Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Profi kompakt do 800-1000 eur

myreska
ocenenie redakciou 2014-01-30 19:32:10+01
Potrebolala by som poradit s vyberom profi kompaktu.Potrebujem ho mat pri sebe ked sa mi nechce vlacit canon 60d. a aby sluzil ako zaloha napr .fotenie svadby.Co naj kvalita do 800-1000 eur.nieco mam vyhliadnute Fujifilm FinePix X100s vs Sony Cyber-Shot DSC-RX100II .Viete mi prosim poradit.DAKUJEM.Fotenie street,portrety ,jednoducho povedane co den da.
 
myreska
ocenenie redakciou 2014-01-30 20:19:18+01
alebo sa mi pozdava aj fujifilm x20.
 
Marcel Rebro
2014-01-30 21:06:20+01
Mam X100 aj RX100. Co povedat?

X100 je super hracka. Trochu ma obmedzuje pevne ohnisko.

RX100 je super prenosny nastroj. Mame ich v rodine tri.

Jeden ma brat. Horolezec. Taky ze 8000+. Raz som mu jeden pozical a uz mi ho nevratil.

Druhy ma syn. Skialpinista a freeride lyziar. Raz som mu jeden pozical a uz mi ho nevratil.

Tak som si kupil treti. Ja. Motak po svete. RX100II. Raz som ho vyskusal a uz nikomu nezicnem. Mam ho v biznis kufriku aj v bedrovom popruhu.

X100 (nie skovy) premyslam predat.

Ale to je moj svet
 
Marcel Rebro
2014-01-30 21:17:25+01
Ja viem. Samé lýže. Ale tam ho primárne používam.
 
myreska
ocenenie redakciou 2014-01-30 21:19:10+01
príspevok od: Marcel Rebro
Mam X100 aj RX100. Co povedat?

X100 je super hracka. Trochu ma obmedzuje pevne ohnisko.

RX100 je super prenosny nastroj. Mame ich v rodine tri.

Jeden ma brat. Horolezec. Taky ze 8000+. Raz som mu jeden pozical a uz mi ho nevratil.

Druhy ma syn. Skialpinista a freeride lyziar. Raz som mu jeden pozical a uz mi ho nevratil.

Tak som si kupil treti. Ja. Motak po svete. RX100II. Raz som ho vyskusal a uz nikomu nezicnem. Mam ho v biznis kufriku aj v bedrovom popruhu.

X100 (nie skovy) premyslam predat.

Ale to je moj svet
dakujem za odpoved .prave ja ho tiez chcem nosit v kabelke a mat po ruke.je to dost cena preto sa neviem vobec rozhodnut.Fotenie cez lcd ti nevadi _ Ak sa mozem opytat co sa tyka kvality fotiek ked ich porovnas.Mne sa zda fujina trocha lepsia .Tato fotecka je fajna .
 
Marcel Rebro
2014-01-30 21:23:05+01
príspevok od: myreska
dakujem za odpoved .prave ja ho tiez chcem nosit v kabelke a mat po ruke.je to dost cena preto sa neviem vobec rozhodnut.Fotenie cez lcd ti nevadi _ Ak sa mozem opytat co sa tyka kvality fotiek ked ich porovnas.Mne sa zda fujina trocha lepsia .Tato fotecka je fajna .
No Fujina je iste (co sa IQ tyka) lepsia. Ale nenosim ju v kabelke.

Ale realne? Pixle na monitore neporovnavam. Tlacil (a predal) som uz metrove printy z toho kompaktu. Jeden dokonca teraz caka u mna na jedneho fotografa - efotaka.
 
myreska
ocenenie redakciou 2014-01-30 21:57:09+01
príspevok od: Marcel Rebro
No Fujina je iste (co sa IQ tyka) lepsia. Ale nenosim ju v kabelke.

Ale realne? Pixle na monitore neporovnavam. Tlacil (a predal) som uz metrove printy z toho kompaktu. Jeden dokonca teraz caka u mna na jedneho fotografa - efotaka.
dakujem za radu.
 
