Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Canon - spolahlivost a rychlost zaostrenia 750d vs 700d

sfinx
2015-11-10 11:22:05+01
Zdravim priaznivcov portalu ephoto.sk,
mam na vas otazku: ktory Canon (vyber medzi 700d a 750d) ma spolahlivejsie a rychlejsie zaostrovanie?
Zatial vlastnim Canon 500d a som frustrovana z nepresneho ostrenia cez hladacik. Velmi casto "ujde" rovina ostrosti, niekedy front ale castejsie backfocus. A to aj pri ostreni na stredovy bod.
Nebude to chybou objektivu, lebo mi to robi na C 50mm 1,8 II, na C 60mm 2,8 USM, aj na Tamrone 90mm VC USD. Takze to asi nebude chyba objektivu. Rada fotim na uplne otvorej clone, tak sa radšej opýtam. Je ten novy autofocus - tusim 19-bodovy - naozaj hodny, aby som priplatila cca 170 € ?
Vopred dakujem za prakticke rady.
Jana
 
bonifacko
2015-11-10 12:05:56+01
príspevok od: sfinx
Zdravim priaznivcov portalu ephoto.sk,
mam na vas otazku: ktory Canon (vyber medzi 700d a 750d) ma spolahlivejsie a rychlejsie zaostrovanie?
Zatial vlastnim Canon 500d a som frustrovana z nepresneho ostrenia cez hladacik. Velmi casto "ujde" rovina ostrosti, niekedy front ale castejsie backfocus. A to aj pri ostreni na stredovy bod.
Nebude to chybou objektivu, lebo mi to robi na C 50mm 1,8 II, na C 60mm 2,8 USM, aj na Tamrone 90mm VC USD. Takze to asi nebude chyba objektivu. Rada fotim na uplne otvorej clone, tak sa radšej opýtam. Je ten novy autofocus - tusim 19-bodovy - naozaj hodny, aby som priplatila cca 170 € ?
Vopred dakujem za prakticke rady.
Jana
Čo znamena vyraz "ujde" rovina ostrosti? Raz back fokus, inokedy front fokus. Treba vylučiť, resp. identifikovať problem presne.

No chcelo by to seriozne testy na terčík, alebo idealne na toto: http://spyder.datacolor.com/portfolio-view/spyderlenscal/
 
hugoba
2015-11-10 12:15:38+01
príspevok od: sfinx
Zdravim priaznivcov portalu ephoto.sk,
mam na vas otazku: ktory Canon (vyber medzi 700d a 750d) ma spolahlivejsie a rychlejsie zaostrovanie?
Zatial vlastnim Canon 500d a som frustrovana z nepresneho ostrenia cez hladacik. Velmi casto "ujde" rovina ostrosti, niekedy front ale castejsie backfocus. A to aj pri ostreni na stredovy bod.
Nebude to chybou objektivu, lebo mi to robi na C 50mm 1,8 II, na C 60mm 2,8 USM, aj na Tamrone 90mm VC USD. Takze to asi nebude chyba objektivu. Rada fotim na uplne otvorej clone, tak sa radšej opýtam. Je ten novy autofocus - tusim 19-bodovy - naozaj hodny, aby som priplatila cca 170 € ?
Vopred dakujem za prakticke rady.
Jana
najprv by som som zistil ci ma front/back focus v poriadku napr.www.ephoto.sk/fotoskola/clanky/zaciname-s-fotografovanim/doladenie-af-systemu-zrkadloviek/
Zásadny rozdiel medzi C500D a 750D nebude,aj ked nejaky urcite ano.Pri fotení na plnú dieru je DOF tak malá,že uplne stači aby si sa ty,objekt,pripadne obaja pohli pár mm a je to zaostrene inde a nemusi byť chyba v technike,ale v obsluhe.Takže najpr zisti ci ti spravne ostrí fotak,zo stativu odfot nejaku stupnicu,a potom rieš ďalej.
 
sfinx
2015-11-10 13:01:54+01
Meranie? Naco? Fotak ma za sebou 80000 expozicii. Fokus blbne pri vzdialenostiach od priblizne 7 a viac metrov. Maly pohyb fotaku a objektu v hladaciku tam nehra az taku velku rolu. Na stative som si pomahala cez zivy nahlad.. takze vdaka. Urcite aparat nedam do sevisu. Proste je cas na novy.

