Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Zrkadlovka pre amatéra do 800€

Willi
2016-08-07 10:40:53+02
Zdravím. Chcel by som tunajších odborníkov poprosiť o radu pri výbere zrkadlovky. S fotením veľké skúsenosti nemám, ale chcel by som sa v tomto umení zlepšovať preto som sa rozhodol, že by som chcel začať hneď so zrkadlovkou.

Využitie by malo byť univerzálne, chcel by som fotografovať klasicky pamiatky pri cestovaní, ľudí, autá a moja špecialita na fotografovanie sú náramkové hodinky, ktoré zbieram. Taktiež by som s tým chcel točiť video. Je mi jasné, že za tie peniaze nenakúpim perfektnú techniku na všetko z toho, preto by som sa rád spýtal, čo je v tomto prípade najlepší kompromis.

Rozmýšľal som na viacerými alternatívami, prvá je Nikon D5500 + AF-S DX NIKKOR 18 – 105 mm VR a druhá je Nikon D5300 + AF-S DX NIKKOR 18-140mm VR a tretia Nikon D3300 + AF-S DX NIKKOR 18 – 140 mm VR. Z videí sa mi zdá, že za ten D5500 sa oplatí oproti D3300 a D5300 priplatiť kvoli AF a dotykovému displeju. Objektív by som na začiatok zobral nejaký kit, zrejme 18-105mm alebo 18-140mm a neskôr by som si kúpil niečo lepšie na konkrétny účel.

Čo by ste mi teda v tejto situácii poradili? Vopred ďakujem.
 
kaFOtka
2016-08-07 12:03:11+02
Ahoj, ak na to mas, tak si kludne kup aj tu 5500-vku - parametrami je to samozrejme najlepsie telo, ktore si tu spomenul... na zaciatok je aj setak 18-105 vhodny - kedze to mas maly snimac, tak tych 105 mm je uz celkom pekne priblizenie. Moje odporucanie je, vymetaj vo vsetkej technike bazar a nekupuj nove usetris este viac a ak udes chciet kupovat nieco ine, neprerobis na tom tolko
 
fatality
2016-08-07 14:13:49+02
príspevok od: Willi
Zdravím. Chcel by som tunajších odborníkov poprosiť o radu pri výbere zrkadlovky. S fotením veľké skúsenosti nemám, ale chcel by som sa v tomto umení zlepšovať preto som sa rozhodol, že by som chcel začať hneď so zrkadlovkou.

Využitie by malo byť univerzálne, chcel by som fotografovať klasicky pamiatky pri cestovaní, ľudí, autá a moja špecialita na fotografovanie sú náramkové hodinky, ktoré zbieram. Taktiež by som s tým chcel točiť video. Je mi jasné, že za tie peniaze nenakúpim perfektnú techniku na všetko z toho, preto by som sa rád spýtal, čo je v tomto prípade najlepší kompromis.

Rozmýšľal som na viacerými alternatívami, prvá je Nikon D5500 + AF-S DX NIKKOR 18 – 105 mm VR a druhá je Nikon D5300 + AF-S DX NIKKOR 18-140mm VR a tretia Nikon D3300 + AF-S DX NIKKOR 18 – 140 mm VR. Z videí sa mi zdá, že za ten D5500 sa oplatí oproti D3300 a D5300 priplatiť kvoli AF a dotykovému displeju. Objektív by som na začiatok zobral nejaký kit, zrejme 18-105mm alebo 18-140mm a neskôr by som si kúpil niečo lepšie na konkrétny účel.

Čo by ste mi teda v tejto situácii poradili? Vopred ďakujem.
ak videu prikladas vahu,chod radsej do Canonu..ma to omnoho lepsie poriesene..to za prve..a za druhe,ak chces fotit detaily,treba aj iny objektiv,najlepsie makro,setaky maju male zvacsenie..,
 
blahoslav J B Art
2016-08-07 14:29:58+02
príspevok od: Willi
Zdravím. Chcel by som tunajších odborníkov poprosiť o radu pri výbere zrkadlovky. S fotením veľké skúsenosti nemám, ale chcel by som sa v tomto umení zlepšovať preto som sa rozhodol, že by som chcel začať hneď so zrkadlovkou.

