Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Novacikovske trable

Dazdn1k
2015-11-26 03:49:39+01
Zdravim komunitu.
Po par precitanych clankoch tu aj na inych weboch sa moja dilema ohladne vyberu prveho fotaka akurat tak zvacsila.
Preto by som sa rad uistil pred kupou. Existuje kompromis medzi kombinaciou fotaka-objektivu a vyslednou kvalitou??
Upresnim - planujem si kupit prvy aparat na fotenie prevazne wildlife, prirody pohybu v exteriery a nejake to video... urcite by som rad skusil.
Je rozumne usetrit na fotaku a radsej si priplatit za poriadky oobjektiv, ci skor lepsi fotak a na zaciatok objektiv ktory je standardne dodavany k nemu?
Neplanujem neskor rozsirovat vybavu ani o iny fotak ci dokupenim objektivu ...
Preto by som bol zvedavy na vas nazor.
Vdaka
 
Roman Point
2015-11-26 04:45:57+01
príspevok od: Dazdn1k
Zdravim komunitu.
Po par precitanych clankoch tu aj na inych weboch sa moja dilema ohladne vyberu prveho fotaka akurat tak zvacsila.
Preto by som sa rad uistil pred kupou. Existuje kompromis medzi kombinaciou fotaka-objektivu a vyslednou kvalitou??
Upresnim - planujem si kupit prvy aparat na fotenie prevazne wildlife, prirody pohybu v exteriery a nejake to video... urcite by som rad skusil.
Je rozumne usetrit na fotaku a radsej si priplatit za poriadky oobjektiv, ci skor lepsi fotak a na zaciatok objektiv ktory je standardne dodavany k nemu?
Neplanujem neskor rozsirovat vybavu ani o iny fotak ci dokupenim objektivu ...
Preto by som bol zvedavy na vas nazor.
Vdaka
Pokiaľ si hľadal a čítal na tomto webe tak si mohol zistiť že dôležité je mať dobrý objektív. Rovnaké informácie však dostaneš aj na iných stránkach venujúcich sa fotografií a hlavne technike.
 
Dazdn1k
2015-11-26 04:50:50+01
Takze tvrdis, ze radsej lepsi objektiv. By ma zaujimlo este ako to je s bazarovymi nakupmi, da sa verit starsim fotakom? Lebo pozeram ze tie ceny su o dost nizsie a za moj cenovy limit mozem mat z bazaru min. o triedu vyssi aparat
 
Tibor78
2015-11-26 05:28:27+01
Mozes mat za lepsie ceny nez v eshopoch aj uplme novu techniku.Na Bazosi je taky predajca.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-11-26 07:45:01+01
príspevok od: Dazdn1k
Takze tvrdis, ze radsej lepsi objektiv. By ma zaujimlo este ako to je s bazarovymi nakupmi, da sa verit starsim fotakom? Lebo pozeram ze tie ceny su o dost nizsie a za moj cenovy limit mozem mat z bazaru min. o triedu vyssi aparat
Wildlife preveri fotak i objektivy. Asi nema to zmysel cvakat len tak, ale rovno sa snazit o profesionalne vypadajuce fotky. Wildliferov je tu kopec a maju vyborne fotky v galerii. Pozri galeriu a pozri, cim to fotili. To je najlepsia cesta k tomu, co potrebujes.
 
netmouse
2015-11-26 10:37:59+01
príspevok od: Dazdn1k
Zdravim komunitu.
Po par precitanych clankoch tu aj na inych weboch sa moja dilema ohladne vyberu prveho fotaka akurat tak zvacsila.
Preto by som sa rad uistil pred kupou. Existuje kompromis medzi kombinaciou fotaka-objektivu a vyslednou kvalitou??
Upresnim - planujem si kupit prvy aparat na fotenie prevazne wildlife, prirody pohybu v exteriery a nejake to video... urcite by som rad skusil.
Je rozumne usetrit na fotaku a radsej si priplatit za poriadky oobjektiv, ci skor lepsi fotak a na zaciatok objektiv ktory je standardne dodavany k nemu?
Neplanujem neskor rozsirovat vybavu ani o iny fotak ci dokupenim objektivu ...
Preto by som bol zvedavy na vas nazor.
Vdaka
urcite budes potrebovat viac kvalitny objektiv, rady fotakov sa lisia hlavne ergonomiou, rychlostou zaostrenia (co by pre WL mohlo byt plus), a ficurkami, hlavne ficurkami nastavenia fotoaparatu. Pozri Karolove porovnanie www.ephoto.sk/ephoto/redakcny-blog/nerovny-suboj-o-najlepsi-obrazovy-vystup/
Ja som kupil uz 3 fotaky ako secondhand a fungovali / funguju viac nez 5 rokov (konkretne Minoltu Dynax 5D, Nikon D200, Sony A300). Taktiez objektivy AF-S 18-105; 35 f2; 50 1,8D; 85 1,8D; 180 2,8D - funguju a tie najstarsie maju aj 5 rokov od mojej kupy. len musis mat trocha vedomosti aby si si ich vedel preverit ci su v poriadku.
- Takze ako laik by som isiel ak do noveho tak nizsia rada a ak do secondhandoveho tak radsej vyzsiu
- a Objektiv - secondhand a vyzsia rada ... setaky stoja za produkt travenia (cest vynimkam)
 
