Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Nikon D610 vs D750

beka
beka 2016-05-31 17:59:54+02
Ahoj, rozhodujem sa medzi týmito telami, viem ze tu je uz taka diskusia, ale neviem sa na jej zaklade rozhodnut. Momentalne pouzivam D5000 a sigmu 30/1.4 (ktoru na FX nebudem moct pouzivat) a nikor 50/1.8 (este mam k analogu obejktiv, ktory som doteraz na 5000 nemohla velmi pouzivat kedze by som musela manualne ostrit, takze bude este pouzitelny aj ten, priznam sa ze ani neviem aky to je, ale nie je to pevne sklo a ma clonu od 3.5 cize pre mna dobry). Zvazovala som za cenu 750 kupit 610+ objektiv ale v tej cenovej relacii ma ziadny objektiv nezaujal (pripadne ak mate nejake tipy, sem s nimi). Fotim hlavne portrety, sem tam svadby. Urcite chcem ist na FX, pretoze raz by to urcite prislo. Viete mi porism dat nejake vyznamne pre/proti pre moju situaciu? Dakujem.
 
Roman Point
2016-06-02 09:15:50+02
príspevok od: balazovic.lubos
Evidentne si nepochopil, čo som tým chcel povedať. Veľmi dobre vieš, že mne kritika nevadí, tak sem nepleť svoj koment pod mojou fotkou ( na ktorý som ti neodpovedal len preto, aby si si nemyslel, že mi vadí .... ).
Vadí mi a dosť tvoj arogantný spôsob prezentácie vlastných vedomostí a povyšovanie sa nad všetkých, čo nedosahujú tvoju úroveň. Dá sa na otázku odpovedať aj inak, ako to, čo si napísal ty. Hodí sa mi na to len jedno - zabudol vôl. že telaťom bol !
A nechápem kus, na čo fotíš na HDD ? Taká fotka nemá zmysel, pre mňa určite nie. Ako každý ma kopu fotiek na disku, ja tiež, ale aspoň z času načas si nejakú upravím pre radosť a neodkladám ich iba. Lebo sa k tomu nebudeš mať kedy vrátiť a spracovávať. Ak tvrdíš iné, len nevieš o čom hovoríš ( len triedenie dobrých a zlých záberov ti zaberie mesiace ) . ale to sem nepatrí.
Prestaň mudrovať a prezentuj svoje fotky, aby sme vedeli, že čo tých 26 k vlastne znamená. Lebo kvantita je jedna vec, dobrá fotka z veľkého množstva je druhá vec ( mal som nafotené násobne viac, kým som dal dobrú fotku !!! ) . Okrem teba som tu nevidel nikoho, kto by rozprával dokolečka o tom, koľko už má nafotené. Tak prestaň kecať a dávaj fotky von. Ak budú dobre, nemám problém sa ti verejne ospravedlniť, že som pochyboval o tom, že vieš fotiť aj dobre, nie len na HDD !
Asi si si ma s niekým pomýlil lebo ja som tu dokolecka nepisal koľko mám nafotene. Dosť dobre ta poznám a viem kedy si urazený. Nemusíš rozprávať o tom že to tak nie je. Nenapísal som niečo podobné ako tu hore prvý krát na tomto fóre, takže nie je to o tom čo pises.
 
Roman Point
2016-06-02 09:19:45+02
príspevok od: balazovic.lubos
k tomuto som dal jeden dlhý koment, ale zmizol a neuložil sa. už sa mi nechce ani premýšľať, čo a ako som ti napísal. Pointa pre pointa bola, aby tu nemachroval. Ani tým, že zarobí prachy viac, ako bežný človek na SVK ( aj tak to o tebe už všetci vedia ! ) , ani ako nakupuje alebo nenakupuje. a jedno, prečo.
Moja fotka dobrá nie je ( tá, čo si mi okomentoval ) , viem to aj vďaka tvojmu komentu a aj tým ostatným. Tiež sa len učím a ja nemám problém sa k tomu priznať verejne, že niečo neviem.

A druhá pointa pre pointa - načo sa kura zapája do diskusie o Nikon, keď fotí Canon a nemá k tomu čo rozumného povedať. Ak si chcel byť slušný a zostať naďalej zaujímavý a v stredobode pozornosti ( sorry, ale tak mi tvoje jednanie príde ) , stačilo napísať - napíš Mrskovi, on má 610. O tom, kto má 750 neviem. To by bola rada. Nie to , čo si napísal ty.
Ja viem kto má D750 a aj ako to ostrí. Milión krát aj tu na fóre bolo preberané ako perfektne ostrí D750 a ako nie dobre D610. Stačilo si to len dohladať.