Využitie by malo byť univerzálne, chcel by som fotografovať klasicky pamiatky pri cestovaní, ľudí, autá a moja špecialita na fotografovanie sú náramkové hodinky, ktoré zbieram. Taktiež by som s tým chcel točiť video. Je mi jasné, že za tie peniaze nenakúpim perfektnú techniku na všetko z toho, preto by som sa rád spýtal, čo je v tomto prípade najlepší kompromis.

Rozmýšľal som na viacerými alternatívami, prvá je Nikon D5500 + AF-S DX NIKKOR 18 – 105 mm VR a druhá je Nikon D5300 + AF-S DX NIKKOR 18-140mm VR a tretia Nikon D3300 + AF-S DX NIKKOR 18 – 140 mm VR. Z videí sa mi zdá, že za ten D5500 sa oplatí oproti D3300 a D5300 priplatiť kvoli AF a dotykovému displeju. Objektív by som na začiatok zobral nejaký kit, zrejme 18-105mm alebo 18-140mm a neskôr by som si kúpil niečo lepšie na konkrétny účel.

Čo by ste mi teda v tejto situácii poradili? Vopred ďakujem.
vo Fotoskole je viac clankov o vybere fotakov, objektivov ... mozno si zaplatit na skusku 1 mesacne konto Classic za 2 eura ... a v klude si to nastudovat ... lebo co vyhovuje nejakemu ephotakovi, nemusi vyhovovat tebe ...
www.ephoto.sk/fotoskola/clanky/vyber-fotoaparatu/za-malo-penazi-slusna-muzika/
www.ephoto.sk/fotoskola/clanky/vyber-fotoaparatu/rozpocet-zaciatocnika/
www.ephoto.sk/fotoskola/clanky/vyber-fotoaparatu/specifikacia-digitalnych-fotoaparatov-pre-zaciatocnikov/
 
Willi
2016-08-07 14:30:59+02
Ďakujem za odpovede.

Telo by som si chcel kúpiť nové, čo som pozeral ponuky, osobne mi ten príplatok za nové stojí, čo sa týka ostatnej techniky, tam sa potom popozerám aj po nejakých použitých veciach.

Váhu dávam 70% fotografie a 30% video, takže v tomto prípade by som radšej spravil kompromis na úkor videa. Podľa mojich zistení je na tom Nikon momentálne kvalitou fotografií o čosi lepšie (ak to tak nie je tak ma prosím opravte), takže asi by som preferoval Nikon a na D5500 mi to video osobne zlé nepríde s tým, že čosi by mi pri tom pomohol aj dotykový displej.

Na tie hodinky by som si asi časom dokúpil 40mm f/2.8 G DX Micro alebo niečo podobné a z toho dôvodu asi aj ušetrím na zoom objektíve a zoberiem ten 18-105 mm, čo mi na začiatok na cestovanie musí stačiť.
 
JakubH
2016-08-07 14:58:51+02
príspevok od: Willi
Ďakujem za odpovede.

Telo by som si chcel kúpiť nové, čo som pozeral ponuky, osobne mi ten príplatok za nové stojí, čo sa týka ostatnej techniky, tam sa potom popozerám aj po nejakých použitých veciach.

Váhu dávam 70% fotografie a 30% video, takže v tomto prípade by som radšej spravil kompromis na úkor videa. Podľa mojich zistení je na tom Nikon momentálne kvalitou fotografií o čosi lepšie (ak to tak nie je tak ma prosím opravte), takže asi by som preferoval Nikon a na D5500 mi to video osobne zlé nepríde s tým, že čosi by mi pri tom pomohol aj dotykový displej.

