Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Sony a7 II + Sony SEL2470Z 24-70 mm, F4 ZA OSS,

hocicoo
2016-04-21 09:47:22+02
Dobrý deň.

Na fóre som ho dosť hľadal no o fotoaparáte ktorý ma zaujíma som okrem recenzie moc informácií nenašiel a preto aj zakladám túto tému.
Chcel by som sa vás opýtať na názor.
Plánujeme si kúpiť fotoaparát Sony Alpha 7 druhej generácie s objektívom 24 70 od Zeiss alebo 24 240 Sony.
To je vlastne aj moja otázka. Na fotenie krajiniek, hôr, mňa a ženy na dovolenkách, pamiatok samozrejme aj Fotky v interiéri za horšieho svetla a pod. Stačil by mi na to aj 24 70 od firmy Zeiss? Nie je to už moc málo? Na ten 24 240 som ale moc dobré recenzie nečítal. Jeden známy ho ale má na Alfa 7 prvej generácie a Fotky ktoré mi poslal ma ohromili. Ak by ma to fotenie začalo naozaj baviť tak ako sa cítim teraz, možno by som si dokúpil aj iné objektívy.
Ďakujem za váš čas a vaše rady.
S pozdravom Peter
0
0
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-04-21 10:19:21+02
Ak chces vyuzit kvality A7II, ani jeden z tychto zoomov nie je dobry. Aj preto mam este stale len pevne skla. Zo zoomov su pouzitelne 16-35 a 70-200/4, a potom samozrejme nove nesmierne drahe objektivy radu GM. Nadeje vkladam do noveho telezoomu 70-300. Ak sa opticky vydari, zoberiem ho na fotenie krajiniek.
0
0
 
Ros
2016-04-21 11:48:09+02
Kvalita tvojho vybavenia bude len taká aký je najslabší článok telo + objektív. Karol Srnec má pravdu pokial to musí byť transfokátor tak je k dispozícii Zeiss Vario -Tesar 16-35mm ,ktorý je ekvivalentom ku kvalite tela a nevynechal by som 55mm pevné sklo od Zeissu ,tak pre začiatok znie moja skromná rada. Skús porovnania kvality na D x O Mark.
0
0
 
hocicoo
2016-04-21 12:00:33+02
Dobrý deň a ďakujem za odpoveď.

Práve preto som sa pýtal, čo kúpiť ako prvý objektív? Ak by som si teda kúpil 16-35 nebude mi to stačiť na krajinky, ak 70-200 bude to len na to. Ako som už písal, meniť objektívy niekde počas behania po horách, alebo prechádzania sa na dovolenke neplánujem. Čo by bola prosím pre mňa tá najlepšia PRVÁ voľba? Keďže som úplný amatér, nemyslím že by som bol s 24-70, alebo 24-240 nespokojný. 24-240 by sa mi aj páčil. To čo ma odrádza nie je ani výstup ako váha. 800g. Tak ktorý ako prvý?
Práve kvôli rozmerom chcem A7 a nechcem to zaklincovať kilovým objektívom.


Ďakujem
0
0
editovaný
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-04-21 12:23:18+02
príspevok od: hocicoo
Dobrý deň a ďakujem za odpoveď.

Práve preto som sa pýtal, čo kúpiť ako prvý objektív? Ak by som si teda kúpil 16-35 nebude mi to stačiť na krajinky, ak 70-200 bude to len na to. Ako som už písal, meniť objektívy niekde počas behania po horách, alebo prechádzania sa na dovolenke neplánujem. Čo by bola prosím pre mňa tá najlepšia PRVÁ voľba? Keďže som úplný amatér, nemyslím že by som bol s 24-70, alebo 24-240 nespokojný. 24-240 by sa mi aj páčil. To čo ma odrádza nie je ani výstup ako váha. 800g. Tak ktorý ako prvý?
Práve kvôli rozmerom chcem A7 a nechcem to zaklincovať kilovým objektívom.


