Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Prvá vsestranna zrkadlovka?

Gato
2016-11-01 23:34:03+01
Caute,

potrebujem poradit s vyberom prvej zrkadlovky. Je pre mna dolezite kvalitne video ale aj foto. Kazdy v mojom okoli ma zrkadlovky Canon, 750d, 60D. Takze by som chcel aj ja Canon, aj sa mi paci ich system objektivov EOS. Zatial neviem rucne nastavovat vsetky tie parametre, takze by mi vyhovoval aj dobry automaticky mod (zatial kym sa nenaucim). Videa potrebujem natacat do prace (na stative, alebo klasicky v ruke). Pozeral som anglicke recenzie na youtube zopar hodin a z toho mi vysiel najzaujimavejsie Canon 70D, ma rychly automaticky focus, video vyzeralo slusne 1080p 60fps. Alebo potom nieco lacnejsie napr 750d. Objektiv viem ze potrebujem STM (tichy autofocus) ale aky presne to neviem. Tiez by som chcel aby natacal a fotil dobre za horsich svetelnych podmienok. Taktiez opticka stabilizacia pri natacani videa (existuje nieco take pri zrkadlovkach?) Audio (mikrofon) by bolo vhodne asi stereo, malo by to aj stacit na zaciatok, potom by som dokupil externy mikrofon mozno.. Vela ludi pouziva RODE.

Zaujala ma funkcia presuvania fotiek cez wifi a appku do smartphone. Idealne kupit asi nejaky kit aj s objektivom? Plus nejaka taska k tomu na prenasanie? Chcem kupovat na firmu, pravdepodobne na Alze (odpocet dph). Alebo inde ak najdem dobru ponuku...

Diky za rady
 
Gato
2016-11-02 08:30:29+01
*Neda sa uz editnut tak napisem sem

Tak pozeram ze nahrava "iba" 1080p 30fps?

Dalsia vec cital som ze ludia napisali co maju v zaujme natacat/fotit. Predovsetkym ludi, v interieri aj exterieri, ale samozrejme kadeco dalej da sa natacat timelapse stativom? Alebo klasicke video kt zrychlim prk strihani? citam ze 70d je vodeodolny cize sa moze pouzivat aj pocas dazda a snezenia? Skor to snezenie by mi vyhovovalo

Objektiv nejaky 18-135mm na zaciatok?
 
bonifacko
2016-11-02 09:49:20+01
Neviem čo znamena všestranna zrkadlovka (ma napr. vedieť uvariť kávu?...), ale zrkadlovky na cenovom chvoste daju rovnako dobry vystup ako tie najdrahšie.
Fotenie v automatike može byť na začiatku použitelne, ale treba sa naučiť, načo služia ostatne mody, hlavne poloautomaticke.
Objektív 18-135 ma už velmi velky rozsah, takže vystup nebude priliš špičkovy. O svetelnosti ani nehovoriac,
 
Gato
2016-11-02 10:15:29+01
Tak nevedel som ako sa vyjadrit Jasne chcem sa naucit vyuzivat plnohodnotne...Cize aky radsej zvolit? 18-55mm? To druhe cislo na konci znamena zoom?
 
Roman Point
2016-11-02 10:41:08+01
príspevok od: bonifacko
Neviem čo znamena všestranna zrkadlovka (ma napr. vedieť uvariť kávu?...), ale zrkadlovky na cenovom chvoste daju rovnako dobry vystup ako tie najdrahšie.
Fotenie v automatike može byť na začiatku použitelne, ale treba sa naučiť, načo služia ostatne mody, hlavne poloautomaticke.
Objektív 18-135 ma už velmi velky rozsah, takže vystup nebude priliš špičkovy. O svetelnosti ani nehovoriac,
U Canonu to už neplatí -> " ale zrkadlovky na cenovom chvoste daju rovnako dobry vystup ako tie najdrahšie. "
Teda ak sa bavíme iba o triede Apsc ( ale vlastne aj FullFrame )
 
Roman Point
2016-11-02 10:47:34+01
70D ( nie všetky ale čítal som veľa sťažností ) mali problémy s autofocusom aj tu na fóre sa to riešilo vo viacerých príspevkoch.

Áno univerzálny, na fotenie aj na nahrávanie videa existuje Apsc od Canonu a ním je 80D.

