Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Canon 70d alebo Fujifilm X-t10

erko94
2017-01-16 18:11:59+01
Zdravím. Som začiatočník a chcem sa opýtať, ktorý z týchto foto by bol lepší? Resp. či budem ľutovať ak by som si vzal ten fujifilm a nie zrkadlovku. Fujifilm má niektoré parametre lepšie ako canon, ale predsa, nie je to zrkadlovka.
Ďakujem.
 
JohnNewton
2017-01-16 18:56:31+01
Ak nemáš jasno v dvoch principiálne odlišných systémoch, tak doštuduj a keď budeš vedieť tak sa vráť. Potom položíš otázku ktorú DSLR alebo ktorý CSC. Zatiaľ korčule
 
blahoslav J B Art
2017-01-16 19:36:00+01
príspevok od: erko94
Zdravím. Som začiatočník a chcem sa opýtať, ktorý z týchto foto by bol lepší? Resp. či budem ľutovať ak by som si vzal ten fujifilm a nie zrkadlovku. Fujifilm má niektoré parametre lepšie ako canon, ale predsa, nie je to zrkadlovka.
Ďakujem.
zacitoval by som z dnesneho sefredaktoroveho clanku o Olympuse OM-D M1 mk II:
'Každému, kto zvažuje či si má kúpiť CSC alebo zrkadlovku, odporúčam vyskúšať ich. Tu žiadne písomné ani ústne zdieľané skúsenosti nepomôžu.'
 
zvonec
2017-01-16 19:36:11+01
19.1 bude oficialne uvedena Fuji X-T20 takze zatial rozmyslat.... A bude namet o rozmyslanie naviac....
Canon ma uplne inu ergnomiu ako Fuji, suto uplne rozdielne systemy, treba si oba vyskusat, rozmyslat, prestudovat si manualy na oba fotoaparaty, atd... Fuji ponuka lepsi vyber pevnych ohnisiek optimalizovanych pre APSC.
Tych argumentov je vela pre obe strany, cize nechat si cas, citat. A hlavne si uvedomit, ze obava, ze predsa, nieje to zrkadlovka, je absolutny nezmysel....
 
Jastojan
2017-01-16 19:58:04+01
Ahoj,
ja som nedavno dal uplnym laikom, kamaratom, vyskusat svoju Fujinu. X-e1 + 35 1,4 a chceli to na rodinu a pod.. Predtym vyskusali akurat myslim nejaky Nikon zrkadlo s nejakym pevnym portretnym (ale slusne kombo na portrety). A sice mam aj pentax, tak som im dal vyskusat Fujinu. Preco? Su to laici a chceli pekne fotky priamo z fotaka, farebne, pohladne, bez dalsich potrebnych uprav v PC. Neupravuju fotky v PC, takze pre mna bola jasna volba dat im skusit fuji. Okamzite si ich ziskal a su (dufam, ze stale budu) spokojni. Odporucal som aj Oly + 45 1,8. A kedze nebolo povedane co chces fotit, tak neviem. Ja som si na krajinu nechal pentax a na portrety, rodinu a pod. Fuji. Ak neplanujes upravovat fotky v PC a stacia ti jpegy. tak surovy jpeg ma Fuji fakt velmi pohladny (tie simulacie filmov su super)
 
Jastojan
2017-01-16 20:15:24+01
Este dodam, aby som pravdu povedal. Z fotiek z tej Fujiny boli priam nadseni. A vobec sa nedivim. Lahke, spratne a jednoducho ovladatelne. No urcite by boli spkojni aj so zrkadlom, ale museli by ratat s doladenim v PC - co neprichadzalo do uvahy. Takze len tolko, kedze viac nepises
 
Roman Point
2017-01-16 20:40:46+01
Keď 70D vs. X-T10 tak ( aj keď nemám rád fuji marketingovú politiku ) ber X-T10. Má svoje muchy ale je to lepšie než stará 70D aj keď nie výrazne..
 
zvonec
2017-01-16 23:50:53+01
Tuto sa ten jeden namet na rozmyslanie uz aj v obraze...
http://www.fujirumors.com/leaked-fujifilm-x100f-x-t20-press-photos/