Jaj a zabudol som fotky priebežne triedim a upravujem ako čas dovolí. To že ich sem nedávam je z iného dôvodu ktorý som už dávnejšie niekde tu na fóre napísal. Nevieš prečo sem nepridavas, nevieš či mám skúsenosť s D750 ( mám ) ale aj tak štekáš. Neurazaj sa
 
balazovic.lubos
2016-06-02 10:24:49+02
príspevok od: Roman Point
Asi si si ma s niekým pomýlil lebo ja som tu dokolecka nepisal koľko mám nafotene. Dosť dobre ta poznám a viem kedy si urazený. Nemusíš rozprávať o tom že to tak nie je. Nenapísal som niečo podobné ako tu hore prvý krát na tomto fóre, takže nie je to o tom čo pises.
Roman, nohy do tepla a klud. Urazit ma nevies, iba nasrat, ale to nie je tento pripad. Naseriem sa vzdy pod kazdym komentom pod mojou fotku. Ale sam na seba, ze som si to nevsimol ja ! Nie za to, ze si mi ty alebo ktosi iny dal koment. Takze si dovolim tvrdit, ze ma nepoznas. A keby si ma poznal lepsie, vedel by si, ze sem davam fotky pre tie komenty, co posuvaju dalej ...

A pises to vsade, mozno nie tu, ale co ta sledujem , tak mam pocit ze vsade....
 
balazovic.lubos
2016-06-02 10:26:45+02
príspevok od: Roman Point
Ja viem kto má D750 a aj ako to ostrí. Milión krát aj tu na fóre bolo preberané ako perfektne ostrí D750 a ako nie dobre D610. Stačilo si to len dohladať.

Jaj a zabudol som fotky priebežne triedim a upravujem ako čas dovolí. To že ich sem nedávam je z iného dôvodu ktorý som už dávnejšie niekde tu na fóre napísal. Nevieš prečo sem nepridavas, nevieš či mám skúsenosť s D750 ( mám ) ale aj tak štekáš. Neurazaj sa
napriek tomu sa to da napisat inak, ako si to napisal. ale ok. urazeny nie som, to som ti napisal uz. mysli si co chces. len ma nebavi tvoj sposob arogantneho a miestami urazliveho vystupovania. nic ine. ale na to mame tiez kazdy iny pohlad. uz ti nebudem odpovedat tu, lebo sme vybehli z temy....
 
Roman Point
2016-06-02 10:57:40+02
príspevok od: balazovic.lubos
Roman, nohy do tepla a klud. Urazit ma nevies, iba nasrat, ale to nie je tento pripad. Naseriem sa vzdy pod kazdym komentom pod mojou fotku. Ale sam na seba, ze som si to nevsimol ja ! Nie za to, ze si mi ty alebo ktosi iny dal koment. Takze si dovolim tvrdit, ze ma nepoznas. A keby si ma poznal lepsie, vedel by si, ze sem davam fotky pre tie komenty, co posuvaju dalej ...

A pises to vsade, mozno nie tu, ale co ta sledujem , tak mam pocit ze vsade....
Ja som kludny. Keby nie tak ti už píšem správu a neriešim to ďalej tu pod príspevkom. Chcel som len objasniť ako to je tu keďže tu sa to otvorilo. Niekedy som arogantný, ale nie verejne. Mam svojské vyjadrovanie ktoré tak môže pôsobiť na druhých ľudí. S tým ja nespravím nič, preto to neriesim ani riesit nebudem.
Písal som o tom koľko mám fotiek a žiadny čas na úpravu na svojom súkromnom fB účte asi dva krát. Zopakujem na svojom súkromnom účte, takže pokiaľ tam napíšem že som nakadil na zrkadlo môjho fotaku tak to bude stále moja vec a pokým to niekto nevytiahne tak sa to na ephoto nedostane.
Fotky ktoré som uložil do PC sú pretriedené a bez odpadu. Stačil na to prezerac raw fotiek nemusel som to pracne importovat do lr alebo ps.
Medzi tými fotkami sú aj foto mojej manželky tehotnej a to mrte vela ktoré máme aj vytlačené doma. Nechcela aby som to niekde zdielal takže mi to príde aj logické. Že ich nemôže byť veľa? Tak sú to foto z jej dvoch tehotenskych období takže ich je veľmi veľa. Teraz naposledy som dal tiež na mojom fB dve fotky von krajinky ak si nevidel tak teraz vieš. Sem som ich samozrejme nedal, ale na to mám svoje dôvody. To že viem zhodnotiť, alebo poradiť mám podkladať vlastnými fotkami? Áno aj nie. Ak mám pravdu tak mám a netreba k tomu aby niekto videl moje fotky. Či keď mám pravdu a je tak ako poviem napíšem, ale na fotke to vidieť nebude tak sa mení pravda na klamstvo? Prípadne naopak? Zdieľam veľmi málo svojich fotiek a každopádne dvoj trojnásobne množstvo fotiek ktoré som spravil som poslal cez správy kamarátom a známym a stále mám čo poslať. Bohvie možno len nestojim o pochvalu lebo tak to bežne na fB chodí. Lajkuje sa tam podobne ako tu. Ale hej často krát aj foto ktoré sú fakt strašné.