Na tie hodinky by som si asi časom dokúpil 40mm f/2.8 G DX Micro alebo niečo podobné a z toho dôvodu asi aj ušetrím na zoom objektíve a zoberiem ten 18-105 mm, čo mi na začiatok na cestovanie musí stačiť.
Mal som v ruke 40mm micro aj 60mm micro, 60 bola podľa mňa o dosť lepšia, len tak do budúcna. Možno popremýšľaj o Nikkor 50mm 1.8G + medzikrúžok. 18-105 je dobrý objektív na začiatok
 
Borton
2016-08-07 15:03:37+02
toto nestaci ? nemusis mat žiadne obavy
http://www.prolaika.sk/e-shop/canon-eos-1200def-s-18-55-f-35-56-dc-iii-8gb-sdhc/p-3273700.xhtml
 
Willi
2016-08-07 15:35:47+02
Nestači. V prípade, že by som išiel do šetriacej alternatívy, preferoval by som Nikon D3300, na tom 1200D mi toho hodne veľa chýba, kvalita fotografií je podľa recenzií výrazne lepšia na D3300, aj šum pri vyššom ISO je na D3300 výrazne nižší, ani nemá možnosť točiť 60 FPS video, nemá vstup na externý mikrofón...

Síce by dávalo zmysel, keby som si na začiatok kúpil niečo lacnejšie, ale chcel by som niečo, čo mi bude bohate stačiť aj keď sa zlepším.

Čo sa týka tých makro objektívov, tie som zatiaľ bližšie neskúmal, najprv to asi vyskúšam s tými krúžkami a potom uvidím.

Zatial to teda vyzerá na D5500 + AF-S DX NIKKOR 18 – 105 mm
 
fatality
2016-08-07 18:54:26+02
príspevok od: Willi
Ďakujem za odpovede.

Telo by som si chcel kúpiť nové, čo som pozeral ponuky, osobne mi ten príplatok za nové stojí, čo sa týka ostatnej techniky, tam sa potom popozerám aj po nejakých použitých veciach.

Váhu dávam 70% fotografie a 30% video, takže v tomto prípade by som radšej spravil kompromis na úkor videa. Podľa mojich zistení je na tom Nikon momentálne kvalitou fotografií o čosi lepšie (ak to tak nie je tak ma prosím opravte), takže asi by som preferoval Nikon a na D5500 mi to video osobne zlé nepríde s tým, že čosi by mi pri tom pomohol aj dotykový displej.

Na tie hodinky by som si asi časom dokúpil 40mm f/2.8 G DX Micro alebo niečo podobné a z toho dôvodu asi aj ušetrím na zoom objektíve a zoberiem ten 18-105 mm, čo mi na začiatok na cestovanie musí stačiť.
ono kazdy chvilku taha pilku(C a N)..ze ma N lepsie snimace,platilo tak pred rokom,dvoma..uz to C dotiahol..co sa tyka videa,nejedna sa o kvalitu vystupu,ale o pracu s nim..C pouziva dualpixel snimace,co umoznuje fotaku pracovat ako kamera..ostrenie,preostrovanie,atd..dalej ma tiche USM objektivy,co je pri videu tiez dolezite - nizky hluk zariadenia..
ale ak ti na PRACI s videom az tak nezalezi,N je samozrejme dobra volba..aj koli 18-105ke,ktora nema v pomere vykon/cena v svete C,P,N obdoby..
len by som porozmyslal,ci ti je naozaj nutna 5500ka..rovnaku sluzbu by ti urobila aj 5200-5300ka..a za usetrene mozes kupit nieco dalsie..
a ak uz chces dat do placu peniaze,co stoji 5500+18-105 kit,tak zhruba tolko stoji aj 7000+18-105 popr. 7100+bazar 18-105..
neradim,nenutim,len uvadzam moznosti
 
Willi
2016-08-07 19:55:22+02
Dualpixel je super vec, súdiac podľa toho, ako to funguje na mojom smartfóne (S7) a určite by to bolo super aj v zrkadlovke, ale ako som písal, priorita sú fotografie a podľa toho, čo som pozeral mi na príležitostnú prácu s videom D5500 (aj D5300) bohate stačí a radšej obetujem to video ak robí Nikon v tejto cene kvalitnejšie fotografie.

Nutná tá D5500 určite nie je, čo som pozeral medzi D5200 a D5300 ešte nejaké významnejšie rozdiely sú, medzi D5300 a D5500 už len detaily, preto uvažujem, či sa mi oplatí ušetriť a zobrať D5300 oproti D5500 ale zase ten cenový rozdiel až tak výrazný nie je a asi by bol pre mňa praktickejší kvôli menším rozmerom a váhe, väčšej batérii a dotykovému displeju.