Ospravedlnujem sa za sirenie Fuji Virusu....
 
zvonec
2017-01-16 23:55:22+01
príspevok od: Roman Point
Keď 70D vs. X-T10 tak ( aj keď nemám rád fuji marketingovú politiku ) ber X-T10. Má svoje muchy ale je to lepšie než stará 70D aj keď nie výrazne..
Point, tuto tvoju reakciu si velmi cenim...
Skoda inac, ze canon nedava podobe objektivy ku M5 ako robi Fuji svoju f2 radu (23mm F2, 35mm f2 a za tri dni bude aj 50mm a samozrejme 90mm)
Aspon je z coho vyberat....
 
Roman Point
2017-01-17 02:25:06+01
príspevok od: zvonec
Point, tuto tvoju reakciu si velmi cenim...
Skoda inac, ze canon nedava podobe objektivy ku M5 ako robi Fuji svoju f2 radu (23mm F2, 35mm f2 a za tri dni bude aj 50mm a samozrejme 90mm)
Aspon je z coho vyberat....
To je bohužiaľ najväčšie mínus systému EOSM.. Je iba 22mm f2, 36 ( či koľko ) f3,5 macro ( tiež som si neni istý clonovym číslom ) a koniec..
Aj keď! Redukcia + 24f2.8 (pancake ) alebo 40f2.8(pancake) prípadne ešte 50f1.8 STM sú veľkostne prijateľná voľba ( bez straty kvality a bez rychlostneho AF obmedzenia ) a kvalitovo rovnako výborná kombinácia.. Ale stále sú to neni tie Fuji profi sklá..
 
berci
2017-01-17 08:21:00+01
Ahoj Erik, možno ti trocha pomôžem pri tvojom rozhodovaní. Pokiaľ chceš využívať kameru hlavne na video tak neváhaj a kúp si Canon. Ak ju chceš využívať hlavne na fotenie tak neváhaj a kúp si Fujifilm x10. Nesledujem ceny, ale predáva sa so setovým objektívom, ktorý má veľmi dobré hodnotenia. Doporučujem si dokúpiť objektív 35/1,4-predávajú sa z druhej ruky za cca 350 EUR resp. 35/2 nový za 399 UR . Mal som Canon. Dnes mám viacero kamier Fujifilm. Mám skoro všetky objektívy. Ovládanie je veľmi jednoduché. Výborný obrazový výstup. Fotenie s Fujifilm kamerami je hlavne veľké potešenie. Oceníš aj váhu cca menej ako polocica váhy Canonu v kombinácii s objektívom. Napr. s 35/2 môže vážiť cca 540 gramov samotné telo Canonu váži 755 gramov + objektív. Ak ťa fotenie zaujme, tak Fujifilm má vynikajúce objektívy , ktoré boli optimalizované pre celý systém. Dajú ja kúpiť z druhej ruky často za cca 55%-60% ceny v obchode a to aj menej ako 1 ročné. Všetky objektívy od Fujifilm majú veľmi dobré hodnotenia. Kúpil som si ich takto viacej. Canon pre APSC má biedny výber objektívov. Filozofia je ,že časom asi každý prejde na FF formát. Fujifilm má kompletnú ponuku objektívv od pevných ohnísk 21,24,28,35,42,50,90 (prepočet na FF) s výbornou svetelnosťou. Keď ti môžem poradiť, tak si kúp iba telo X 10 ( je teraz akcia Cash back) a kúp si objektív 35/2. To pevné sklo z teba urobí lepšieho fotografa.
 
