Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Fotografovanie zvierat

Dean
Dean 2016-12-26 17:57:27+01
Zdravím. Mám asi 5 ročnú zrkadlovku Nikon D3100 + 18-105 mm. Využívam ju na bežné fotografie rodiny, výlety s rodinou či dovolenky. No posledný rok fotím dosť často práve naše psi a často detailné fotky. Začínam mať dosť veľký problém so zaostrením. Dlho trvá zaostrenie zrkadlovke a veľa krát mi ujdu práve kvôli tomuto rôzne detaili, ktoré by som chcel zachytiť.
Rozmýšľam, či nie je chyba aj v objektíve a práve na takéto fotenie by bol lepší iný objektív. Nejedná sa o profesionálne fotenie, no na internete som čítal, že dokonca klasický 18-55 vie zachytiť lepšie detaili. Je to pravda?
Pýtam sa čisto teoreticky, polepšil by som si keby zoberiem napríklad nový D3300 alebo D5500 z 18-55 objektívom? Poprípade nejaký Canon? Už dosť dlho uvažujem o výmene zrkadlovky. Alebo mi viete poradiť inú alternatívu, u ktorej by som pocítil rozdiel k lepšiemu? Za každú radu Ďakujem
 
martinmlm
2016-12-28 16:57:29+01
príspevok od: jeffe2
Uff, 900$ za takýto objektív, viem si predstaviť aj lepšie investované peniaze
To už radšej redukciu FT1 a normálny Nikon objektív s F bajonetom...
prepočítavali to,a prišli k záverom, že to až tak drahé nie je. To je úplne iné sklo oproti tým popolníkom, čo máme...
 
fatality
2016-12-28 19:59:29+01
príspevok od: martinmlm
prepočítavali to,a prišli k záverom, že to až tak drahé nie je. To je úplne iné sklo oproti tým popolníkom, čo máme...
kto?
 
martinmlm
2016-12-28 21:38:10+01
príspevok od: fatality
kto?
napríklad:
http://www.stevehuffphoto.com/2013/07/22/the-nikon-1-system-nikkor-32-1-2-lens-review/
 
fatality
2016-12-28 21:55:57+01
príspevok od: martinmlm
napríklad:
http://www.stevehuffphoto.com/2013/07/22/the-nikon-1-system-nikkor-32-1-2-lens-review/
ale kto prepocital,ze to nieje drahe?
opticke kvality mu neupieram..
 
MagickVamp
2016-12-29 00:15:06+01
príspevok od: Dean
Zdravím. Mám asi 5 ročnú zrkadlovku Nikon D3100 + 18-105 mm. Využívam ju na bežné fotografie rodiny, výlety s rodinou či dovolenky. No posledný rok fotím dosť často práve naše psi a často detailné fotky. Začínam mať dosť veľký problém so zaostrením. Dlho trvá zaostrenie zrkadlovke a veľa krát mi ujdu práve kvôli tomuto rôzne detaili, ktoré by som chcel zachytiť.
Rozmýšľam, či nie je chyba aj v objektíve a práve na takéto fotenie by bol lepší iný objektív. Nejedná sa o profesionálne fotenie, no na internete som čítal, že dokonca klasický 18-55 vie zachytiť lepšie detaili. Je to pravda?
Pýtam sa čisto teoreticky, polepšil by som si keby zoberiem napríklad nový D3300 alebo D5500 z 18-55 objektívom? Poprípade nejaký Canon? Už dosť dlho uvažujem o výmene zrkadlovky. Alebo mi viete poradiť inú alternatívu, u ktorej by som pocítil rozdiel k lepšiemu? Za každú radu Ďakujem
Tak si sa dozvedel ake mas moznosti. Vyber je na tebe. Ak chces fotit psa ked lezi tak za dobreho svetla ti staci aj mobil. Ak chces nafotit vela sekvencii psa ked lezi tak si kup nikon 1. Tam ale mysli nato ze hrozne zle zvlada iso, sum vyhladzuje pekne ale brutalne stracas detaily a to si vsimnes prave pri dynamickych scenach kde davas kratke casy a nevravim uz ani o tom ze na fotenie v lese racej zabudni. Mozes psy nadopovat ako pisal Blahoslav. Nemusis robit ziaden upgrade ale mozes pouzivat trap focus - cakas jak cicina kedy ti pes vbehne do miesta ktore mas zaostrene. Alebo mozes kupit canon 760d + ten nano objektiv a mas vystarane. A ked chces tutovku kup k tomu objektovu canon 80d ale myslim ze 760d ti bude uplne stacit a mas aj vyklopny displej co sa zas zide a nemusis lezat na zemi. canon ti na svk neodporuci ziaden predajca lebo ma z toho prt oproti tomu co ma napr. z Fuji ale neviem skutocne o rychlejsie ostriacom kombe so super vystupom do 1000 eur. Ak niekto vie tak mohol napisat, no miesto toho len kazdy pisal ako sa danej scene nejako vyhnut.
 