Video- nový systém ostrenia DualPixel je ďaleko pred 70D
Ako všestrannosť ja osobne beriem počet sn./s tým pádom sa dá použiť nielen na statické fotenie ale aj akcnejsie, športové.
Kvalitný výstup? Áno 80D má v sebe senzor poslednej generácie ( 1Dx2, 5D4 ) takže výstup momentálne najlepší spomedzi všetkých Apsc od Canonu.

Je drahší ale s garanciou máš na xy rokov pokoj..

Objektív by som asi na tvojom mieste nekupoval v sete.. Skôr sa poobzeraj po EF-S 24f2.8 STM prípadne EF 50f1.8 STM.

Externý mikrofón bude nutnostou aj pri použití STM objektívov.

Pekný deň ti prajem
 
Lubo.Karch
2016-11-02 11:05:05+01
suhlasim s Point-om a jeho prispevkom vyssie.
70D nekupuj ani keby co bolo...ani zadarmo. O ostreni 70D su tu temy, a niektori hovoria ze je to OK (maju pravdu) niektori si myslia ze je to OK (ale nie je) a niektori ako ja, vedia ze to je problem.i...Ked netrafis na dobry kus mas stastie. Ked na zly, mozes sa aj pototo a 80% fotiek bude odpad. Video sice pojde OK ale fotenie zle zle. Pre mna boli fotky neostre, predtym som mal 1000D a ta fotila naozaj lepsie... Bolo to aj v servise, vo Viedni, nastavili ostrenie a nic. Moja osobna skusenost. Video robi 70D naozaj skusne. Mal som 18-135 STM a nebolo ho vobec pocut...
Ked uz, urcite chod do 80D. Myslim ze tam uz tie problemy zo 70D vychytali.
Ak chces fotit v zlych svetelnych podmienkach, potrebujes svetelny objektiv, aspon F2.8 alebo menej...
 
Gato
2016-11-02 11:16:08+01
Aha to som netusil ze boli take problemove... A aky je rozdiel medzi tymi dvoma objektivmi? EF-S 24 f2.8 STM a EF 50 f1.8 STM. Vidim ze tam je iba jeden udaj v mm, cize oproti 18-135 tam nebude zoom? Su to skor objektivy vhodne na natacanie alebo aj na fotenie zaroven?
 
Roman Point
2016-11-02 12:41:15+01
príspevok od: Gato
Aha to som netusil ze boli take problemove... A aky je rozdiel medzi tymi dvoma objektivmi? EF-S 24 f2.8 STM a EF 50 f1.8 STM. Vidim ze tam je iba jeden udaj v mm, cize oproti 18-135 tam nebude zoom? Su to skor objektivy vhodne na natacanie alebo aj na fotenie zaroven?
Sú to pevné objektivy s 1000x lepšou kresbou než 18-135 alebo akýkoľvek iný zoom objektív.
Sú na fotenie a vďaka STM motorčeku aj na nahrávanie videa..

https://www.eglobalcentral.eu/#/product/17707
 
Lubo.Karch
2016-11-02 12:48:47+01
Fuu...v prvom rade by si si mal trocha nastudovat teoriu o tom co vlastne chces robit. O objektivoch, clonach, ohniskovych vzialenostiach a tak. Je tu na ephote toho dost. A potom zistis co potrebujes.
Rozdiel medzi tymi dvoma objektivmi je ze jeden ma ohniskovu vzialenost 24mm a druhy 50mm. Ak to das na APS-C telo a nie FF (full frame) tak to este treba vynasobit krat 1,6 u Canonu alebo 1,5 u Nikonu. Spravne si pochopil ze to nie su zoomy. Ale pevne ohniska. 18-135 je zoom, kde sa ohniskova vzialenost da menit.
cisla pri f je clona, laicky sa da povedat cim mensie cislo tym lepsie, tym svetelnejsi objektiv, tym lepsie vysledky v slabom osvetleni...
Na fotenie su to super skla. Na video neviem. budes musiet zoomovat nohami.
 
PeCh
2016-11-02 14:27:39+01
príspevok od: Roman Point
Sú to pevné objektivy s 1000x lepšou kresbou než 18-135 alebo akýkoľvek iný zoom objektív.
Sú na fotenie a vďaka STM motorčeku aj na nahrávanie videa..

https://www.eglobalcentral.eu/#/product/17707
Nepreháňaj, neviem si predstaviť, ako by vyzeral ten 1000x rozdiel. Dnešné zoomy dokážu byť rovnako kvalitné ako pevné sklá a normálne nerozoznáš, čo je fotené so zoomom a čo s pevným sklom.
 
