Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Upgrade Nikon D5100

marekking1
marekking1 2016-12-21 08:45:04+01
Zdravim mam 5 rocny nikon d5100 a chcel by som upgrade fotim hlavne krajinu s 18-105 mm na hranie mam 35mm 1.8G. Chcel by som zlepsit kvalitu fotiek.Ma zmysel upgrade na D7200? Radsej priplatim ako by som kupil d7100. Alebo sa vy kaslat na telo a kupit nejaky objektiv. Priznam sa niekedy beriem na turistiku nikon coolpix A, ktory ma podla mna brutal kresbu kedze name low pass. ale ohnisko 28mm po prepocte je obcas limitujuce...
 
fair_play
2016-12-22 10:58:14+01
Neviem aký máš statív a spúšť. Pre zlepšenie kvality by som sa poobzeral aj po novom (pevnom) skle, alebo aj použitom, ktoré bude kvalitou inde ako setové 18-105. Napr pevná 24mm/1.8 17-55/2.8 pre DX alebo ešte lepšie niečo do budúcna čo bude aj na FF ak plánuješ časom upgrade. D5100 som mal tiež a nie je to zlý foťák (stačí pozrieť tunajšiu galériu fotiek na kritiku a uvidíš aké fotky s ním krajinkári dokázali nafotiť, taktiež s D7000). Akurát som sa bál vonku s ním fotiť keď mrzlo, snežilo, alebo pršalo. S D7100 a D750 sa už toľko nebojím. Tiež je výhoda, že keď sa ti niekde v teréne pokazí SD karta, máš možnosť zálohy a je pravdepodobnejšie že náročný fotovýlet nevýjde nazmar.
 
suletylu
2016-12-22 22:04:51+01
D5100 velmi slusny vystup. Tiez som ho mal. Este teraz si viem predstavit ako ta musi rozculovat, ze vlastne kvoli kazdej prkotine musis chodit do menu.. este horsie ako to je vydrz baterky. 400-450 snimkov?popripade fotak nabity na polovicu sa po pripojeni a skopirovani fotiek do PC komplet vybije, ze nejde zapnut a musis najskor nabijat... Dakujem ale to uz v dnesnej dobe vazne nie. jedna z fajn veci je ten otocny displej.

Btw d7100 je velky posun vpred. Zrazu mas vsetko poruke. Ziadne menu, vydrz okolo 800-900 snimkov?

Vsetko je to o tom ci si ochotny investovat. Ked si vydrzal 5 rokov s d5100 tak si viem predstavit zainvestovat rovno do d750 popripade teda d7200 ked nechces FF a mas na dlhe roky zase vystarane. Teda ked si vydrzal 5 rokov s hentym tak verim, ze novy ti bude robit radost tiez dlhu dobu.
 
kundas
2016-12-24 12:41:29+01
Tiez tu troska zabrdnem, mam D5100+16-85 a rovnako pomyslam nad upgradom. Neskutocne ma laka FF, no naopak ma odradza ich vaha. TU by som sa obzeral po D750/700 alebo ?610? Ako aj autor spomenul, ze do hor obcas vezme aj kompakt, predpokadam, ze kvoli vahe. To ma vedie k mirrorless fotakom. Takato alternativa nepripada do uvahy? Zrovna nemam extra prehlad v nich, ale viem, ze cenovo a aj vahovo to az taky obrovsky rozdel nie je, no v kopcoch je dobre mat batoh co najlahsi Ak sa mylim, poopravte ma.

Pekne sviatky
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2016-12-24 13:44:24+01
Tak zalezi co fotis ak krajinu tak full frame ti moc netreba a d7290 bude supersky. Ak portretiky alebo report d750 je uzasny stroj ale budes musiet vymenit skla...
 
yquinox
2016-12-24 13:50:40+01
príspevok od: kundas
Tiez tu troska zabrdnem, mam D5100+16-85 a rovnako pomyslam nad upgradom. Neskutocne ma laka FF, no naopak ma odradza ich vaha. TU by som sa obzeral po D750/700 alebo ?610? Ako aj autor spomenul, ze do hor obcas vezme aj kompakt, predpokadam, ze kvoli vahe. To ma vedie k mirrorless fotakom. Takato alternativa nepripada do uvahy? Zrovna nemam extra prehlad v nich, ale viem, ze cenovo a aj vahovo to az taky obrovsky rozdel nie je, no v kopcoch je dobre mat batoh co najlahsi Ak sa mylim, poopravte ma.

Pekne sviatky
... treba vyberat podla toho, co budes fotit najviac ... FF laka asi kazdeho, no ak bude ucel pouzitia prevazne na horach, kazde kilecko v batohu clovek poctivo olutuje ... ano, milky way sa urcite foti s D750 krasne, ale treba ju hore spolu so sklom vyniest ... samozrejme je rozdiel fotit krajinu 20m od auta alebo z bivaku po 1200m+ vynaske ...