Dean
2016-12-29 08:33:45+01
Nemal som na mysli samozrejme sediacich psov no mohol som to napisat lepsie. Vdaka za rady, porozmyslam aj nad tym canonom.
 
M41
2016-12-29 08:57:29+01
"..ale neviem skutocne o rychlejsie ostriacom kombe so super vystupom do 1000 eur. Ak niekto vie tak mohol napisat, no miesto toho len kazdy pisal ako sa danej scene nejako vyhnut."

No tak ked Dean hodi len Nikon a Canon do reci, nebudem mu odporucat Sony bez zrkadla.
Na rychle fotenie/ostrenie mam A6000 ktora stale patri medzi najrychlejsie fotaky,
aj ked uz ma dvoch naslednikov. O vystupe netreba pochybovat.
Ale, neni Nikon ci Canon..
 
MagickVamp
2016-12-29 09:34:54+01
príspevok od: M41
"..ale neviem skutocne o rychlejsie ostriacom kombe so super vystupom do 1000 eur. Ak niekto vie tak mohol napisat, no miesto toho len kazdy pisal ako sa danej scene nejako vyhnut."

No tak ked Dean hodi len Nikon a Canon do reci, nebudem mu odporucat Sony bez zrkadla.
Na rychle fotenie/ostrenie mam A6000 ktora stale patri medzi najrychlejsie fotaky,
aj ked uz ma dvoch naslednikov. O vystupe netreba pochybovat.
Ale, neni Nikon ci Canon..
Trosku ta poopravim, a6000 patrila niekedy k najrychlejsim a najlepsim csc ale nie fotakom, bolo to v dobe ked mal napr. Canon v csc len pomalu m2-ku... a6000 som si skusal tiez kedze ju ma kamarat ktoremu som ju pred asi 2ma rokmi odporucil na dovolenky. Ma este strasne slaby hladacik, slabu trakciu, ostrenie neiste a setaky su blato. Keby si napisal a6300 tak sa nehadam ale pytal by som sa tahned na objektiv lebo ma to zaujima. Len to sme cenovo niekde inde. Ja mam doma 4 fotaky vratane canon m3. Urcite lepsie a viac pod kontrolou mas zaber s vacsimi csc ci zrkadlovkami ako so sony a6300, ale pravdou je ze kompaktnost ma tiez svoje vyhody a preto po a6300 pokukujem a a6500 s 5-osou stabilizaciou je pecka. Len u sony zvlast plati ze ak chces dobry objektiv takriadne zaplatis a zaplatis tolko akoby si zaplatil za spicku v nikone, canone, olympuse alebo fuji, ale ich objektivy su lepsie. Najvacsiou slabinou sony su myslim objektivy.
 
