Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Amatérsky foťák do 300€

adam1256
2016-04-17 13:22:08+02
Ahojte,
prednedávnom som sa ako tak "amatérsky" naučil fotiť na Nikon D3100, ale nepáči sa mi a čakal som od neho viac a chcem to skúsiť s novým foťákom. Strašne rozmazané fotky, často aj so statívom (príroda a tak..) a nie je to kvalita, akú som čakal , keďže aj za vhodných svetelných podmienok fotí mobil lepšie ako on (čo sa týka fotenia prírody). Fotí pekne ľudí, má kvalitné video, ale keď fotím nejaké prostredie (mesto, príroda aj za vhodných svetelných podmienok) nič moc. Porovnával som si fotky z iných foťákov a chcel by som nejakú podobnú zrkadlovku do 300€ (aj cez bazar), tiež HD video a fotky "kvalitné" aj pri fotení ľudí a aj prírody. Pozeral som si nejaké fotky a videá z iných foťákov a najviac sa mi pozdáva D3200-ka, síce možno lacnejšia, ale príde mi celkovo lepšia alebo mi prosím poradťe niečo vy, čo si myslíte. Nechcem ho meniť hneď, ale niekedy po lete (ešte sa niečo chcem naučiť), že by som ho vymenil. Ďakujem.
 
belco
2016-04-17 14:11:33+02
No neviem, z Nikonu D3100 dokazu vyliezť vzdy lepsie fotky ako z mobilu. Pokial to nevies s D3100 tak nemozes cakat, ze D3200 ti podá lepsie vysledky. Skor ako do techniky by som investoval do seba (nejaky fotokurz alebo literatura, alebo investicia do kvalitnejsieho objektivu, nepises aky pouzivas teraz) to ta posunie dalej.
 
Martin Školiak
2016-04-17 14:20:01+02
príspevok od: adam1256
Ahojte,
prednedávnom som sa ako tak "amatérsky" naučil fotiť na Nikon D3100, ale nepáči sa mi a čakal som od neho viac a chcem to skúsiť s novým foťákom. Strašne rozmazané fotky, často aj so statívom (príroda a tak..) a nie je to kvalita, akú som čakal , keďže aj za vhodných svetelných podmienok fotí mobil lepšie ako on (čo sa týka fotenia prírody). Fotí pekne ľudí, má kvalitné video, ale keď fotím nejaké prostredie (mesto, príroda aj za vhodných svetelných podmienok) nič moc. Porovnával som si fotky z iných foťákov a chcel by som nejakú podobnú zrkadlovku do 300€ (aj cez bazar), tiež HD video a fotky "kvalitné" aj pri fotení ľudí a aj prírody. Pozeral som si nejaké fotky a videá z iných foťákov a najviac sa mi pozdáva D3200-ka, síce možno lacnejšia, ale príde mi celkovo lepšia alebo mi prosím poradťe niečo vy, čo si myslíte. Nechcem ho meniť hneď, ale niekedy po lete (ešte sa niečo chcem naučiť), že by som ho vymenil. Ďakujem.
Nikon D3100 fotí rovnako dobre ako všetky zrkadlovky v danej kategórii. Dnes už aj s tou najlacnejšou zrkadlovkou spravíš kvalitné fotografie. Nepíšeš či si fotil len zo setovým objektívom alebo si mal aj nejaký kvalitnejší? Dobrý objektív je základ. A potom už len fotiť a zbierať skúsenosti vo fotografovaní alebo v postprocese ktorý je rovnako dôležitý. Skôr si myslím že ešte nemáš dostatok skúseností či už vo fotografovaní alebo v tom postprocese.
 
Jozi Mačutek
2016-04-17 15:14:17+02
Nič v zlom ale človek nemože čakať že ked si kúpi zrkadlovku a hned bude robiť perfektné fotky. Určite to nevyrieši o niečo novší typ čipu. Myslím si že kvalitná fotka sa da urobiť so všetkými zrkadlovkami aj s tymi najstaršimi pokial človek foti na nízkom iso.
 
martin9113
2016-04-17 15:19:55+02
skor vidim problem v pouzivatelovi nie v technike.
 
lbato
2016-04-17 16:05:34+02
Podľa mňa prechod z 3100 na 3200 nevyrieši pre teba absolútne nič. Skus sa naučiť lepšie pracovať s technikou ktorú máš prípadne sa skôr poobzeraj po nejakých objektivoch. Ale zmena tela ti nepomôže dosiahnuť to co tu popisujes.
 