Predstavovala som si odpoved - ano, fotim na 750d aj 700d. je to rovnake, pripadne - ten novsi je citelny rozdiel..... alebo tak nejako...

Ma niekto REALNE skusenosti aspon s jednym z menovanych?
 
seifi
2015-11-10 14:11:28+01
príspevok od: sfinx
Meranie? Naco? Fotak ma za sebou 80000 expozicii. Fokus blbne pri vzdialenostiach od priblizne 7 a viac metrov. Maly pohyb fotaku a objektu v hladaciku tam nehra az taku velku rolu. Na stative som si pomahala cez zivy nahlad.. takze vdaka. Urcite aparat nedam do sevisu. Proste je cas na novy.

Predstavovala som si odpoved - ano, fotim na 750d aj 700d. je to rovnake, pripadne - ten novsi je citelny rozdiel..... alebo tak nejako...

Ma niekto REALNE skusenosti aspon s jednym z menovanych?
trocha to odľahčím, nechceš si sama napísať odpoveď a niekto ti to tu podpíše ? mal som canon 300, 350, 40, 50, 5D a takto ako to ty popisuješ sa to nikdy nechovalo; zle zaostrené bolo alebo mojou chybou alebo sa AF na nekontrastnom podklade, zlom svetle, apod. nechytal;
 
bear
- moderator
2015-11-10 18:38:08+01
Aj 700D ma lepsi AF system ako 500D (9 krizovych bodov - 500D ma krizovy len prostredny). 750D ma 19bodov s lepsim pokrytim. Osobne si myslim, ze problem bude v pouzivani, lebo chyba AF je zvycajne konzistentna a nie je to na pevnom objektive raz front a potom backfocus. Osobne by som na fotenie so svetelnymi objektivmi uprednostnil vyssiu triedu, ktora umoznuje korekciu chyby zaostrovania (70D) pre kazdy objektiv zvlast.
 
markato1
2015-11-10 19:07:43+01
príspevok od: sfinx
Meranie? Naco? Fotak ma za sebou 80000 expozicii. Fokus blbne pri vzdialenostiach od priblizne 7 a viac metrov. Maly pohyb fotaku a objektu v hladaciku tam nehra az taku velku rolu. Na stative som si pomahala cez zivy nahlad.. takze vdaka. Urcite aparat nedam do sevisu. Proste je cas na novy.

Predstavovala som si odpoved - ano, fotim na 750d aj 700d. je to rovnake, pripadne - ten novsi je citelny rozdiel..... alebo tak nejako...

Ma niekto REALNE skusenosti aspon s jednym z menovanych?
ja som si nedavno kupil 760D co je takmer to iste.Problem s FF alebo BF nemam .Mozem povedat ze na co zaostrim ostre je.Ked to porovnam so 7D,tak ostrenie je trosku zdlhavejsie a v slabom svetle pomalsie ako na 7D.Obrazovy vystup 24 MPX smimaca je ale lepsi ako stary 18 MPx .Pokial by som sa mal ja rozhodnut ,tak by som na tvojom mieste siel aspon do 750D .Ma aj zopar praktickych veci co 700D nema
 
MagickVamp
2015-11-10 19:23:29+01
príspevok od: markato1
ja som si nedavno kupil 760D co je takmer to iste.Problem s FF alebo BF nemam .Mozem povedat ze na co zaostrim ostre je.Ked to porovnam so 7D,tak ostrenie je trosku zdlhavejsie a v slabom svetle pomalsie ako na 7D.Obrazovy vystup 24 MPX smimaca je ale lepsi ako stary 18 MPx .Pokial by som sa mal ja rozhodnut ,tak by som na tvojom mieste siel aspon do 750D .Ma aj zopar praktickych veci co 700D nema
Starý 7d ma podla teba rychlejsie, lepsie ostrenie ako 760d? Sa to trochu bije s tym co som cital.
 