Martin8101
2015-11-26 10:38:59+01
príspevok od: Dazdn1k
Zdravim komunitu.
Po par precitanych clankoch tu aj na inych weboch sa moja dilema ohladne vyberu prveho fotaka akurat tak zvacsila.
Preto by som sa rad uistil pred kupou. Existuje kompromis medzi kombinaciou fotaka-objektivu a vyslednou kvalitou??
Upresnim - planujem si kupit prvy aparat na fotenie prevazne wildlife, prirody pohybu v exteriery a nejake to video... urcite by som rad skusil.
Je rozumne usetrit na fotaku a radsej si priplatit za poriadky oobjektiv, ci skor lepsi fotak a na zaciatok objektiv ktory je standardne dodavany k nemu?
Neplanujem neskor rozsirovat vybavu ani o iny fotak ci dokupenim objektivu ...
Preto by som bol zvedavy na vas nazor.
Vdaka
Wildlife nenafotis so setovym objektivom. Je to jeden z (na techniku) najnarocnejsich zanrov. Dlhe dobre sklo je zaklad, ... Nevieme rozpocet, takze tazko Ti radit, ci entry APS-C zrkadlovka a zoom 70-300, alebo spickove telo s pevnou 300mm .Ale Karol Ti poradil najlepsie - pozri si tu na portali fotky, ktore sa Ti pacia a podobne ktorym by si chcel zhotovovat - a mrkni, cim to bolo fotene
 
stokinger
2015-11-26 21:04:22+01
Zdravim... nejaky wild som už nafotil...kukni galeriu...začinal som s 40D + 400mm 5.6, dnes by si sa s takou kombinaciou zmestil do 1000e, samozrejme je to o kompromisoch potrebujes k tomu kvalitny stativ a kopec maskovacich prkotiniek... neviem aky je rozpočet...osobne by soim odporučil canon 7D(staru) + 400mm 5.6 s tymto nafotis aj slušnu akci pri zvieratach ale zabudni na les a podobne miesta... je to velke trpenie tam by to chcelo FF a lacne FF nie je a ostrenie u FF v nizsej cene nema rychle ostrenie..... ale hovorim pozri na galeriu a vacsina fotiek je s 40D+400mm 5.6.....
 
Dazdn1k
2015-11-26 22:43:18+01
No, co sa tyka rozpoctu tak okolo 2000 by som do toho max. vrazil.
Pozeral som ebay - nakolko u mna bazos ani nic take nehrozi ((nie som na slovensku).
Najprv osm sa rozhodolval medzi fotakmi Canon T5s a Canon 7d k tomu nejaky lepsi objektiv - lepsi ako setovy.
Alebo potom z ebay, rovno Canon 5d.

resp. ani neviem preco Canon ak by to niekho zaujimalo, ale necham si poradit
 
PeCh
2015-11-27 00:12:46+01
Ak sa chceš naozaj venovať wildlife, tak si priprav riadny rozpočet. Pod 2000 € o serióznom wildlife nemôžeš uvažovať a profíci pridajú ešte jednu nulu .