TheJester
2016-04-17 17:59:48+02
myslim ze ides tak trocha do slepej ulicky. rozmazane foto nezvyknu byt chybou fotoaparatu a prechod z 3100 na 3200 tento problem nevyriesi. niekedy aj pri foteni so stavivom potrebujes pouzit dialkovu/kablovu spust prip. aspon "mirror up" pri dlhsom case zavierky.
nepises aku expoziciu si pouzil pri tych rozmazanych foto, v akom rezime si vtedy fotil. kazdopadne vsak nemyslim ze chyba bude v technike. aj keby ze fotis so zakladnym 18-55mm objektivom, daju sa s tym spravit foto ktore amaterskemu fotografovi nebudu pripadat uplne "nic moc" (ako sam pises). pohladaj si aj tu na fore fotky spravene technikou aku mas. plus mas tu kvatnum velmi kvalitnych a poucnych clankov, ktore vedia velmi pomoct.
neviem ako si zdatny v chapani expozicie a zakladnych principov tykajucich sa fotografie, ale predtym nez zacnes investovat do dalsej techniky, pust sa najskor do prestudovania tychto zakladnych veci. potom to skus aplikovat v praxi. ver ze aj s nikonom 3100 sa daju spravit dobre a kvalitne foto.
 
seifi
2016-04-17 18:27:28+02
naučil si sa a čakal si viac to je ako keď sa naučíš šoférovať v autoškole ale od tej ich fabie si čakal viac ... , dajte mi do rúk aspoň oktávku RS, to uvidíte, ... no a potom sú tie krížiky popri ceste, žiaľ ; myslím si, že tí, ktorých fotografie si videl z 3200 by urobili tak isto dobré fotografie na 3100; obyčajne tí čo mali 3100 nerobili upgrade na 3200, lebo sa neoplatilo, ... začni znova a v kľude, bude to lepšie;
 
jajopajo01
2016-04-17 18:51:50+02
Keď sa človek trošku naučí čo a ako, oplatí sa upgrade z D3100 aspoň na D 7100. D3XXX a D5XXX sú amatérske rady. D7XXX pre nadšencov a poloprofíkov. Potom je tu D500 pre profíkov a FF rady.
 
mongi
2016-04-17 19:13:34+02
príspevok od: adam1256
Ahojte,
prednedávnom som sa ako tak "amatérsky" naučil fotiť na Nikon D3100, ale nepáči sa mi a čakal som od neho viac a chcem to skúsiť s novým foťákom. Strašne rozmazané fotky, často aj so statívom (príroda a tak..) a nie je to kvalita, akú som čakal , keďže aj za vhodných svetelných podmienok fotí mobil lepšie ako on (čo sa týka fotenia prírody). Fotí pekne ľudí, má kvalitné video, ale keď fotím nejaké prostredie (mesto, príroda aj za vhodných svetelných podmienok) nič moc. Porovnával som si fotky z iných foťákov a chcel by som nejakú podobnú zrkadlovku do 300€ (aj cez bazar), tiež HD video a fotky "kvalitné" aj pri fotení ľudí a aj prírody. Pozeral som si nejaké fotky a videá z iných foťákov a najviac sa mi pozdáva D3200-ka, síce možno lacnejšia, ale príde mi celkovo lepšia alebo mi prosím poradťe niečo vy, čo si myslíte. Nechcem ho meniť hneď, ale niekedy po lete (ešte sa niečo chcem naučiť), že by som ho vymenil. Ďakujem.
chyba určite nebude vo foťáku...
 
vd
2016-04-17 20:04:34+02
pobavilo
 
PeCh
2016-04-17 20:49:19+02
Ako už bolo písané, tak chyba nebude v nedostatočnej kvalite fotoaparátu. D3100 fotí dostatočne kvalitne. Daj sem nejaké fotky, aby sme ti mohli povedať, v čom je problém. Rozmazané fotky nerobí fotoaparát. Dôvodom môže byť, že ešte stále neovládaš techniku fotenia. Ďalej môže byť problémom nedostatočne kvalitný objektív alebo frontfocus/backfocus. Prípadne aj niečo iné. Kým nezistíš príčinu, nemá zmysel upgradovať telo. Ukáž nejaké fotky.
 
yquinox
2016-04-17 21:02:33+02
... cely problem je medzi zemou a fotoaparatom ...
 
