Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

D750 alebo pockat na d760?

cinges
2016-12-29 01:28:15+01
Cavte.. Pred mesiacom som planoval kupu D750. Teraz som videl, ze snad mozno teoreticky bude predstavena D760.. Teraz mam D5000... starucky, ale este zije.. D750 kupim za 1500, D760 Bude urcite zacinat na 2500+... Ale mohla by mat snimac z D5. Fotim z drvivej vacsiny po tme..Velmi slabo osvetlene koncerty a nocnu oblohu a tak.. Kamos povedal, ze ten rozdiel v snimaci aj tak nebude tak velky, d5 a d750.. A kedze to nie je mala investicia a nasledujuci fotak mi vydrzi zase dost dlho.. Pockat si, lebo 5 rokov nic nove nekupim, alebo ten rozdiel v snimaci D5 a D750 nie je tak priepastny, ze by sa mi oplatilo investovat o 1000e navyse? Dost som sa snazil porovnavat realne fotky z D5 a D750, ale to je uplne pointless, pretoze kazdy foti inak, ma ine objektivy, alebo nevie fotit vobec, tak z toho som moc mudrejsi nebol... Dik za rady..
 
JakubH
2016-12-29 02:06:39+01
príspevok od: cinges
Cavte.. Pred mesiacom som planoval kupu D750. Teraz som videl, ze snad mozno teoreticky bude predstavena D760.. Teraz mam D5000... starucky, ale este zije.. D750 kupim za 1500, D760 Bude urcite zacinat na 2500+... Ale mohla by mat snimac z D5. Fotim z drvivej vacsiny po tme..Velmi slabo osvetlene koncerty a nocnu oblohu a tak.. Kamos povedal, ze ten rozdiel v snimaci aj tak nebude tak velky, d5 a d750.. A kedze to nie je mala investicia a nasledujuci fotak mi vydrzi zase dost dlho.. Pockat si, lebo 5 rokov nic nove nekupim, alebo ten rozdiel v snimaci D5 a D750 nie je tak priepastny, ze by sa mi oplatilo investovat o 1000e navyse? Dost som sa snazil porovnavat realne fotky z D5 a D750, ale to je uplne pointless, pretoze kazdy foti inak, ma ine objektivy, alebo nevie fotit vobec, tak z toho som moc mudrejsi nebol... Dik za rady..
Riešil som podobnú vec, ale som už rozhodnutý kúpiť d750. Keď si pozeral testy snímaču z d5, tak určite vieš, že je na tom s ISO horšie ako d750, tak nechápem to s tým snímačom . Nástupca d750 bude zasa drahší po uvedení. Naviac má podľa rumorov ísť Nikon s cenami hore...Jediná vec čo sa mi páči na d5/d500 je ten automatický AF tune či ako sa to volá...ale kvôli tomu čakať neviem ani ako dlho, zaplatiť viac kvôli zasa nejakej "feature"...inak kde kupuješ za 1500?
 
lennyl
2016-12-29 09:43:49+01
cinges: a neuvazoval si aj o D810 (tiez z dovozu, u nas su drahe, za 750tku som dal kedysi 1680euro z vonku) ?

ja som chcel "usetrit" na skla (aj tak som x-krat preplatil ten rozdiel na sklách neskor), tak som kupil D750 a este sa mi zdala D810 uz aj dost velka. ale casom som zistil, ze som sa unahlil, D810 by mi viac pasovala. hlavne kvôli 36MPx bez AA (LPF) filtra a mechanickej zaslepke hladacika na nocne fotenie/dlhocasovky.
totiz bol som uz zvyknuty na fotky bez toho AA filtra (z Pentax K5IIs, K3 a teraz K1).

kazdopadne D750 ma najlepsi pomer cena/vykon, a necakal by som dake super ceny za D760 (a dufat este, ze zasa nieco nedomrvia, na D750 mi napravali AF modul na internal lens flare a olej na snimaci som mal opakovane stale).
skoda,ze ten AF tuning nerobia/nedavaju do tiel aj inde, podla mna je to iba naprogramovanie vo firmware, aj ked je to iba na jednu hodnotu/ohniskovu vzdialenost, aj tak je to prinos pre uzivatela.
 
