Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Nikon d5500 alebo Olympus om-d e-10 markt 2

efko
2015-11-08 22:10:30+01
Ahojte. Potrebujem poradiť pri výbere fotoaparátu. Rozhodujem sa medzi Nikon d5500 a Olympus om-d e-10 mark 2. Čítal som už rôzne recenzie, ale aj tak si neviem vybrať. Fotoaparat budem pouzívať hlavne v rámci rodiny.(dovolenky,výlety atď) Prosím poradte mi ktorý fotoaparát je lepší.
Inak vždy som túžil po zrkadlovke, ale teraz sa neviem rozhodnúť. Dakujem a nehnevajte sa že zakladám novú tému.
 
fair_play
2015-11-08 22:53:07+01
príspevok od: efko
Ahojte. Potrebujem poradiť pri výbere fotoaparátu. Rozhodujem sa medzi Nikon d5500 a Olympus om-d e-10 mark 2. Čítal som už rôzne recenzie, ale aj tak si neviem vybrať. Fotoaparat budem pouzívať hlavne v rámci rodiny.(dovolenky,výlety atď) Prosím poradte mi ktorý fotoaparát je lepší.
Inak vždy som túžil po zrkadlovke, ale teraz sa neviem rozhodnúť. Dakujem a nehnevajte sa že zakladám novú tému.
Za mňa OLY omd e10, je menší. Ale výberom si volíš celý systém, ako objektívy, blesk a pod., nech si už vyberieš ktorýkoľvek fotoaparát zo spomenutých.
(Inak v popise máš uvedené, že si profesionál, tak takéto veci by si mal mať v malíčku. Ale možno tlačová chyba)
 
zvonec
2015-11-09 00:45:24+01
príspevok od: efko
Ahojte. Potrebujem poradiť pri výbere fotoaparátu. Rozhodujem sa medzi Nikon d5500 a Olympus om-d e-10 mark 2. Čítal som už rôzne recenzie, ale aj tak si neviem vybrať. Fotoaparat budem pouzívať hlavne v rámci rodiny.(dovolenky,výlety atď) Prosím poradte mi ktorý fotoaparát je lepší.
Inak vždy som túžil po zrkadlovke, ale teraz sa neviem rozhodnúť. Dakujem a nehnevajte sa že zakladám novú tému.
O.M.D. Je moja oblubena skupina...
K teme, jedna vec je telo, vies si aj odpovedat, ze aky objektiv? Kolko chces investovat do celeho systemu? V Pripade Oly akceptujes insiu ergonomiu?
http://j.mp/1MiUy0V
 
vilkoo
2015-11-09 07:22:27+01
Radsej OM-D M5 II Mark
 
lennyl
2015-11-09 09:09:05+01
Je to velmi jednoduche...staci zajst do najblizsej predajne/showroomu a podrzat si/postukat si oba fotaky a ktory sa ti bude viac pacit, ten si kupit

Technicke recenzie mas precitane,kup si teda fotak z ktoreho budes mat radost
 
Martin8101
2015-11-09 11:07:18+01
kazdy je lepsi na nieco ine. Ak je to na dovolenky, turistiku, tak asi OLY. Zrkadlovka je vacsia a hlavne so setovym objektivom je to len zaciatok cesty. Ak chces ostat na tomto zaklade, ber Olympus. Je urcite skladnejsi a lahsi...
 
PeCh
2015-11-09 11:10:53+01
Zrkadlovka je fajn, ale pokiaľ nie si profesionál a/alebo nemáš špecifické požiadavky, tak by som na rodinné výlety volil CSC, v tvojom výbere to OMDčko. Menšie, ľahšie, šikovnejšie, väčšia zábava.

Teda nie, že by D5500 bol zlý fotoaparát. Naopak si myslím, že má mierne lepší optický výstup. No myslím si, že dnes už amatérska zrkadlovka nemá perspektívu a ľudia, čo v minulosti na rodinné výlety kúpili zrkadlovku, tak dnes hľadajú práve niečo menšie, no rovnako kvalitné. V tomto prípade CSC, alebo dokonca kompakt typu Sony RX100 či Canon G7X, aby ho mohli mať stále so sebou a nebol im na oštaru..
 
