Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Vyber ultrazoomu

Maxpayne
2016-01-19 10:59:43+01
Zdravim pani,kamaratka si chce kupit fotak,vyslovene chce ultazoom,bude sa fotit hlavne v prirode,zvierata atd,rozhoduje sa medzi tymito dvoma nikon p610 a canon sx60 hs,radil som jej ten nikon,nevidim nejak extra dovod priplacat cca 100e za canon,viete poradit teda,ktory uplne by stacil? Pripadne alternativy,dakujem
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-01-19 11:28:56+01
Obidva fotoaparaty su si velmi podobne. Maly rozdiel v nasobnosti zoomu je nepodstatny. Dolezitejsie je, ze canon ma sirokouhlejsi objektiv. Obidva fotoaparaty sa tvari ako zrkadlovky, su to ale uplne obycajne kompakty, ktore fotia rovnako ako mensie kompakty za 80€. Nech kamaratka necaka ziadne zazraky, rovnako fotia dnes aj kvalitne fototelefony.
Oproti telefonom a malym kompaktom je tu len vacsi rozsah objektivu, jedina skutocne vyuzitelna vlastnost. Osobne by som sa na takto enormny rozdah vykaslal. Je len tazko vyuzitelny. Kupil by som si nieco kompaktnejsie, pritom stale s dostatocnym rozsaho objektivu, z kategorie kompaktov "travelzoom". Nikon Coolpix S9700, Sony HX90V, Canon SX710. Ak by som tuzil po ultrazoome a nevadil by mi vystup ako z bezneho kompaktu, vybral by som si Olympus Stylus 1. Je dostatocne kompaktny a kvalitny (na moznosti malych snimacov).
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()