Yamaha600ZA
2016-12-29 14:19:36+01
http://www.eglobalcentral.at/nikon-d750-slr-digitalkamera-gehause.html
januar/februar objednavam.
 
cinges
2016-12-29 15:20:38+01
príspevok od: lennyl
cinges: a neuvazoval si aj o D810 (tiez z dovozu, u nas su drahe, za 750tku som dal kedysi 1680euro z vonku) ?

ja som chcel "usetrit" na skla (aj tak som x-krat preplatil ten rozdiel na sklách neskor), tak som kupil D750 a este sa mi zdala D810 uz aj dost velka. ale casom som zistil, ze som sa unahlil, D810 by mi viac pasovala. hlavne kvôli 36MPx bez AA (LPF) filtra a mechanickej zaslepke hladacika na nocne fotenie/dlhocasovky.
totiz bol som uz zvyknuty na fotky bez toho AA filtra (z Pentax K5IIs, K3 a teraz K1).

kazdopadne D750 ma najlepsi pomer cena/vykon, a necakal by som dake super ceny za D760 (a dufat este, ze zasa nieco nedomrvia, na D750 mi napravali AF modul na internal lens flare a olej na snimaci som mal opakovane stale).
skoda,ze ten AF tuning nerobia/nedavaju do tiel aj inde, podla mna je to iba naprogramovanie vo firmware, aj ked je to iba na jednu hodnotu/ohniskovu vzdialenost, aj tak je to prinos pre uzivatela.
No praveze som nad 810 ani neuvazoval, lebo s ISOm je na tom 750tka lepsie. A zaslepku si spravim, takze to mi az tak chybat nebude, aj ked to je urcite pohodlne.. A co sa tyka tej ceny, urcite by som radsej usetril 1000 a kupil si dake sklo, ale to by som si zase casom kupil tak ci tak, ako si napisal...

Co som este nasiel tak tu je priame porovnanie zatial D5 a D750 https://fstoppers.com/originals/hands-nikon-d5-best-all-around-body-money-can-buy-131672 aa vidno tam, ze vo vyssich iso ma D5 lepsiu kresbu je to ostrejsie... Ale zase neviem, aky to bude mat vplyv na oblohu... Na koncerte by to urcite pomohlo.. Takze nakoniec este asi pockam do januara/ februara, ci sa nieco nove neukaze.. A rozhodnem sa podla asi toho..
 
zenes
2016-12-29 15:49:18+01
tym ze nema d810 AA filter ma vacsi nabeh na moiré a aliasing. D750 je spickovy stroj, niet nad cim vahat, dokonca cena mu stupa , naviac ziskas blesk, co sa obcas hodi, vyklopny display ale pozor na stare leziaky a pred kupou si over seriove cislo cez nikon web. Prve serie boli chybove, ci uz shutter alebo odraz z AF modulu.
 
martin.em
2016-12-29 16:11:05+01
Choď to D750 je to super stroj v tom čo píšeš budeš nadmieru spokojný. A čakať čo bude... ako bolo povedané tak by sme čakali donekonečna
D750
 
lennyl
2016-12-29 18:16:43+01
cinges: zaujimave porovnanie tej D750 a D5 co si dal odkaz, pozeral som si to.

- ISO 3.200 a 6.400 je asi jemne lepsie pre D5, ale rozdiely musim hladat doslovne (a to je 100% crop)
- ISO 12.800 je podla mna na D750 zle zaostrena fotka, takze D5 vyhrava na plne gule
- ISO 25.600 tam vyhrava D5, ale D750 asi ani nebola zamyslana na take ISO, kedze ma nativne ISO iba do 12.800 a vsetko nad je boost

co je celkom pruser je pruznost RAWu z D5, ked zosvetlovali z D5, vysiel z toho grc v podobe farebneho bandingu, ake robia Canony. otazka je, ci budes zamerne podexponovavat viac ako 3EV napr. (aby si zachoval krezbu vo svetlach do slnka?) a vytahoval tiene...

ak mas s cim fotit, D5000 ti sluzi, asi pockaj ten mesiac, co Nikon nakoniec vypluje, ci bude a aky bude nastupca D750, zasa sa az tolko nestane ked pockas, ci?