M41
2016-12-29 09:57:24+01
príspevok od: MagickVamp
Trosku ta poopravim, a6000 patrila niekedy k najrychlejsim a najlepsim csc ale nie fotakom, bolo to v dobe ked mal napr. Canon v csc len pomalu m2-ku... a6000 som si skusal tiez kedze ju ma kamarat ktoremu som ju pred asi 2ma rokmi odporucil na dovolenky. Ma este strasne slaby hladacik, slabu trakciu, ostrenie neiste a setaky su blato. Keby si napisal a6300 tak sa nehadam ale pytal by som sa tahned na objektiv lebo ma to zaujima. Len to sme cenovo niekde inde. Ja mam doma 4 fotaky vratane canon m3. Urcite lepsie a viac pod kontrolou mas zaber s vacsimi csc ci zrkadlovkami ako so sony a6300, ale pravdou je ze kompaktnost ma tiez svoje vyhody a preto po a6300 pokukujem a a6500 s 5-osou stabilizaciou je pecka. Len u sony zvlast plati ze ak chces dobry objektiv takriadne zaplatis a zaplatis tolko akoby si zaplatil za spicku v nikone, canone, olympuse alebo fuji, ale ich objektivy su lepsie. Najvacsiou slabinou sony su myslim objektivy.
Ok, v mnohom suhlasim. Vidim to tak, zakial nic lepsie nepoznam (nemam) tak mi to ani nechyba.

Tuto som mal ale hlavne na mysli,
ze neodporucam veci ktore nepoznam a ktore niesu ziadane (napr. znacka).
Najde sa vzdy dost "expertov" co ti poradia to o com len niekde citali/poculi.
Vlaste som sa tu len zapojil len kvoli nedorozumeniu:
"chcem vyfotit psa, treba mi novy fotak, bo stary Nikon to nezvladne"
 
Dean
2016-12-29 18:12:13+01
Keby si necham objektiv 18-105 a telo 3100 vymenim napriklad za d5300, polepsim si a bude tam vidiet rozdiel aj v rychlosti spominaneho zaostrenia? Vopre dakujem za kazdy nazor.
 
Ľubomír.novák ٿ
2016-12-29 20:03:31+01
ano polepsis si .. 3100 ma slaby a pomaly - zastaraly AF modul .. 11 body--- d5300 ma novsi AF modul 39body .... potom lepsi snimac a spracovanie obrazu ... ja som to riesil uz skor vymenil som d3200 za d7200 a teraz nemam problem s ostrenim pri pouziti tych istych objektivov ... proste ten AF modul z rady d3xxx je moc stary na nejake sportove snimanie ako da sa stym fotit ale je to velmi na nervy fotenie
 
fatality
2016-12-30 11:09:55+01
príspevok od: Dean
Keby si necham objektiv 18-105 a telo 3100 vymenim napriklad za d5300, polepsim si a bude tam vidiet rozdiel aj v rychlosti spominaneho zaostrenia? Vopre dakujem za kazdy nazor.
hej..ale vyrazne to bude az pri d7100-7200..tie maju profi ostriaci modul,najlepsi od Nikonu..kym neprisli d5 a d500..
 
MagickVamp
2016-12-30 11:19:18+01
príspevok od: fatality
hej..ale vyrazne to bude az pri d7100-7200..tie maju profi ostriaci modul,najlepsi od Nikonu..kym neprisli d5 a d500..
A ja zas len dodam ze mame odskusane ze D7100 + setak nestiha ked bezi pes oproti Toto je fakt velmi narocny zaner a chce to mat aj ovela rychlejsi objektiv.
 
fatality
2016-12-30 11:28:30+01
príspevok od: MagickVamp
A ja zas len dodam ze mame odskusane ze D7100 + setak nestiha ked bezi pes oproti Toto je fakt velmi narocny zaner a chce to mat aj ovela rychlejsi objektiv.
pozri..nech kupi akekolvek telo,raz upgradne aj objektiv..
a je lepsi upgrade z 3xxx na 7xxx,nez na 5xxx..ten cenovy rozdiel nieje velky..
zo zaciatku bude mat aspon menej odpadu+nie vsetky fotky psov su pri behu oproti..
a ked casom kupi novy objektiv,bude to este lepsie..
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()