Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

NIKON D7200 alebo D610

1000MB
2016-12-19 18:27:02+01
Ahoj, rozhodujem sa medzi novou D7200 alebo staršou D610. Čo by ste mi odporučili? Fotim hlavne krajinu, sem tam oslava, plus chcel by som viac astrofoto. Doteraz som používal D3100 a Sigma 17-50 f2.8, nejaký ekvivalent objektívu pre D610? od nového tela očakávam braketing, vyšší dyn. rozsah nižší šum. ktorý bude viac vhodný? resp vačší rozdiel oproti D3100?
 
psykora2
2016-12-19 19:22:30+01
na klasicku krajinu bohate staci D7200, ale na astrofoto je lepsi FX snimac kvoli sumu cize D610, ekvivalent 17-50 je napr. tamron 24-70/2.8 VC (nikkory su predrazene), ale na astrofoto by som isiel este do nejakej pevnej sigmy rady Art (20/1.4, 24/1.4, 35/1.4), svetelne pevne sklo mozes vyuzit aj na krajinu a oslavy, rozdiel D610 s dobrym pevnym sklom oproti D3100 so setakom bude znacny
 
caver
2016-12-20 09:24:23+01
Ja by som sa priklonol k D610, FF je FF, aj ked vieme ake to ma vyhody a nevyhody.
 
Jozi Mačutek
2016-12-20 20:09:42+01
Určite 610 a nech pišu že na krajinu stači aps-c, ff vystup je podla mňa krajší
 
Len Aqua
2017-01-06 20:18:35+01
Dobrý večer,
vie mi niekto poradiť?
Som začiatočníčka .
Kúpila som si zrkadlovku Nikon D7100- 18-105 mm AF-S DX VR. Myslela som si, že kvalitná zrkadlovka - fotoaparát vybavený množstvom funkcií mi prinesie možností fotografovania a radosť z fotografovania, ale bohužiaľ je to úplne inak. Neviem, či je chyba vo fotoaparáte, alebo robím chybu v niečom ja.
Som nespokojná s kvalitou fotografií. Vie mi niekto poradiť, alebo by bol ochotný osobne sa stretnúť a vysvetliť a ukázať ako správne používať Nikon D7100?
Vopred ďakujem.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2017-01-06 20:37:57+01
príspevok od: Len Aqua
Dobrý večer,
vie mi niekto poradiť?
Som začiatočníčka .
Kúpila som si zrkadlovku Nikon D7100- 18-105 mm AF-S DX VR. Myslela som si, že kvalitná zrkadlovka - fotoaparát vybavený množstvom funkcií mi prinesie možností fotografovania a radosť z fotografovania, ale bohužiaľ je to úplne inak. Neviem, či je chyba vo fotoaparáte, alebo robím chybu v niečom ja.
Som nespokojná s kvalitou fotografií. Vie mi niekto poradiť, alebo by bol ochotný osobne sa stretnúť a vysvetliť a ukázať ako správne používať Nikon D7100?
Vopred ďakujem.
Ved uz ho predavas, tak naco? A inak, par fotiek by pomohlo, na posudenie, ci jechyba vo fotaku alebo obsluhe.
 
Len Aqua
2017-01-06 20:47:47+01
príspevok od: Karol Srnec
Ved uz ho predavas, tak naco? A inak, par fotiek by pomohlo, na posudenie, ci jechyba vo fotaku alebo obsluhe.
Ak by som sa uistila, že je Nikon OK a aj chyba nie je v obsluhe, tak by som ho nepredala, preto sa potrebujem s niekým poradiť a porozprávať, poprípade ukázať ... ak by sa našiel niekto ochotný mi poradiť, alebo sa osobne stretnúť.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2017-01-06 20:48:16+01
príspevok od: Len Aqua
Dobrý večer,
vie mi niekto poradiť?
Som začiatočníčka .
Kúpila som si zrkadlovku Nikon D7100- 18-105 mm AF-S DX VR. Myslela som si, že kvalitná zrkadlovka - fotoaparát vybavený množstvom funkcií mi prinesie možností fotografovania a radosť z fotografovania, ale bohužiaľ je to úplne inak. Neviem, či je chyba vo fotoaparáte, alebo robím chybu v niečom ja.
Som nespokojná s kvalitou fotografií. Vie mi niekto poradiť, alebo by bol ochotný osobne sa stretnúť a vysvetliť a ukázať ako správne používať Nikon D7100?
Vopred ďakujem.
Pozrel som si galeriu.
1. fotografie su zle nahrane, treba fotky zmensit (rozlisenie) a nie davat v plnom rozliseni
2. Obavam sa, ze chyba je v obsluhe. Fotky su bohuzial uplne vycvaky, bez akejkolvek invencie. Proste nieco sa ti paci a ty to cvaknes. Asi na automatike. Ak chces fotit dalej, tak si fotak nechaj a priprav sa na mesiace ucenia, kym budes mat aspon trochu pozeratelne fotky.
 