Myslím že už to môžme ukončiť.
 
francesco
2016-06-02 15:14:07+02
Zaujimal by ma nazor uzivatelov na to ci mi D810 ponukne viac ako D750 okrem vyssieho rozlisenia.
 
duroslav
2016-06-02 15:36:53+02
príspevok od: francesco
Zaujimal by ma nazor uzivatelov na to ci mi D810 ponukne viac ako D750 okrem vyssieho rozlisenia.
Možnosť použiť exp. čas. 1/8000.
Pre niekoho lepšiu ergonómiu,
 
andro001
2018-10-23 00:36:18+02
Dobrý,
Chcel by som sa spýtať na radu zvažujem kúpu FF tela i objektívu, rozhodujem sa medzi D610 a D750, fotím prevažne portréty a zaujímalo by ma že s rozpočtom 1500€ ako by sa dalo najefektívnejšie zainvestovať do tela a objektívu? Za každú radu vám vopred ďakujem
 
francesco
2018-10-23 13:46:38+02
príspevok od: andro001
Dobrý,
Chcel by som sa spýtať na radu zvažujem kúpu FF tela i objektívu, rozhodujem sa medzi D610 a D750, fotím prevažne portréty a zaujímalo by ma že s rozpočtom 1500€ ako by sa dalo najefektívnejšie zainvestovať do tela a objektívu? Za každú radu vám vopred ďakujem
Ak rozpocet nepusti tak na portréty je D610 + 85mm 1.8G vyborne kombo (mal som). Ak chces pridat na univerzalnosti + top technicku kvalitu D750 + Sigma 50mm 1.4.Art (mam).
 
andro001
2018-10-23 21:45:06+02
príspevok od: francesco
Ak rozpocet nepusti tak na portréty je D610 + 85mm 1.8G vyborne kombo (mal som). Ak chces pridat na univerzalnosti + top technicku kvalitu D750 + Sigma 50mm 1.4.Art (mam).
Ďakujem za radu, a ešte by som sa chcel spýtať oplatí sa ísť do bazaroveho kusu alebo skôr nový?
 
francesco
2018-10-23 22:52:50+02
príspevok od: andro001
Ďakujem za radu, a ešte by som sa chcel spýtať oplatí sa ísť do bazaroveho kusu alebo skôr nový?
No tak to zavisi od konkrétnej ponuky. Predal som 3 tela a asi 10 objektivov cez bazar, takze tento sposob predaja urcite bezi. Uvazujem o predaji D750 a ked som pozrel, ze pred dvomi rokmi som dal 1900 a teraz mozem pytat max do 1000 tak to je riadna uspora pre kupujúceho. Za tie peniaze ziskas naozaj vela muziky.
 
suletylu
2018-10-24 13:44:54+02
lezi mi tu potom 85 f1.8. zabudol som ze ju mam a nemam ju na co nasadit
 
andro001
2018-10-24 15:46:55+02
príspevok od: francesco
No tak to zavisi od konkrétnej ponuky. Predal som 3 tela a asi 10 objektivov cez bazar, takze tento sposob predaja urcite bezi. Uvazujem o predaji D750 a ked som pozrel, ze pred dvomi rokmi som dal 1900 a teraz mozem pytat max do 1000 tak to je riadna uspora pre kupujúceho. Za tie peniaze ziskas naozaj vela muziky.
Ešte by som sa rad spýtal pri kúpe bazaroveho kusu na čo treba dať pozor? A čoho sa vyvarovať?
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()