D750 sa bude dat isto stale kupit (len si neviem dobre predstavit ako si to tu zenes predstavuje, ze si preveris SN pred kupou (z dovozu z vonku, z eshopu z vonku), ked nebudes mat D750 rovno v ruke.

tu mas dve realne moje fotky z D750 + 135/2 DC na ISO 11.400, kde vidno, ze presne zaostrenie naozaj urobi dost na fotke v High ISO, to sklo som za pana nevedel nastavit ani cez Reikan soft. (takze to automaticke AF tuning z D500/D5 by som mal rad)

full size JPGy vyvolane z NEFu v LR CC2015 bez uprav, iba jemne odsumene a doostrene, bola uz tma po zapade slnka na koncerte...
http://www.upnito.sk/subor/64dc228c79e8e6babbffe2fda3038e5a.html
http://www.upnito.sk/subor/4379ca2227a2c3a21a02bb4c3cc3b6b0.html
 
landov
2016-12-29 19:10:01+01
To automaticke AF tunning nie je ziadne terno...aspon na D500.
 
zenes
2016-12-29 19:18:45+01
príspevok od: lennyl
cinges: zaujimave porovnanie tej D750 a D5 co si dal odkaz, pozeral som si to.

- ISO 3.200 a 6.400 je asi jemne lepsie pre D5, ale rozdiely musim hladat doslovne (a to je 100% crop)
- ISO 12.800 je podla mna na D750 zle zaostrena fotka, takze D5 vyhrava na plne gule
- ISO 25.600 tam vyhrava D5, ale D750 asi ani nebola zamyslana na take ISO, kedze ma nativne ISO iba do 12.800 a vsetko nad je boost

co je celkom pruser je pruznost RAWu z D5, ked zosvetlovali z D5, vysiel z toho grc v podobe farebneho bandingu, ake robia Canony. otazka je, ci budes zamerne podexponovavat viac ako 3EV napr. (aby si zachoval krezbu vo svetlach do slnka?) a vytahoval tiene...

ak mas s cim fotit, D5000 ti sluzi, asi pockaj ten mesiac, co Nikon nakoniec vypluje, ci bude a aky bude nastupca D750, zasa sa az tolko nestane ked pockas, ci?

D750 sa bude dat isto stale kupit (len si neviem dobre predstavit ako si to tu zenes predstavuje, ze si preveris SN pred kupou (z dovozu z vonku, z eshopu z vonku), ked nebudes mat D750 rovno v ruke.

tu mas dve realne moje fotky z D750 + 135/2 DC na ISO 11.400, kde vidno, ze presne zaostrenie naozaj urobi dost na fotke v High ISO, to sklo som za pana nevedel nastavit ani cez Reikan soft. (takze to automaticke AF tuning z D500/D5 by som mal rad)

full size JPGy vyvolane z NEFu v LR CC2015 bez uprav, iba jemne odsumene a doostrene, bola uz tma po zapade slnka na koncerte...
http://www.upnito.sk/subor/64dc228c79e8e6babbffe2fda3038e5a.html
http://www.upnito.sk/subor/4379ca2227a2c3a21a02bb4c3cc3b6b0.html
a aky je problem si od predavajuceho najprv vyziadat seriove cislo? Ak ma niekto v hlave nasrane tak bude mat urcite problem si to cislo overit a nasledne sa trapit s naslednym zarucnym servisom, v pripade kamenneho predaja ma snad internet v mobile kazdy moderny clovek. Toto by som rozhodne nepodcenoval a uz vobec nie u bazaroveho kusu ci z druhej ruky!
D760 a nejake fake fotky je rumor nema zmysel sa tym zaoberat. Nikon nic ani neohlasil. Tiez pouzivat pubertalne "ci?" u dospeleho cloveka je zarazajuce.
 
lennyl
2016-12-29 19:47:58+01
@zenes: mohol si reagovat aj slusnejsie (ked uz si teda kazdy tyka v anonymite internetu)

