Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Potrebujem pomoc :)

Adriana3492
Adriana3492 2016-04-02 10:25:32+02
Ahojte. Viem že je to tu už dosť otrepaná otázka, ale bolo by fajn keby ste mi pomohli
Chcela by som si kúpiť zrkadlovku niečo medzi začiatočníkom a pokročilým - nechcem zas kúpiť dáky šiť ide o to, že sa v tom moc nevyznám ani v tých označenia ( cena nerozhoduje). Chcem fotiť aj portréty a aj krajiny, zver, oslavy.... Viem, že na portréty by bol dobrý objektív napr.nikkor 85 a na ostatné sa nevyznám. A ešte sa neviem rozhodnúť či je lepší nikon alebo Canon... Ale skoro všetkých čo poznám majú nikon tak neviem
...ďakujem za radu
 
nehemah
2016-09-06 08:30:20+02
ja vidím problém aj v tom, že sa veľmi nevyznáš v tých označeniach a parametroch, nakoľko tie sú veľmi dôležité pri fotení . Napríklad chceš fotiť portéty ? Tak hľadaj objektív s hodnotou aspoň 1,8 f .... atď, nie sú to len také nejaké čísla na zmätenie začiatočníka
Mne to samozrejme voľakedy tiež nič nehovorilo, tak som si najskôr kúpil tú najlacnejšiu zrkadlovku od Nikon, aby som neminul zbytočne veľa peňazí na to, čo nepotrebujem a potom som začal doslova študovať, veľa veľa kníh, článkov, portálov ... a je pravda, že lepšie sa študuje s foťákom v ruke
Takže aj takáto môže byť cesta, nie hneď kúpiť mašinku za čo ja viem 1000 EUR a potom byť rozčarovaný, že to fotí ako mobil
tak veľa zdaru, fotografia je beh na dlhé trate, hotový maratón na celý život
 
fatality
2016-09-06 11:01:09+02
príspevok od: nehemah
ja vidím problém aj v tom, že sa veľmi nevyznáš v tých označeniach a parametroch, nakoľko tie sú veľmi dôležité pri fotení . Napríklad chceš fotiť portéty ? Tak hľadaj objektív s hodnotou aspoň 1,8 f .... atď, nie sú to len také nejaké čísla na zmätenie začiatočníka
Mne to samozrejme voľakedy tiež nič nehovorilo, tak som si najskôr kúpil tú najlacnejšiu zrkadlovku od Nikon, aby som neminul zbytočne veľa peňazí na to, čo nepotrebujem a potom som začal doslova študovať, veľa veľa kníh, článkov, portálov ... a je pravda, že lepšie sa študuje s foťákom v ruke
Takže aj takáto môže byť cesta, nie hneď kúpiť mašinku za čo ja viem 1000 EUR a potom byť rozčarovaný, že to fotí ako mobil
tak veľa zdaru, fotografia je beh na dlhé trate, hotový maratón na celý život
mrtva tema slecna si v aprili vytvorila konto,zadala otazku a odvtedy tu nebola.. ..
 
nehemah
2016-09-06 11:59:39+02
príspevok od: fatality
mrtva tema slecna si v aprili vytvorila konto,zadala otazku a odvtedy tu nebola.. ..
to som si veru nevšimol
 
Szondi
2016-09-06 20:15:48+02
príspevok od: fatality
tak tato "stara" zostava by bol dost vyrazny upgrade pre moj comp co vyvolavas rawy z 5DS?
je to zatial canon 6D.... neviem nemam skusetnosti s iMac 21.5" 4K ale ako som videl ma to spickovy monitor co si myslim ze na upravu fotiek je dost dolezite
 
fatality
2016-09-06 23:44:52+02
príspevok od: Szondi
je to zatial canon 6D.... neviem nemam skusetnosti s iMac 21.5" 4K ale ako som videl ma to spickovy monitor co si myslim ze na upravu fotiek je dost dolezite
Spickovy monitor tych parametrov kupis za podstatne menej,nez iMac,ale ked nemas hlboko do penazenky,budiz,chybu nespravis.. ..
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()