Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

TAK nejak som sa ZAMOTAL

rickshow
2016-03-19 16:27:44+01
Ahojte, momentálne som bez fotoaparátu, bez konkrétneho systému. Čítam recenzie, pozerám fotografie....a som sa zamotal asi do vlastných myšlienok a výberov....Ostal mi v úzkom výbere Nikon D5500, Canon EOS D70 a Pentax K 30. Rád by som uvítal "priateľské názory." Fakt dopredu ďakujem za Vaše názory....
 
Jastojan
2016-03-19 16:58:32+01
Ahoj, pred 2 mesiacmi som riešil podobnú dilemu a zakotvil som v Pentaxe, konkrétne Pentax k5iis. Nenapísal si, čo chceš fotiť. Ale ja som sa takto rozhodol aj preto, že Pentax mi vedel ponúknuť kvalitný snímač s veľkým DR, stabilizáciu v tele a utesnené telo voči vonk. vplyvom a prijateľné rozlíšenie 16 mpx., ktoré mi bohato postačuje. To, že už má Pentax aj svoju FF zrkadlovku je tiež plus, ak by si uvažoval niekedy v budúcnosti o FF. Oproti Nikonu d5xxx mi príde aj ovládanie lepšie na Pentaxe, všetko podstatné je dostupné hneď po tlačítkami, netreba sa prehrabávať v menu. Canon je tiež, čo sa ergonómie týka suprový, aspoň pre mňa vždy bol. Predtým som mal tú 10-kovú radu a ovládala sa fakt bezproblémovo. Na šport by som bral asi skôr Canon. Na také všestrannejšie fotenie by som bral určite Pentax alebo ešte Canon. Nikon nie je zlý, snímač by mal mať papierovo lepší ako Canon, no ergonómia Ti nemusí sedieť a ovládanie tiež.
 
jan21
2016-03-19 18:36:19+01
Úplne adekvatne systemy...a tak asi rozhodujúce bude dostupnosť a cena príslušenstva (objektívy, blesky a iné drobnosti), servis a podpora.
Naučíš sa všetko ovladať ale skus ako ti to padne do rúk (aj v rukaviciach), do oka a či bude "laska na prvý pohľad".
...chcelo ba to nejaky workshop
 
vd
2016-03-19 21:06:55+01
pentax nekupuj, inak je uplne jedno, či C alebo N. pouvažuj, kolko novych skiel ma pentax na FF potom ti to bude jasne.
 
RasťoS
2016-03-19 22:34:26+01
príspevok od: vd
pentax nekupuj, inak je uplne jedno, či C alebo N. pouvažuj, kolko novych skiel ma pentax na FF potom ti to bude jasne.
Prečo by ho malo trápiť, koľko nových skiel na FF má Pentax ?
Každá značka má svoje plusy, ale priority si musí určiť každý sám...
 
Jastojan
2016-03-20 10:32:26+01
príspevok od: vd
pentax nekupuj, inak je uplne jedno, či C alebo N. pouvažuj, kolko novych skiel ma pentax na FF potom ti to bude jasne.
FF som spomenul len pre prípad, že by niekedy náááhodou... ale v prvom rade chcel APS-C a tam je Pentax zrejme top z týchto troch (pokiaľ by to bol šport, wildlife tak Canon).
 
vd
2016-03-20 14:38:47+01
príspevok od: RasťoS
Prečo by ho malo trápiť, koľko nových skiel na FF má Pentax ?
Každá značka má svoje plusy, ale priority si musí určiť každý sám...
ked v tom máš jasno, tak OK, a ten kto má v tom jasno, nepýta sa, čo si má kúpiť. A preto toť, kolegovi fotografovi najlepšia rada kanon alebo nicon.; ale podla toho, čo si tu palcujete, vidím, že polovica z vás v tom jasno nemá doposial...
 
Jastojan
2016-03-20 15:14:17+01
príspevok od: vd
ked v tom máš jasno, tak OK, a ten kto má v tom jasno, nepýta sa, čo si má kúpiť. A preto toť, kolegovi fotografovi najlepšia rada kanon alebo nicon.; ale podla toho, čo si tu palcujete, vidím, že polovica z vás v tom jasno nemá doposial...
Preto, že som prešiel k inej značke, tak v tom nemám jasno? Nechápem.
Skôr rada typu - Pentax nekupuj, mi príde hodne "nápomocná".
Každopádne moja rada ostáva tak ako som písal.