@cinges: neviem, kde by si potencionalne kupoval D750, nakolko bude predajca ochotny pred poslanim/predajom ti oznamit SN daného kusu, overit si to mozes online aj cez mobil na Nikon stranke samozrejme. nakup z druhej ruky je samozrejmost, ze si vypytas SN.
http://www.eglobalcentral.at/nikon-d750-slr-digitalkamera-gehause.html
(objednava sa online ako aj plati online, kus ti mozu poslat z hocijake skladu v EU)
https://foto.bazos.sk/inzerat/68535080/Nikon-D750-telo.php
(sukromnik, zrejme nakupuje iba kusovky na zaklade objednavky osobne v HU/AT/DE alebo zrovna z eglobalcentral, neviem)
http://www.220volt.sk/Nikon+D750+vaz
(mam od nich dva drahe objektivy Pentax FA31/1,8 Limited a Pentax FA77/1,8 Limited, maju asi najnizsiu cenu na heuréka.sk, komunikacia v pohode, ako aj dodanie kuriérom)

kazdopadne je dobry napad si pred nákupom D750 zistit SN a overit si seriu. Aj ked si myslim, ze dnes sa uz nevyskytnu nove kusy z postihnutých serii.

ja som kupoval D750 tiez dovoz z vonku - cez bazos.sk od Zola, doviezol osobne, v pripade servisu si prisiel po D750 a doviezol opravenu (internal lens flare vo Viedni + setup AF s 58/1,4G AF-S v Mnichove) - vsetko v ramci zaruky.
 
zenes
2016-12-30 08:10:36+01
ja som si to cislo od predajcu vypital, predajca mi konkretny kus aj zaslal, ziaden problem, nemusel som riesit ziadny servis s odovodnenim, ze vsak uvidime.. a este aj v klude sa moze stat ze nejaky Zolo od bazos.sk ti telefon zdvihnut raz uz nemusi vobec, netreba zit zas v nejakej prehnanej naivite a nasledne sa stazovat po black listoch... A vobec to nemusi znamenat, ze vadne serie niekde nelezia v sklade a cakaju pokial si ich niekto kupi, vy to mat tiez urcite nechcete...
 
Hakuna Matata
2016-12-30 22:10:24+01
príspevok od: cinges
Cavte.. Pred mesiacom som planoval kupu D750. Teraz som videl, ze snad mozno teoreticky bude predstavena D760.. Teraz mam D5000... starucky, ale este zije.. D750 kupim za 1500, D760 Bude urcite zacinat na 2500+... Ale mohla by mat snimac z D5. Fotim z drvivej vacsiny po tme..Velmi slabo osvetlene koncerty a nocnu oblohu a tak.. Kamos povedal, ze ten rozdiel v snimaci aj tak nebude tak velky, d5 a d750.. A kedze to nie je mala investicia a nasledujuci fotak mi vydrzi zase dost dlho.. Pockat si, lebo 5 rokov nic nove nekupim, alebo ten rozdiel v snimaci D5 a D750 nie je tak priepastny, ze by sa mi oplatilo investovat o 1000e navyse? Dost som sa snazil porovnavat realne fotky z D5 a D750, ale to je uplne pointless, pretoze kazdy foti inak, ma ine objektivy, alebo nevie fotit vobec, tak z toho som moc mudrejsi nebol... Dik za rady..
D5000 je APS-C, uvažuješ o D750 (teda FF) a chceš to na fotenie nočnej oblohy a koncertov. Podľa mňa nemáš jasno v tom, čo chceš. Prečo riešiš možný cenový nárast u virtuálnej D760 oproti reálnej D750? Ak chceš fotiť nočnú oblohu, tak na to je určený úplne iný stroj, a síce D810A. Ak chceš fotiť nočnú oblohu v zmysle "západ slnka v pozadí s javiskom a hudobnou kapelou", tak potom je ti samozrejme D810A zbytočný luxus.
Tlačíš svoje fotky na rozmer aspoň formátu A3 alebo viac? Máš už nakúpené adekvátne svetelné FF objektívy alebo používaš často statív a dlhé expozície? Pri všetkej úcte k tomu, čo Ti tu radia ostatní - je úplne pointless usmerňovať Ťa k tomu, aby si si preveroval SN čísla a špekulovať s nákupom z druhej ruky. Zdá sa, že foťák kupuješ na dlhé obdobie, potom by nejaké riskovanie s "no-name" eshopmi nemalo byť na mieste. Zdanlivo ušetrených 200 € na nákupe sa Ti môže nepríjemne vrátiť na servise... D750 je výborný foťak, ergonomicky podobný s D7100. Vývoj ide dopredu, a áno, možno niekedy bude D760. Ak sa rozhodneš počkať, ako sa budeš tváriť, keď D760 nebude nástupcom D750 ale nadviaže na D700? Bude to príjemné alebo nepríjemné zistenie?
 