Rada 7000 sa mi už zdá veľká a ťažká a na cestovanie by to pre mňa asi nebolo ideálne a pokiaľ to správne chápem to už je na pol ceste k profesionálnemu vybaveniu a myslím, že tie rozdiely by som už nedokázal využiť.

 
Borton
2016-08-07 20:33:00+02
príspevok od: Willi
Nestači. V prípade, že by som išiel do šetriacej alternatívy, preferoval by som Nikon D3300, na tom 1200D mi toho hodne veľa chýba, kvalita fotografií je podľa recenzií výrazne lepšia na D3300, aj šum pri vyššom ISO je na D3300 výrazne nižší, ani nemá možnosť točiť 60 FPS video, nemá vstup na externý mikrofón...

Síce by dávalo zmysel, keby som si na začiatok kúpil niečo lacnejšie, ale chcel by som niečo, čo mi bude bohate stačiť aj keď sa zlepším.

Čo sa týka tých makro objektívov, tie som zatiaľ bližšie neskúmal, najprv to asi vyskúšam s tými krúžkami a potom uvidím.

Zatial to teda vyzerá na D5500 + AF-S DX NIKKOR 18 – 105 mm
Pozri sa, mal by si sa tam ucit kompoziciu, vplyv svetla, co robi clona, ako sa da vyuzit cas, ako suvisia farby, rozhodujúci okamih, praca v PS ... a nie, kde je aka kvalita fotografii; to je prvok penazi a nie pohladu na scenu.
 
Willi
2016-08-07 20:46:25+02
S tým súhlasím, ale nevidím to ako dôvod na kúpu horšej techniky.
 
pa10
2016-08-08 01:07:38+02
Nedavno, ked tu bol uverejneny clanok od p. Srnca o starsej technike, som rozmyslal, ze keby ma niekedy napadlo rozsirit vybavu aj o take to skutocne zrkadlo, zobral by som si z bazaru Pentax K5-IIs v dobrom stave a dokupil k nemu novu Sigmu 17-50/2.8. Cena tela je dnes polovicna, cena skla tiez, takze zhruba v limite - mozno tiez napad...
 
Willi
2016-08-08 10:50:30+02
Trochu som študoval tie Canony a pridal som do výberu 760D.

Oproti D5500 by mal 760D mať výrazne lepšie ovládanie, lepšiu prácu s live view, ako bolo spomínané lepšiu prácu s videom a kompletné manuálne ovládanie cez mobilnú aplikáciu.

U D5500 mi viac vyhovujú rozmery a váha, kvalita fotografií je o niečo lepšia, batéria vydrží omnoho viac, vie robiť 60 fps video a má tiež možnosť 18-105 mm zoom objektívu.

Predpokladám, že medzi týmito dvoma by sa dalo rozhodovať len podľa osobných preferencií, ale aj tak by som chcel poprosiť o váš pohľad na tieto dva.
 
blahoslav J B Art
2016-08-08 11:44:24+02
príspevok od: Willi
Trochu som študoval tie Canony a pridal som do výberu 760D.

Oproti D5500 by mal 760D mať výrazne lepšie ovládanie, lepšiu prácu s live view, ako bolo spomínané lepšiu prácu s videom a kompletné manuálne ovládanie cez mobilnú aplikáciu.

U D5500 mi viac vyhovujú rozmery a váha, kvalita fotografií je o niečo lepšia, batéria vydrží omnoho viac, vie robiť 60 fps video a má tiež možnosť 18-105 mm zoom objektívu.

Predpokladám, že medzi týmito dvoma by sa dalo rozhodovať len podľa osobných preferencií, ale aj tak by som chcel poprosiť o váš pohľad na tieto dva.
je uplne jedno, ci D5500 alebo 760D ...
ak ta to zacne velmi bavit, budes chciet nieco lepsie
ak ta to zvlast nezaujme, bude ti stacit to, co si kupis
ak ta to nebude bavit, tak to predas
 
Willi
2016-08-09 13:03:55+02
Nakoniec som teda zobral ten Nikon D5500 + 18-105 mm.

Ešte raz by som chcel všetkým poďakovať za cenné rady.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()