialne v tychto amaterskych triedach je to podla mna jednak vyrazne lepsia volba a jednak si v buducnosti mozes usetrit vymenu celeho systemu.
Klasicke zrkadlovky su zatial jednickou na trhu a este par rokov budu lebo su najdokonalejsie a zatial neprekonane co sa tyka kvality obrazu a na ustupe su iba preto lebo prisiel novy system a vzdy ked pride novy system vela ludi ho chce bez ohladu na to ci je lepsi ako ten predtym alebo nie. Je to iba masivnou reklamou. Nie je na ustupe preto, ze by bol horsi ako to nove.
Cital som jeden dobry clanok, ked niekomu zalezi na tom co foti a ako to robi neplace nad tazkym stativom, velkym a tazkym fotakom, tazkym objektivom alebo manualnym focusom...
 
yquinox
2019-11-01 11:01:58+01
príspevok od: photox
Klasicke zrkadlovky su zatial jednickou na trhu a este par rokov budu lebo su najdokonalejsie a zatial neprekonane co sa tyka kvality obrazu a na ustupe su iba preto lebo prisiel novy system a vzdy ked pride novy system vela ludi ho chce bez ohladu na to ci je lepsi ako ten predtym alebo nie. Je to iba masivnou reklamou. Nie je na ustupe preto, ze by bol horsi ako to nove.
Cital som jeden dobry clanok, ked niekomu zalezi na tom co foti a ako to robi neplace nad tazkym stativom, velkym a tazkym fotakom, tazkym objektivom alebo manualnym focusom...
... "lebo su najdokonalejsie a zatial neprekonane co sa tyka kvality obrazu" - dobry bullshit ...
 
Deane
2019-11-01 11:32:58+01
Odpovedáte na 3 roky starú otázku.
 
Deane
2019-11-01 11:36:00+01
Ak pozriete do jeho profilu na jeho fotoalbum tak uvidíte aj čo kúpil:
Fotoaparát: Canon EOS 70D
Objektív: Sigma 17-50mm f/2.8 EX DC OS HSM
 
Johnnny
2019-11-02 06:20:11+01
príspevok od: Deane
Odpovedáte na 3 roky starú otázku.
Ano, ospravedlnujem sa. Zvycajne sa na datum nepozeram ked reagujem a prispevok bol medzi top, tak som odpisal
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()