peter01852
2015-11-09 12:30:03+01
ak by si vsak trval na zrkadlovke, zvazil by som aj d3200 (resp. d3300) + pevnu 35-tku. Budes mat pokryte 90% toho, co by si chcel fotit a co sa tyka velkosti, neni to ziadna katastrofa (ak ti nevadi, ze budes so sebou nosit mensiu brasnu). Kvalita vystupu nebude horsia ako z d5500 ani ako z olympusu a v neposlednom rade aj co to usetris...
 
raverick
2015-11-09 12:57:35+01
príspevok od: peter01852
ak by si vsak trval na zrkadlovke, zvazil by som aj d3200 (resp. d3300) + pevnu 35-tku. Budes mat pokryte 90% toho, co by si chcel fotit a co sa tyka velkosti, neni to ziadna katastrofa (ak ti nevadi, ze budes so sebou nosit mensiu brasnu). Kvalita vystupu nebude horsia ako z d5500 ani ako z olympusu a v neposlednom rade aj co to usetris...
Brasnu bude nosiť aj pri tom OMD a usetri dost
 
vilkoo
2015-11-09 13:40:44+01
Ak ti ide o vystup kvalitativne velmi dobre vysledky dosahuje aj Sony RX to je jedno ak verzia ,male sikovne obrazovy vystup porovnatelny s APS-C aj Nikonom.Uvaz co vlastne sadne do ruky a co od toho ocakavas.Dobre svetlo prajem.
 
PeCh
2015-11-09 14:24:21+01
Ešte doplním, že kúpiť zdrkadlovku (a v tomto prípade aj CSC) iba zo setovým objektívom, tak to už podobný výstup dostanem aj zo spomínanej Sony RX100 III alebo Canon G7X. Senzor majú síce menší, no objektív majú o 2 EV svetelnejší čím vykompenzujú nevýhody malého senzora. Veľkosťou/kompaktnosťou sú niekde úplne inde (čo je dobré, kvôli možnosti mať ich neustále zo sebou, horšie už z hľadiska ergonómie), Škoda len, že cenou sú na tom rovnako ako zrkadlovka. Takže ak kúpiť zrkadlovku, tak len z lepšími objektívmi, inak stačí takýto kompakt.
 
efko
2015-11-21 18:43:35+01
Viac som nakloneny pre ten NIKON d5500. Bol som si odskusať že ktorý mi lepšie sadne do ruky a Nikon vyhral na celej čiare. Ale mám ešte jednú vec ktorou som si nie istý. Do teraz som fotil len s kompaktom a bol som zvyknutý že si možem pozrieť fotku v prípade silného slnka v hľadáčiku. Neviem či mi to nebude robiť problém a bojím sa ze asi áno. Napíšte mi prosím váš názor, čo si o tom myslíte, či si robím zbytočné starosti. alebo či ste sa aj vy stretli stýmto problemom. Alebo či je to,len o zvyku.
Ďakujem
 
efko
2015-11-22 20:05:05+01
Este raz prosim o vyjadrenie. Venujte chvilku svojho času. Ďakujem
 
PeCh
2015-11-22 20:36:38+01
príspevok od: efko
Viac som nakloneny pre ten NIKON d5500. Bol som si odskusať že ktorý mi lepšie sadne do ruky a Nikon vyhral na celej čiare. Ale mám ešte jednú vec ktorou som si nie istý. Do teraz som fotil len s kompaktom a bol som zvyknutý že si možem pozrieť fotku v prípade silného slnka v hľadáčiku. Neviem či mi to nebude robiť problém a bojím sa ze asi áno. Napíšte mi prosím váš názor, čo si o tom myslíte, či si robím zbytočné starosti. alebo či ste sa aj vy stretli stýmto problemom. Alebo či je to,len o zvyku.
Ďakujem
Všetci ti tu radíme OMD, ty chceš D5500 . Ale keď ti viacej sadol do ruky, je to OK dôvod, len daj potom o rok vedieť, či ho aj so sebou nosíš .

