Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Výber DSLR pre natáčanie interview

tsonga4
2016-06-14 15:41:48+02
Ahoj!
potreboval by som poradiť od skúsenejších, keďže som v tejto problematike absolútnym nováčikom.
Na natáčanie videí by som si chcel kúpiť digitálnu zrkadlovku (jedná sa o rozhovory v miestnostiach - budú mať do 15 minút) - viacero známych / fotografov, mi poradilo si kúpiť Canon EOS 100D.
Vedeli by ste mi poradiť, ako by som sa mal zariadiť s nahrávaním zvuku? Nepotrebujem profi-kvalitu, ale nechcem, aby bol zvuk nezreteľný alebo zle počutelný (čo je pravdepodobne prípad mikrofónu zabudovaného v zrkadlovke)
Existuje nejaké lacné riešenie - napríklad externý mikrofón, ktoré by ste doporučili?
Ďakujem,
Peter
 
inkubbus
2016-06-14 16:21:58+02
môžeš vyberať:

https://www.darian.sk/video/mikrofony
 
zvonec
2016-06-14 17:19:53+02
príspevok od: inkubbus
môžeš vyberať:

https://www.darian.sk/video/mikrofony
:troll: najviac sa mi lubi ten dead cat mikrofon. Som netusil, ze sa to tak vola...
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-06-14 17:23:51+02
príspevok od: zvonec
:troll: najviac sa mi lubi ten dead cat mikrofon. Som netusil, ze sa to tak vola...
dead cat je len ten chlpaty navlek.
 
tsonga4
2016-06-16 11:46:05+02
dobre a mohli by ste mi prosím vysvetliť, ako funguje prepojenie zrkadlovky a mikrofónu? Nahráva sa to samostatne a je to potom potrebné spojiť v programe, alebo je mikrofón prepojený so zrkadlovkou?
Som v tomto absolútnym začiatočníkom, ďakujem!
 
inkubbus
2016-06-16 12:38:55+02
Zrkadlovka má vstup pre mikrofón (3,5 jack), teda nahráva zvuk spolu s videom - to je tá jednoduchšia cesta aj čo sa týka následného postprocesu

Ale dá sa zvuk nahrávať aj externe ak chceš lepšiu kvalitu, vtedy tereba okrem kvalitného mikrofónu aj externé nahrávacie zariadenie a potom aj viac skúseností nielen so zvukom ale aj s postprocesom pri synchronizovaní videa a zvuku v editore.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-06-16 13:19:00+02
Viacero znamych ti poradilo zle. Aby sa ti dobre tocilo video, musi byt fotak dostatocne vybaveny. Z tvojej otazky vyplyva, ze toho vela nevies a bohuzial ani ty co ti radili.
Dnes slusne toci video kazda zrkadlovka alebo CSC. Problemom je zaostrovanie a zvuk. Canon vyriesil zaostrovanie velmi dobre, ale u vysiich modelov, ktore maju hybridny AF. Aktualne napr. EOS 750D, 760D, 80D. Aby si hybridne zaostrovanie vyuzil naplno, je dobre na fotoaparate pouzivat objektivy s STM motorcekom. Canon uz ma zopar modelov. Takze zrkadlovka s hybridnym zaostrovanim + STM motorcek = nebudes mat problemy so zaostrovanim, aj ked sa do videa zrovna nerozumies.
AKo je to so zvukom ti napisal inkubus. Pre teba je najjednoduchsie, kupit externy mikrofon, ktory nasadis do danok pre blesk. Podmienkou je, ze fotoaparat musi mat 3,5 mm jack zdierku Audio-In. A to zase maju skor vyssie modely .
 
netmouse
2016-06-16 14:00:12+02
príspevok od: tsonga4
dobre a mohli by ste mi prosím vysvetliť, ako funguje prepojenie zrkadlovky a mikrofónu? Nahráva sa to samostatne a je to potom potrebné spojiť v programe, alebo je mikrofón prepojený so zrkadlovkou?
Som v tomto absolútnym začiatočníkom, ďakujem!
to pisat nemusis to "citame"
 
tsonga4
2016-06-19 09:58:30+02
Inkubbus, Karol Srnec - ďakujem za rady!
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()