Daniel Leitman
2014-01-30 23:41:13+01
x20cina je vyborny stroj avsak nie je pre kazdeho .. mne sadol jak rit na serbel a foti sa mi s nim tak dobre ze som predal aps-c aparaty .... tebe vsak moze vyhovovat ine. Mozno by som kustek pockal, suska sa ze Canon by na CP+ mohol predstavit g1x mark 2 co by teoreticky mohol byt velmi horuci kandidat ak tam doladia konecne ten autofokus ( CP+ bude vo februari)

teoreticky by stalo za zvazenie aj canon eos 100D .. co som ho drzal je to pidizrkadlovka lahka a s nejakymi lahkymi pevnymi sklami ani nevies ze existuje
 
myreska
ocenenie redakciou 2014-01-30 23:57:49+01
príspevok od: Daniel Leitman
x20cina je vyborny stroj avsak nie je pre kazdeho .. mne sadol jak rit na serbel a foti sa mi s nim tak dobre ze som predal aps-c aparaty .... tebe vsak moze vyhovovat ine. Mozno by som kustek pockal, suska sa ze Canon by na CP+ mohol predstavit g1x mark 2 co by teoreticky mohol byt velmi horuci kandidat ak tam doladia konecne ten autofokus ( CP+ bude vo februari)

teoreticky by stalo za zvazenie aj canon eos 100D .. co som ho drzal je to pidizrkadlovka lahka a s nejakymi lahkymi pevnymi sklami ani nevies ze existuje
dakujem ale zda sa mi ten canon dost velky chcem ho nosit bezne pri sebe.
 
total empty
2014-01-31 01:10:18+01
Mne by stačil aj takýto.
http://www.trustedreviews.com/news/panasonic-lumix-tz40-zs30-and-tz35-zs25-launched-24mm-20x-optical-zoom-wi-fi-and-1080p60-video
 
alkaline
2014-01-31 08:29:54+01
...čo píše mrco je pravda...
...je to prijemne drobná mašinka s návykovým ovládaním a slušným výstupom...
...a to som sa ešte nedostal k ravom...)))...
...čo sa týka ceny...
...dostal sa mi do rúk jeden z dubaja...za päť stovák a jednu kávu...
...to sa myslím dá rozchodiť...


 
Marcel Rebro
2014-01-31 12:04:38+01
príspevok od: alkaline
...čo píše mrco je pravda...
...je to prijemne drobná mašinka s návykovým ovládaním a slušným výstupom...
...a to som sa ešte nedostal k ravom...)))...
...čo sa týka ceny...
...dostal sa mi do rúk jeden z dubaja...za päť stovák a jednu kávu...
...to sa myslím dá rozchodiť...


Co sa ceny tyka, ja som RX100 II kupil za 510 EUR. A v cene este bolo : 2x akumulator (original NP-BX1 - kus stoji cca 35 EUR), MagFilter (drziak fitrov 52mm, na fotak sa nalepi krucok a nan sa magneticky v pripade potreby nasupne ten drziak - stoji cca 50 EUR) a grip od Franieca (stoji 42 USD)

Cize ked to zratam stal ma 510-(2x35)-50-35=355 EUR!!!

Je sice pravda ze ten gripik (aj ked s nim je to lepsie a mam ho aj na E-PM1), MagLitre a dva akumulatory (pre toto pouzitie jeden nahrandny staci a mam dva neznackove co mi ostali po reklamacii na eBay) by som mozno nekupoval, ale potesi ...
 
alkaline
2014-01-31 14:40:14+01
...v mojom prípade tam bola iba pod fóliou osem megová sony karta...
...ja by som doporučil nákup externej nabíjačky...
...tá plastová kritka od usb portu...
...cez ktorú sa to živý v rámci priložených možností...
...to má myslím zrátané už v čase rozbalenia...


