Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

7d mk2 alebo 80d

andrej.Šiška
2016-07-16 17:49:20+02
Zdravím. Rozmýšľam nad kúpou nového tela a neviem sa rozhodnúť ktorý s týchto dvoch tiel si vybrať.
Fotim prevažne vonku vtáky (snažím sa), zver, prírodu občas rodinné akcie. Taký cvakač sám pre seba.
Mám čo to prečítané o nich no stále sa neviem rozhodnúť.
Celkom dosť ma zaujímajú vysoké iso ako 3200 ktorý ho lepšie zvláda?
 
Johnnny
2016-07-16 17:57:06+02
Z hladiska senzora je 80D inde. Ja som riesil podobnu dilemu. Momentalne mam 7D MK I a zrejme si ho nadalej necham. Na 80D by mi chybali nejake ergonomicke zalezitosti a MK II mi za tie peniaze nepride ako adekvatny upgrade. Velku vyhodu vidim len v podstatne lepsom AF ktory by si pri foteni vtakov asi ocenil. Vadi mi ale, ze nema dotykovy a hlavne vyklopny displej.
 
bear
- moderator
2016-07-16 18:17:36+02
Mam 80D a tesoval som aj 7D mk2. 80D ma lepsi senzor pri nizsom ISO, je lahsi a vyklopny displej obcas pomoze.

Na rodinne akcie a prirodu je 80D vyborna. Na zver a sport je lepsia 7D mk2, kedze ma spot focus a lepsi AF tracking.
 
stokinger
2016-07-16 21:44:17+02
príspevok od: andrej.Šiška
Zdravím. Rozmýšľam nad kúpou nového tela a neviem sa rozhodnúť ktorý s týchto dvoch tiel si vybrať.
Fotim prevažne vonku vtáky (snažím sa), zver, prírodu občas rodinné akcie. Taký cvakač sám pre seba.
Mám čo to prečítané o nich no stále sa neviem rozhodnúť.
Celkom dosť ma zaujímajú vysoké iso ako 3200 ktorý ho lepšie zvláda?
mam 7D II aj FF 5DII ak by ta zaujimalo porovnnie...ISO 3200 je u 7D už strop a pri slabom svetle velmi slabe (myslím ýe 80D moc lepšie nebude).... ostrením je to výborné ergonomia super...fotim prevažne wild je to rýchly fotáčik... u mna jasná voľba...
 
andrej.Šiška
2016-07-23 13:17:06+02
Ďakujem za reakcie. Po rozhovore s jedným známim čo sa foteniu venuje dlhsiu dobu. Nie profesionalne, som sa rozhodol pre 80d. Za bolo: novší senzor, prvy majitel, vyklopny dotykový displej ktori sa mi už pri foteny nočnej oblohy osvedčil, utesnenie proti vode a prachu a plus nejake drobnosti. Taky minus oproti 7d mkii považujem asi len to ostrenie a odolnosť tela i ked som ju v rukách ani nedržal.
Ešte časom zohnať nejaky lepší teleobjektív a verim tomu že bude spokojnosť.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()