Ďakujem
Vymen za Fuji X-T10 s 18-135 WR. Mensie, lahsie, lacnejsie, univerzalnejsiea vo vysledku napokon kvalitnejsie riesenie.
0
0
 
hocicoo
2016-04-22 01:44:23+02
Tak sa opytam inak. Da sa SEL35F14Z Distagon
Puzit na fotenie krajiniek, portretov, pamiatok, kostolov, mora atd?
Vidim ze stoji viac ako telo. Kupujete na nete, v obchode? U nas v obchode mi ponukli cenu +50€ oproti amazonu. V pripade reklamacie premna omnoho jednoduchsie.
0
0
 
Ros
2016-04-22 08:53:44+02
Z teba mám taký dojem ,že očakávaš od toho že keď si kúpiš objektív Distagon za 1700 Eur , tak ti to zaručí kvalitné fotografie. Problém je v tom že pokiaľ budeš kvalitu fotografie spájať prioritne s jej technickou stránkou, dovolím si povedať že je to cesta do pekla, ktorá ti v tom lepšom prípade zaručí ocitnúť sa v šedom meinstreame krajinkárov. Pokiaľ ovšem je to tvojim cieľom ,tak si na dobrej ceste, ja len že sa dá ten výsledok ako tu už odznelo, dá dosiahnúť aj lacnejšiej.
0
0
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-04-22 09:07:51+02
Mam pocit, ze autor temy ma super fotak, ale je neskuseny. Inak by nevolil od buka do buka. Najprv podpriemerny superzoom a potom spickovy prime.
"Da sa SEL35F14Z Distagon puzit na fotenie krajiniek, portretov, pamiatok, kostolov, mora atd?" Ano da. Vzdy ale budes obmedzeny jedinym uhlom zaberu. A tak velmi casto sa ti do zaberu nieco nezmesti a nasledne budes zase prilis daleko. Vybral si si fotak bez toho aby si premyslel dopredu. Je super, ak mas dost prachov a si ochotny si kupit niekolko pevnych skiel a menit ich. Ak chces pohodlie jedineho objektivu, vybral si si zle. Sony nema v ponuke rozumny univerzalny zoom.
Ak si Sony ponechas, kup si miesto Distagonu skvely malicky Zeiss 35/2,8 a Zeiss 55/1,8. Aj tak si ale myslim, ze by bolo lepsie pre teba, vymenit znacku, kym na tom vela nestratis.


Vyuzitie a rozdelenie objektivov je podrobne rozobrane vo Fotoskole.
0
0
 
Ros
2016-04-22 09:47:02+02
príspevok od: Karol Srnec
Mam pocit, ze autor temy ma super fotak, ale je neskuseny. Inak by nevolil od buka do buka. Najprv podpriemerny superzoom a potom spickovy prime.
"Da sa SEL35F14Z Distagon puzit na fotenie krajiniek, portretov, pamiatok, kostolov, mora atd?" Ano da. Vzdy ale budes obmedzeny jedinym uhlom zaberu. A tak velmi casto sa ti do zaberu nieco nezmesti a nasledne budes zase prilis daleko. Vybral si si fotak bez toho aby si premyslel dopredu. Je super, ak mas dost prachov a si ochotny si kupit niekolko pevnych skiel a menit ich. Ak chces pohodlie jedineho objektivu, vybral si si zle. Sony nema v ponuke rozumny univerzalny zoom.
Ak si Sony ponechas, kup si miesto Distagonu skvely malicky Zeiss 35/2,8 a Zeiss 55/1,8. Aj tak si ale myslim, ze by bolo lepsie pre teba, vymenit znacku, kym na tom vela nestratis.


Vyuzitie a rozdelenie objektivov je podrobne rozobrane vo Fotoskole.
Na druhej strane ako to bude vyzerať keď vystupuješ z dvakrát preplňovaného šestvalca a na krku by sa ti húpal Suši či Fuji, či ako sa to volá.
0
0
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-04-22 09:48:08+02
príspevok od: Ros
Na druhej strane ako to bude vyzerať keď vystupuješ z dvakrát preplňovaného šestvalca a na krku by sa ti húpal Suši či Fuji, či ako sa to volá.
Zlata retaz miesto popruhu a je to.
0
2
 