Hneď prvá vec, z tvojho dotazu je, že uvažuješ so štandarne dodávaným objektívom (aj keď neskôr to upravuješ). To je typicky niečo ako 18-55, čo má na wildlife absolútne nepraktický rozsah. Typicky budeš potrebovať dlhšie ohnisko. 18-135 je ten najmenší setový objektív, nad ktorým môžeš uvažovať a tiež to nie je veľmi na wildlife, 18-200 je zase opticky prakticky vždy bieda. Skôr seťák doplniť niečím ako 70-200 (opticky dobrý, no stále dosť krátky), 70-300 a najlepšie 100-400. Čo je dobré, že dnešné aj entry level zrkadlovky celkom zvládajú slabé svetlo a v tomto prípade môžeš na nich niečo ušetriť, občas by sa ti síce hodila Canon 7D Mark II (alebo Nikon D7x00 alternatíva), ale celkom sa dá aj so slabšími telami. Fullframe (Canon 5D) zabudni, aj keď by bol v rozpočte. Na wildlife je lepší crop (APS-C), pretože ti predlžuje ohnisko a to potrebuješ čo najdlhšie. Starý 7D by som dnes už tiež nebral. Senzor je už oproti dnešným deduško, to radšej T5i (700D) či T6i/s (750D/760D).

Či Canon alebo Nikon, to je jedno. Oba majú dostatočne kvalitné aj telá a objektívy a rozdiel ťa nemusí veľmi zaujímať. Skôr ber, čo majú tvoji známi a čo ti dobre sadne do ruky.
 
fatality
2015-11-27 00:23:52+01
a co takto:
http://www.tamron-usa.com/lenses/prod/150600_vc_a011.php
a
http://www.nikonusa.com/en/nikon-products/product/dslr-cameras/d7200.html
vyborne iso,ostrenie,pretesnene telo aj objektiv,bez low pass filtru..+zoom je pre zaciatocnika urcite lepsi,nez pevne sklo..
 
Dazdn1k
2015-11-27 02:55:35+01
Akoze nechcem sa ortodoxne zameriat na wildlife. To je len jedna z veci ktore by som rad skusil fotit, urcite aj krajiny, zatisia atd.
A v tych znackach sa este budem musiet zorientovat - nikon prichadza do uvahy, nevylucujem.

Takze co ták napr. Canon 6ts http://www.bhphotovideo.com/c/product/1116103-REG/canon_0020c001_eos_rebel_t6s_dslr.html a nejaky objektiv, taky co by rad fotil v obmedzenou osvetleni i nemal problem pri beznom foteni vo dne
 
nudike
2015-11-27 09:45:12+01
canony 6xxd ci 7xxd nie su az tak vhodne na wildlife. Na vsetko ostatne v pohode, ale wildlife by som stale odporucal novy 7d mark2 + dobre sklo ci pri nedostatku financii starsi 7d + dobre sklo. (to uz ale musis zvazit sam co si predstavujes pod tvojim fotenim wildlife) Ostrenie je o niecom inom plus moznosti ostrenia. ja mam 70d a pri foteni som uz narazil na limit ostrenia, ktory chyba oproti 7D - konkretne rezim : Spot AF. Vtacik na strome, medzi listim, je pre klasicky singel point AF ( velky jak ... ) casto problem. Alebo potom nikon (menej sumu v tienoch) ci pentax ( hlavne kvoli odolnosti ). K tomu treba brat do uvahy aj skla.Canon - super ponuka , ci pevne ci zoom. Nikon, Pentax netusim. Tamron a Sigma ponukaju lacnejsie alternativy ale aj menej svetelne ( a vecsinou pomalsie v ostreni ) s trochu horsou kresbou ako top od C/N. Setove objektivy stacia na bezne fotenie rodinky plus na nenarocne zanre. potom nejake svetelne skla ci uz 24, 35 ci 50 pre ine prilezitosti.
 
fatality
2015-11-27 15:49:06+01
príspevok od: Dazdn1k
Akoze nechcem sa ortodoxne zameriat na wildlife. To je len jedna z veci ktore by som rad skusil fotit, urcite aj krajiny, zatisia atd.
A v tych znackach sa este budem musiet zorientovat - nikon prichadza do uvahy, nevylucujem.

Takze co ták napr. Canon 6ts http://www.bhphotovideo.com/c/product/1116103-REG/canon_0020c001_eos_rebel_t6s_dslr.html a nejaky objektiv, taky co by rad fotil v obmedzenou osvetleni i nemal problem pri beznom foteni vo dne
"wildlife,prirody pohybu v exteriery...urcite aj krajiny, zatisia.."
a zaroven:
"neplanujem neskor rozsirovat vybavu ani o iny fotak ci dokupenim objektivu ..."
toto sa jednoducho neda..neexistuje univerzalny objektiv na zatisia,krajinu a wildlife..
budes musiet mat minimalne objektivy 2,alebo sa vzdat niektorych ohniskovych vzdialenosti/tem..
 