 
myreska
ocenenie redakciou 2014-02-01 16:39:59+01
príspevok od: Daniel Leitman
x20cina je vyborny stroj avsak nie je pre kazdeho .. mne sadol jak rit na serbel a foti sa mi s nim tak dobre ze som predal aps-c aparaty .... tebe vsak moze vyhovovat ine. Mozno by som kustek pockal, suska sa ze Canon by na CP+ mohol predstavit g1x mark 2 co by teoreticky mohol byt velmi horuci kandidat ak tam doladia konecne ten autofokus ( CP+ bude vo februari)

teoreticky by stalo za zvazenie aj canon eos 100D .. co som ho drzal je to pidizrkadlovka lahka a s nejakymi lahkymi pevnymi sklami ani nevies ze existuje
rozmyslam ze mozno ten canon by tiez mohol byt.asi oickam kedze mam aj blesk od canonu .a ten g1x ma celkom dobru cenu.ma nejake muchy alebo radsej pockat.teraz uz mam na vyber 3 fotaky.dakujem
 
Daniel Leitman
2014-02-01 20:26:52+01
podla toho ci tlaci cas s kupou alebo nie .. CP+ je za dverami
G2X by podla predpovede pocasia na canonrumors malo mat aps-c cip, rychlejsie ostrenie oproti g1x rychlost ostrenia bude asi porovnatelna s canon 70D a jeho fazovym ostrenim na cipe - staci kuk youtube ako rychlo to ostri. Ma to mat nejaky novy typ hladacika (asi hybrid EVF/OVF ako ma fuji x100) Objektiv predpokladam ze svetelnejsi oproti g1x nebude (28/f2.8 - 112/f5.6 Ekv.) ...
Jeden znamy G1x ma a veru foti to jak zrkadlo akurat je napevno sklo (ktore je velmi fajne) . Jedinu nevyhodu to ma ze je to tehla a s kompaktom sa to ani vahou neda porovnavat ... kazdy den to u seba nosit ... no nevim , skor len na vylety a ako zalozak na tie svadby
 
myreska
ocenenie redakciou 2014-02-02 10:55:01+01
príspevok od: Daniel Leitman
podla toho ci tlaci cas s kupou alebo nie .. CP+ je za dverami
G2X by podla predpovede pocasia na canonrumors malo mat aps-c cip, rychlejsie ostrenie oproti g1x rychlost ostrenia bude asi porovnatelna s canon 70D a jeho fazovym ostrenim na cipe - staci kuk youtube ako rychlo to ostri. Ma to mat nejaky novy typ hladacika (asi hybrid EVF/OVF ako ma fuji x100) Objektiv predpokladam ze svetelnejsi oproti g1x nebude (28/f2.8 - 112/f5.6 Ekv.) ...
Jeden znamy G1x ma a veru foti to jak zrkadlo akurat je napevno sklo (ktore je velmi fajne) . Jedinu nevyhodu to ma ze je to tehla a s kompaktom sa to ani vahou neda porovnavat ... kazdy den to u seba nosit ... no nevim , skor len na vylety a ako zalozak na tie svadby
no ved nevyberes si tak lahko.kazdy ma nieco.Vaha mi ani moc nevadi lepsie sa mi drzi kratky cas.S lahkym kompaktom ani fotit neviem.Akosi sa mi trasu riky .uvidim este ako sa rozhodnem.To sony je tiez fajn len si neviem predstavit kvalitu fotie s takej malej krabicky .
 
alkaline
2014-02-02 11:00:23+01
príspevok od: myreska
no ved nevyberes si tak lahko.kazdy ma nieco.Vaha mi ani moc nevadi lepsie sa mi drzi kratky cas.S lahkym kompaktom ani fotit neviem.Akosi sa mi trasu riky .uvidim este ako sa rozhodnem.To sony je tiez fajn len si neviem predstavit kvalitu fotie s takej malej krabicky .
 
myreska
ocenenie redakciou 2014-02-02 11:04:45+01
príspevok od: alkaline
to je fotene so sony rx100 ll ?lebo je to fajn.A co iso v tmavom prostredi ?
 
alkaline
2014-02-02 13:31:45+01
príspevok od: myreska
to je fotene so sony rx100 ll ?lebo je to fajn.A co iso v tmavom prostredi ?
...ano je to mk dva...
...jedna 3200 (ekv. 35mm, f4, 1/50s)...
...jpeg rovno z karty iba zmenšená...

 
jozkovicz
2014-02-02 13:44:08+01
tu je viac ako 60 000 fotiek z rx100, rx100 ii, mnohe z fotiek sa daju aj stiahnut vo velkom rozliseni http://www.flickr.com/groups/rx100/
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()