mongi
2017-01-01 15:42:31+01
D760 alebo počkať na D770 či dokonca D783?
 
cinges
2017-01-01 19:14:52+01
príspevok od: Hakuna Matata
D5000 je APS-C, uvažuješ o D750 (teda FF) a chceš to na fotenie nočnej oblohy a koncertov. Podľa mňa nemáš jasno v tom, čo chceš. Prečo riešiš možný cenový nárast u virtuálnej D760 oproti reálnej D750? Ak chceš fotiť nočnú oblohu, tak na to je určený úplne iný stroj, a síce D810A. Ak chceš fotiť nočnú oblohu v zmysle "západ slnka v pozadí s javiskom a hudobnou kapelou", tak potom je ti samozrejme D810A zbytočný luxus.
Tlačíš svoje fotky na rozmer aspoň formátu A3 alebo viac? Máš už nakúpené adekvátne svetelné FF objektívy alebo používaš často statív a dlhé expozície? Pri všetkej úcte k tomu, čo Ti tu radia ostatní - je úplne pointless usmerňovať Ťa k tomu, aby si si preveroval SN čísla a špekulovať s nákupom z druhej ruky. Zdá sa, že foťák kupuješ na dlhé obdobie, potom by nejaké riskovanie s "no-name" eshopmi nemalo byť na mieste. Zdanlivo ušetrených 200 € na nákupe sa Ti môže nepríjemne vrátiť na servise... D750 je výborný foťak, ergonomicky podobný s D7100. Vývoj ide dopredu, a áno, možno niekedy bude D760. Ak sa rozhodneš počkať, ako sa budeš tváriť, keď D760 nebude nástupcom D750 ale nadviaže na D700? Bude to príjemné alebo nepríjemné zistenie?
Vdaka sa nazor Na 810A som uplne zabudol.. Lenze ten je uz s cenou trosku inde.. Co sa tyka cakania, nebudem cakat pol roka... Pockam januar/februar..A uvidim.. Skla mam, pocital som, ze pojdem do FF.. fotim dlhe expozicie so stativom.. Ked som v horach... A potom fotim temno temne nizkonakladove koncerty s blbym osvetlenim.. Jedna sa mi o to, ze fotak co si kupim budem mat dalsich 5 rokov, a ked mas novsie telo, je to do buducnosti lepsie. Nepotrebujem ho hned, zatial v pohode fotim s tym co mam.. Ale ak si mozem kupit o 3 roky novsi fotak, s tym ze chvilku pockam, tak preco nie. Len som chcel vediet, ako moc velky je rozdiel s kvalitou fotiek pre to, co budem ja fotit medzi D750 a D5..Lebo ak za par tisic euro tam bude rozdiel v kvalite fotiek minimalny, tak nemusim cakat ani ten mesiac. A mozem si kupit D750 hned a nebudem lutovat, ked za mesiac vyjde nieco trosku lepsie.
 