hocicoo
2016-04-22 18:30:02+02
príspevok od: Karol Srnec
Mam pocit, ze autor temy ma super fotak, ale je neskuseny. Inak by nevolil od buka do buka. Najprv podpriemerny superzoom a potom spickovy prime.
"Da sa SEL35F14Z Distagon puzit na fotenie krajiniek, portretov, pamiatok, kostolov, mora atd?" Ano da. Vzdy ale budes obmedzeny jedinym uhlom zaberu. A tak velmi casto sa ti do zaberu nieco nezmesti a nasledne budes zase prilis daleko. Vybral si si fotak bez toho aby si premyslel dopredu. Je super, ak mas dost prachov a si ochotny si kupit niekolko pevnych skiel a menit ich. Ak chces pohodlie jedineho objektivu, vybral si si zle. Sony nema v ponuke rozumny univerzalny zoom.
Ak si Sony ponechas, kup si miesto Distagonu skvely malicky Zeiss 35/2,8 a Zeiss 55/1,8. Aj tak si ale myslim, ze by bolo lepsie pre teba, vymenit znacku, kym na tom vela nestratis.


Vyuzitie a rozdelenie objektivov je podrobne rozobrane vo Fotoskole.
Áno, som neskúsený.

A presne pre toto nemám rád fóra. Často majú ľudia potrebu ukázať/predvádzať sa. Verím že mi ako skúsený fotografi chcete poradiť a že mi nechcete zle, no nechápem prečo hneď "meniť značku"? Myslím to ako serióznu otázku. Prečo?
Zrkadlovku som mal (eos 500d + 18-55 a 55-250), no vôbec ma nelákalo nosiť to niekam a nakoniec som to predal. Sestra kúpila nejaký NIKON a dostala to mama. Presne s toho istého dôvodu. Bolo to obrovské a pripadalo mi to maximálne nemotorné. O A7mk2 som dosť dlho čítal a názory sú asi také, ako detské škriepenie sa či je lepší iPhone alebo Android. (Sony/Nikon/Canon)
Písali tam fotografovia ktorý sa tým živia. Používajú síce a7-r/s/r2/s2 ale našiel som aj mk2 a dokonca aj mk1 ako druhý fotoaparát a fotia s tým úplne všetko. Opisovali ako sa im páči živí náhľad v EVF nehovoriac o kvalitách často spomínaných Sony SEL35F14Z (vraj úplný TOP) a Sony 55 mm f/1.8 Sonnar. NIKON-isti písali prečo je zlý Sony a Canon, CANON-isti zase na Nikon a Sony a to isté Sony-sti... Plánujem si spraviť externe školu, alebo navštevovať kurzy pre fotografov nech tá výbava má zmysel, nech viem čo robím a keď nebudem vedieť, aby mi mal kto vysvetliť ako na to, kde a prečo robím chyby. Popravde by som chcel len ako amatér chodiť s jedným známym fotiť svadby. Nie pre peniaze, ale pre radosť ľudí a náladu ktorá sa už vidí len málokedy. Kde sa ľudia poznajú, usmievajú a tešia sa z prítomnosti toho druhého(väčšinou). Moja práca zahŕňa presný opak. Verím že pri odovzdávaní fotiek sa stále nájdu ľudia sklamaný, nespokojný a že fotograf to tiež nemá jednoduché, no aj tak. Bránila, alebo obmedzovala by ma v tom nejakým spôsobom výbava ktorú plánujem?

V mojich očiach je to parádny foťáčik ktorý nie je ťažký, jeho dizajn mi príde veľmi elegantný/príťažlivý a ktorý ma baví držať v ruke. Páči sa mi že ako amatér uvidím pomerne presne ako si snímač poradil s kontrastom scény, s expozičným rozsahom, farebnosťou atď. Aká je teda jeho nevýhoda do budúcna? "Aj tak si ale myslim, ze by bolo lepsie pre teba, vymenit znacku, kym na tom vela nestratis." Prečo ste toho názoru? V čom sú jeho nevýhody/nedostatky? Nenapíšte mi prosím že je ku nemu nedostatok skiel.





A páni. Od inteligentného človeka/fotografa na úrovni (nebodaj profesionála), by som podobnú ironickú poznámku(urážku?) nečakal.
A len pre zaujímavosť, mám 10 valec.
0
0
editovaný
 
fatality
2016-04-22 18:55:39+02
príspevok od: hocicoo
Áno, som neskúsený.