Btw. - aj tak si myslím, že to je viacmenej jedno, lebo tie stroje sú už tak dobré, že nemá cenu sa nejak extra zamýšľať nad tým, kde ktorý v akom parametri vyhráva, lebo tie rozdiely nie sú priepastné a parádne fotky dokáže "vypľuť" každá značka. Je to len na fotografovi. Mne šlo o DR, stabilizáciu a utesnenie. Inak nevidím veľmi dôvod prečo by som mal napísať - nekupuj Nikon alebo nekupuj Canon. Oba stroje sú fajn. Osahaj a uvidíš.
 
kaFOtka
2016-03-20 15:50:58+01
príspevok od: rickshow
Ahojte, momentálne som bez fotoaparátu, bez konkrétneho systému. Čítam recenzie, pozerám fotografie....a som sa zamotal asi do vlastných myšlienok a výberov....Ostal mi v úzkom výbere Nikon D5500, Canon EOS D70 a Pentax K 30. Rád by som uvítal "priateľské názory." Fakt dopredu ďakujem za Vaše názory....
a osobne by som do pentaxu nesla z toho dovodu ze na bazari najlahsie zozenies skla nikon/canon a zaroven ak nejake chces predat mas vyssiu sancu, pretoze vacsina foti N/C. Co sa tyka kvality je to podla mna viac-menej jedno. Ja fotim nikon, cize nikon mozem aj hodnotit. D5500 je podla mna skvele telo, len ho treba vediet aj 100%-ne vyuzit. Cize kvalitna optika + fotenie RAW a pekne sa so zabermi pohrat. Mozno by som ti este navrhla kupit radsej D5300, pretoze az o tolko ta nova verzia nie je lepsia, aby si za nu viac platil. V tomto by som asi opat pripomenula tu staru osuchanu frazu, ze "treba invsetovat radsej do objektivov"
 
efko
2016-03-20 16:25:31+01
Kupou niikon 5500 určite nič nepokaziš. Vinikajuci foťák momentalne najlepší vo svojej triede. Ale najlepšie urobíš ked si niekde v obchode vyskúšaš ktorý ti najlepšie sadne do ruky a na základe toho sa rozhodneš.
 
portvis
2016-03-20 18:40:13+01
Nekupuj pentax môže povedať len človek čo to v ruke v živote nemal... argumentacia počtom objektívov je pekná blbosť, pripneš na to každe sklo ktoré bolo vyrobbené od roku 1970... keby už len o sklá na N/C je kvantum skiel a široká ponuka na PX ich toľko nie je to je pravda ale koľky tých skiel je použiteľných, v každej značke ich spočítaš na dvoch rukách a cena bude rovnaká, tak isto pri bazárových sklách nájdeš kvantum nepužiteľných skiel ktorých sa ludia zbavujú ... dobrý objektív ti nedá nikto pod cenu a je jedno aká to je značka...
porovnaj si výstupy z lacných plastových objektívov od N/C/PX 50mm f1,8 a 35mm a zbadáš kde je rozdiel...
Pre pána čo nekupuj pentax tu je zoznam FF skiel na K1....
http://www.pentaxforums.com/lenssearch/?inproduction=0&format=ff
 
RasťoS
2016-03-20 20:12:40+01
príspevok od: vd
ked v tom máš jasno, tak OK, a ten kto má v tom jasno, nepýta sa, čo si má kúpiť. A preto toť, kolegovi fotografovi najlepšia rada kanon alebo nicon.; ale podla toho, čo si tu palcujete, vidím, že polovica z vás v tom jasno nemá doposial...
Mal som Canon, teraz mám Pentax, a poznám aj Nikon, Olympus... Ak by napísal nejaké konkrétne požiadavky, nemám problém odporučiť hocijakú značku. Ale nenapísal nič. Myslím, že kým by prešiel na FF, mohol by si kúpiť čo by si len zmyslel (aj v prípade averzie k bazáru). Tu je prehľad nových objektívov na FF, aj plány na najbližší čas:
http://www.pentaxforums.com/articles/cpplus-2016/cp-2016-full-frame-lens-roadmaps.html
Osobne si myslím, že ak nemá nejaké špecifické požiadavky, tak je jedno, čo si vyberie.
 
vd
2016-03-20 21:55:09+01
príspevok od: Jastojan
Preto, že som prešiel k inej značke, tak v tom nemám jasno? Nechápem.
Skôr rada typu - Pentax nekupuj, mi príde hodne "nápomocná".
Každopádne moja rada ostáva tak ako som písal.

