Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Vyber entry level (bez)zrkadlovky

chorpo
chorpo 2014-07-08 08:03:28+02
Zdravim,
Po dlhom case si chcem kupit novy fotoaparat. Kedze moznosti nasho kompaktu su uz pre mna vycerpane, pozeram sa po bezzrkadlovkach alebo zrkadlovkach.
Ide mi hlavne o fotenie krajiniek, makro zabery a portrety.

Vyber som zuzil na tieto:
bezzrkadlovka
- Panasonic Lumix DMC-G6 + Lumix G Vario 14-42mm f/3.5-5.6 Mega O.I.S.
zrkadlovky
- Nikon D3300 + AF-S DX Nikkor 18-55 f/3.5-5.6G ED VRII
- Canon EOS 1200D + EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS II

Momentalne uz prakticky uvazujem uz iba medzi Lumixom a D3300 ale necham si poradit.
Recenzie maju vyborne. Mierne prevysuje Nikon D3300. Ani ten Panasonic nie je zly.

Ako som spravne pochopil podla citania na internete tieto setove objektivy su vhodne na portrety a aj makro zabery takze na krajinky by sa este zisiel dokupit nejaky teleobjektiv.
Odporucali by ste 55-150, 55-200 alebo 55-300mm na tieto ucely?

Vopred dakujem za informacie a rady
 
zvonec
2015-06-30 22:34:57+02
príspevok od: bedo78
Dobrý deň, Chcel by som od Vás radu pri výbere lepšej kvality. Neviem sa rozhodnúť medzi 2 zrkadlovkami a Olympusom E-PL5. Všetky 3 sú v podobnej cene cca 350€. Už som sa pýtal vo viacerých obchodoch, ale každý obchodník chváli toho od ktorého sú lepšie provízie.
Prajem príjemný deň.
NIKON D3200 + 18-55 AF-S DX VR II
SONY Alpha SLT-A58 + 18-55 mm II
OLYMPUS E-PL5 Double Zoom Kit Black 14-42mm + 40-150mm
Lepsia kvalita neexistuje. Dal si na vyber fotoaparaty typu DSLR, kde je opticky hladacik a obraz sa v nom tvori pomocou odrazu od zrkadla a tzv CSC alebo Mirrorless, Co su fotoaparaty bez optickeho hladacika, alebo s tzv. Elektronickym hladacikom, kde svetlo dopada priamo na svetlocitlivy cip, a obraz je elektronicky prenasany na display hladacika, alebo display na zadnej stene fotoaparatu.
Rozdiel medzi tymito dvoma triedami je pekne vysvetlenie aj tuto:
https://www.youtube.com/watch?v=rmLLgUG1SkE
Je to sice mozno video na iny sposob...
Po rozhodnoti, ze ci DSLR alebo CSC sa da potom hladat kvalita. Resp. Najlepsi kompromis medzi cenou a sluzbou a potrebami, Celkom dobry clanok je aj vo fotoskole, co spominal Karol.

Cize najprv sa rozdhodnut, ze ci hrusky alebo jablka, a potom pozerat jednotlive odrody...
 
blahoslav J B Art
2015-06-30 23:09:39+02
príspevok od: bedo78
Dobrý deň, Chcel by som od Vás radu pri výbere lepšej kvality. Neviem sa rozhodnúť medzi 2 zrkadlovkami a Olympusom E-PL5. Všetky 3 sú v podobnej cene cca 350€. Už som sa pýtal vo viacerých obchodoch, ale každý obchodník chváli toho od ktorého sú lepšie provízie.
Prajem príjemný deň.
NIKON D3200 + 18-55 AF-S DX VR II
SONY Alpha SLT-A58 + 18-55 mm II
OLYMPUS E-PL5 Double Zoom Kit Black 14-42mm + 40-150mm
momentalne v ephotackom bazari
www.ephoto.sk/bazar/predam/digitalne-fotoaparaty/kraj/40574/olympus-e-pl5/

ja som na Oly E-PL5 presiel zo zrkadlovky pred 1.5 rokom (nechcela sa mi vlacit spolu s 2 objektivmi a kompaktom) ... ale dokupil som si hladacik VF-3, hlavne kvoli teleobjektivu
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()