... v tvojom pripade a v pripade autora temy, kedy este nemas celu plejadu objektivov a prislusenstva, by prechod na mirrorless nebol taky bolestivy ... momentalne tieto fotaciky idu velmi rychlo dopredu a obzvlast sa mi pacia aktualizacie firmwaru u Fuji (Nikon v tomto smere spi) ... a pokial mas €, ani FF mirrorless od Sony nie je na zahodenie ... pri FF DSLR je potrebne pocitat aj s kupou nielen vacsich a tazsich, ale hlavne drahsich objektivov ...
 
fatality
2016-12-25 02:06:13+01
príspevok od: yquinox
... treba vyberat podla toho, co budes fotit najviac ... FF laka asi kazdeho, no ak bude ucel pouzitia prevazne na horach, kazde kilecko v batohu clovek poctivo olutuje ... ano, milky way sa urcite foti s D750 krasne, ale treba ju hore spolu so sklom vyniest ... samozrejme je rozdiel fotit krajinu 20m od auta alebo z bivaku po 1200m+ vynaske ...

... v tvojom pripade a v pripade autora temy, kedy este nemas celu plejadu objektivov a prislusenstva, by prechod na mirrorless nebol taky bolestivy ... momentalne tieto fotaciky idu velmi rychlo dopredu a obzvlast sa mi pacia aktualizacie firmwaru u Fuji (Nikon v tomto smere spi) ... a pokial mas €, ani FF mirrorless od Sony nie je na zahodenie ... pri FF DSLR je potrebne pocitat aj s kupou nielen vacsich a tazsich, ale hlavne drahsich objektivov ...
len tak na margo ff csc vs. ff dslr..
A7II+sel 24-70/2.8=1500g vs. D750+tamron 24-70/2.8=1700g
 
Goriot
2016-12-30 12:25:55+01
Do každej diskusie prídem neskoro, lebo tu niesom každý deň. Tak aj ja mám D5100 a tiež mám k nej pár výhrad. Napríklad to neustále chodenie do menu, napríklad pri fotení so samospúšťou je potrebné po každom snímku znova prejsť do menu a znova to nastaviť ... neskutočne ma to rozčuľuje ... ak niečo nastavím tak to tam chcem mať pokiaľ to nezmením ... má to aj nejaký logický dôvod či iba nejaký mudrlant vypotil nezmysel ?
No ale k otázke ... tiež som mal problém s kvalitou fotiek a pán Srnec mi poradil že telo je v poriadku a je potrebný iba lepší objektív a tak som si kúpil 50mm 1.8G. Autor píše že má aj 35mm 1.8G "na hranie". Predpokladám že je kvalitou tam kde 50-ka a žeby toto bolo na hranie ? V mojom prípade bol posun "dostačujúci" ... lepšia kresba, lepšie farby, menší šum a parádna hĺbka ostrosti ... a je to pritom upgrade "za málo peňazí veľa muziky". Je pravda že sa viacej nachodím, že snímky často spájam do jednej fotky, ale s výstup som nadmieru spokojný
 
fatality
2016-12-30 15:17:47+01
príspevok od: Goriot
Do každej diskusie prídem neskoro, lebo tu niesom každý deň. Tak aj ja mám D5100 a tiež mám k nej pár výhrad. Napríklad to neustále chodenie do menu, napríklad pri fotení so samospúšťou je potrebné po každom snímku znova prejsť do menu a znova to nastaviť ... neskutočne ma to rozčuľuje ... ak niečo nastavím tak to tam chcem mať pokiaľ to nezmením ... má to aj nejaký logický dôvod či iba nejaký mudrlant vypotil nezmysel ?
No ale k otázke ... tiež som mal problém s kvalitou fotiek a pán Srnec mi poradil že telo je v poriadku a je potrebný iba lepší objektív a tak som si kúpil 50mm 1.8G. Autor píše že má aj 35mm 1.8G "na hranie". Predpokladám že je kvalitou tam kde 50-ka a žeby toto bolo na hranie ? V mojom prípade bol posun "dostačujúci" ... lepšia kresba, lepšie farby, menší šum a parádna hĺbka ostrosti ... a je to pritom upgrade "za málo peňazí veľa muziky". Je pravda že sa viacej nachodím, že snímky často spájam do jednej fotky, ale s výstup som nadmieru spokojný
heh..tu samospust nechapem ani ja..ale d5100 nieje jedina,co to tak ma..
a da sa to lahko poriesit dialkovou spustou za par euro..
 
Goriot
2016-12-30 16:10:44+01
príspevok od: fatality
heh..tu samospust nechapem ani ja..ale d5100 nieje jedina,co to tak ma..
a da sa to lahko poriesit dialkovou spustou za par euro..
Hej hej ... mám ju za 4 ečka z ebaja, ale často fotografujem (sám seba) ďaleko od foťaku a spušť viacej ako 10 metrov nezvláda a vtedy dávam 20sekundový čas samospušte. Som fotil taký "seriál" v lese a ubehal som sa jak koň a ešte k tomu to neustále nastavovanie ... no dosť ma to rozhodilo
 
fatality
2016-12-30 17:41:18+01
príspevok od: Goriot
Hej hej ... mám ju za 4 ečka z ebaja, ale často fotografujem (sám seba) ďaleko od foťaku a spušť viacej ako 10 metrov nezvláda a vtedy dávam 20sekundový čas samospušte. Som fotil taký "seriál" v lese a ubehal som sa jak koň a ešte k tomu to neustále nastavovanie ... no dosť ma to rozhodilo
 
volodka22
2016-12-30 17:45:41+01
Niečo nastaviť v menu zvládnem bleskovo, že mi to ani nevadí. Len keď mám zkrehnuté prsty od zimy je to horšie, to už pritom nadávam.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()