markato1
2015-11-10 19:51:39+01
Mozno malinko rychlejsie,ale co sa tyka presnosti,tak so 760D som maximalne spokojny..mozem povedat ze pokial neurobim chybu ja,tak fotak to zvladne bezproblemov.Co mi vadi na 760ke ,je slaba vydrz baterie..cca 400 fotografii.(bol som zvyknuty na viac ..)
 
bear
- moderator
2015-11-10 21:27:03+01
príspevok od: MagickVamp
Starý 7d ma podla teba rychlejsie, lepsie ostrenie ako 760d? Sa to trochu bije s tym co som cital.
Nie vsetko sa docitas v specifikaciach. 7D ma viac procesorov a silnejsiu bateriu, vdaka comu mozu AF motory pracovat rychlejsie. 1DX a 5D3 maju rovnaky AF modul, ale rozdiel v rychlosti zaostrovania je velky. 7D tiez umoznuje vyuzit spot-AF, co na xxxD a xxD nemas a umoznuje zaostrit na mensi ciel, alebo v slabsom svetle.
 
eter
2015-11-10 21:35:55+01
Mam 700D + Sigma 17-70mm f/2.8-4.0 HSM a s ostrenim nemam problem.
 
MagickVamp
2015-11-11 08:47:37+01
príspevok od: bear
Nie vsetko sa docitas v specifikaciach. 7D ma viac procesorov a silnejsiu bateriu, vdaka comu mozu AF motory pracovat rychlejsie. 1DX a 5D3 maju rovnaky AF modul, ale rozdiel v rychlosti zaostrovania je velky. 7D tiez umoznuje vyuzit spot-AF, co na xxxD a xxD nemas a umoznuje zaostrit na mensi ciel, alebo v slabsom svetle.
jj viem ze to zavisi aj od procesora, pripadne poctu procesorov a napajania, len som myslel ze fotak o 5 rokov novsi bude rychlejsi aj ked ide o zrovnanie profi apsc konca roku 2009 (7D) vs amaterska apsc (750D/760D) zo zaciatku roka 2015. Niekde som cital ze typ ostrenia ako ma 750D/760D ma predpoklad byt az 4 krat rychlejsie ako bolo u starych typov ostrenia. Aj toto ma trochu ovplyvnilo: http://photo.maradt.eu/fotoblog/fotograficka-technika-recenze-tipy-testy/porovnani-canon-70d-proti-760d-a-750d-novinky

Ale 750D/760D som v ruke este nemal, takze sam to posudit neviem, preto prakticke skusenosti si rad precitam.
 
PeCh
2015-11-11 09:32:22+01
Osobne by som v tejto triede bral asi 760D .

No a čo sa týka ostrenia, mal som 550D a 5DM2 a dokopy som vyskúšal asi 10 objektívov. Môžem povedať, že presnosť zaostrenia závisí primárne od obsluhy a kombinácie telo+objektív. Dva objektívy (C 85/1.8 a C 70-200/2.8 IS), ktoré mi správne neostrili (FF/BF) som nechal zladiť s telom v service (ProLaika), od vtedy ostrili presne. Zladenie mi urobili zadarmo v rámci záruky). S takou Sigmou (17-70/2.8-4.0) som nemal žiadny problém. Napriek správne zladenému AF pri fotení so svetelnými objektívmi (50/1.8, 50/1.4, 85/1.8, 70-200/2.8) som mal vždy kopec odpadu. Jednoducho hĺbka ostrosti je veľmi malá. Vždy som však mal odpad v únosnej miere a teda aj dostatok správne zaostrených fotiek. Ďalej je potrebné vedieť ovládať AF a vždy si vybrať správny režim AF podľa toho, či fotíš statickú scénu alebo pohyb.

