Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Vodotesny fotoaparat?

robogym
2016-07-26 13:49:30+02
Zdravim,


hladam fotak, aby som mohol vyfotit deti na bazene a pri mori. Najviac sa mi pacil Casio TG-4, lebo sa da fotit aj do RAWu. Co ma ale odradza, je ze v manuali sa pise ze tesnenia treba vymienat kazdy rok na zachovanie vodotesnosti. Aj na amazone ma recenzie, kde ludom zatiakla voda. Nechcem mat utopeny fotak za 350 eur.

Dalsi ludia odporucali prikupit k nemu obal na potapanie tiez od Casio ale to je dalsich cca 300 eur. To uz je teda dost vela za Point and Shoot na fotenie pri bazene.

Ake mate skusenosti s fotenim pri / vo vode?

Diky
 
mongi
2016-07-26 13:57:51+02
príspevok od: robogym
Zdravim,


hladam fotak, aby som mohol vyfotit deti na bazene a pri mori. Najviac sa mi pacil Casio TG-4, lebo sa da fotit aj do RAWu. Co ma ale odradza, je ze v manuali sa pise ze tesnenia treba vymienat kazdy rok na zachovanie vodotesnosti. Aj na amazone ma recenzie, kde ludom zatiakla voda. Nechcem mat utopeny fotak za 350 eur.

Dalsi ludia odporucali prikupit k nemu obal na potapanie tiez od Casio ale to je dalsich cca 300 eur. To uz je teda dost vela za Point and Shoot na fotenie pri bazene.

Ake mate skusenosti s fotenim pri / vo vode?

Diky
Ja si stále kupujem jednorazovky na film a dám naskenovať. Fotky sú krásne ostré, farby sýte, aj kontrast je super A stoja cca 10e. O hodne menej než 300
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-07-26 13:59:24+02
Podvodny fotak tesni vdaka tesneniu. To je z gumy a treba sa o neho starat. Guma starne. To ze ti fotak zatecie je pomerne pravdepodobne. Voda jednoducho nie je zivel pre opticko-elektronicke zariadenia.
Ak chces fotit deti pri mori a v bazene, staci ti aj bycajny fotak s igelitovym puzdrom (Aquapac, Dicapac, Ewa Marine...).
Komfortnejsie su samozrejeme vodotesne fotaky, ktore sa daju lepsie ovladat a su vybavene programami pre fotenie pod vodou. U nas su najpopularnejsie Olympusy radu TG (TG-850, 860, 870).
 
vlados
2016-07-26 14:23:50+02
Suhlas s mongim. Jednorazovky na film plus sken. S tym fotakom si dovolis robit vsetko. 10-20 eur ozelies. A deti pri mori asi nepotrebujes na vystavu.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-07-26 14:31:19+02
príspevok od: vlados
Suhlas s mongim. Jednorazovky na film plus sken. S tym fotakom si dovolis robit vsetko. 10-20 eur ozelies. A deti pri mori asi nepotrebujes na vystavu.
Da sa s tym natocit aj video?
 
inkubbus
2016-07-26 14:45:49+02
príspevok od: Karol Srnec
Da sa s tym natocit aj video?
Ale len niečo viac ako sekunda pri 25 fps
 
robogym
2016-07-26 16:20:59+02
príspevok od: Karol Srnec
Podvodny fotak tesni vdaka tesneniu. To je z gumy a treba sa o neho starat. Guma starne. To ze ti fotak zatecie je pomerne pravdepodobne. Voda jednoducho nie je zivel pre opticko-elektronicke zariadenia.
Ak chces fotit deti pri mori a v bazene, staci ti aj bycajny fotak s igelitovym puzdrom (Aquapac, Dicapac, Ewa Marine...).
Komfortnejsie su samozrejeme vodotesne fotaky, ktore sa daju lepsie ovladat a su vybavene programami pre fotenie pod vodou. U nas su najpopularnejsie Olympusy radu TG (TG-850, 860, 870).
Pozriem asi tie puzdra. Ano, presne o to slo ze guma starne ale chodit kazdy rok do servisu a davat vymienat ... uff
Pozeral som aj ten TG-870 ale TG-4 mal o hodne svetelnejsi objektiv f/2
 
hugoba
2016-07-26 21:22:59+02
pre veľa rokmi som si v hoteli v Eg kúpil vodotesny fotacik na film,na ďalšiu dovolenku som uz siel vybavený jedným z prvych vodotesných Olympusov,jednu zvládol na druhej dovolenke zatiekol,reklamacia,dali další.Potom som mal canon G12 aj s UW puzdrom canon.Uz som nechcel len šnorchlovať,začal som potápať.No a teraz mam G1x II. a UW puzdro Ikelite,dva blesky Ikelite.
Píšem to tu preto,aby som ťa vystríhal pred nebezpečenstvom kúpy podvodneho fotačiku pri jednom nesončiš! PS-ked ho budes mat dbaj o čistotu tesnení,aj malý chlp sposobý zatopenie,a mazanie silikonovou vazelinou
 
bear
- moderator
2016-07-26 21:50:21+02
Tu najdes tiez nieco aj o vybere techniky:
http://www.fotoma.sk/magazin/blog/fotografovanie-pod-vodou-rychly-prehlad/
 
mongi
2016-07-26 23:37:22+02
príspevok od: Karol Srnec
Da sa s tym natocit aj video?
na to slúži sáčok na mobil
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()