A k tomu hľadáčiku, tak pri OMD by si ten problém nemal. Pri D5500 naozaj v hľadáčiku odfotenú fotku neuvidíš. Na displeji na slnku toho tiež veľa neuvidíš. To sú fakty. Či ti to bude vadiť, to nikto okrem teba nemôže vedieť. Mne osobne by to nevadilo. "Chimping" je škaredý zlozvyk, ktorý priniesla digitalizácia fotografie, no pri reálnom fotení (profi) nemáš čas kontrolovať fotky, jednoducho musíš dôverovať fotoaparátu a sebe a nie neustále kontrolovať fotky. Keď máš pocit, že niečo nie je ok, tak je jednoduchšie odfotiť ešte raz. A aj na displeji pri slnku zväčša si schopný vidieť histogram, ktorý by ti mal stačiť aspoň na posúdenie správnosti expozície. Takže záverom, máš pravdu neuvidíš, no mne by to nevadilo.
 
blahoslav J B Art
2015-11-22 21:31:10+01
príspevok od: efko
Este raz prosim o vyjadrenie. Venujte chvilku svojho času. Ďakujem
ako pise PeCh ... dolezite je nielen to, co ti lepsie padne do ruky, ale aj to, ci to budes chciet nosit so sebou ...
kontrola fotiek cez hladacik je fajn, nielen kvoli silnemu slnku, ale aj hladacik ma vacsie rozlisenie ako displej ... expoziciu nepotrebujem kontrolovat, lebo ju vidim este pred stlacenim spuste, ale ostrost ci spravnost zaostrenia treba ceknut
 
fatality
2015-11-23 01:57:56+01
OMD
 
PowerFull
2017-01-28 16:24:23+01
Ahojte , rozhodujem si kúpiť nejaký lepšejší fotoaparát z druhej ruky a rozhodujem sa medzi niečim ako :
Nikon D5300 , Nikon D5500 alebo Olympus OM-D E-M10 mk II a Olympus OM-D E-M5 mk II .

Hlavne chcem mať čo najuniverzálnejší fotoaparát na bežné fotenie , street foto a šport ( momentky ľudí v pohybe ) + by som ocenil aj kvalitné video .


Prečítal som toho hodne veľa o týchto modeloch ale neviem sa rozhodnúť,keďže všetky majú niečo pre a proti . Najviac by ma ale zaujímalo ako je na tom NIkon D5300 a D5500 z videom.Je to až taká " bieda" oproti Olympusom ? Ale potom je aj otázka ako sú na tom Olympusy vs Nikon v kvalite fotky keďže potrebujem mať hlavne peknú nerozmazanú fotku pri pohybe( športe )

Osobne by som volil Nikon D5500 : kompaktný a za tú cenu asi lepšiu kvalitu obraz nenájdem ,ale čo to video ???
Olympus OM-D E-M5 mk II : príliš drahý a z druhej ruky je ich málo,ale odolnosť voči poveternostným vplyvom je super , slušný obraz a kvalitné video.
Nikon D5300 : velmi dobrá ceny vs funkcie a kvalita foto ,ale opäť čo to video ?
a Olympus OM-D E-M10 mk II : chýba mi tam strašne externý mikrofón

Máte niekto s týmito fotoaparátmi skúsenosti a vedeli by ste ma trochu nasmerovať a čo to odporučiť. Viem že sú to fotoaparáty z dvoch svetov ale chcem niečo čo mi nejakú dobu bude dobre slúžiť a nebude ma to stáť veľa. ( veľa muziky za rozumné peniaze )

Ďakujem.


 
blahoslav J B Art
2017-01-28 17:24:45+01
príspevok od: PowerFull
Ahojte , rozhodujem si kúpiť nejaký lepšejší fotoaparát z druhej ruky a rozhodujem sa medzi niečim ako :
Nikon D5300 , Nikon D5500 alebo Olympus OM-D E-M10 mk II a Olympus OM-D E-M5 mk II .

Hlavne chcem mať čo najuniverzálnejší fotoaparát na bežné fotenie , street foto a šport ( momentky ľudí v pohybe ) + by som ocenil aj kvalitné video .


Prečítal som toho hodne veľa o týchto modeloch ale neviem sa rozhodnúť,keďže všetky majú niečo pre a proti . Najviac by ma ale zaujímalo ako je na tom NIkon D5300 a D5500 z videom.Je to až taká " bieda" oproti Olympusom ? Ale potom je aj otázka ako sú na tom Olympusy vs Nikon v kvalite fotky keďže potrebujem mať hlavne peknú nerozmazanú fotku pri pohybe( športe )