Len Aqua
2017-01-06 20:57:49+01
príspevok od: Karol Srnec
Pozrel som si galeriu.
1. fotografie su zle nahrane, treba fotky zmensit (rozlisenie) a nie davat v plnom rozliseni
2. Obavam sa, ze chyba je v obsluhe. Fotky su bohuzial uplne vycvaky, bez akejkolvek invencie. Proste nieco sa ti paci a ty to cvaknes. Asi na automatike. Ak chces fotit dalej, tak si fotak nechaj a priprav sa na mesiace ucenia, kym budes mat aspon trochu pozeratelne fotky.
Ďakujem za Váš názor na moje fotografie.
Áno, fotiť chcem ďalej, baví ma to, a preto si ho nechám ....
chcem sa naučiť lepšie a kvalitnejšie naučiť fotiť.
 
jeffe2
2017-01-06 21:25:11+01
príspevok od: Len Aqua
Ďakujem za Váš názor na moje fotografie.
Áno, fotiť chcem ďalej, baví ma to, a preto si ho nechám ....
chcem sa naučiť lepšie a kvalitnejšie naučiť fotiť.
Máš dobrú výbavu na začiatok, ale ak budeš fotiť zrkadlovkou na automatiku, tak budeš mať horšie fotky, ako keby si ich fotila kompaktom. Väčšie snímače ti umožnia kreatívne sa pohrať s hĺbkou ostrosti, ale musíš sa naučiť zvoliť si ostriaci bod, inak fotky nebudú stáť za veľa. Prvé čo by si si mala naštudovať je expozičný trojuholník. Študuj literatúru, prípadne skús nejaký workshop. Učenie je základ, presne ako Ti napísal Karol, ak vydržíš, dočkáš sa dobrých fotiek. Držím Ti palce.
 
Len Aqua
2017-01-06 21:45:50+01
príspevok od: jeffe2
Máš dobrú výbavu na začiatok, ale ak budeš fotiť zrkadlovkou na automatiku, tak budeš mať horšie fotky, ako keby si ich fotila kompaktom. Väčšie snímače ti umožnia kreatívne sa pohrať s hĺbkou ostrosti, ale musíš sa naučiť zvoliť si ostriaci bod, inak fotky nebudú stáť za veľa. Prvé čo by si si mala naštudovať je expozičný trojuholník. Študuj literatúru, prípadne skús nejaký workshop. Učenie je základ, presne ako Ti napísal Karol, ak vydržíš, dočkáš sa dobrých fotiek. Držím Ti palce.
Ďakujem. Cením si Vaše rady.
Ak by sa niekto našiel, kto by bol ochotný osobne - individuálne zaškoliť,
poskytnúť rady pre začiatočníka .... bola by som veľmi rada...
Ešte raz ďakujem.
 
DenisBede
2017-01-07 10:42:17+01
príspevok od: Len Aqua
Ďakujem. Cením si Vaše rady.
Ak by sa niekto našiel, kto by bol ochotný osobne - individuálne zaškoliť,
poskytnúť rady pre začiatočníka .... bola by som veľmi rada...
Ešte raz ďakujem.
Lokalita?
 
jeffe2
2017-01-07 13:02:30+01
príspevok od: Len Aqua
Ďakujem. Cením si Vaše rady.
Ak by sa niekto našiel, kto by bol ochotný osobne - individuálne zaškoliť,
poskytnúť rady pre začiatočníka .... bola by som veľmi rada...
Ešte raz ďakujem.
Ak sa chceš s niekým poradiť osobne, musíš napísať odkiaľ si presne ako Ti napísal DenisBede. Len nečakaj, že po hodine konzultácií pri káve budeš všetko vedieť. Nikon má dobre spracované manuály a sú tam aj rady ako fotiť, pozrela si sa na to? Najlepšie je študovať manuál aj s fotoaparátom, hneď si to aj vyskúšať a to čomu nerozumieš alebo nevieš vyskúšať prekonzultuješ s niekým skúsenejším...
 
petokato
2017-01-07 21:09:59+01
diskusia sa zvrtla od veci. k téme.
na krajinu s dobrým svetlom je úplne jedno ktorý foťák. na oslavu možno skôr D610 kvoli ISO (ak je oslava počas dňa, zase je to úplne jedno). na astrofoto asi tiež skôr D610 kvoli ISO.
jedna poznámka k D610. fotky z neho sú výborné (ak sa vydaria). AF u tohto foťáku totiž za veľa nestojí. hlavne za slabšieho svetla. je pomalý a občas ostrí nepresne, mierne pred, alebo za. a za veľmi slabého svetla nechytí fokus vôbec. donedávna som D610 vlastnil.
takže je to skôr porovnanie cien, čo sa viac vyplatí..
 
petokato
2017-01-07 21:19:36+01
aby som nezabudol. najlepšia alternatíva objektívu 17-55 pre D610 je asi 24-70mm f/2,8. určite je ešte kvalitnejší než akákoľvek APS-C alternatíva, ale cena je už tiež niekde inde. a je úplne jedno či to bude Nikkor, Tamron alebo Sigma. všetky sú podstatne drahšie
 
jachmel
2017-01-07 22:24:15+01
príspevok od: Len Aqua
Ďakujem. Cením si Vaše rady.
Ak by sa niekto našiel, kto by bol ochotný osobne - individuálne zaškoliť,
poskytnúť rady pre začiatočníka .... bola by som veľmi rada...
Ešte raz ďakujem.
mas uz precitanu celu fotoskolu tuna? Ide o velmi cenne info, ktore pomozu aj uplnemu laikovi.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()