Dazdn1k
2015-11-27 16:41:18+01
Aha, rozumiem. Kukam ze wildlife je fakt ina kategoria.
Takze uvazujem o zakupeni fotaku i objektivu s ktorymi by osm bol spokojny pri foteni krajiniek prirody - pacia si mi tiene, hmliste vecery, briezdenia.

V hladaciku mam tento Cann 7d mark II ako mi tu bolo poradene, predavaju k nemu objektiv setovoo predavany. Ci radsej kupit len telo a iny objektiv?
http://www.bhphotovideo.com/c/product/1088009-REG/canon_eos_7d_mark_ii.html

Zatial vrela vdaka chlapi
 
stokinger
2015-11-27 20:01:40+01
v rozpočte 2000e sa toho da celkom dosť...ale s jednym objektivom si nevystačíš určite..ja by som bral slabšie telo ale o to lepšie objektivy....objektívy by som bral napr. 17-55 IS USM a k tomu starsiu 70-200 2.8 v bazare by si sa s oboma zmestil do 1200 a za 800e zobrať nejake telo k tomu...staršia APSC mašinka sa v tej cene da a s cropom 1,6 by si s 70-200 dosihol cca 112-300mm s cim by si už dokázal pofotiť vacsiu zver typu medved, srnčia, jelenia a podobne... alebo vymeniť 17-55 za 17-40 f4 a zobrať 5D II (cca 800 bazar). tym by si pokryl vacsinu žanrov len na wild by to už potom ale nebolo...
 
stokinger
2015-11-27 20:05:12+01
príspevok od: stokinger
v rozpočte 2000e sa toho da celkom dosť...ale s jednym objektivom si nevystačíš určite..ja by som bral slabšie telo ale o to lepšie objektivy....objektívy by som bral napr. 17-55 IS USM a k tomu starsiu 70-200 2.8 v bazare by si sa s oboma zmestil do 1200 a za 800e zobrať nejake telo k tomu...staršia APSC mašinka sa v tej cene da a s cropom 1,6 by si s 70-200 dosihol cca 112-300mm s cim by si už dokázal pofotiť vacsiu zver typu medved, srnčia, jelenia a podobne... alebo vymeniť 17-55 za 17-40 f4 a zobrať 5D II (cca 800 bazar). tym by si pokryl vacsinu žanrov len na wild by to už potom ale nebolo...
zabudol som dodať že som Canonista preto takato varianta...určite ma podobne a velmi dobre riešenie aj Nikon...
 
Dazdn1k
2015-11-27 21:33:47+01
Diiky stokinger, musim si to trosku viac nastudovat,lebo mne tie cisla zatial vela nevravia.
Kazdopadne po nakupe sa pridem podelit o to co som vobec kupil.
Dik vsetkym

D.
 
blahoslav J B Art
2015-11-27 22:24:28+01
príspevok od: Dazdn1k
Diiky stokinger, musim si to trosku viac nastudovat,lebo mne tie cisla zatial vela nevravia.
Kazdopadne po nakupe sa pridem podelit o to co som vobec kupil.
Dik vsetkym

D.
radsej sa prid podelit o fotky, ako o to, co si kupil ... my technofili tieto fotaky dobre pozname, takze nam takato informacia vobec nic neprinesie

doporucejem zacat napriklad hned dnesnym clankom aj so vsetkymi odkazmi na dalsie clanky:
www.ephoto.sk/fotoskola/clanky/zaciname-s-fotografovanim/clanky-ktore-vyriesia-novacikovske-trable/
a pokracovat tymto:
www.ephoto.sk/fotoskola/clanky/zaciname-s-fotografovanim/clanky-ktore-vyriesia-novacikovske-trable/
 
Dazdn1k
2015-11-27 22:46:38+01
príspevok od: blahoslav J B Art
radsej sa prid podelit o fotky, ako o to, co si kupil ... my technofili tieto fotaky dobre pozname, takze nam takato informacia vobec nic neprinesie

doporucejem zacat napriklad hned dnesnym clankom aj so vsetkymi odkazmi na dalsie clanky:
www.ephoto.sk/fotoskola/clanky/zaciname-s-fotografovanim/clanky-ktore-vyriesia-novacikovske-trable/
a pokracovat tymto:
www.ephoto.sk/fotoskola/clanky/zaciname-s-fotografovanim/clanky-ktore-vyriesia-novacikovske-trable/
Neviem ci sa bude cim chvalit pri prvych fotkach ale pridam isto.
Dik za clanky
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()