Btw. - aj tak si myslím, že to je viacmenej jedno, lebo tie stroje sú už tak dobré, že nemá cenu sa nejak extra zamýšľať nad tým, kde ktorý v akom parametri vyhráva, lebo tie rozdiely nie sú priepastné a parádne fotky dokáže "vypľuť" každá značka. Je to len na fotografovi. Mne šlo o DR, stabilizáciu a utesnenie. Inak nevidím veľmi dôvod prečo by som mal napísať - nekupuj Nikon alebo nekupuj Canon. Oba stroje sú fajn. Osahaj a uvidíš.
tiež si myslim, že je to jedno. odporúčal som vzhladom na výber skiel, nie podla toho, že lab. testy na iso 100 maju o desatinu lepší DR
 
PeCh
2016-03-21 11:09:28+01
Reálne to máš jedno. Výstup budú mať všetky dobrý. Osobne by som sa tiež vyhol Pentaxu (nie že by bol zlý, ale pokiaľ sám nemáš predstavu, čo chceš, tak je lepšie ostať pri C/N). Inak pokiaľ nechceš fotiť šport, či wildlife, tak by som ti skôr odporučil kúpiť bezzrkadlovku (Olympus/Panasonic, Sony alebo Fuji) ako klasickú zrkadlovku.

Kolega teraz tiež išiel kupovať zrkadlovku. Vysvetlil som mu výhody a nevýhody jednotlivých systémov a značiek, nechal ho čo-to ošahať a nakoniec sa rozhodol pre Sony a je spokojný.
 
Jastojan
2016-03-21 13:34:12+01
príspevok od: PeCh
Reálne to máš jedno. Výstup budú mať všetky dobrý. Osobne by som sa tiež vyhol Pentaxu (nie že by bol zlý, ale pokiaľ sám nemáš predstavu, čo chceš, tak je lepšie ostať pri C/N). Inak pokiaľ nechceš fotiť šport, či wildlife, tak by som ti skôr odporučil kúpiť bezzrkadlovku (Olympus/Panasonic, Sony alebo Fuji) ako klasickú zrkadlovku.

Kolega teraz tiež išiel kupovať zrkadlovku. Vysvetlil som mu výhody a nevýhody jednotlivých systémov a značiek, nechal ho čo-to ošahať a nakoniec sa rozhodol pre Sony a je spokojný.
Ja teraz keby som začínal, určite by som uvažoval aj nad bezzrkadlovkou. Fuji ma veľmi oslovilo, simulácia filmov sa mi veľmi páči, ich špecifický výstup a čb fotky sú proste pecka! Medzi Sony a Fuji a Olympusom, ťažká dilema. Oly sa mi páči dizajnom najviac, to musí byť radosť už len to držať Veľmi sa mi páči ako sa rozrastá trh. Videl som aj pár článkov, kde svadobní fotografi prešli z klasických FF na Olympusy a sú úplne spokojní. Ja si tiež myslím, že kúpou čohokoľvek chybu neurobí, proste nech si vezme, čo padne do ruky a do oka a nech je radosť z fotenia, to je hlavné.
 
mikkael
2016-03-28 13:50:54+02
Pentax neee (prezehnavaju sa a odpluvaju), Olympus je sumitko, Fuji je pre hipsterov, s Canikon si bohom z Olympu, ale musis vytasit tazke zbrane a obrnit sa Este to tak vidim mozno na Minoltu Dynax
 
mongi
2016-04-12 07:49:45+02
pentaxy sú výborné, canony sú výborné, nikony sú výborné, fuji sú výborné, sony sú výborné, leica je fantastická, hasselblad je boh. Každý jeden ti spraví dokonalú službu. Najčastejšie sú C/N. Nie je na škodu rozhodnúť sa preto pre jeden z nich (ak teda nemáš na leicu alebo Hass ). Ktorýkoľvek. Ja mám N D7000 v podstate je to zastaralá mašinka, od ktorej sú lepšie už aj najlacnejšie entry modely čo sa týka obrazového výstupu a bla bla bla...ISO 3200 na hrane, fps ani neviem možno 6-7. display so slabým rozlíšením a netočí to viac než 24fps a LEN FULLHD? To je ale shit...BUTT...Who cares? Spraví službu a rozumieme si lepšie než so ženami.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()