PeCh
2017-01-17 09:07:05+01
Sú to dva odlišné koncepty. Oba fotia výborne, a ak nebudú dobré fotky, tak to bude fotografom a nie fotoaparátom . Neboj sa ani jedného. Čo sa týka konceptu, tak do budúcnosti vyhrá CSC, teraz to závisí od oblasti. Na šport zatiaľ vyhráva DSLR, ale nové CSC už dorovnávajú, ale na to by si potreboval počkať na X-T20. Fuji je špecifické v tom, že kto ho vyskúša si ho buď zamiluje alebo ho nechce ani vidieť. Zväčša vyhráva to zamilovanie. Osobne som používal DSLR (Canon) a prešiel som na CSC, ktoré ešte nie je dokonalé, ale fotenie s ním je príjemnejšie a zábavnejšie. Výstup analogický. Ak si zvolíš CSC, tak potom je otázka ktorý. Za perspektívne by som považoval Olympus/Panasonic, Fuji, Sony. Každý z nich má svoje výhody a nevýhody, ale všetky fotia výborne. Ak sa rozhýbe Canon s objektívmi, tak by sa k nim mohol pridať, ale u neho je to skôr nechcené dieťa. Nikon sa k CSC stavia ešte viac macošsky.

BTW nepísal si, čo s tým chceš fotiť, tak nadhodím otázku, čo tak Sony RX-100 alebo Canon GX-7?
 
Roman Point
2017-01-17 09:28:03+01
príspevok od: PeCh
Sú to dva odlišné koncepty. Oba fotia výborne, a ak nebudú dobré fotky, tak to bude fotografom a nie fotoaparátom . Neboj sa ani jedného. Čo sa týka konceptu, tak do budúcnosti vyhrá CSC, teraz to závisí od oblasti. Na šport zatiaľ vyhráva DSLR, ale nové CSC už dorovnávajú, ale na to by si potreboval počkať na X-T20. Fuji je špecifické v tom, že kto ho vyskúša si ho buď zamiluje alebo ho nechce ani vidieť. Zväčša vyhráva to zamilovanie. Osobne som používal DSLR (Canon) a prešiel som na CSC, ktoré ešte nie je dokonalé, ale fotenie s ním je príjemnejšie a zábavnejšie. Výstup analogický. Ak si zvolíš CSC, tak potom je otázka ktorý. Za perspektívne by som považoval Olympus/Panasonic, Fuji, Sony. Každý z nich má svoje výhody a nevýhody, ale všetky fotia výborne. Ak sa rozhýbe Canon s objektívmi, tak by sa k nim mohol pridať, ale u neho je to skôr nechcené dieťa. Nikon sa k CSC stavia ešte viac macošsky.

BTW nepísal si, čo s tým chceš fotiť, tak nadhodím otázku, čo tak Sony RX-100 alebo Canon GX-7?
V čom je fotenie s CSC zabavnejsie oproti Dslr? Keď si to načal. Mal som CSC ( "iba" M3 ) ale nechytilo ma to nejak.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2017-01-17 09:35:58+01
príspevok od: Roman Point
V čom je fotenie s CSC zabavnejsie oproti Dslr? Keď si to načal. Mal som CSC ( "iba" M3 ) ale nechytilo ma to nejak.
Tak to sa nedivim, ze ta to nechytilo.
 
nudike
2017-01-17 09:50:34+01
Pech: Prechod na CSC a nasledne fotenie s nim je zabavnejsie ako s " kazdym kusom novej techniky ktoru clovek kupi " . ak si clovek kupi dobry fotomobil je zabavne s nim fotit, ak si kupis dobry kompakt je zabavne s nim fotit a ak mas doma Zrkadlo uz 5 rokov tak s nim uz si ten pocit novoty a hrania neuzijes tak ako s novucickym hocicim.

Pre autorku temy: ak canon tak rozhodne 80D a nie 70D.
 
Roman Point
2017-01-17 09:53:29+01
príspevok od: nudike
Pech: Prechod na CSC a nasledne fotenie s nim je zabavnejsie ako s " kazdym kusom novej techniky ktoru clovek kupi " . ak si clovek kupi dobry fotomobil je zabavne s nim fotit, ak si kupis dobry kompakt je zabavne s nim fotit a ak mas doma Zrkadlo uz 5 rokov tak s nim uz si ten pocit novoty a hrania neuzijes tak ako s novucickym hocicim.