JakubH
2017-01-01 21:17:46+01
Pochybujem, že kvalita fotiek by tak stúpla, aby to tu niekto voľným okom spoznal. Jediné čo má stúpnuť je cena fototechniky
 
petokato
2017-01-01 22:01:53+01
neporovnával by som D750 s D5. D750 nie je dokonca ani v profi rade, zatiaľčo D5 je na vrchole profi rady. osobne som prešiel z D90 cez D7000, D610 až k D810. možno trošku ľutujem skok až k 810-ke. ale pokiaľ som chcel viditeľný kvalitatívny skok, D750 nebol alternatívou.
ak chceš top kvalitu, ale nepotrebuješ byť extra rýchly pri akcii, ber D810(A).
ak chceš takmer tú istú kvalitu lacnejšie, ber D750. je mierne rýchlejší a AF a ISO za slabého svetla možno ešte lepšie než u D810
a ak chceš takmer tú istú kvalitu, ale chceš fotiť ostré fotky rýchlo za každého možného (aj nemožného) svetla a nemáš finančné obmedzenie, ber D5. ISO kvalita nemá obdobu u žiadneho iného Nikonu
 
Hakuna Matata
2017-01-01 22:31:17+01
príspevok od: petokato
neporovnával by som D750 s D5. D750 nie je dokonca ani v profi rade, zatiaľčo D5 je na vrchole profi rady. osobne som prešiel z D90 cez D7000, D610 až k D810. možno trošku ľutujem skok až k 810-ke. ale pokiaľ som chcel viditeľný kvalitatívny skok, D750 nebol alternatívou.
ak chceš top kvalitu, ale nepotrebuješ byť extra rýchly pri akcii, ber D810(A).
ak chceš takmer tú istú kvalitu lacnejšie, ber D750. je mierne rýchlejší a AF a ISO za slabého svetla možno ešte lepšie než u D810
a ak chceš takmer tú istú kvalitu, ale chceš fotiť ostré fotky rýchlo za každého možného (aj nemožného) svetla a nemáš finančné obmedzenie, ber D5. ISO kvalita nemá obdobu u žiadneho iného Nikonu
on sa nerozhoduje medzi D5 a D750. Zle si si to precital, On iba spekuluje, ci by virtualny D760 nedostal snimac zo sucasnej D5. A to je velky rozdiel. Podla mna ho ani nenapadlo, ze by kupoval D5.
Co sa tyka bytia a nebytia v profirade, tak o to asi tiez nejde. Podla mna je hlavnym rohodovacim kriterium ciel - ak sa to nebude tlacit na A2, tak je uplny nerozum vymyslat s cimkolvek inym ako D750. To telo je absolutne v pohode (a ako pises v niektorych zanroch lepsie ako 810).
 
Roman Point
2017-01-02 02:15:09+01
Jediný dôvod prečo počkať na D760 je že všetci dúfajú a veria v novú závierku ktorá vydrží a nebude zlá od výroby.
Pokiaľ natrafis na dobrú D750 tak ta nikdy v ničom nesklame.
Zatiaľ všetky série boli vadné a nikon už prestal aktualizovať výrobné čísla ktorých sa chyba týka pretože chybné sú všetky série. S tým samozrejme že 5-10% fotakov vydrží fotiť aj z tých vadných sérii a 90-95%ám sa tá závierka rosype.. Pokiaľ to nemáš na prácu a nepotrebuješ fotak nonstop tak choď kludne do nej. Hlavne to kúp od niekoho ( ak lacno ideš kupovať ) čo ti to dá vyreklamovať v rámci záruky v EU
 
cinges
2017-01-02 16:21:47+01
Tak, rozhodol som sa nakoniec pre tu D750.. Podla poslednych informacii, tie uniky co boli, tak to bol len novo testovany snimac nainstalovany na D750.. co sa bezne testuje a moze a nemusi sa dostat realne do fotakov.. A kupovat budem novy a co som pozeral zbezne ceny, tak to najpravdepodobnejsie kupim cez Amazon. Cez anglicky v prepocte na eura vychadza nove telo na 1540e, chcem kupit aj Sigmu 20mm 1.4 a ta vychadza na 740e. Je to o dost lacnejsie a amazon nie je ziaden maly obchod. Predpokladam spravne, ze zaruka, alebo zarucny servis je medzinarodny pre Nikon aj Sigmu? Ze v pripade hocicoho, nebudem musiet posielat fotak do Anglicka? Alebo viete doporucit rozumnejsi obchod? Vdaka
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()