Inak najväčšia zmena v tomto bola pre mňa prechod na mirrorless. Tam je ostrenie síce pomalšie, ale v zásade presnejšie. Preto aj odpadu menej. Samozrejme ak fotíš portréty, krajinky... tak to vrele odporúčam. Ak fotíš šport a pod., tak tam je stále DSLR lepšia.
 
sfinx
2015-11-11 10:10:40+01
príspevok od: bear
Nie vsetko sa docitas v specifikaciach. 7D ma viac procesorov a silnejsiu bateriu, vdaka comu mozu AF motory pracovat rychlejsie. 1DX a 5D3 maju rovnaky AF modul, ale rozdiel v rychlosti zaostrovania je velky. 7D tiez umoznuje vyuzit spot-AF, co na xxxD a xxD nemas a umoznuje zaostrit na mensi ciel, alebo v slabsom svetle.
bear,
dakujem za odpoved. spatne som si pozerala fotky za posledne obdobie. zjavne som zle definovala problem, za nepresnost sa ospravedlnujem. fotky vzdialenejsich objektov maju iba backfocus.
vyssiu triedu som zvazovala, ale na to nemam rozpocet. preto o takej 7d mozem akurat snivat.
 
MagickVamp
2015-11-11 10:26:26+01
príspevok od: sfinx
bear,
dakujem za odpoved. spatne som si pozerala fotky za posledne obdobie. zjavne som zle definovala problem, za nepresnost sa ospravedlnujem. fotky vzdialenejsich objektov maju iba backfocus.
vyssiu triedu som zvazovala, ale na to nemam rozpocet. preto o takej 7d mozem akurat snivat.
Staru 7D zohnas mozno aj za menej ako novu 750D. 750D ma najnovsi canon cip, krajsie ISO a ostrenie teda podla toho co pisu mierne slabsie. A na 7D mas microadjustment, takze pripadne odchylky objektivu vies nastavit.
 
bear
- moderator
2015-11-11 10:36:19+01
príspevok od: sfinx
bear,
dakujem za odpoved. spatne som si pozerala fotky za posledne obdobie. zjavne som zle definovala problem, za nepresnost sa ospravedlnujem. fotky vzdialenejsich objektov maju iba backfocus.
vyssiu triedu som zvazovala, ale na to nemam rozpocet. preto o takej 7d mozem akurat snivat.
70D ma tiez AF microadjustment a oproti 750D vacsi hladacik a lepsie ovladanie (stavovy LCD a zadne koliesko)
 
sfinx
2015-11-11 10:43:32+01
príspevok od: markato1
ja som si nedavno kupil 760D co je takmer to iste.Problem s FF alebo BF nemam .Mozem povedat ze na co zaostrim ostre je.Ked to porovnam so 7D,tak ostrenie je trosku zdlhavejsie a v slabom svetle pomalsie ako na 7D.Obrazovy vystup 24 MPX smimaca je ale lepsi ako stary 18 MPx .Pokial by som sa mal ja rozhodnut ,tak by som na tvojom mieste siel aspon do 750D .Ma aj zopar praktickych veci co 700D nema
markato1,
to som dufala, ze o 6 rokov novsi snimac prinesie zlepsenie. pre moje potreby bol fajn a j ten 15 megapixelovy..
dakujem za reakciu.
 
sfinx
2015-11-11 10:51:20+01
príspevok od: eter
Mam 700D + Sigma 17-70mm f/2.8-4.0 HSM a s ostrenim nemam problem.
vdaka.
 
viliamtel
2015-11-11 11:45:20+01
tak budeš aj nadalej frustrovana všetky low end canony včetne 750D maju problem s presnostou af nemaju af microadjustment mal som aj canon 700D teraz mam canon 750D ak chceš moje osobne postrehy tak sukromne majlom
 
sfinx
2015-11-11 20:10:47+01
príspevok od: viliamtel
tak budeš aj nadalej frustrovana všetky low end canony včetne 750D maju problem s presnostou af nemaju af microadjustment mal som aj canon 700D teraz mam canon 750D ak chceš moje osobne postrehy tak sukromne majlom
pisla som ti na mail (mas ho v profile)
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()