A presne pre toto nemám rád fóra. Často majú ľudia potrebu ukázať/predvádzať sa. Verím že mi ako skúsený fotografi chcete poradiť a že mi nechcete zle, no nechápem prečo hneď "meniť značku"? Myslím to ako serióznu otázku. Prečo?
Zrkadlovku som mal (eos 500d + 18-55 a 55-250), no vôbec ma nelákalo nosiť to niekam a nakoniec som to predal. Sestra kúpila nejaký NIKON a dostala to mama. Presne s toho istého dôvodu. Bolo to obrovské a pripadalo mi to maximálne nemotorné. O A7mk2 som dosť dlho čítal a názory sú asi také, ako detské škriepenie sa či je lepší iPhone alebo Android. (Sony/Nikon/Canon)
Písali tam fotografovia ktorý sa tým živia. Používajú síce a7-r/s/r2/s2 ale našiel som aj mk2 a dokonca aj mk1 ako druhý fotoaparát a fotia s tým úplne všetko. Opisovali ako sa im páči živí náhľad v EVF nehovoriac o kvalitách často spomínaných Sony SEL35F14Z (vraj úplný TOP) a Sony 55 mm f/1.8 Sonnar. NIKON-isti písali prečo je zlý Sony a Canon, CANON-isti zase na Nikon a Sony a to isté Sony-sti... Plánujem si spraviť externe školu, alebo navštevovať kurzy pre fotografov nech tá výbava má zmysel, nech viem čo robím a keď nebudem vedieť, aby mi mal kto vysvetliť ako na to, kde a prečo robím chyby. Popravde by som chcel len ako amatér chodiť s jedným známym fotiť svadby. Nie pre peniaze, ale pre radosť ľudí a náladu ktorá sa už vidí len málokedy. Kde sa ľudia poznajú, usmievajú a tešia sa z prítomnosti toho druhého(väčšinou). Moja práca zahŕňa presný opak. Verím že pri odovzdávaní fotiek sa stále nájdu ľudia sklamaný, nespokojný a že fotograf to tiež nemá jednoduché, no aj tak. Bránila, alebo obmedzovala by ma v tom nejakým spôsobom výbava ktorú plánujem?

V mojich očiach je to parádny foťáčik ktorý nie je ťažký, jeho dizajn mi príde veľmi elegantný/príťažlivý a ktorý ma baví držať v ruke. Páči sa mi že ako amatér uvidím pomerne presne ako si snímač poradil s kontrastom scény, s expozičným rozsahom, farebnosťou atď. Aká je teda jeho nevýhoda do budúcna? "Aj tak si ale myslim, ze by bolo lepsie pre teba, vymenit znacku, kym na tom vela nestratis." Prečo ste toho názoru? V čom sú jeho nevýhody/nedostatky? Nenapíšte mi prosím že je ku nemu nedostatok skiel.





A páni. Od inteligentného človeka/fotografa na úrovni (nebodaj profesionála), by som podobnú ironickú poznámku(urážku?) nečakal.
A len pre zaujímavosť, mám 10 valec.
ako fotak to je urcite vyborny ale nie jediny vyborny..a ked teda mas skusenosti s fotakmi,ako s a mozes spytat ci 24-70 alebo 24-240 alebo 35? to je podobne,ako keby si sa na motoserveri spytal,ze mas uz co to odjazdene,chces jazdit najma do mesta,na nakupy a vylety a co si mas kupit? BMW X5,Tatru 815 alebo Mini Cooper? chapes..
a so sklami je fakt trochu problem,sice uz nie taky ako prednedavnom,ale je problem najst dobre skla za dobru cenu..dobre za vysoku nieje problem,zle za nadpriemernu alebo vysoku tiez nieje problem..
a ze su tu niektori arogantni,je tiez pravda,bohuzial..tomu sa nevyhnu ani zahranicne fora..co ma mrzi,ze aj redakcia velakrat odpoveda v tomto duchu,co je nonsens v porovnani s cz alebo inymi zahranicnymi forami..ak ti to vadi,skus cz fora,tam sa redaktori spravaju o dost inak..
0
0
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-04-22 19:03:45+02
príspevok od: hocicoo
Áno, som neskúsený.