Jozep
2016-04-17 23:57:39+02
Na D3100 som začínal, nie je to žiadna pecka ale dá sa s tým fotiť veľmi pekne, upgrade na 3200 podľa mňa zmysel nemá. Nové telo kupuj až keď skutočne narazíš na hranice toho čo máš, čo sa ti asi ešte nestalo (tipujem podľa tvojho príspevku).
Komenty od niektorých ľudí síce znejú ako keby si prišli kopnúť do začiatočníka no treba sa na to pozrieť s nadhľadom či nemajú trochu pravdu.
Študuj, skúšaj, študuj ďalej, skúšaj ďalej, zlepší sa to.
 
Johnnny
2016-04-18 05:24:58+02
www.ephoto.sk/fototechnika/recenzie/fotoaparaty/nikon-d3100/

V tejto recenzii si najdes fotky z D3100, takze si ich mozes porovnat a vyhodnotit, ci skutocne robi horsie fotky nez tvoj mobil.
 
Paladin25
2016-04-18 06:45:19+02
príspevok od: adam1256
Ahojte,
prednedávnom som sa ako tak "amatérsky" naučil fotiť na Nikon D3100, ale nepáči sa mi a čakal som od neho viac a chcem to skúsiť s novým foťákom. Strašne rozmazané fotky, často aj so statívom (príroda a tak..) a nie je to kvalita, akú som čakal , keďže aj za vhodných svetelných podmienok fotí mobil lepšie ako on (čo sa týka fotenia prírody). Fotí pekne ľudí, má kvalitné video, ale keď fotím nejaké prostredie (mesto, príroda aj za vhodných svetelných podmienok) nič moc. Porovnával som si fotky z iných foťákov a chcel by som nejakú podobnú zrkadlovku do 300€ (aj cez bazar), tiež HD video a fotky "kvalitné" aj pri fotení ľudí a aj prírody. Pozeral som si nejaké fotky a videá z iných foťákov a najviac sa mi pozdáva D3200-ka, síce možno lacnejšia, ale príde mi celkovo lepšia alebo mi prosím poradťe niečo vy, čo si myslíte. Nechcem ho meniť hneď, ale niekedy po lete (ešte sa niečo chcem naučiť), že by som ho vymenil. Ďakujem.
A aký máš prosím ťa mobil že fotí lepšie ako zrkadlovka? Ten by som chcel aj ja...

Ako už písali kolegovia, chyba bude najskôr v tebe... bolo by vhodné keby si sem pridal pár fotiek nech sa nato vieme pozrieť... ďalej doplniť aký objektív používaš, aký režim si použil keď si mal rozmazané foto...
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-04-18 07:12:04+02
Nikon D3100 ma slusny obrazovy potencial, lepsi ako D90/D300. Ak si presvedceny, ze ty chybu nerobis, tak je tu moznost, ze objektiv nie je vporiadku.
 
juranest
2016-04-18 16:06:25+02
Ja mam momentalne D3100. Fotil krasne ostre foto aj so setovymi objektivami 18-55mm 55-200mm. A to som fotil iba z ruky a nie na stative. A odkedy mam aj lepsie objektivy som uplne spokojny s kvalitou fotiek. A aj ked su obcas rozmazane tak viem ze som pos..l trojuholnik... Treba sa s tym hrat a robit dokola tu istu fotku s upravenymi hodnotami ISO/Clona/rychlost uzavierky. Ono to pride aj so setakmi rychlo. Ako uz pisali treba skor investovat do seba. Fotak je to super.
 
blahoslav J B Art
2016-04-18 16:52:25+02
príspevok od: adam1256
Ahojte,
prednedávnom som sa ako tak "amatérsky" naučil fotiť na Nikon D3100, ale nepáči sa mi a čakal som od neho viac a chcem to skúsiť s novým foťákom. Strašne rozmazané fotky, často aj so statívom (príroda a tak..) a nie je to kvalita, akú som čakal , keďže aj za vhodných svetelných podmienok fotí mobil lepšie ako on (čo sa týka fotenia prírody). Fotí pekne ľudí, má kvalitné video, ale keď fotím nejaké prostredie (mesto, príroda aj za vhodných svetelných podmienok) nič moc. Porovnával som si fotky z iných foťákov a chcel by som nejakú podobnú zrkadlovku do 300€ (aj cez bazar), tiež HD video a fotky "kvalitné" aj pri fotení ľudí a aj prírody. Pozeral som si nejaké fotky a videá z iných foťákov a najviac sa mi pozdáva D3200-ka, síce možno lacnejšia, ale príde mi celkovo lepšia alebo mi prosím poradťe niečo vy, čo si myslíte. Nechcem ho meniť hneď, ale niekedy po lete (ešte sa niečo chcem naučiť), že by som ho vymenil. Ďakujem.
http://www.fotoradce.cz/zrcadlovka-za-vas-hezke-fotky-neudela
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()