Pre autorku temy: ak canon tak rozhodne 80D a nie 70D.
Úplne presné a trefné. Takto si myslím že to aj funguje
 
Roman Point
2017-01-17 09:54:41+01
príspevok od: Karol Srnec
Tak to sa nedivim, ze ta to nechytilo.
To veru hej Ani ja keď si to porovnám s 80Dčkom a prácou cez LV možno aj mobil bol lepší než M3
Za to M5 je uuuplne niekde inde (našťastie)
 
PeCh
2017-01-17 10:57:07+01
príspevok od: Roman Point
V čom je fotenie s CSC zabavnejsie oproti Dslr? Keď si to načal. Mal som CSC ( "iba" M3 ) ale nechytilo ma to nejak.
Tu ide o subjektívny pocit. Áno vytešoval som sa aj DSLR aj FF, ale viacej ma oslovila práve Fuji X-E2. Rozdiel bol hlavne v tom, že keď som si mal brať so sebou DSLR, tak už len tá váha fotovýbavy ma často odrádzala. Ver mi, že ísť s malými deťmi, nabaliť ich a ešte si k tomu pribaliť veľkú a ťažkú fotobrašňu ma prestalo lákať a už ma to nebavilo. Napriek tomu zobrať malú X-E2ku nebol problém, aj keď na väčšinu vecí by som si vystačil s RX100, preto som nadhodil aj tú. Druhý dôvod bol v tom, že pri DSLR som po fotení trávil čas pri PC vyvolávaním fotiek z RAWu. Teraz si ľahnem na gauč, chýtím fotoaparát, prebehnem fotky a ktoré potrebujem upravím priamo vo foťáku (hlavne expozícia a simulácia filmu) a následne ich skopírujem priamo do tabletu a pošlem ďalej. Počítač nemusím zapínať.

DSLR je fajn, nemám nič proti nej. Ale beriem ju skôr za pracovný nástroj. Na hobby fotenie mi pripadá vhodnejšie CSC hlavne kvôli váhe, veľkosti. Výstup a možnosť creativity je analogická.

BTW predtým som mal Canon a dostupnosť niektorých objektívov pre APS-C bola mizerná a použitie FF objektívov zase zostavu predražovalo a zabíjalo váhou. Porovnaj napr. Fuji 35/1.4 a Canon 35/1.4
 
Roman Point
2017-01-17 10:58:41+01
príspevok od: PeCh
Tu ide o subjektívny pocit. Áno vytešoval som sa aj DSLR aj FF, ale viacej ma oslovila práve Fuji X-E2. Rozdiel bol hlavne v tom, že keď som si mal brať so sebou DSLR, tak už len tá váha fotovýbavy ma často odrádzala. Ver mi, že ísť s malými deťmi, nabaliť ich a ešte si k tomu pribaliť veľkú a ťažkú fotobrašňu ma prestalo lákať a už ma to nebavilo. Napriek tomu zobrať malú X-E2ku nebol problém, aj keď na väčšinu vecí by som si vystačil s RX100, preto som nadhodil aj tú. Druhý dôvod bol v tom, že pri DSLR som po fotení trávil čas pri PC vyvolávaním fotiek z RAWu. Teraz si ľahnem na gauč, chýtím fotoaparát, prebehnem fotky a ktoré potrebujem upravím priamo vo foťáku (hlavne expozícia a simulácia filmu) a následne ich skopírujem priamo do tabletu a pošlem ďalej. Počítač nemusím zapínať.

DSLR je fajn, nemám nič proti nej. Ale beriem ju skôr za pracovný nástroj. Na hobby fotenie mi pripadá vhodnejšie CSC hlavne kvôli váhe, veľkosti. Výstup a možnosť creativity je analogická.

BTW predtým som mal Canon a dostupnosť niektorých objektívov pre APS-C bola mizerná a použitie FF objektívov zase zostavu predražovalo a zabíjalo váhou. Porovnaj napr. Fuji 35/1.4 a Canon 35/1.4
Jasné chápem..
 
Ajax2
2017-01-17 12:25:53+01
Úplne sa stotožňujem s príspevkom od PeCh.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()