A presne pre toto nemám rád fóra. Často majú ľudia potrebu ukázať/predvádzať sa. Verím že mi ako skúsený fotografi chcete poradiť a že mi nechcete zle, no nechápem prečo hneď "meniť značku"? Myslím to ako serióznu otázku. Prečo?
Zrkadlovku som mal (eos 500d + 18-55 a 55-250), no vôbec ma nelákalo nosiť to niekam a nakoniec som to predal. Sestra kúpila nejaký NIKON a dostala to mama. Presne s toho istého dôvodu. Bolo to obrovské a pripadalo mi to maximálne nemotorné. O A7mk2 som dosť dlho čítal a názory sú asi také, ako detské škriepenie sa či je lepší iPhone alebo Android. (Sony/Nikon/Canon)
Písali tam fotografovia ktorý sa tým živia. Používajú síce a7-r/s/r2/s2 ale našiel som aj mk2 a dokonca aj mk1 ako druhý fotoaparát a fotia s tým úplne všetko. Opisovali ako sa im páči živí náhľad v EVF nehovoriac o kvalitách často spomínaných Sony SEL35F14Z (vraj úplný TOP) a Sony 55 mm f/1.8 Sonnar. NIKON-isti písali prečo je zlý Sony a Canon, CANON-isti zase na Nikon a Sony a to isté Sony-sti... Plánujem si spraviť externe školu, alebo navštevovať kurzy pre fotografov nech tá výbava má zmysel, nech viem čo robím a keď nebudem vedieť, aby mi mal kto vysvetliť ako na to, kde a prečo robím chyby. Popravde by som chcel len ako amatér chodiť s jedným známym fotiť svadby. Nie pre peniaze, ale pre radosť ľudí a náladu ktorá sa už vidí len málokedy. Kde sa ľudia poznajú, usmievajú a tešia sa z prítomnosti toho druhého(väčšinou). Moja práca zahŕňa presný opak. Verím že pri odovzdávaní fotiek sa stále nájdu ľudia sklamaný, nespokojný a že fotograf to tiež nemá jednoduché, no aj tak. Bránila, alebo obmedzovala by ma v tom nejakým spôsobom výbava ktorú plánujem?

V mojich očiach je to parádny foťáčik ktorý nie je ťažký, jeho dizajn mi príde veľmi elegantný/príťažlivý a ktorý ma baví držať v ruke. Páči sa mi že ako amatér uvidím pomerne presne ako si snímač poradil s kontrastom scény, s expozičným rozsahom, farebnosťou atď. Aká je teda jeho nevýhoda do budúcna? "Aj tak si ale myslim, ze by bolo lepsie pre teba, vymenit znacku, kym na tom vela nestratis." Prečo ste toho názoru? V čom sú jeho nevýhody/nedostatky? Nenapíšte mi prosím že je ku nemu nedostatok skiel.