Osobne by som volil Nikon D5500 : kompaktný a za tú cenu asi lepšiu kvalitu obraz nenájdem ,ale čo to video ???
Olympus OM-D E-M5 mk II : príliš drahý a z druhej ruky je ich málo,ale odolnosť voči poveternostným vplyvom je super , slušný obraz a kvalitné video.
Nikon D5300 : velmi dobrá ceny vs funkcie a kvalita foto ,ale opäť čo to video ?
a Olympus OM-D E-M10 mk II : chýba mi tam strašne externý mikrofón

Máte niekto s týmito fotoaparátmi skúsenosti a vedeli by ste ma trochu nasmerovať a čo to odporučiť. Viem že sú to fotoaparáty z dvoch svetov ale chcem niečo čo mi nejakú dobu bude dobre slúžiť a nebude ma to stáť veľa. ( veľa muziky za rozumné peniaze )

Ďakujem.


a planujes kupit aj nejake objektivy?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2017-01-28 23:03:46+01
príspevok od: PowerFull
Ahojte , rozhodujem si kúpiť nejaký lepšejší fotoaparát z druhej ruky a rozhodujem sa medzi niečim ako :
Nikon D5300 , Nikon D5500 alebo Olympus OM-D E-M10 mk II a Olympus OM-D E-M5 mk II .

Hlavne chcem mať čo najuniverzálnejší fotoaparát na bežné fotenie , street foto a šport ( momentky ľudí v pohybe ) + by som ocenil aj kvalitné video .


Prečítal som toho hodne veľa o týchto modeloch ale neviem sa rozhodnúť,keďže všetky majú niečo pre a proti . Najviac by ma ale zaujímalo ako je na tom NIkon D5300 a D5500 z videom.Je to až taká " bieda" oproti Olympusom ? Ale potom je aj otázka ako sú na tom Olympusy vs Nikon v kvalite fotky keďže potrebujem mať hlavne peknú nerozmazanú fotku pri pohybe( športe )

Osobne by som volil Nikon D5500 : kompaktný a za tú cenu asi lepšiu kvalitu obraz nenájdem ,ale čo to video ???
Olympus OM-D E-M5 mk II : príliš drahý a z druhej ruky je ich málo,ale odolnosť voči poveternostným vplyvom je super , slušný obraz a kvalitné video.
Nikon D5300 : velmi dobrá ceny vs funkcie a kvalita foto ,ale opäť čo to video ?
a Olympus OM-D E-M10 mk II : chýba mi tam strašne externý mikrofón

Máte niekto s týmito fotoaparátmi skúsenosti a vedeli by ste ma trochu nasmerovať a čo to odporučiť. Viem že sú to fotoaparáty z dvoch svetov ale chcem niečo čo mi nejakú dobu bude dobre slúžiť a nebude ma to stáť veľa. ( veľa muziky za rozumné peniaze )

Ďakujem.


Akokolevk by som ti inak odporucil asi Olympus, pohyb zachyti lepsie Nikon. Video sa najlahsie toci s Olympusom OM-D EM5 Mark II. Je kvalitne a stabilizacii s plynulym preostrovanim sa NIkon nema sancu vyrovnat. S E-M10 Mark II sa video toi tiez lahko, nema az tak mucinnu stabilizaciu a kvoli datovemu toku nie je az tak kvalitne, ako z ostatnych vymenovanych modelov.
 
PowerFull
2017-01-29 11:53:34+01

Objektívy sú ďalšia dilema pre mňa.Keďže nemám žiadne a taktiež som si určil cenový strop ( max čo som ochotný do toho investovať je 600 eur) ,budem sa musieť zmieriť z setovými objektívmi,najskôr kúpené v sade s fotoaparátom kvôli cene . NIe som nejako náročný na super kvalitu obrazu,potrebujem mať ale hlavne peknú nerozmazanú fotku.Do teraz som fotil len z ultrazoomom a už ma to prestalo baviť ,príliš veľa odpadu,preto prechod na iný level.

áno OM-D EM5 Mark II má 5 osú stabilizáciu druhej generácia a OM-D EM10 Mark II má taktiež druhú generáciu stabilizácie ale čo som čital nejako " okresanú " ale v porovnaní z prvou OM-D EM10 je to prechod z 3 osej na 5osú čo výrazný posun v pred. (asi najpodstatnejší )

Som trochu sklamaný že Nikon ma také slabé video , je možné že nejakými novšími firmwarami sa to zlepší alebo to z pohľadu hardwaru už nie je možné? Prípadne lepšia optika by mohla kompenzovať problém kvality pri točení videa?

 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()