Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

voľba vhodného tela a objektívu pre makro fotografiu

ahojahoj
2017-01-15 16:41:00+01
Dobrý deň, rada by som sa s vami poradila ohľadom výberu ako tela fotoaparátu tak makro objektívu k nemu.
Som začínajúca laicka fotografka s cieľom naučiť sa aspoň trošku na obstojnej úrovni fotografovať makro objekty ako rastliny tak hmyz. Chcem fotografovať ako za slnečných tak daždivých dní, rada by som postupne začala využívať ako aj polarizačný filter, externý makro blesk, odrazovú dosku, stabilizátor stonky, difuzér a iné príslušenstvo....
Objektív by som rada mala na pevno cca 100 mm univerzálny na fotenie ako rastlín tak hmyzu. Rozmýšľala som o modely Tamron AF SP 90/2.8 Di Macro 1:1. Vyberané aj z dôvodu prihliadnutia na cenovú rovinu, predbežne by som ho asi kúpila cez bazar. Aké telo by bolo pre neho vhodné, resp. viete mi poradiť niečo podobné čo by mohlo byť tiež vhodné na druh fotiek aké chcem robiť v cenovej rovine obdobnej Tamronu uvedeného druhu možno lepšej kvality? Uvažujem o tele od Canonu resp. Nikonu.
Viete mi poradiť nejaké konkrétne modely ktoré by k sebe pasovali a nemal by byť problém s prenosom a zároveň by neboli moc drahé? (objektív cca 450 a telo do 400e v originálnej sume, pokiaľ je to možné s vyššie spomenutými nárokmi ktoré by som rada splnila

Ďakujem za každý názor

Pekný deň 
 
jendaa
2017-01-15 17:28:46+01
TAMRON 90 - 2.8 je nejlepsi absolutne
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()