A páni. Od inteligentného človeka/fotografa na úrovni (nebodaj profesionála), by som podobnú ironickú poznámku(urážku?) nečakal.
A len pre zaujímavosť, mám 10 valec.
V mojom prispevku ziadnu ironiu nevidim, len sa s nazim z toho co tu citam zistit, kto sa pyta. Sam som majitelom A7II a 4 obejktivov (2x Batis, 2x Zeiss Sony). Viem, ze peniaze niekedy nie su prekazkou. Tu je ale prekazkou samotne Sony. Ja mam este par dalsich fotakov a nemusim riesit, ze Sony nema nieco v ponuke, alebo je to nekvalitne. Bol by som velmi rad, kedby portfolio objektivov pre Sony bolo ine. Aj ja by som vyuzil nejaky slusny zakladny zoom. Lenze ziadny slusny zakladny zoom nemaju. Kupit si jeden z tych dvoch najvyssie spominanych objektivov je vlastne degradacia vlastnosti vyborneho fotaku. Kazdy skuseny fotograf mi da za pravdu, ze fotku robi hlavne objektiv (a samozrejme fotograf). Myslim si, ze SOny jednoducho nema adekvatnu zoomovu zostavu a nie je ziaden vhodny objektiv ani od ineho vyrobcu. Paci sa ti fotak, mne tiez. Ak by sme sa bavili len o nom, mozem ho vrelo odporucit. Bohuzial nech premyslam, ako premyslam, nedokazem vymisliet riesenie pre tvoje potreby, ktore by bolo postavene na Sony A7 M2. Preto som odporucil a aj odporucam prejst na iny system, ktory ma v ponuke kvalitne riesenie pre tvoje potreby.
Ironiou nie je konstatovanie, ze si neskuseny, co naznacili tvoje dalsie prispevky a sam si to aj potvrdil. Potvrdil si moj pocit, tie tvrdenie.
Mne moze byt uplne jedno, co si kupis a budes pouzivat. Moznos budes s objektivom 24-240 velmi spokojny. Posudzovanie kvality je individualne. Pre mna je to blato s mnohymi chybami, pre teba to moze byt vysnivany objektiv. Ja sa ale snazim poradit i ked tu niektory rady vlastne ani nechcu pocut. Najradsej by boli, aby desat prispievatelov napisalo 10x ano, vybral si si spravne.
Snazim sa usetrit ti peniaze a sklamanie. Je na tebe, ci sa mojimi radami budes riadit. Ak nemas zaujem, napis. Mne usetris cas. Mozem sa venovat fotoskole, recenzovaniu alebo si aspon chvilu oddychnut.

0
1
 
hocicoo
2016-04-22 19:10:29+02
Fatality.
Hned prvá veta?
Vlastne z každého môjho príspevku je jasné že som Amatér / úplný začiatočník
0
0
 
fatality
2016-04-22 19:24:41+02
príspevok od: hocicoo
Fatality.
Hned prvá veta?
Vlastne z každého môjho príspevku je jasné že som Amatér / úplný začiatočník
ale ved pises ze si mal eos 500d + 18-55 + 55-200..tam si nezistil co je 35mm,co je zoom,atd?
0
0
 
RLCV
2016-04-22 21:11:21+02
ahoj, mam tu 24-70/f4 a beriem to sklo ako super univerzal na kazdy den (povedal by som ze taky lepsi setak/kapanek drahsi ale cert to ber) s kvalitou fotiek/videa som max spokojny. (aj ked o nom bolo popisane kadeco, myslim ze je to na pouzivanie ake planujes super sklo) Neviem ako je na tom a7II na vyssom ISO v porovnani s a7s (u mna v pohode aj na f4 ked je malo svetla tak mu trosku pridam a je to.. verim ze do urcitej miery to da aj a7II) + nic ti nebrani do buducna na krajinky kupit nejaky lacnejsi sirokac (mam 14ku od samyangu a sam som z neho bol prekvapeny co z neho lezie) Pokial si vsak bokeh fanatik tak to si holt za nativne E-mount sklo priplatis.. ale ta nova 85/1.4 GM vyzera bozsky (az na tu cenu) / Batis je tiez super. + ked chces telezoom tak nie je na skodu zalovit aj v A-mount sklach a tam mas za rozumnejsie ceny na vyber toho tiez dost.. uz je potom len na tebe ci zainvestujes do LAEA4 adapteru alebo sa uspokojis aj s manualom.. (mam odskusanu starenku minoltu 70-210 za 100e cez pareurovy adapter a ked este zapnes crop vo fotaku tak si na 315mm /ak dobre pocitam/)

snad ti to pomoze vo vybere.. fakt na zaciatok sa tej 24-70 netreba bat nech o nom zle jazyky tvrdia cokolvek.. kazdemu musi byt jasne ze f4 nie je 2.8 ale svoju robotu spravi.. a zas ako casto potrebujes v tom rozsahu 2.8
0
0
 
blahoslav J B Art
2016-04-22 22:34:21+02
príspevok od: fatality
ale ved pises ze si mal eos 500d + 18-55 + 55-200..tam si nezistil co je 35mm,co je zoom,atd?
je tazke radit niekomu, kto si nechce dat poradit
0
1
 
hocicoo
2016-04-22 22:45:05+02
Ďakujem za pomoc a prosím o lock.


krtkoo vďaka!
0
1
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-04-22 23:04:58+02
0
0
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()