Roman Point
2016-11-02 14:29:48+01
príspevok od: PeCh
Nepreháňaj, neviem si predstaviť, ako by vyzeral ten 1000x rozdiel. Dnešné zoomy dokážu byť rovnako kvalitné ako pevné sklá a normálne nerozoznáš, čo je fotené so zoomom a čo s pevným sklom.
Možno tak pri 24-35mm , 18-35mm ale určite nie 18-135mm
 
PeCh
2016-11-02 14:30:28+01
príspevok od: Lubo.Karch
Fuu...v prvom rade by si si mal trocha nastudovat teoriu o tom co vlastne chces robit. O objektivoch, clonach, ohniskovych vzialenostiach a tak. Je tu na ephote toho dost. A potom zistis co potrebujes.
Rozdiel medzi tymi dvoma objektivmi je ze jeden ma ohniskovu vzialenost 24mm a druhy 50mm. Ak to das na APS-C telo a nie FF (full frame) tak to este treba vynasobit krat 1,6 u Canonu alebo 1,5 u Nikonu. Spravne si pochopil ze to nie su zoomy. Ale pevne ohniska. 18-135 je zoom, kde sa ohniskova vzialenost da menit.
cisla pri f je clona, laicky sa da povedat cim mensie cislo tym lepsie, tym svetelnejsi objektiv, tym lepsie vysledky v slabom osvetleni...
Na fotenie su to super skla. Na video neviem. budes musiet zoomovat nohami.
Správna pripomienka. Ak o fotení nič nevieš, tak si najprv čo-to poštuduj a až potom kupuj. Osobne keď sa zaujímam o niečo nové, tak si dosť k tomu poštudujem. Jednak sa dosť naučím ale zároveň zistím čo potrebujem. Ako bonus sa može stať (pri fototechnike dosť pravdepodobne), že medzičasom klesnú ceny, takže ušetríš dvakrát (raz, že nekúpiš to, čo nebudeš potrebovať a druhýkrát, že to zlacnie).
 
blahoslav J B Art
2016-11-02 15:56:32+01
príspevok od: PeCh
Správna pripomienka. Ak o fotení nič nevieš, tak si najprv čo-to poštuduj a až potom kupuj. Osobne keď sa zaujímam o niečo nové, tak si dosť k tomu poštudujem. Jednak sa dosť naučím ale zároveň zistím čo potrebujem. Ako bonus sa može stať (pri fototechnike dosť pravdepodobne), že medzičasom klesnú ceny, takže ušetríš dvakrát (raz, že nekúpiš to, čo nebudeš potrebovať a druhýkrát, že to zlacnie).
len nech si kupi a popri tom moze studovat ... a ked zisti, ze mu to nevyhovuje, moze to predat a kupit nieco lepsie ... napokon vsetci sme si tym presli ... preco prave Gato by mal usetrit?
 
Roman Point
2016-11-02 17:06:43+01
príspevok od: blahoslav J B Art
len nech si kupi a popri tom moze studovat ... a ked zisti, ze mu to nevyhovuje, moze to predat a kupit nieco lepsie ... napokon vsetci sme si tym presli ... preco prave Gato by mal usetrit?
Dopraj druhým ušetriť..
Aj tak neušetrí lebo spraví chybu ako my všetci ostaní
 
Gato
2016-11-02 17:10:19+01
Tak nechcem sa unahlit s kupou, chcem pockat na black friday koncom mesiaca ci nebude nejaka lepsia akcia, pozeral som uz anglicke recenzie na youtube na objektivy, tak ta 24mm foti krasne na to ze to je mala palacinka ako to oni volaju Rozmyslal som vziat aj obycajny point and shoot S120 napr alebo G7x ale tam ta kvalita samotneho tela nie je ktovieco... a taktiez zmena objektivu nie je mozna.
 
fatality
2016-11-02 17:26:50+01
príspevok od: Gato
Tak nechcem sa unahlit s kupou, chcem pockat na black friday koncom mesiaca ci nebude nejaka lepsia akcia, pozeral som uz anglicke recenzie na youtube na objektivy, tak ta 24mm foti krasne na to ze to je mala palacinka ako to oni volaju Rozmyslal som vziat aj obycajny point and shoot S120 napr alebo G7x ale tam ta kvalita samotneho tela nie je ktovieco... a taktiez zmena objektivu nie je mozna.
ked chces p&s s dobrym foto aj video vystupom,omrkni Sony RX100 III a IV..popr.Panasonic LX100..
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()